Skocz do zawartości

Kupno sprzetu


Ronixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych wędkarzy:)

Mam pytanie .

Jaki multiplikator i wedke oplaca sie kupic na grubsza rybe?

Mam do wydania około 20tys monet.

PS. Moze przydalby sie taki temat gdzie gracze na slabszych lvl  lub poczatkujacy mogli by cos na temat skompletowania sprzetu o podobnych wartosciach i na okreslony gatunek ryby poczytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smoczyskokk napisał:

Witam Szanownych wędkarzy:)

Mam pytanie .

Jaki multiplikator i wedke oplaca sie kupic na grubsza rybe?

Mam do wydania około 20tys monet.

PS. Moze przydalby sie taki temat gdzie gracze na slabszych lvl  lub poczatkujacy mogli by cos na temat skompletowania sprzetu o podobnych wartosciach i na okreslony gatunek ryby poczytac

Siemanko. Powiem tobie szczerze że 20 tyś to troszkę mało, aczkolwiek da się coś wybrać do tej sumy. Ja bym na twoim miejscu jeszcze postarałbym się dozbierać na cos lepszego i mocniejszego.

Pozdrawiam. many19721

Edytowane przez many19721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jak już uderzać to w najmocniejszy sprzęt. Trochę cierpliwości i się uzbiera na Ultime i do tego Venga/Rocket Jet,odpowiednia plecionka i heja sum 60kg nie stanowi wyzwania. Tylko pytanie czy będą brały. Mi ostatnio przy gumach zjechanych o 20-30% brania ustały albo po prostu gra stwierdziła,że już się nałowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeboleć i uzbroić się w cierpliwość. Wiem po sobie. Ja postanowiłem uzbierać na Vengę 10000 i trochę to trwało, ale się uzbierało. Inna liga. Zabawa nabiera zupełnie nowego blasku. Też chciałem się rozdrabniać i wziąć Vengę 8000 lub coś niższego, ale dałem się przekonać doświadczonym Kolegom. Powodzenia 🙂

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj @smoczyskokk
Najlepiej Venge 10000 wykorzystasz na Jesiotrowatych używając Kingfisher Legacy 13-4.50 lub Kingfisher Legacy Ti 13-4.50 

Dużo graczy teraz poleca na jesiotry Kingfisher Legacy 13-4.50 bo jest tańsza wymiana przelotek a statystyki takie same jak u TI.

Jeżeli zamierzasz łapać Karpie, Amury, Sazany lub Tołpygi to lepiej sobie kupić najpierw
Kingfisher Avalon 13-3.75   
Kingfisher Sage 13-3.50 


Ja osobiście mam Kingfisher Legacy Ti 13-4.50 używam tylko na jesiotry z Venga 10000 lecz jest droga w naprawie wymiana przelotek to koszt około 3tys
Drugi zestaw na Karpie, Amury, Tołpygi, Sazany 
Kingfisher Sage 13-3.50  jestem zadowolony tutaj często założone są Tagary 10000 ale tez czasami zakładam na nie vengi 10000 w zależności na jakie ryby idę i jaka mapa.

I na początek do Vengi 10000 tez możesz sobie kupić Wędkę spinningową Barracuda SPM88H na Sumy, połapiesz  je bez problemu co prawda wędka strasznie elastyczna po przez sztywność 3/10 ale za cenę około 5300 srebra na początek wystarczy by wyciągnąć na nią trofke.

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno przerabiałem ten sam temat. Po dłuższych dyskusjach zdecydowałem się na Zeiman Legend CF66UL a do tego Jet-Series JSGHS-R. Cena za całość ~11000 srebra.

Oczywiście zakładam, że masz odblokowane wędki castingowe i multiplikatory LP, bo jeśli nie to zerknij na Zeiman Legend SPF66UL i JSX Inferno 10S cena wyjdzie ~12000.

Jeśli masz budżet 3-4 razy większy to możesz uderzać w kije Segun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UL jest do 5g (ultralekka) - o taką właśnie pytasz 😉
Do 8g jest L (lekka), a do 12g masz ML (średnio lekka) - jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
Wymieniona wędka Zeiman Legend CF66UL jest bardzo dobra w rozsądnych pieniądzach. Są to moje pierwsze UL które używam do dziś 😉
W lepszej cenie sensownego kija nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Borewicz pisze - ta 3,5 do 12 to wędka ML czyli średnio-lekka. Wszystkie wędki Ultralekkie mają ciężar wyrzutu do 4 lub 5g. Jeśli chciałbyś coś z większym dopuszczalnym wyrzutem to zerknij na wędki z oznaczeniem L czyli lekkie. Mają nie 100% (jak wędki UL) a 50% bonusu do doświadczenia, multiplikator zostałby ten sam a kije zastanawiałbym się nad Zeiman Legend CF66L lub Segun Advent CST-F66L. Parametry Segun ma lepsze, ale nie wiem jak z kosztami napraw. Jeśli byś chciał się decydować to popytaj - ktoś zapewne ma taki sprzęt i podpowie czy koszty nie będą diametralnie wyższe.

Edytowane przez LordVader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
1 godzinę temu, venomus666 napisał:

Witam , mam pytanie uzbierałem 8,500 tyś. srebnych monet , i chciałbym jakis fajny zestaw na karpie /amury kupic(chyba że mam wiecej uzbierc) , jak możecie to coś poradzćie , dobrzy ludzie 😉 ,z góry dzięki 

Jakie aktualnie masz kołowrotki karpiowe? Jeżeli nic to 2x caliber hsv i fortuna carp 390 + jedna tagara 10000. Od tego momentu zbierasz na Vengi. Jeżeli masz calibry, to 2x tagara 10k i venga (TYLKO 10000, tagara również). 🙂

Edytowane przez Deesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Deesik napisał:

Jakie aktualnie masz kołowrotki karpiowe? Jeżeli nic to 2x caliber hsv i fortuna carp 390 + jedna tagara 10000. Od tego momentu zbierasz na Vengi. Jeżeli masz calibry, to 2x tagara 10k i venga (TYLKO 10000, tagara również). 🙂

Dzienki za odpowiedz  , mam 2 calibry hsv i fortune 360

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, venomus666 napisał:

Dzienki za odpowiedz  , mam 2 calibry hsv i fortune 360

 

No to idealnie, więc zbieraj na tagare 10k, a dalej vengi i to wszystko. W między czasie możesz się bawić, ale kup chociaż te tagary, bo będziesz żałował, że omija Cię sazan tołpyga itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...