Skocz do zawartości

Zarabianie w grze


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ejsioo zmienił(a) tytuł na Zarabianie w grze
  • 2 tygodnie później...

Mam 17 lvl, skopałem sprawę z funduszami bo za dużo wrzuciłem srebra w przygotowywanie zanęt i mam teraz dość słaby sprzęt. Spinning u mnie (przynajmniej na razie) odpada, bardziej nastawiam się na grunt. Mam tylko zestawy z "paczek" po 150srebra i jeden lepszy młynek (proton pro). Teraz moim priorytetem jest zakup lepszego sprzętu, a co za tym idzie potrzeba dużo srebra. Proszę o poradę gdzie i na jakich gatunkach teraz najlepiej się skupić łowiąc na grunt 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hardy_00 napisał:

Mam 17 lvl, skopałem sprawę z funduszami bo za dużo wrzuciłem srebra w przygotowywanie zanęt i mam teraz dość słaby sprzęt. Spinning u mnie (przynajmniej na razie) odpada, bardziej nastawiam się na grunt. Mam tylko zestawy z "paczek" po 150srebra i jeden lepszy młynek (proton pro). Teraz moim priorytetem jest zakup lepszego sprzętu, a co za tym idzie potrzeba dużo srebra. Proszę o poradę gdzie i na jakich gatunkach teraz najlepiej się skupić łowiąc na grunt 😀

 

Hey

Najlepiej na Twoim levelu będzie skupić się na linach i leszczach ze Starego Grodu, gdyż na większe i silniejsze ryby bez odpowiedniego sprzętu nawet nie ma co iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Stratogon napisał:

Najlepiej na Twoim levelu będzie skupić się na linach i leszczach ze Starego Grodu

Tak też właśnie teraz robię.

To może mała podpowiedź co używać aby lepsze sztuki trafić (hak/przyneta)? Na liny wiadomo ser (Chociaż ostatnimi czasy mam problem z tym gatunkiem bo bardzo rzadko się trafiają). Na leszcze używam ciasta czosnkowego, białe robaki i czerwone robaki ale dużo trafia się takich w okolicach 300g. Mam rosówki od kolegi ale na nie mam słabe brania i często trafiają się karasie niestety. 

Edytowane przez Hardy_00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Początkującym miłośnikom spiningu polecam Rzeką Belaya. Sprawdziłem jak wygląda sprawa z budżetowym sprzętem i w ciągu godziny jesteśmy w stanie zarobić spokojnie 100 srebra, całkiem dobry exp jak i rozwinąć umiejętność spinningu. Poniżej podaję zestaw na jaki łowiłem (jedynie żyłka jest tu drogą rzeczą ale niezbędną) i efekty połowu przez godzinę. Miejscówka - Rzeka Belaya 73:58 kierunek głaz, pełna moc wyrzutu. Prędkość zwijania 22 , technika speed up: cztery - pięć obrotów potem wciskamy shift i trzymamy dopóki nie zniknie nam potwierdzenie techniki speed up i tak w kółko. W miarę przypływu gotówki myślę aby zmienić przynętę na Aikkila 4g-006. Zestaw spisuje się bardzo dobrze, pozwala wyciągnąć prawie każdą rybę choć podejrzewam, że z okazem będzie dużo dobrej zabawy. Prawie 15 minut bawiłem się z niemal 2kg boleniem, a to waleczna ryba, dlatego żyłka musi być 300m. Pozdrawiam i życzę połamania kijów.

rf4_4.0.12193_20190605_125003.png

rf4_4.0.12193_20190605_130106.png

  • Lubie to RF4PL 1
  • Rarka 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hardy_00 napisał:

Tak też właśnie teraz robię.

To może mała podpowiedź co używać aby lepsze sztuki trafić (hak/przyneta)? Na liny wiadomo ser (Chociaż ostatnimi czasy mam problem z tym gatunkiem bo bardzo rzadko się trafiają). Na leszcze używam ciasta czosnkowego, białe robaki i czerwone robaki ale dużo trafia się takich w okolicach 300g. Mam rosówki od kolegi ale na nie mam słabe brania i często trafiają się karasie niestety. 

