Skocz do zawartości

Rzeka Jama - Temat ogólny


Lepin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yama.thumb.jpg.eaaa0b0035eb85baec9da16cc81528bd.jpg
unknown.thumb.png.41ac3044c632a3dad4e9533b5b46334d.png
Rzeka Jama
Rzeka Jama rozpoczyna swój bieg na grzbietach Płaskowyżu Olskoje i wpada do Morza Ochockiego. Uważa się, że jej nazwa pochodzi od koriackiego słowa "v'ayam", co oznacza "rzeka". Rzeka jest bogata w ryby, żyją tu duże Lipienie, a wiele gatunków ryb przypływa tu na tarło. Między innymi łososie Malma, Kiżucz, Keta oraz Golec dalekowschodni.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga newralgiczne miejsce na mapie

rf4_4.0.16530_20210604_215421.thumb.png.f46a460431642452dfa31aa946d5aaec.png

jak ryba ucieknie wam za tą wyspę na zestawie który nie da rady uciągnąć ryby pod prąd to już pozamiatane

rf4_4.0.16530_20210604_214343.thumb.png.a1927ff6bcfa2b60f6df9771d178bf9c.png

nawet jak dojdziemy do konca wyspy to prad nie pozwoli nam wyciagnac ryby
na konczu zestawu prawdopodobnie matwa czawycza 22kg nie daje rady wyciagnac martwej ryby

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenie - keta, keta, keta i sporadycznie coś innego. Ryba, która bierze na absolutnie wszystko. A poza tym, to jak widać po rekordach globalnych - jedna blaszka na prawie wszystkie ryby.

Nie popisali się. Słabizna.

Szkoda sprzętu i czasu.

Liczę na poprawki, bo łowisko zapowiadało się fajnie...

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jestes w błędzie i to wielkim ale to tylko moje zdanie. Ja obierając sobie spot nie łapałem ryby keta wcale, w dodatku nie sugerowalem sie rekordami tygodnia tylko intuicyjnie łowilem na swoje przynęty w wyniku czego moje rezultaty były bardzo efektywne. Dam Ci kilka sugesti oczywiscie nie musisz sie do nich stosowac

-ustaw się na kwadracie J5 na samym cyplu wyspy i rzucaj na koniec rzeki lekkim zestawem czarną obrotówka "004" jak sie nie myle, duzo mi tam brało gorbuszy lenokow pstrągow oraz wg mnie najepsza ryba neiva gdzie za 400g dostalem 20k expa jak sie nie myle. Miałem kołowrotek afla zyłka 8kg przypon 7.8 fluo

-kolejnym ciekawym miejscem 170:210 kwadrat f3 tutaj jest dowolnosc west siberiany huntery lub tez mozesz na tą obrotówke, bardzo fajnie biorą nerki i malmy.

dodam jeszcze jezeli chodzi o neive najwiekszą widzialem +1kg wiec uwazam ze zestaw powinien być jeszcze lżejszy 

zwróc tez uwage na pogodę w jaką łowisz oraz temperaturę

pozdrawiam, licze ze efektami podzielisz się na forum 

Edytowane przez Maateusz
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pamiętaj, że możesz zmieniać haki/kotwice. Różne typy, wielkości. Ma to również ogromny wpływ na to, jakie ryby się czepiają do Twojej przynęty.

Kolejnym krokiem są różne prędkości zwijania, od wolnego do szybkiego, ciągle, z przerwami. Można kombinować na wiele sposobów. 

Do wyboru masz wiele różnych blach, na które możesz łapać. Na prawdę ryby na nie biorą i ludzie łapią trofki. Wpływ ma pogoda, temperatura... 

Niestety to nie są karpie, gdzie masz jedno miejsce, jeden zestaw, konkretna przynęta/zanęta. Tutaj trzeba troszkę pokombinować. Nawet po godzinie łapania czasem trzeba zmieniać haki, bo ryby słabiej biorą 😉

Powodzonka i wytrwałości 

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dałem się namówić i spróbowałem cieńszych przyponów i linek. Na końcu wyspy, kwadrat J5.

