Skocz do zawartości

Zarabianie w grze


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kaagular napisał:

Hej. Kto poleci jakiś spot gruntowy do fajnego zarabiania? Nie musi być tak efektywnie jak na trollingu ale żeby była jakakolwiek satysfakcja z gry. Ostatnio borykam się z problemem strasznie słabych efektów. Czy to karpie na Bursztynie, czy Sazany na Achtubie bierze dramatycznie źle mimo stosowania przynęt jak w rekordach czy wskazanych na forum. Wczoraj na Achtubie, po ok 8h łowienia Sazanów w aktywnym spocie zarobiłem 270 srebra...

Nie mam PVA, nie mam Veng. Dysponuje Calibrami, linki 40kg, brakuje 4% do PVA i mam procę do zanęt. Łowię przy okazji robienia innych rzeczy i niestety nie zawsze trolowanie wchodzi w grę. Duży karp czy Sazan oznacza alt-f4... Na Tungusce to mi zestaw urwało w sekundę to tam strach isć... Może jakieś mniejsze rybki dają jakiś fajny zysk?

Ogólnie jeszcze najlepiej by było jakby to nie była któraś z map: Bursztyn, Tunguska bo włączają się nawet 40 minut... (jakieś Volkowy ledwie kilka) Achtuba też ale na niej jestem xd

 

witam

Poruszyles temat rzeke 🙂  Jak pewnie wiesz gracze wrzucaja co jakis czas spoty gdzie mozna aktywnie polowic i zarobic , a zysk glownie opiera sie na odpowiednim wykorzystaniu metody lowienia i przynet . Tylko czy takie zarobki beda ciebie satysfakcjonowac , nie wiem . Co do siedzenia 8h na spocie to powiem ze ja stosuje zasade pierwszej godziny ( zysk min 100-200 sreberka ) a jesli nie daje to poprostu zmieniam miejsce .  Druga sprawa jesli myslisz o bardziej ekonomicznym lowieniu ( nie zuzywajac sprzetu za szybko zeby uniknac napraw ) i korzystac z metody gruntowej to jest naprawde duzo mozliwosci . Nie bede ci wypisywal wszystkich spotow ,bo wystarczy ze przejrzysz forum 🙂  

Ale powiem ci jak ja dobieram sobie mapy i gdzie lubie lowic pomijajac niedzwiadka,bursztyna i tungu , a takze dam ci przyklady siatek i zobaczysz sobie jak placa za niektore ryby

Stary grod - glownie ide polowic tam leszcze a przy okazji zawsze mam jakis zestaw rzucony na wegorza lub lina    26:28   /  24:29

Volkov - ( gdy potrzeba zywca) tu przychodze na ukleje a w nocy przysiadam sie na wegorze       105:92

Doniec  - glowny cel to wyzorub a przy okazji wpada wiele innych gatunkow ryb        110:123

A jesli chodzi o Achtube to wydaje mi sie ze bezpiecznym miejscem gdzie mozna polapac jest staw niedaleko obozu     126:130

 

screen sa w kolejnosci do opisanych map a jakbys mial jeszcze jakies pytania to pisz tu albo na priv 👍

 

sg.png

volkov.png

donek.png

tuba staw.png

  • Thanks 1
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli posiadacie już np alfę 8k to możecie próbować karpie na bear lake

Kordy: 44 50 

Przynęta : Kokos i śmietanka pop up 16 do tego Sztuczna kukurydza śmietanka kokosowa 

Dip : Nektar kokosowy 

Ja zarabiam średnio 250 300 srebra na godzinę 

Powodzenia i Połamania !!

  • Haha 1
  • Lubie to RF4PL 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie błagam bo mi sie zaraz odechce w to grać...

20 lvl, nie mam pomysłu kompletnie na dalszą grę, nie ma odpowiednich poradników do zarabiania pieniędzy więc znalazłem ten temat, ostatnio na forum jestem bardziej aktywny bo się wciągnąłem w gierke, ale dotarłem do momentu "zero" podam wam mój sprzęt:

2x kama fantazia 14kg z 2x sputnik 6000 6.5kg (zestaw feeder pro)
1x onega rods belmor spf 12kg + sputnik 6000 6.5kg

siedziałem 2dni na belayi, zarobiłem troche ale serio myslalem ze zarobie więcej więc dokupiłem za to tylko blachy i woblery i koniec pieniędzy, zarobiłem jakieś 1000 srebra na 16h irl w grze. Naprawdę pragnę w końcu zarabiać więcej, nie mam pieniędzy na żadną lepszą wędkę, żaden lepszy kołowrotek, a na sama mysl ze jakims cudem mam uzbierać na mojego ulubionego sputnika alfa 8000 i do tego karpiówkę, albo na konkretny spining to mam ochote kliknąć "wyjdź". Do 20 lvla miałem cierpliowsc, leszczyki, liny, kawiarenki, lipienie troche pstrągów, ale chyba ta gra w końcu musi zacząć dawać a nie tylko zabierać, nie może być tak że ciągle nie mam pieniędzy bo wszystko jest potrzebne. 