Tutaj masz podane spoty/przynęty/zestawy, polecam bardzo 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.06.2019 o 13:39, Hardy_00 napisał:

Tak też właśnie teraz robię.

To może mała podpowiedź co używać aby lepsze sztuki trafić (hak/przyneta)? Na liny wiadomo ser (Chociaż ostatnimi czasy mam problem z tym gatunkiem bo bardzo rzadko się trafiają). Na leszcze używam ciasta czosnkowego, białe robaki i czerwone robaki ale dużo trafia się takich w okolicach 300g. Mam rosówki od kolegi ale na nie mam słabe brania i często trafiają się karasie niestety. 

Jeśli lin i leszcz... Moim zdaniem wystarczy zestaw do 10 kg ( nic specjalnie mocnego) bo i rybki słabe a jeśli trafi się większą to pobiegać za nią dla kondycji zawsze można 😂 😂 jeśli hak to od 10 do 6 osobiście zawsze lowilem na nr 6 (trochę tych ryb się zlowilo) co do przynęt... Zawsze opieraj się na rekordach a jeśli nie działają to obserwuj czat i pytaj tych co lowia 

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak dla mnie kuori

POlecam isc na szczupaki a i przy okazji wyciaga sie golce, palie i czasem cos jesscze

TRolling tez jak najbardziej

W 2 h na zawodach zarobione 1080 srebra wiec to cslkiem niezly wynik chyba

Z Zadan tam mozna niezla kase tez wyciagnac 

Miejscowka 71:102  ale czasem do prawej i lewej tez sie przemieszczam 

Ogolnie ten rog jeziora jest dobry na polowy

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zarabianiem to trochę dziwne i smieszne zarazem...… 

1  trzeba sobie odp na pytanie co to jest dobry zarobek ( dla jednego 100 drebra na godzine to sporo a dla innego tyle co nic )

2 wszystko zależy na jaka metode lowimy

3 na jakim lowisku lowimy 

4 jaka jest aktualna aktywność ryb na lowisku/miejscówce

  reasumując....  po złowieniu  przed sprzedażą najlepiej samemu sobie sprawdzić jakie ryby sa wartościowe i na podstawie własnych doswiadczen/umiejetnosci/sprzętu  nastawiac się wlasnie na te ryby które sa w naszym zasiegu lvl oraz sprzętu i metody polowu

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwazniejsze jest zmienianie lowisk oraz celu w łowieniu aby nie popasc w monotonnosc a kasa idzie sama dodatkowo mozna trofki innych gatunkow ryb połowic , bic rekordy  a najwazniejsze to poznawac łowiska i miejsca dlatego dla mnie siedzenie na jednej miejscowce i mucenie jednego gatunku ryb to strata czasu bo mimo ze zdobywasz silverki to jestes ograniczony do jednego lowiska, miejsca a twoja znajomosc gry stoi w miejscu.

  • Thanks 2
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem natomiast jest rozwijanie umiejętności i wykonanie wszystkich zadań jakie są. Nie tyle złowienie ryb tzw. ''trofek'' czy ''rarek'' ale zdobycie medali na danym łowisku (aktualnie stanąłem na krętym strumyku gdyż brak mi tu tylko sirotki}, a i jest okazja teraz wygrać do tego nagrodę. Nie ważne jest dla mnie szybkie wbijanie poziomu (lvl), czy zarabianie, a wykonanie do końca zadań które są wyszczególnione w osiągnięciach i dlatego dużo złowionych ryb przeznaczam na potrawy by zaliczyć wszystkie wyszczególnione podpunkty. dla przykładu wycinek moich osiągnięć daje poniżej. Zainteresowanych tym czego dokonałem zapraszam na mój profil.