Godzina łowienia to 30 rybek, zarobek 99 srebra - ale przy tym stracona linka, przypon i obrotówka. Czyli w plecy. A w zasadzie na samym ich końcu 😉

Neivy zero.

Nie polecam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziałes pod uwage pogodę i temperaturę ? bo na Yamie to ma ogromne znaczenie. Co do Twojego sprzetu, no cóz.. to tylko Twoja wina 😄 a spędzić godzinkę na tym łowisku i chcąc zarobić nie wiadomo ile to Ci powiem cięzka sprawa 😉

Edytowane przez Maateusz
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maateusz napisał:

wziałes pod uwage pogodę i temperaturę ? bo na Yamie to ma ogromne znaczenie. Co do Twojego sprzetu, no cóz.. to tylko Twoja wina 😄 a spędzić godzinkę na tym łowisku i chcąc zarobić nie wiadomo ile to Ci powiem cięzka sprawa 😉

Co do skuchy z zerwana linką - wiadomo, że przy czymś poniżej 7kg, to chwila nieuwagi i po temacie.

Ale po spędzeniu tygodnia na tym łowisku, okazach wrzucanych przez naszych forumowiczów, rekordach w grze - widać, że działa tu niemal wyłącznie jedna blacha. A przez tyle czasu trafiałem na różną pogodę, temperaturę, pory dnia i nocy. Sprawdziłem też prawie wszystkie przynęty spinningowe na znanych i nieznanych miejscach. I nie jestem jednym, który twierdzi, że to łowisko pomimo potencjału, póki co jest kiepskie. Przede wszystkim zbyt wiele zbyt silnej i słabo płatnej kety.

Ale dzięki za rady...może przy okazji podzieliłbyś się wiedzą na temat tych optymalnych temperatur i pogody? Przydałoby się nie tylko mi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech i ja raz na sto lat głos zabiorę..

1. Co do skuteczności kilku przynęt spiningowych  na krzyż, zgadzam się w zupełności, no ale to cudowne rozwiązaniu już panuje od dłuższego czasu, np quickery czy pianki na łądodze itd... a samoróbki , oprócz obrotówek, wciąż są bardzo z tyłu.. więc :D:D soturi i huziaa na Jamę.

2. Nurt - przegięta pała z siłą nurtu, brak miejsc wolniejszych itd, i rzeczywiście trzeba uważać żeby większa ryba nie wyjechała w dół rzeki

3.  Czawycza - kolejny fenomenalny pomysł naszych twórców gry! ryba z napędem atomowym, kilkukrotnie przegięta jej siła, zupełnie niepotrzebnie, no chyba że ma katować ul ki, kołowrotki coby pieniążki się zgadzały 😄

i też to powiem, no ale ja się może nie znam na spiningu, KETA ketą pogania, koszmar

 

 

 

 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często łowię na huntery w tym miejscu o którym Ci mówiłem wykorzystywałem metodę że położyłem 2wedki na podpórkach i zwijalem o 1den obrót nie podnosząc ich, o dziwo wczoraj w padły mi 2 Kety ale chyba lepsza Keta niż okoń, poza ketami miałem dużo gorubuszy lenokow i pstrągów. Temperatura do jak najniższa wczoraj nie zwróciłem uwagi ale najlepsze ryby miałem przy około 14 stopniach w słońcu lub mixie. Reasumując zarabiam ok 300 srebrników ale to nie jest przez 24h jak na karpiach ale 95% gdy jest jasno. Jeżeli znajdziesz rybę która Ci bierze w nocy myślę że do 500 idzie podciągnąć i tragedii nie będzie, i wiadomo nie jest tak zawsze czasami zarabiam 150 🤷🏻‍♂️ ale nie sądzę że trzeba zaraz z tej mapy rezygnować i demotywowac innych 😉

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...