Chcę w koncu zarobić jak normalny człowiek, a mam tylko taki sprzęt i naprawdę zarobienie na niego szło mi jak krew z nosa...

BŁAGAM was forumowiczów, dajcie człowiekowi złotą rade, złote łowisko, złoty sposób COKOLWIEK bo już mi się odechciewa tak harować na wędki, które pierwszy lepszy golec na kuori mi połamie albo kołowrotki

gdzie mogę z tym zestawem zarobić 😞 ? Czy kuori na taką wędkę wchodzi w gre? nie wiem juz sam, jestem zdesperowany..

edit: moim nastepnym celem jest zakup dobrego spina na kuori jakiś polecacie? jak juz kiedys zarobie kilka groszy..

edit2: czytałem poradniki jak zarabiac i co kupowac, ale tam jest napisane w zasadzie, uzbieraj na to uzbieraj na to i łap to i to, nie jest to zrobione opisowo, szczegółowo z poradnikiem...

edit3: na co lepiej zbierac kaske? na carp HX czy na lepszy spin na kuori, czy moze z obecnym dam tam rade zarobić i kupić drugi podobny ze trolingowac na dwa?

pozdrawiam

Edytowane przez MayoU.prO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MayoU.prO napisał:

panowie błagam bo mi sie zaraz odechce w to grać...

20 lvl, nie mam pomysłu kompletnie na dalszą grę, nie ma odpowiednich poradników do zarabiania pieniędzy więc znalazłem ten temat, ostatnio na forum jestem bardziej aktywny bo się wciągnąłem w gierke, ale dotarłem do momentu "zero" podam wam mój sprzęt:

2x kama fantazia 14kg z 2x sputnik 6000 6.5kg (zestaw feeder pro)
1x onega rods belmor spf 12kg + sputnik 6000 6.5kg

siedziałem 2dni na belayi, zarobiłem troche ale serio myslalem ze zarobie więcej więc dokupiłem za to tylko blachy i woblery i koniec pieniędzy, zarobiłem jakieś 1000 srebra na 16h irl w grze. Naprawdę pragnę w końcu zarabiać więcej, nie mam pieniędzy na żadną lepszą wędkę, żaden lepszy kołowrotek, a na sama mysl ze jakims cudem mam uzbierać na mojego ulubionego sputnika alfa 8000 i do tego karpiówkę, albo na konkretny spining to mam ochote kliknąć "wyjdź". Do 20 lvla miałem cierpliowsc, leszczyki, liny, kawiarenki, lipienie troche pstrągów, ale chyba ta gra w końcu musi zacząć dawać a nie tylko zabierać, nie może być tak że ciągle nie mam pieniędzy bo wszystko jest potrzebne. 

Chcę w koncu zarobić jak normalny człowiek, a mam tylko taki sprzęt i naprawdę zarobienie na niego szło mi jak krew z nosa...

BŁAGAM was forumowiczów, dajcie człowiekowi złotą rade, złote łowisko, złoty sposób COKOLWIEK bo już mi się odechciewa tak harować na wędki, które pierwszy lepszy golec na kuori mi połamie albo kołowrotki

gdzie mogę z tym zestawem zarobić 😞 ? Czy kuori na taką wędkę wchodzi w gre? nie wiem juz sam, jestem zdesperowany..

edit: moim nastepnym celem jest zakup dobrego spina na kuori jakiś polecacie? jak juz kiedys zarobie kilka groszy..

edit2: czytałem poradniki jak zarabiac i co kupowac, ale tam jest napisane w zasadzie, uzbieraj na to uzbieraj na to i łap to i to, nie jest to zrobione opisowo, szczegółowo z poradnikiem...

edit3: na co lepiej zbierac kaske? na carp HX czy na lepszy spin na kuori, czy moze z obecnym dam tam rade zarobić i kupić drugi podobny ze trolingowac na dwa?

pozdrawiam

witam

powiem tak , sa dwie podstawowe zasady : cierpliwosc i aktywnosc 🙂  jak zaczynalem grac to bylem zadowolony jak wyciagalem 100 srebra/ godzine . z prostej matematyki jesli bedziesz osiagal taki wynik da ci to czas jaki potrzebujesz na zebranie kasy na jakis lepszy zestaw . oczywiscie mozesz wyciagac wiecej a zalezy to gdzie i co lowisz. 

wiekszosc czasu spedzalem na kretym strumyku i komarowce zeby troche zarobic i przy okazji wbic procenty w przynety i zanety zeby idac na stary grod byc lepiej przygotowanym .na tych mapach lowilem do czasu az nie uzbieralem kasy na calibry hsv i tanie spiningi ( to byly chyba syberia do 20-30kg ).  przez ten czas wbilem wyzsze levele i zaczal lowic na wczesniej wspomniane zestawy spiningowe na kuori . sledzilem rowniez forum i jak tylko pojawial sie jakis aktywny spot na innej mapie to dla odmiany lowilem na feederki .