Dziękuję i pozdrawiam

rf4_4.0.12536_20190811_042238.png

  • Lubie to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie bierze drobnica a zarobki w tej grze pozostawiam bez komentarza 😉Jak chcesz się dorobić czegoś w tej grze to musisz chyba zrezygnować z obowiązków życia codziennego i być przyklejonym do monitora pół dnia (oczywiście to się nie tyczy ludzi którzy mają najlepszy sprzęt bo oni zarabiają tysiące i wg nich jest wszystko ok a low/mid lvl są w tej grze pominięci). Tak wszystko ponerfione że na największy hak jaki jest i na rhino bierze 600g miętus?!? Także nie zdziw się jak na największy hak będą ci brać obecnie rybki po 50-60 gramów. Ostatnio złowiłem rekord życiowy 40 gram okoń na 15 centymetrową blachę z potrójną kotwiczką. Rozumiem że ta gra miała stawiać na realizm, ryba migruje itp.? To jakim cudem biorą takie drobne rybki na tak wielkie blachy? Ktoś to wytłumaczy? Przecież taka rybka nawet jednej kotwiczki by nie połknęła z takim małym pyszczkiem.

Osobiście czekam na ten nowy tytuł który niedługo się pojawi na rynku z łowieniem, bo tutaj się czegoś doprosić od devsów graniczy z cudem i z miesiąca na miesiąc biorą coraz mniejsze ryby. Ale nadal sporo ludzi twierdzi że żadnych nerfów nie było. Ta gra to symulator wydawania kasy a nie zarabiania tyle ci powiem. Na spinning jak będziesz łowić to przygotuj się na okonie w większości, tak samo na żywca. Jakaś plaga tych okoni jest i są chyba tylko po to żeby brać wszystkie najlepsze przynęty. W Volkhovie już nie pamiętam kiedy złowiłem leszcza większego niż 2kg, chyba ostatnio 3 miesiące temu.

Ale spoko, niech dalej tak nerfią, pojawią się nowe tytuły to w RF4 zostanie tylko stałe grono ludzi co mają już wszystko kupione co trzeba i łowią "for fun" a reszta pójdzie tam gdzie aktualnie deweloperzy słuchają swoich graczy i stale się z nimi komunikują oraz wprowadzają zmiany. Nie ma nic gorszego niż olewanie graczy przez devsów. Szkoda tylko że w większości gier całe łowiska są niewykorzystane, tak samo tutaj. Łowienie punktowe w jednym i tym samym miejscu a przejdziesz 20 kroków w lewo albo prawo i już nic nie bierze. Nie wiem po co takie duże łowiska są, jak nie są wykorzystane w 100% może tylko żeby to ładnie wyglądało? Zróbcie kałuże to będzie to samo albo stawik 2mx2m jak wystarczy taki obszar żeby coś złowić.

Tutaj się dobrze zarabiało jakiś rok temu, teraz z tych zarobków zostało może z 20% 🙂

W dniu 11.08.2019 o 05:32, giecek napisał:

Nie ważne jest dla mnie szybkie wbijanie poziomu (lvl), czy zarabianie

No wiadomo że nie jest dla ciebie ważne jak masz 39 poziom i 63 tysięce srebra na koncie. Ale 3/4 ludzi tutaj stoi na mid lvl i ma problemy kupić nowy sprzęt. To jest to o czym ciągle gadam. Weterani tutaj mają wszystko i wg nich wszystko jest ok z grą, nie widzą żadnych problemów. To może jak masz taki poziom i tyle kasy to podziel się na forum swoimi sposobami na zarobek dla graczy z niższym poziomem a nie tylko się chwalisz swoim kontem? Wykaż trochę inicjatywy i posłuż komuś dobrą radą. Takie było pytanie zadane w temacie a ty wyjeżdżasz z tekstem żeby odwiedzać twój profil no #@%^# 

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yares napisał:

o wiadomo że nie jest dla ciebie ważne jak masz 39 poziom i 63 tysięce srebra na koncie. Ale 3/4 ludzi tutaj stoi na mid lvl i ma problemy kupić nowy sprzęt. To jest to o czym ciągle gadam. Weterani tutaj mają wszystko i wg nich wszystko jest ok z grą, nie widzą żadnych problemów. To może jak masz taki poziom i tyle kasy to podziel się na forum swoimi sposobami na zarobek dla graczy z niższym poziomem a nie tylko się chwalisz swoim kontem? Wykaż trochę inicjatywy i posłuż komuś dobrą radą. Takie było pytanie zadane w temacie a ty wyjeżdżasz z tekstem żeby odwiedzać twój profil no #@%^#

