Skocz do zawartości

Pozyskiwanie przynęt


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
4 minuty temu, john_wick_81 napisał:

czy do wiaderka na zywce wchodzi jakas maksymalna ilosc rybek  bo 1400 sreber to sporo jak za kawalek wiaderka 😲

 

Witaj @john_wick_81, nie ma maksymalnej ilości żywców które możesz posiadać. Psują się one po 24 godzinach realnego czasu, ale nadal można na nie łowić.

Pozdrawiam

Lepin

 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lepin napisał:

Witaj @john_wick_81, nie ma maksymalnej ilości żywców które możesz posiadać. Psują się one po 24 godzinach realnego czasu, ale nadal można na nie łowić.

Pozdrawiam

Lepin

 

aha to narazie nie ma co kupowac   izbierac bo grunt narazie 53% a gdzie tam do 80

dziekuje

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowilem pobawic sie troszke w ten crafting co napewno jest konieczne do polowu lepszych rybek , uparlem sie aby miec zywca...

ogolnie dobicie  do tych 65% to nie prosta sprawa byla ale zaczelo sie tak:

polecam  od kopania robakow i lepienia kulek chleba 

kulki chleba oplaca sie robic do jakis 25% bo jeszcze to jakos idzie sprawnie

rozplamy ognisko, majac energie kopiemy robaczki gdzies w krzaczkach bo npo na plazy na komarowce ilosc robakow jest bardzo mala

przy tym kiedy sie ogrzewamy aby odzyskac energie lepimy kulki

polacam kupic jakies 300 sztuk chleba i najlepiej kupowac hurtowo(zapas kulek chleba starczy na wieki) choc ja rozdalem znajomym sporo :)

kiedy widzimy ze juz to nie przynosi skutkow idziemy dalej:

ja kupowalem skladniki przewaznie na 20 porcji do kazdej przynety i robilem, nie jest to czywiscie tania sprawa np mleko czy twarog na kuori trzeba kupic a nie jest tanio

inne skladniki tam gdzie najtaniej i tez hurtowo

robaki kopiemy caly czas bo nawet te 0,1 czy 0,2 % to sporo

i tak kiedy juz dobijemy kolejne 5% przechodzimy na nastepna przynete i dalej kupujemy po 20 skladnikow, oczywiscie sa niepowodzenia(niektore to smiesza bardziej niz denerwuja) ale nie ma sie co poddawac i dajemy dalej, niektore ze wzgledu na tansze ceny robilem w wiekszej ilosci poki dosc ladnie dawaly % do umiejetnosci

dobicie do 60% sporo mnie kosztowalo ale konieniecznie chcialem miec kawalki ryb i lapac mietuski wiec sie uparlem i robilem w kazda noc przynety

zlapalem pare zabek ale jak sie okazuje nie moge jeszcze ich uzywac wiec dalem sobie z nimi spokoj i robilem dalej kostki

pozyskiwanie kawalkow ryby robilem do bolu  az dobilem do 65%

jestem fanem kuori narazie i lowienia szczupakow i te wszytskie pomiedzy 500 a 700g obracalem w kostki rybne tak samo jak golce arktyczne czy palie jeziorowe nawet to do 1,5kg bo nie sa nic warte na targu

koszt jaki wydalem na cale skladniki to jakies 2000 monet +/- pare setek bo nie liczylem tego dokaldnie

za to ilosc przynet i poziom umiejetnosci juz cieszy oko

mam nadzieje ze ktos skorzysta z tego i bedzie sie dobrze bawil przy tym( poza lepieniem kulek oczywiscie) 

pozdrawiam

Andrzej

 

 

rf4_4.0.12536_20190802_003721.png

Edytowane przez john_wick_81
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
1 godzinę temu, kwanga napisał:

Tak widzę, że ludzie się pytają o ziemniak,i ser a może jest gdzieś lista na jakich łowiskach co można kupić ?

A gdzie można kupić twaróg?

Ziemniaki na krętym    twaróg i ser na kuori

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
26 minut temu, p_system napisał:

@londoo
zwykłym z tego co wiem można filetować rybę

pro filetujesz wszystko np raka muszlę

ja mam tylko zwykły bo nie mam wbitych % na przynętach
może jak będę miał 3x legacy to wtedy pomyślę o takim wydatku
@many19721 na swoim kanale ma omówione wszystko o nożu

Dzięki🙂

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na Krętym Strumyku na te ziarna rybki słabo reagują, możesz coś złapać ale nie konkretny gatunek, np. leszcza, karasia, lina (zdarzyło mi się łowić liny na początku starorzecza za mostkiem od respa). Spróbuj na Komarówce gdzie na ziarna pszenicy bardzo dobrze bierze jaź, przy namiocie rzucaj z klipsem 20-25 m w stronę głębokiej wody na 5m. Polecam

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Miałem problem ze złowieniem Jaźa . Próbowałem różnych przynęt i dopiero na ziarno pszenicy się udało trofkę złapać 😉
Jeśli wejdziesz w dział łowiska i w temat miejscówki (w każdym łowisku jest taki temat) to tam jest podana informacja o gatunku ryby i przynęcie na jaką można ją złapać.
Możesz w ten sposób odnaleźć co i gdzie można złowić na ziarno pszenicy 🙂

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,możesz kopać nawet na drewnianym pomoście bo to czy trafią się robaki i ile jest losowe.

Najlepiej zaopatrz się w jedzenie i herbatę żeby utrzymywać pasek wyżywienia i komfortu na maksymalnym poziomie to szybko będzie ci się odnawiać energia i przez jeden dzień samym kopaniem wbijesz dużo % umiejętności.Jeszcze dobrze jest wypić sobie energetyka jak nastawia się na intensywne kopanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...