Skocz do zawartości

Tworzenie przynęt spinningowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Możecie zamieszczać tutaj wszystko co związane z tworzeniem własnych przynęt spinningowych - czy warto, ile to kosztuje, jak skuteczne są te przynęty, co jest do tego potrzebne itp. Wszystkie wątpliwości, pytania, rozmowy i dyskusje o tworzeniu przynęt spinningowych proszę prowadzić w tym temacie.

Wasz Zespół RF4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. do tworzenia przynęt używamy tylko najtanszych haków - oszczędność w razie niepowodzenia

2. podstawowy nóż do rzeźbienia przynęt jest zakupem nieopłacalnym, a wręcz jest to kasa w błoto. Za jego pomocą stworzysz jedynie niepomalowane wobblery

 

3. z racji kosztów grindu umiejętności do 100% - jest to raczej zabawa na późniejszy etap kariery wędkarskiej. Koszt grindu i narzędzi to wydatek dochodzący do 20k. 

 

4. skuteeczność własnoręcznie wykonanych przynęt jest akceptowalna. Wprowadzenie handlu między graczami dodatkowo podniesie wartość tej umiejętności

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
  • Rarka 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 15.06.2019 o 20:50, Zenek_da_wyndkorz napisał:

3. z racji kosztów grindu

Czy chodzi o koszt szlifowania. mielenia a może o koszt zakupu artykułów potrzebnych do rozwoju naszych umiejętności wykonania danych przynęt? {proszę piszmy polskim językiem  a nie polngliszem kalecząc oba języki}.

Odpowiadam tak jest to koszt produkcji by osiągnąć 100% umiejętności. Poszczególne etapy rozwoju drogie, poza tym bez dodania punktów, wychodzą nam słabe jakościowo przynęty (bez wyrazu.czasami kształtu i matowe).  Koszt osiągnięcia 100% to wydatek dwóch kołowrotków typu Tagara. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2019 o 01:26, giecek napisał:

Czy chodzi o koszt szlifowania. mielenia a może o koszt zakupu artykułów potrzebnych do rozwoju naszych umiejętności wykonania danych przynęt? {proszę piszmy polskim językiem  a nie polngliszem kalecząc oba języki}.

Odpowiadam tak jest to koszt produkcji by osiągnąć 100% umiejętności. Poszczególne etapy rozwoju drogie, poza tym bez dodania punktów, wychodzą nam słabe jakościowo przynęty (bez wyrazu.czasami kształtu i matowe).  Koszt osiągnięcia 100% to wydatek dwóch kołowrotków typu Tagara. 

Wybacz, ale pojęcia grindu i farmienia są wystarczająco popularne w świecie gier, aby większość graczy znała ich znaczenie. 

Używanie języka polskiego - ta uwaga wydaje się nie na miejscu biorąc pod uwage wygląd Twojego posta. Zedytuj go więc zgodnie z zasadami języka polskiego. 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Hej, garść informacji po wbiciu 100% w przynętach spiningowych 🙂
 

Łącznie wyszło mnie jakieś 20 tys. srebra (możliwe, że trochę mniej, zbierałem gotówkę i wbijałem na bieżąco, więc nie mogę dokładnie określić).

Największym kosztem jest profesjonalny nóż do drewna (około 5,5k), ale sporo też kosztują na początku formy, a na ostatnich etapach najdroższe jest drewno (nawet 530 srebra za 50szt). Wbijałem głównie na Happy Hour, choć do 40% można śmiało wbijać bez. zwłaszcza tworząc piankowe rybki (koszt żaden, a na niskim poziomie umiejętności za każdym razem otrzymujemy %). Później najefektywniej jest zmieniać wytwarzaną przynętę na następną, od razu po odblokowaniu nowej, tym sposobem najszybciej wpadają procenty.

Do wbicia 100% musiałem wykonać:
- 51 wahadłówek Novgorod
- 197 ryb z pianki
- 76 wahadłówek Serobsk
- 25 wahadłówek sandaczowych
- 31 okrągłych wahadłówek Siberian
- 34 wzorzyste wahadłówki Siberian
- 74 obrotówki
- 107 niepomalowanych joinedów
- 41 balsa cranków
- 133 balsa minnowy
- 145 balsa joinedów
- 173 poppery

 

PS. największą udręką całego przedsięwzięcia, nie był sam koszt, a męka przy kupowaniu kotwiczek/ściąganiu ich z wytworzonych już przynęt 😆

 

rf4_4.0.15092_20200918_023740.png

Edytowane przez falconelli
  • Lubie to RF4PL 2
  • Rarka 1
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyszlo ok 15-16k srebra.Chyba mialem lepsze RNG bo tych woblerow,popperow to zrobilem o 1/3 mniej niz kolega wyzej.

Mi procenty bez HH wchodzily do ok 55%.

Jak sie dobrze zorganizowac to wbicie 100% mozna zrobic w dwie sesje HH.Jak??? Otoz trzeba kupic ok 350-do nawet 400 najtanszych kotwic najlepiej na Wolkovie.Dlaczego tam?Bo na Kretym Strumyku( a tam bedzie sie dziala cala akcja) czesto ich nie ma.