Kolego zanim coś napiszesz to pomysł sprawdź w grze ile poświęconych godzin a jaki niski lvl ijak mało pięknych ryb oraz ile kasy poświęcone na zrobienie tego. Skąd wiesz jaki mam sprzęt, czy przypadkiem nie taki jak Twój, porady opisane są na discord i także tutaj powklejane zdjęcia z rybami podane miejsca gdzie łowić i na co, Sam powklejałem dużo okazów (myślę że nie czytałeś a na tani sprzęt). Nic tylko czytać podziękować kolegom wędkarzom i  brać kij udać się na dane miejsce i tam łowić, Żadna filozofia. Ludzie po to wklejają te ''trofki'' byś Ty wiedział gdzie jest ryba i jaka, oraz na co aktualnie targa, no ale Polak nie jest taki by nie ponarzekał natura taka. Mnie też nie biorą mam nerwy ale nie poddaje się i łowie.

Dziękuję i pozdrawiam

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tej grze, to można mieć jedynie z decyzją jaki konkretnie sprzęt kupić - jest tyle opcji, że ciężko się zdecydować. Trzeba mieć konkretny cel i pomysł na zestaw najstosowniejszy pod to co i jak chcemy łowić. Fundusze prędzej czy później uda się nazbierać - pod warunkiem, że nie będzie się ktoś porywał "z motyką na słońce".

Po prostu trzeba łowić ryby, które nie poniszczą szybko sprzętu... w innym wypadku zrobimy punkty doświadczenia, generując koszty na naprawy.

Poziom Kolegi giecka nie klepnął się w miesiąc - jak sprawdzisz profil i konkretnie czas gry - to bardzo łatwo obliczysz, ile relanie godzin poświęcił tej grze. Jakby się nie chciało - to pozwolę sobie to uświadomić w tym miejscu (prawie 3300 godzin gry). Po prostu trzeba łowić.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, giecek napisał:

porady opisane są na discord

A czy to forum wygląda jak discord? Pytanie było zadane tutaj a nie na discordzie jakbyś nie zauważył. To nie dość że napisałeś nie na temat to jeszcze się rzucasz nie wiem o co. Pytanie było: "Podziel się swoja wiedzą i doświadczeniem, jak zdobywasz srebro w grze. Gdzie warto łowić i na czym najwięcej zarabiasz." a nie pokaż swoje konto i pochwal się co obecnie robisz. Ciężko to rozróżnić? Może do szkoły nie chodziłeś jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Następnym razem załóż sobie osobny temat do chwalenia się osiągnieciami i tego co obecnie robisz w grze a nie spamuj w temacie na inny temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na Twoje pytania jest oczywista - srebro w grze zdobywa się wykonując zadania z kawiarni oraz sprzedając ryby na targu. Względnie można jeszcze robić globalne rekordy tygodniowe... za nie też wpadają srebrniki, ale ciężko wygrać. Możesz również brać udział w zawodach z nagrodami (też trzeba mieć szczęście).

Łów względnie bezpieczne dla Twojego sprzętu rybki dające w miarę możliwości jak największą liczbę punktów doświadczenia.

Zapytasz ale gdzie i co? Dobierz cel i miejsce, gdzie pada na ten czas sporo okazów. Informacji o takich miejscach szukaj w sieci. Tyle i aż tyle. Powodzenia.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 09:42, Yares napisał:

Wszędzie bierze drobnica a zarobki w tej grze pozostawiam bez komentarza 😉Jak chcesz się dorobić czegoś w tej grze to musisz chyba zrezygnować z obowiązków życia codziennego i być przyklejonym do monitora pół dnia (oczywiście to się nie tyczy ludzi którzy mają najlepszy sprzęt bo oni zarabiają tysiące i wg nich jest wszystko ok a low/mid lvl są w tej grze pominięci). Tak wszystko ponerfione że na największy hak jaki jest i na rhino bierze 600g miętus?!? Także nie zdziw się jak na największy hak będą ci brać obecnie rybki po 50-60 gramów. Ostatnio złowiłem rekord życiowy 40 gram okoń na 15 centymetrową blachę z potrójną kotwiczką. Rozumiem że ta gra miała stawiać na realizm, ryba migruje itp.? To jakim cudem biorą takie drobne rybki na tak wielkie blachy? Ktoś to wytłumaczy? Przecież taka rybka nawet jednej kotwiczki by nie połknęła z takim małym pyszczkiem.