minelo troche czasu ale w koncu mialem 3x calibre i 3x  fortune carp 360XH , z tymi zestawami zaczalem juz lowic wiecej na niedziwiadku, bursztynie i powoli zbierac srebro na lepsze kolowrotki ( tagara10000). i tak dalej i tak dalej 🙂 az zdobedziesz vengi i TI 

ta gra jest stworzona w taki sposob zeby na poczatku pomeczyc sie troche ale takze zeby ogarnac jak grac ,bo pozniej naprawde jest znacznie latwiej ale trzeba przebrnac przez ten poczatkowy etap .  jesli chodzi o lapanie ( grunt , spin ) to na poczatku low na ta metode ktora sprawia ci przyjemnosc a nie zeby na sile zarobic  , bo wydajac kase na sprzet a nie miec przyjemnosc z gry raczej wplywa negatywnie na postep 🙂

pozdro

  🙂

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 5
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Nagolennik915

Witam. Mam 21 poziom i zbieram na wędkę karpiową. Jednak zarobek idzie bardzo wolno, ponieważ są to głównie leszcze ze Starego Grodu i lipienie z Belaya. Mam dopiero 2000 srebrnych monet bo dużo poszło na crafting zanęt i przynęt. Jakieś porady gdzie mogę dorobić się ciut szybciej? Przeczesuje aktywnie forum jednak głównie widzę połowy właśnie karpii bądź trolling. Mój sprzęt to Kama Lait UL na spinningu a na feederze Kama Fantazia FD390 do 14kg z kołowrotkiem Syberia Hercules do 7kg oraz 2 pomniejsze feedery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja całkiem niedawno będąc na tym samym etapie "kariery" w rf4 skupiłem się na wykonywaniu zleceń z kawiarni na Starym Grodzie. W ten sposób udało mi się uzbierać na dwa kołowrotki Gold 80s i feedery do nich (chyba jakieś po 500 srebra) i z takim zestawem wziąłem się za amury na Starym Grodzie. Stawiałem dwa feedery z ziemniakiem/liściem, a spinningiem czesałem wodę woblerami w poszukiwaniu szczupaków. Z amurów, szczególnie czarnych, wpadało sporo srebra, przy okazji trafiały się przyzwoite liny, a na spinning przy odrobinie szczęścia dwa szczupaki powyżej 3 kg i z reguły szły za 120 srebra w kawiarni za zlecenie. I tak ciułałem, ciułałem, levele leciały, odblokowałem Doniec, a tam zakochałem się w teleskopie UL i łowieniu cios, szemai, wzdręg, gdzie szybko można zrobić ok 300-400 srebra za pełną siatkę (max 2 doby łowienia). Możesz więc spróbować w podobny sposób. Wg mnie na niższych poziomach podstawa to realizowanie zamówień z kawiarni, gdzie za kilka nieciekawych rybek (uklei, krąpi) można dostać kilkadziesiąt sreberek. Często też robiłem zamówienie na okonie na Starym Grodzie - łatwo je złowić i też sporo za nie wpadało. Trochę to takie trzepanie drobnicy na siłę, ale trzeba to przejść, by dorobić się ciut lepszego sprzętu, który pozwoli łowić z przyjemnością, a sreberka będą powoli same wpadały.

Inna droga, którą, patrząc po profilach (i węgorzach rzędu 4kg u graczy z levelem ok 20-22), wybiera sporo osób, jest zakup rosówek (trzeba przeboleć) i zasiadki na węgorze na Starym Grodzie - dużo srebra, dużo expa. Tylko "w węgorze" trzeba umieć 😉 Ja złowiłem dwa czy trzy, ale przyznam, że nigdy się na nich szczególnie nie skupiałem.

 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nagolennik915 napisał:

Witam. Mam 21 poziom i zbieram na wędkę karpiową. Jednak zarobek idzie bardzo wolno, ponieważ są to głównie leszcze ze Starego Grodu i lipienie z Belaya. Mam dopiero 2000 srebrnych monet bo dużo poszło na crafting zanęt i przynęt. Jakieś porady gdzie mogę dorobić się ciut szybciej? Przeczesuje aktywnie forum jednak głównie widzę połowy właśnie karpii bądź trolling. Mój sprzęt to Kama Lait UL na spinningu a na feederze Kama Fantazia FD390 do 14kg z kołowrotkiem Syberia Hercules do 7kg oraz 2 pomniejsze feedery

leszcze leszcze nie obciażają sprzętu a zarobek ok
teraz zbieraj na kołowrotki caliber i fortuny carp wędki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...