Skocz do zawartości

Umiejętności – temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ogólny dla umiejętności i zdolności, które są bardzo ważną częścią RF4. Wielu nowych graczy ma na początku bardzo dużo wątpliwości i pytań odnośnie umiejętności, jest to odpowiednie miejsce, aby je zadać. Pytania, porady, dyskusje - wszystko co dotyczy umiejętności proszę zamieszczać w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Hardy_00Cześć obecnie alkohol daje bonus tylko do punktów doświadczenia. Bonus do levelowania umiejętności daje tylko Bonus „Happy hour” – Doświadczenie i postęp umiejętności są podwojone podczas bonusu Happy hour. Premia aktywowana jest raz dziennie przy pierwszym logowaniu i trwa przez godzinę czasu rzeczywistego.

Pozdrawiam Lepin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 12:46, Hardy_00 napisał:

Mam pytanie: czy szybciej levelujemy przygotowywanie zanęt/pozyskiwanie przynęt jeżeli craftujemy je po alkoholu?

Witaj Hardy_00 

Alkohol daje bonus do doświadczenia i zadowolenia

Bonus do doświadczenia widzisz go na środku 

Ale bonus dla craftinga da Ci Happy hour do którego trzeba mieć premium naciśnij link poniżej

https://rf4.pl/account/store/premium

Spoiler

rf4_4.0.11430_20190116_201913.thumb.png.c6d55cf049bd6577e4dda13f3ab0d766.png

                                                                                                                                                                                                                                          Pozdro i połamania życzy damianos   😎

  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie: Czy używanie nowo poznanej metody ma wpływ na szybkość rośnięcia %?  Np. w spinningu gdy łowię podstawowym jiggowaniem a mam 60% i dostępna jest metoda "boczny trok" to używając metody "boczny trok" mam większe szanse na wzrost %? Czy takie same jak w przypadku używania podstawowego jiggowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Kiniomax, sam wbijałem procenty na spiningu i zauważyłem że niekoniecznie najwyższa odblokowana metoda daje wiekszą szansę na %,bo procenty wpadają od ilości złowionych ryb i możliwe że jak długo łowisz 1 metodą to nie chce już dawać. Dlatego np. jak łowiłem na wobblery i wpadało po 0,5-1% spiningu na hh, a poźniej juz nie chciało nic wskoczyć, to zmieniałem metode na inną, dlatego polecam zmieniać dość często te metody, nawet na te które nigdy nie łowiłeś. Podam przykład: Przed odblokowaniem metody texas, kazdego hh wpadalo mi z 0,1%-0,3% max (brakowalo mi 2% do odblokowania), zmieniłem metode na wacky której nie używałem, i nagle jednego dnia wbilem te 2% bez bonusu hh

  • Thanks 2
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lewa_Skarpeta napisał:

I działa ta zmiana metody? Brakuje mi 0,5% i ni cholewy nie chce się ruszyć. 

Hey

Warto zmieniać metody, a nawet przejść na inny typ łowienia.
Zauważyłem, że gdy skupiamy się na wbijaniu % w jednym drzewku po jakimś czasie można odczuć spadek przyrostu do umiejętności np. kiedy tylko łowisz na spinninng.
Dlatego dobrze jest przejść np. na gruntówki bądź spławiki, a do spinningu wrócić dopiero za jakiś czas.