Nastepnie idziemy na Krety ,kupujemy narzedzia jakie potrzebujemy,drut ,papier scierny,farby,drewno, stajemy miedzy sklep przemyslowy a tartak i zaczynamy rzezbic.

Pamietajcie by miec juz wszystko gotowe.Kiedy odpalamy giereczke i nasze HH ,od razu idziemy tam i dzialamy by nie marnowac juz czasu na motanie sie ze czegos tam nie kupilem.

W miedzy czasie dokupujemy malymi porcjami sobie skladniki ktore sie koncza.Wszystko blisko. 

Po zakonczeniu sesji HH idziemy sobie gdzies na lowisko,stawiamy trzy gruntowki a w miedzyczasie sciagamy kotwice z wytworzonych przynet by miec je gotowe do ponownego uzycia.I tak do skutku.

Powodzenia.

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem na jakim jestes etapie swojej kariery w RF4. Jesli nie masz pokupywane wszystkiego co najlepsze to odradzalbym Ci robieie przynet spinningowych.To sie robi na samym koncu.

70%? To pewnie chcesz jakies woblery porobic.Nawet jak wydasz jakis tam hajs na  expienie(podejrzewam ze z 3-5k) to i tak musisz miec punkty dodane(5 pkt-max).W przeciwnym wypadku beda wychodzic badziewia o jakosci 1-5/10,ktore sie do niczego nie nadaja.Zdejmujesz kotwice i wywalasz.

Moja rada jest taka: Kup sobie skladniki jakie sa potrzebne na komplet tych przynet,ktore potrzebujesz.Zapytaj sie na streamach,na czacie w grze kto ma dane punkty w tym i moglby Ci zrobic.

Zapytaj sie Hana.Czasami u Niego na streamie na giveaway sa przynety samorobki.Pewnie ma punkty.

A jak jestes juz zarobiony to poczytaj wyzej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
17 godzin temu, rubel89 napisał:

Dlaczego odradza się robienie przynęt spiningowych, a dopiero na końcu? Z góry dziękuję 

Hej bo koszty dojścia do 100% to około 15-20 (też już nie pamiętam dokładnie) tyś zależy jak wejdzie... gdzieś na forum masz poradniki jaki jest koszt progresu.
I teraz lepiej na początku przeznaczyć te pieniądze sprzęt> odblokowanie zanęt> przynęt.
Ja osobiście przynęty spinningowe wbijałem na około 42 lvl jak miałem cały end game sprzęcik i robiłem też to na podwójnym HH z premium jak święta były.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Na fotce pokazuję próbkę wykonanych popperów. Wszystkie są bez kotwiczek i jakości 9/10 (zrobiłem je przy maksymalnej ilości punktów "5" w Umiejętnościach tworzenia przynęt spiningowych). Czy te przynęty różnią się tylko grafiką czy również właściwościami - jedne są lepsze a drugie gorsze?

Pozdrawiam carpioonio

rf4_4.0.20880_20231113_115056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.11.2023 o 13:51, carpioonio napisał:

Witam!

Na fotce pokazuję próbkę wykonanych popperów. Wszystkie są bez kotwiczek i jakości 9/10 (zrobiłem je przy maksymalnej ilości punktów "5" w Umiejętnościach tworzenia przynęt spiningowych). Czy te przynęty różnią się tylko grafiką czy również właściwościami - jedne są lepsze a drugie gorsze?

Pozdrawiam carpioonio

rf4_4.0.20880_20231113_115056.jpg

Podobno jest tak, że czasami ryba lepiej bierze na te "niedorobione" przynęty, więc jeśli znajdziesz miejsce gdzie własnoręcznie robiona przynęta dobrze działa, możesz dodatkowo pobawić się wyglądem przynęty - może się okazać, że na taka "zdeformowaną" uderzy większa ryba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2024 o 12:08, BumSzakalaka napisał:

Podobno jest tak, że czasami ryba lepiej bierze na te "niedorobione" przynęty, więc jeśli znajdziesz miejsce gdzie własnoręcznie robiona przynęta dobrze działa, możesz dodatkowo pobawić się wyglądem przynęty - może się okazać, że na taka "zdeformowaną" uderzy większa ryba. 

Hejka!!!
Dzięki Szakalaka za słowa "otuchy".
Ten post napisałem prawie dwa miesiące temu, dziwiłem się ,że nikt z doświadczonych E-wędkarzy nie zabrał głosu w tej sprawie  - widocznie tylko ja byłem tak daleko w wytwarzaniu przynęt spiningowych. Nie miałem okazji żeby o tym podyskutować i sam wobec tego zająłem się analizowaniem wykonanych przeze mnie wszystkich przynęt. Doszedłem do wniosku, że jest to błąd gry RF4. Polegający na tym, że gra nieprawidłowo łaczy garfikę z włąściwą przynętą. Chodzi tu tylko o błędne łaczenie pod względem stopnia jakości przynęty. I to wszystko! Naprawą tego błędu muszą się zająć prograniści RF4.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...