Osobiście czekam na ten nowy tytuł który niedługo się pojawi na rynku z łowieniem, bo tutaj się czegoś doprosić od devsów graniczy z cudem i z miesiąca na miesiąc biorą coraz mniejsze ryby. Ale nadal sporo ludzi twierdzi że żadnych nerfów nie było. Ta gra to symulator wydawania kasy a nie zarabiania tyle ci powiem. Na spinning jak będziesz łowić to przygotuj się na okonie w większości, tak samo na żywca. Jakaś plaga tych okoni jest i są chyba tylko po to żeby brać wszystkie najlepsze przynęty. W Volkhovie już nie pamiętam kiedy złowiłem leszcza większego niż 2kg, chyba ostatnio 3 miesiące temu.

Ale spoko, niech dalej tak nerfią, pojawią się nowe tytuły to w RF4 zostanie tylko stałe grono ludzi co mają już wszystko kupione co trzeba i łowią "for fun" a reszta pójdzie tam gdzie aktualnie deweloperzy słuchają swoich graczy i stale się z nimi komunikują oraz wprowadzają zmiany. Nie ma nic gorszego niż olewanie graczy przez devsów. Szkoda tylko że w większości gier całe łowiska są niewykorzystane, tak samo tutaj. Łowienie punktowe w jednym i tym samym miejscu a przejdziesz 20 kroków w lewo albo prawo i już nic nie bierze. Nie wiem po co takie duże łowiska są, jak nie są wykorzystane w 100% może tylko żeby to ładnie wyglądało? Zróbcie kałuże to będzie to samo albo stawik 2mx2m jak wystarczy taki obszar żeby coś złowić.

Tutaj się dobrze zarabiało jakiś rok temu, teraz z tych zarobków zostało może z 20% 🙂

No wiadomo że nie jest dla ciebie ważne jak masz 39 poziom i 63 tysięce srebra na koncie. Ale 3/4 ludzi tutaj stoi na mid lvl i ma problemy kupić nowy sprzęt. To jest to o czym ciągle gadam. Weterani tutaj mają wszystko i wg nich wszystko jest ok z grą, nie widzą żadnych problemów. To może jak masz taki poziom i tyle kasy to podziel się na forum swoimi sposobami na zarobek dla graczy z niższym poziomem a nie tylko się chwalisz swoim kontem? Wykaż trochę inicjatywy i posłuż komuś dobrą radą. Takie było pytanie zadane w temacie a ty wyjeżdżasz z tekstem żeby odwiedzać twój profil no #@%^# 

Musze sie z toba nie zgodzic poniewaz mylisz symulator z gra arkadowa jaka jest np.Konkurencyjna gra. Twój problem jak i graczy którzy narzekają na tą gre to przede wszystkim brak cierpliwosci oraz checi w poszukaniu informacji o grze lub akwenie na którym łowisz poprostu chciałbyś wejść do gry łowić same duże sztuki i trofki tak jak ma to miejsce w konkurencyjnej grze gdzie gracz nie musi wykazywać żadnych znajomosci wedkarskich poprostu mucenie i full kasy , dlatego raczej nie pozostaje ci nic jak szukanie gier ARKADOWYCH. Osobiscie mam 24 lvl i gadanie ze malo kasy jest z łowienia jest poprostu smieszne , wystarczy sie spytac ludzi na discordzie nie wspomne ze miejscowki sa rowniez na forum takze nie wiem skad ten problem z łowieniem samych okoni.Na samym kretym na głupich muszlach mozna 300 - 400 silverkow wyciagac w niewielkim przedziale czasowym ,tak samo karasiach, linach ,szczupakach nawet na tych twoich okoniach.Sam jestem mid lvlem i juz mam sprzet ze moge sobie isc na niedzwiadka karpie lowic ,wystarczy troszke poczytac ,popytac,poszukac np na youtube ,forum a nie marudzic.To tylko od gracza zalezy jak swoj czas spozytkuje w grze i czy bedzie na plus czy minus , jedyna rzecz jak może denerwowac to ten czas oczekiwania na trofke , ale z drugiej strony jest to rzecz która daje fun tej grze ,ponieważ jak w życiu realnym może i się naczekasz ,a może szczescie dopisze i złowisz trofke w pare minut to własnie cale piekno łowienia ryb ,a nie łowienie co chwile nie realnych ryb nie wiadomo jakich rozmiarów.