Pozdrawiam

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu ten cały system wbijania umiejętności. O ile same umiejętności są jak najbardziej spoko o tyle ich wbijanie to najgorszy system jaki widziałem od lat. Chce sobie człowiek wbić szybko dajmy na to spławiki do 70%, łowi cały dzień, łowi i łowi i przez cały dzień wbije może 2-3% po czym nagle żadne procenty nie wpadają i co specjalnie ma zmieniać zestaw i metodę połowu żeby dalej procenty leciały? i to w dodatku nie w tym drzewku co chce? To jak on ma wbić te 70% szybciej? Pójdzie na grunt czy spinning to nie jest to co chciał wbijać. Bez sensu takie wymuszanie zmiany metody. Powinno to rosnąć równomiernie dla każdej metody a nie jakieś zmiany sprzętu żeby odblokować rozwój.  Nie wspominając o tym że bez premki te % stoją w miejscu niezależnie od tego czy się zmienia metody czy nie. Dzisiaj po 3 godzinach łowienia nie wbiłem ani 0.1% w spławikach i to na których mam tylko 55%, brawo to naprawdę zachęca do dalszej gry 🙂 (taki mały sarkazm)

Pewnie zaraz się tu pojawią ludzie co mają już wszystko na max, najlepszy sprzęt i przynęty i będą to chwalić jaki to piękny i dobry system jest i że jak mi nie pasuje to żebym zmienił grę. Ale na mnie to nie działa. Zawsze w każdej grze w którą gram wyrażam swoją opinię i zdanie na różne tematy i nie ma znaczenia czy dobrą czy złą. O złych rzeczach tym bardziej trzeba gadać a nie udawać że ich nie ma.

Pozdrawiam 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten system klepania umiejętności nie pasi. Np. Robię zanętę, wyjdzie 4/10 da mi 0,1% ooo fajnie coś jest, brawo dla devs. Potem 2x pod rząd klepie zanętę 10/10 i nic, dosłownie nic 0%  Śmieszne to!! Może nagrodą jest to już, że pozwolono mi zrobić 2x 10/10 pod rząd? :) Chyba nigdzie o tym nie pisze. Co autor miał na myśli, też mi na ten temat nic nie wiadomo. No ale jest jak jest. Czy będzie to "nieśmiertelna" wersja BETA? 👍 a może jeszcze w tym roku doczekamy się już pełnowartościowego produktu, to czas pokarze. Można tak pisać i pisać itp. itd. ale nie wolno zapominać o wielu plusach jakie dostarcza nam ta gra. Pozdrawiam i idę łowić rybki, może teraz na OB uderzę? :)

Edytowane przez marcijen2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcijen2 napisał:

Mnie też ten system klepania umiejętności nie pasi. Np. Robię zanętę, wyjdzie 4/10 da mi 0,1% ooo fajnie coś jest, brawo dla devs. Potem 2x pod rząd klepie zanętę 10/10 i nic, dosłownie nic 0%  Śmieszne to!! Może nagrodą jest to już, że pozwolono mi zrobić 2x 10/10 pod rząd? 🙂 Chyba nigdzie o tym nie pisze. Co autor miał na myśli, też mi na ten temat nic nie wiadomo. No ale jest jak jest. Czy będzie to "nieśmiertelna" wersja BETA? 👍 a może jeszcze w tym roku doczekamy się już pełnowartościowego produktu, to czas pokarze. Można tak pisać i pisać itp. itd. ale nie wolno zapominać o wielu plusach jakie dostarcza nam ta gra. Pozdrawiam i idę łowić rybki, może teraz na OB uderzę? 🙂

Gdybyś za każdym razem wbijał % w danym temacie np "Zanęty"to byś pisał ze gra jest za łatwa.Moim zdaniem lepiej żeby gra była ciężka i cięzko wbijało się % i mięć satysfakcje z tego że w końcu się wbiło to upragnione np 85% 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą @mlodyg. Z tego co ja napisałem wnioskowałbym odwrotny do % system nagradzania. Mogłoby tak być, że np. nabijanie procentów jest od 8/10 a nie 4/10 daje % a 10/10 już nie. Ale jest jak jest.....

Edytowane przez marcijen2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marcijen2 napisał:

Nie zgadzam się z Tobą @mlodyg. Z tego co ja napisałem wnioskowałbym odwrotny do % system nagradzania. Mogłoby tak być, że np. nabijanie procentów jest od 8/10 a nie 4/10 daje % a 10/10 już nie. Ale jest jak jest.....

