Skocz do zawartości

Piskorz


HANPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

vjun.thumb.png.282f768fd620394540773eae92a9be6b.png

Piskorz
 
Zamieszkuje zbiorniki kontynentu europejskiego, oprócz tego tę rybę można spotkać na południu oraz na wschodzie Azji. Piskorz preferuje ciche rzeczki, zamulone i zacienione jeziora. Podstawowa aktywność tej ryby przypada na nocną porę. Żywi się skorupiakami, larwami owadów oraz ikrą innych ryb. Piskorz ma długie wężopodobne ciało, pokryte drobnymi łuskami. Jego okrągłe płetwy pokryte są drobnymi, brązowymi plamkami. Ubarwienie ryby w dużej mierze zależy środowiska jej bytowania. Średnia długość dorosłej ryby wynosi 15-20 cm. Rzadkie okazy mogą osiągać nawet 35 cm długości.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Achtuba oczko to spot gdzie moim zdaniem trzeba szukać, nie miałem okazji spotkać go gdzie indziej co oczywiście nie wyklucza możliwości pobytu tej ryby poza wspomnianym oczkiem.

W momencie kiedy piszę post mam na koncie masę tych skubańców, niestety największy jaki dał się wyciągnąć miał 170g. Moim popularnym spotem jest 131:121 oraz 126:133, rzucane lekko ponad 7m do 10m maksymalnie w moim odczuciu daje największą szansę na złapałnie piskorza jak i ciernika poł. Dalej nie rzucam bo zwiększa ryzyko dużej tołpygi, karpia, buffalo itp.

Co do przynęt no to tutaj u mnie góruje chruścik zakładany na simmonsy brązowe, rozmiar raczej 22/20, zresztą na taki zestaw udało mi się złapać trofkę ciernika.

Co jeszcze ważne podczas łapania tych małych rybek to cierpliwość i otwarte kabłąki + luźna żyłka, zauważyłęm, że podczas napiętej żyłki małe rybki są rzadkością, a tak przy odrobinie szczęścia można ich w ciągu nocy złowić z 30.

Polecam się przejść i pobawić

(czyt. Krystyna Czubówna xD)

Niżej zdjęcie jak rzucam "plus minus"

 

Spoiler

rf4_4.0.12671_20190901_225059.png

Edytowane przez Naski
Zdjęcie w spoilerze, żeby nie wydłużać posta na forum.
  • Thanks 1
  • Lubie to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...