  • Thanks 1
  • Lubie to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2019 o 08:42, Yares napisał:

Wszędzie bierze drobnica a zarobki w tej grze pozostawiam bez komentarza 😉Jak chcesz się dorobić czegoś w tej grze to musisz chyba zrezygnować z obowiązków życia codziennego i być przyklejonym do monitora pół dnia (oczywiście to się nie tyczy ludzi którzy mają najlepszy sprzęt bo oni zarabiają tysiące i wg nich jest wszystko ok a low/mid lvl są w tej grze pominięci). Tak wszystko ponerfione że na największy hak jaki jest i na rhino bierze 600g miętus?!? Także nie zdziw się jak na największy hak będą ci brać obecnie rybki po 50-60 gramów. Ostatnio złowiłem rekord życiowy 40 gram okoń na 15 centymetrową blachę z potrójną kotwiczką. Rozumiem że ta gra miała stawiać na realizm, ryba migruje itp.? To jakim cudem biorą takie drobne rybki na tak wielkie blachy? Ktoś to wytłumaczy? Przecież taka rybka nawet jednej kotwiczki by nie połknęła z takim małym pyszczkiem.

Osobiście czekam na ten nowy tytuł który niedługo się pojawi na rynku z łowieniem, bo tutaj się czegoś doprosić od devsów graniczy z cudem i z miesiąca na miesiąc biorą coraz mniejsze ryby. Ale nadal sporo ludzi twierdzi że żadnych nerfów nie było. Ta gra to symulator wydawania kasy a nie zarabiania tyle ci powiem. Na spinning jak będziesz łowić to przygotuj się na okonie w większości, tak samo na żywca. Jakaś plaga tych okoni jest i są chyba tylko po to żeby brać wszystkie najlepsze przynęty. W Volkhovie już nie pamiętam kiedy złowiłem leszcza większego niż 2kg, chyba ostatnio 3 miesiące temu.

Ale spoko, niech dalej tak nerfią, pojawią się nowe tytuły to w RF4 zostanie tylko stałe grono ludzi co mają już wszystko kupione co trzeba i łowią "for fun" a reszta pójdzie tam gdzie aktualnie deweloperzy słuchają swoich graczy i stale się z nimi komunikują oraz wprowadzają zmiany. Nie ma nic gorszego niż olewanie graczy przez devsów. Szkoda tylko że w większości gier całe łowiska są niewykorzystane, tak samo tutaj. Łowienie punktowe w jednym i tym samym miejscu a przejdziesz 20 kroków w lewo albo prawo i już nic nie bierze. Nie wiem po co takie duże łowiska są, jak nie są wykorzystane w 100% może tylko żeby to ładnie wyglądało? Zróbcie kałuże to będzie to samo albo stawik 2mx2m jak wystarczy taki obszar żeby coś złowić.

Tutaj się dobrze zarabiało jakiś rok temu, teraz z tych zarobków zostało może z 20% 🙂

No wiadomo że nie jest dla ciebie ważne jak masz 39 poziom i 63 tysięce srebra na koncie. Ale 3/4 ludzi tutaj stoi na mid lvl i ma problemy kupić nowy sprzęt. To jest to o czym ciągle gadam. Weterani tutaj mają wszystko i wg nich wszystko jest ok z grą, nie widzą żadnych problemów. To może jak masz taki poziom i tyle kasy to podziel się na forum swoimi sposobami na zarobek dla graczy z niższym poziomem a nie tylko się chwalisz swoim kontem? Wykaż trochę inicjatywy i posłuż komuś dobrą radą. Takie było pytanie zadane w temacie a ty wyjeżdżasz z tekstem żeby odwiedzać twój profil no #@%^# 

ale pomysl ze oni tez zaczynali kiedys od bacika i lapali karasie czy plotki na komarowce