Im bardziej pod górę tym satysfakcja większa gdy się wyjdzie 🙂 Nie ma co się zniechęcać, prędzej czy później wszystko będzie na maksa wyskillowane 🙂

 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Posthumo napisał:

Im bardziej pod górę tym satysfakcja większa gdy się wyjdzie 🙂 Nie ma co się zniechęcać, prędzej czy później wszystko będzie na maksa wyskillowane 🙂

 

Zgadzam się, dokładnie, pod warunkiem,że się wyjdzie :-) Gorzej mają ci z "nadwagą" :-) Gdybym się tak łatwo zniechęcał to już dawno dałbym sobie spokój i nie "niszczyłbym" własnej klawiatury :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcijen2 napisał:

Mnie też ten system klepania umiejętności nie pasi. Np. Robię zanętę, wyjdzie 4/10 da mi 0,1% ooo fajnie coś jest, brawo dla devs. Potem 2x pod rząd klepie zanętę 10/10 i nic, dosłownie nic 0%  Śmieszne to!! Może nagrodą jest to już, że pozwolono mi zrobić 2x 10/10 pod rząd? :) Chyba nigdzie o tym nie pisze. Co autor miał na myśli, też mi na ten temat nic nie wiadomo. No ale jest jak jest. Czy będzie to "nieśmiertelna" wersja BETA? 👍 a może jeszcze w tym roku doczekamy się już pełnowartościowego produktu, to czas pokarze. Można tak pisać i pisać itp. itd. ale nie wolno zapominać o wielu plusach jakie dostarcza nam ta gra. Pozdrawiam i idę łowić rybki, może teraz na OB uderzę? :)

Ale z tego co wiem system daje % za zrobione zanety a nie za ich jakość a jeśli tak to w czym problem? Wszyscy przez to przechodzilismy lub przechodzimy... Taka gra i właśnie dlatego w nią gramy bo nie ma nic za darmo i żadnych dróg na skróty :)

 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość co przez to przechodziła to ten system działał jeszcze dużo lepiej, szybciej te skile się wbijało jak gra raczkowała bo cały czas było to balansowane. Teraz z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Jak we wcześniejszych wersjach po aktualizacjach zarabiało się tysiące srebra w parę godzin to też dużo ludzi na tym skorzystało i nigdy im tego srebra nie cofnięto. Zarobili gruby hajs, nakupili sprzętu ile się dało i teraz każdy mądry i mówi że to wcale nie jest takie złe. 

Ale nie dziwi mnie to bo to w każdej grze tak wygląda gdzie jest ciężki grind. Jestem ciekaw dragon jakbyś musiał teraz na nowo zaczynać czy nadal byś miał takie samo zdanie na ten temat 🙂

 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DRAGON krakow PL napisał:

Ale z tego co wiem system daje % za zrobione zanety a nie za ich jakość a jeśli tak to w czym problem? Wszyscy przez to przechodzilismy lub przechodzimy... Taka gra i właśnie dlatego w nią gramy bo nie ma nic za darmo i żadnych dróg na skróty :)

 

A widzisz tu jakiś problem?? Bo ja nie widzę. To co ty przechodziłeś w tej grze to ja już mogę nie przechodzić i to co ja teraz przechodzę to ty nie będziesz już przechodził bo gra ewoluuje cały czas. Logika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 10:24, Yares napisał:

Większość co przez to przechodziła to ten system działał jeszcze dużo lepiej, szybciej te skile się wbijało jak gra raczkowała bo cały czas było to balansowane. Teraz z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Jak we wcześniejszych wersjach po aktualizacjach zarabiało się tysiące srebra w parę godzin to też dużo ludzi na tym skorzystało i nigdy im tego srebra nie cofnięto. Zarobili gruby hajs, nakupili sprzętu ile się dało i teraz każdy mądry i mówi że to wcale nie jest takie złe. 

