Skocz do zawartości

Archipelag Ładoga - Temat ogólny


Lepin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Archipelag Ładoga.jpg
Archipelag Ładoga
Na jeziorze Ładoga znajduje się ponad sześćset wysp, z których większość znajduje się w jego północnej części.
Wyspy jednego z archipelagów północnej Ładogi co roku przyciągają na swoje skaliste brzegi wielu wędkarzy.
Oddzielające je kanały i zatoki dają schronienie wielu różnorodnym gatunkom ryb.
Złożona topografia dna z dużymi wahaniami głębokości stwarza idealne warunki do wędkowania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy jest sens kupowac bilet na lepszą łódź stricte do trolingu? Nawet jak nie ma ryb na echo to i tak jednak się trolinguje te 10minut aż jakies się pojawiają, a czasem i tak nie biorą. Cena jednak jest dużo wyższa niż Łódź kat. B. Może czegoś nie wiem? Wydaje mi się, że to się nie opłaca jeśli sie trolinguje tylko w promieniu powiedzmy 100-150metrów od wysp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MayoU.prO napisał:

Pytanko, czy jest sens kupowac bilet na lepszą łódź stricte do trolingu? Nawet jak nie ma ryb na echo to i tak jednak się trolinguje te 10minut aż jakies się pojawiają, a czasem i tak nie biorą. Cena jednak jest dużo wyższa niż Łódź kat. B. Może czegoś nie wiem? Wydaje mi się, że to się nie opłaca jeśli sie trolinguje tylko w promieniu powiedzmy 100-150metrów od wysp.

Pewnie że się opłaca jak idziesz w trolling na dalszej odległości od respa, polecam ci 11m oraz 17 m w górze mapy. Bilet się zwraca i wychodzisz od 400 do 500 srebra na czysto bo odliczeniu biletu. Także jest ok. Pozdrawiam.

 

Edytowane przez many19721
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maskopl napisał:

Czy ze względu na szczupaki nie lepiej używać stalowych przyponów? Co sądzicie?

Nie sądzę, brania zmaleją. A dobry szczupak to i stalkę ciachnie. Ja łapię na fluo 35 kg i jeszcze nic mi nie poszło, ale to troszkę loteria z tym przegryzaniem. Jednemu przegryzie drugiemu nie.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maskopl napisał:

Czy ze względu na szczupaki nie lepiej używać stalowych przyponów? Co sądzicie?

Witaj 
Dziś testowałem stalki na Archipelagu założyłem sobie Simmons Steel Leader 22 długość 15cm wytrzymałość 22kg.

Ubrałem się typowo pod łowienie szczupaków na trolingu
Jeżeli chodzi o brania Jest dużo znacznie mniej ryb typu Łosoś żadko było ale zdarzały się sztuki po 1,5kg-2kg 
Nie miałem żadnych stynek, ripusów i sieji itp.
Zdarzał się często Sandacz nawet sztuki po 5 kg 
A Szczupak brał normalnie dość często wpadały takie 3-5kg
Co mnie do tego skłoniło by potrolingować na przyponach stalowych?
2-3 obgryzienia przyponu fluocarbon 35 kg(Na tungusce złapałem trofke na przypon fluo 27,7)
Znajomi z gry potracili już przynęty przez przegryzienie mając założone przypony fluocarbon w przedziale 27,7-55 kg wytrzymałości zazwyczaj przegryzienie jest przy trofce + i co najlepsze praktycznie przy motorówce jak wędkę dajesz do góry i masz praktycznie rybę w podbieraku.
do tego przeglądając wrzuty na forum,VK i tym podobnym wszystkie trofki szczupaka wyszły na stalowe.

Jeżeli chcesz sobie połapać same szczupaki to polecam stalówki, Jeżeli nastawiasz się na każdy gatunek który wychodzi na łowisku polecam Fluocarbon 27,7 - 35 KG
po wyżej 35kg strasznie mało brań jest. No i musisz się liczyć że tutaj szczupak ma ostrzejsze zęby wiec może przegryźć 🙂 

Pozdrawiam 
Jopkowsky.

Edytowane przez Jopkowsky
  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktoś szuka Trofki lub rzadkiego okazu Sandacza.... to trafiłam go na H5 (w nocy)..  ale akurat w momencie podebrania go do podbieraka wywaliło serwery xD (ss ile widziałam po tym sandaczu)

Przypon 27.7kg - 30cm 

Przynęta Balsa Minnow 140F-006

Sandacz 12-15kg

 

Jeśli ktoś szuka Golce.. to można je znaleźć w nawet ładnej ilości na 410:557 na wacky

 

 

 

rf4_4.0.18021_20220403_130327.png

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...