tak samo w innych grach trzeba dojsc do wszystkiego i z czasem bedzie tyle wszystkiego ze nie bedziesz wiedzia lco z tym zrobic

dam przyklad na sobie, mianowicie przyszedlem na ryby jakies 5 tygodni temu z nudow i monotonii w Escape from Tarkov(rowniez ruska gra), sa tam co jakis czas wipy i zaczynasz od zera za kazdym razem, musisz wybiegac godziny na mapach za kluczami i roznymi innymi i nikt teg ona starcie nie ma za free tylko ciezka praca i poswiecenie

tak poswiecenie bo jezeli chdesz byc ze tak powiem pro nie siedzisz tutaj czy gdzies indziej po 1 czy 2 godzinki dziennie z doskoku tylko poswiecasz swoj wolny czas i rezygnujesz z wielu innych rozrywek,

uwazam ze jest tutaj wielu maniakow(wliczajac to mnie) i spedzam na rybach teraz kazda wolna chwile

moze nie kazdy narzeka na brak sprzetu czy brak mozliwosci jego nabycia ale jedynie kogo mozesz winic to samego siebie, grasz na calosc lub na pol gwizdka proste i tyle w temacie, nie odbierz to jako atak na ciebie tylko chce powiedziec "nie odrazu rzym zbudowano"

wytarczy czas i checi

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco poprawiony tekst

ale pomysl ze oni tez zaczynali kiedys od bacika i lapali karasie czy plotki na komarowce

tak samo w innych grach trzeba dojsc do wszystkiego i z czasem bedzie tyle wszystkiego ze nie bedziesz wiedzial co z tym zrobic

dam przyklad na sobie, mianowicie przyszedlem "na ryby" jakies 5 tygodni temu z nudow i monotonii w Escape from Tarkov(rowniez ruska gra), sa tam co jakis czas wipy i zaczynasz od zera za kazdym razem, musisz wybiegac godziny na mapach za kluczami i roznymi innymi i nikt teg ona starcie nie ma za free tylko ciezka praca i poswiecenie,

obecnie mam lvl 28(do 29 200k tylko ) i nie narzekam, nie dostalem na start od nikogo nic tylko wskazowki co gdzie i jak i jestem zadowolony z tego co osiagnalem, biore udzial w roznych zawodach i pochwale sie ze 1 udalo sie wygrac i tylko bycie upartym w dazeniu do celu zaowocuje

 jezeli chcesz byc ze tak powiem pro nie siedzisz tutaj czy gdzies indziej, mam na mysl iinna gre  po 1 czy 2 godzinki dziennie z doskoku tylko poswiecasz swoj wolny czas i rezygnujesz z wielu innych rozrywek,

uwazam ze jest tutaj wielu maniakow(wliczajac to mnie) i spedzam na rybach teraz kazda wolna chwile

moze nie kazdy narzeka na brak sprzetu czy brak mozliwosci jego nabycia ale jedynie kogo mozesz winic to samego siebie, grasz na calosc lub na pol gwizdka proste i tyle w temacie, nie odbierz tego jako atak na ciebie tylko chce powiedziec "nie odrazu rzym zbudowano"

wytarczy czas i checi

pozdrawiam

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Och te zarabianie.Zgodzę się z przedmówcami że w grze coraz gorzej jest zarobić większą ilość sreberek ale moim zdaniem nie to się chyba tutaj liczy.Ja np. jestem zapalonym wędkarzem i zanim przyszły na świat moje trzy piękne damy każdą wolną chwilę spędzałem ze spinningiem nad wodą.Dla mnie naprawde nie ważne jest czy zarobie dziennie 2tys. dudków czy 400.Jest to bardzo dobrze zrobiony symulator na który bardzo długo czekałem i myślę że jeszcze długo nie bedzie miał sobie równych.Trzeba poprostu czerpać przyjemność z gry,szukać fajnych miejscówek nie tylko na kordach z VK.Łowić łowić i jeszcze raz łowić nie patrzeć co chwile czy już zarobiłeś na dany kij czy młynek.Ja osobiście nie posiadam najlepszego sprzętu i wcale mi to nie przeszkadza wręcz przeciwnie.Frajda ze złowionej trofki jest podwójna jak się namęczysz a nie zwiniesz w 5 min.Na wszystko przyjdzie czas i sprzęt sie kiedyś kupi to jest oczywiście normalne,ale próbujcie także czerpać przyjemność z RF4 a nie łowić tylko po to zeby sie pochwalić nową Vengą.Pozdrawiam