Ale nie dziwi mnie to bo to w każdej grze tak wygląda gdzie jest ciężki grind. Jestem ciekaw dragon jakbyś musiał teraz na nowo zaczynać czy nadal byś miał takie samo zdanie na ten temat 🙂

 

Gdybym teraz zaczynał od nowa... Myślę a wręcz jestem przekonany że poszło by mi o wiele lepiej (wkoncu jakieś doświadczenie już mam które bardzo my mi ułatwiło grę) mało tego jest kilka osób które "prowadziłem" od niemal początku gry udzielając rad itp i mają fajne wyniki.  Płacz że słabo się teraz zarabia?? Odsyłam do mojego postu w dziale łowiska kuori / miejscówki (wczorajszy zarobek ponad 1k w trochę więcej jak godzina gry) więc argumetowanie że kiedyś było łatwiej według mnie to kompletna bzdura! Dlaczego? A no dlatego że przykładowo gdy ja zaczynałem była wersja angielska ( akurat słabo znam ang) i wszelkie info uzyskiwalo się od kilku znajomych a cała reszta sukcesów to była dzięki własnym poszukiwania ( zapraszam na grupę fb i poszukanie moich postów z początków gry) REASUMUJĄC teraz nowy gracz ma o wiele łatwiej bo ma dostęp do bardzo wielu źródeł pomocy... Diskord / forum / fb / vk / większą ilość graczy itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 11:16, marcijen2 napisał:

A widzisz tu jakiś problem?? Bo ja nie widzę. To co ty przechodziłeś w tej grze to ja już mogę nie przechodzić i to co ja teraz przechodzę to ty nie będziesz już przechodził bo gra ewoluuje cały czas. Logika. Pozdrawiam

No właśnie ja nie dostrzegam problemu to raczej ty masz pretensje o %  ;)  sam mam jeszcze do craftu gotowanie i przynęty i chodź % wchodzą tak jak wchodzą nie przejmuje się tym bo tak samo wchodzą zarówno mnie jak i innym, cóż tak to twórcy sobie wymyślili i według mnie jest ok ( dłuższa frajda z gry a po wbiciu 100% radość większa) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DRAGON krakow PL napisał:

No właśnie ja nie dostrzegam problemu to raczej ty masz pretensje o %  ;)  sam mam jeszcze do craftu gotowanie i przynęty i chodź % wchodzą tak jak wchodzą nie przejmuje się tym bo tak samo wchodzą zarówno mnie jak i innym, cóż tak to twórcy sobie wymyślili i według mnie jest ok ( dłuższa frajda z gry a po wbiciu 100% radość większa) 

Dla ciebie jest OK a dla mnie nie wszystko jest, to moje zdanie i myślę że w tym temacie będzie ostatnie. A resztę przemilczę aby nie dać satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcijen2 napisał:

Dla ciebie jest OK a dla mnie nie wszystko jest, to moje zdanie i myślę że w tym temacie będzie ostatnie. A resztę przemilczę aby nie dać satysfakcji.

Zatem kończymy dyskusje w której mamy odmienne zdanie ;) a tak jeszcze na koniec dodam.... To tylko gra i zabawa więc po co się denerwować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.06.2019 o 12:53, Lepin napisał:

@Hardy_00Cześć obecnie alkohol daje bonus tylko do punktów doświadczenia. Bonus do levelowania umiejętności daje tylko Bonus „Happy hour” – Doświadczenie i postęp umiejętności są podwojone podczas bonusu Happy hour. Premia aktywowana jest raz dziennie przy pierwszym logowaniu i trwa przez godzinę czasu rzeczywistego.

Pozdrawiam Lepin

oo to nie wiedzialem ze happy hour da tez przy lvl umiejetnosci 2x tyle, moze wkoncu sie za zanety wezme bo stanelo na 10% i tyle

podziekowal

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...