  • Thanks 3
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zarabianie na te czasy dla graczy o niskim levelu może być problemem, ale myślę że nie do przesady. Od dwóch dni siedzę na Bear Lake i poluje na Karpia Golca. Brania są nie jest źle. Do czego zmierzam, na BL nie potrzebujemy super sprzętu, tylko odpowiednio dobrany zestaw. Na początek Kij fortuna Feeder FD 420,  oraz Koło Alfa Sputnik 8000 wystarczą, jak troszkę pobiegamy  to nic się nam nie stanie. Ale ok. Spędziłem tam ostatnie dwa dni po cztery godziny w grze. Średni zarobek to 800 srebra na cztery godziny to chyba nie jest źle. Dla gracza o niski levelu zarobek 800 srebra myślę że wystarczy aby coś kasy na zbierać.Takze panowie katować, jeszcze raz katować Bear Lake, a powinno się dać coś zrobić. Pozdrawiam i połamania.

 

 

Edytowane przez many19721
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarabianie w tej grze to jest dramat , dzisiaj na miśku na zanęty wydane 300 dudkow zarobione 790 za cala siatkę...(siedziałem tam z 5h rl) ogólnie próbuje uzbierac od 12 dni na tagare 26,5 kg ale stoję w miejscu na 7 tysiącach bo co wydam na przynęty zanęty ... i nic nie mogę zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 09:46, Yares napisał:

A czy to forum wygląda jak discord? Pytanie było zadane tutaj a nie na discordzie jakbyś nie zauważył. To nie dość że napisałeś nie na temat to jeszcze się rzucasz nie wiem o co. Pytanie było: "Podziel się swoja wiedzą i doświadczeniem, jak zdobywasz srebro w grze. Gdzie warto łowić i na czym najwięcej zarabiasz." a nie pokaż swoje konto i pochwal się co obecnie robisz. Ciężko to rozróżnić? Może do szkoły nie chodziłeś jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Następnym razem załóż sobie osobny temat do chwalenia się osiągnieciami i tego co obecnie robisz w grze a nie spamuj w temacie na inny temat. 

Widzę kolego ze nie czytałeś ze zrozumieniem jest napisane czarno na białym, że porady na discord a także tutaj i że powklejałem zdjęcia, poza tym wydaje mi się, że wklejone zdjęcie z danym zestawem oraz przynęta i miejsce to jest forma jakiejś pomocy. Można w ten sposób skonfigurować sobie sprzęt na każdą kieszeń. Oglądając zdjęcia wklejone przeze mnie możesz zauważyć, iż nie mam bogatego sprzętu a potrafię połowić okazy.

Pozdrawiam

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nowaqq napisał:

Zarabianie w tej grze to jest dramat , dzisiaj na miśku na zanęty wydane 300 dudkow zarobione 790 za cala siatkę...(siedziałem tam z 5h rl) ogólnie próbuje uzbierac od 12 dni na tagare 26,5 kg ale stoję w miejscu na 7 tysiącach bo co wydam na przynęty zanęty ... i nic nie mogę zarobić.

Witaj. Nie wiem czy zarobki na Bear Lake na owe czasy można uznać za kiepskie. Z tego co wiem bierze bardzo dobrze, ludzie siedzą i zarabiają. Może coś robisz zle, np: dobór haka, zbyt częste nęcenie (jedna z głównych przyczyn że ryby przestają brać) Osobiście spędziłem tam ostatnio kilka dni i powiem ci że da się przeżyć. Średni zarobek na godzinę to w granicach 300 srebra. Siatę się stawia w 3, 4 godziny przy tych braniach co są teraz. Za siatkę bez trofki otrzymujesz w granicach 1100, 1200 srebra. Przelicznik prost i zrozumiały. Tak jak kolega wyżej wspomniał może trzeba pokombinować z doborem zestawu.

Pozdrawiam i połamania.

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...