Skocz do zawartości

Wędkarstwo gruntowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkie przypony robione własnoręcznie są zaliczane jako klasyczne i nie można ich stosować do gruntu trzeba je od nowa wykonać. a nie różnią się niczym  jest ta sama paczka krętlików i linka czyżby błąd w sztuce? (strata pieniędzy) 

Edytowane przez giecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mam 13lev i lubię łowić na grunt,chciałbym założyć w końcu smart boilies bo widziałem że fajne okazy się łapie na nie ale nie chcąc zmienić przynete nie mam takiej opcji zeby je założyć po prostu mi się nie pojawiają.Muszę coś zrobić dodatkowo? Bo już nie wiem jak to zrobić ......proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @vexx7676, aby móc używać kulek proteinowych na zestawie, należy zmienić metodę, np. na "Korzystanie z klasycznego zestawu z włosem". Oczywiście najpierw, trzeba mieć ją odblokowaną. W konfiguracji zestawu nad kołowrotkiem, znajduje się przycisk do zmiany metody.

Pozdrawiam,
Stratogon

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Zymo, musisz wykonać, to samo co gracz wyżej, któremu odpisałem wcześniej.

W dniu 4.01.2020 o 18:29, Stratogon napisał:

aby móc używać kulek proteinowych na zestawie, należy zmienić metodę, np. na "Korzystanie z klasycznego zestawu z włosem". Oczywiście najpierw, trzeba mieć ją odblokowaną. W konfiguracji zestawu nad kołowrotkiem, znajduje się przycisk do zmiany metody.

Pozdrawiam,
Stratogon

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

W sklepie jest ogrom haczyków nie wiem jakie zakupić na węgorza i do połowu na metody gruntowe. Dlatego proszę o poradę jakie najlepiej haczyki stosować do metody Klasyczny włos, Pop-Up, Bałwanek oraz do połowu węgorza ?

 

 

 

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Tsumiki_Blue,

Wybierając haczyk, zwróć uwagę na ilość gwiazdek jest to wyznacznik jakości. Im lepsza jakość, tym skuteczniejsze zacięcia i mniejsza szansa na spięcie ryby.
Wymienione przez Ciebie metody, są w większości przeznaczone do połowu karpi, zatem warto skupić się na kategorii haczyków karpiowych.
Oczywiście możesz ich użyć do połowu węgorzy, oprócz haczyków karpiowych jest jeszcze wiele klasycznych. Zwykle do połowu węgorzy używam rozmiarów: 8, 6, 10.
Rozmiar wybranego haczyka zależy przede wszystkim od wielkości ryby, którą zamierzasz złowić, ale także od rozmiaru przynęty.
Warto przeczytać opis, który każdy przedmiot w grze posiada.
Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Wybór haczyka

Pozdrawiam,
Stratogon

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, ktoś tu jeszcze wchodzi? Chciałbym zapytać o metodę łowienia koszykiem na bocznym troku. juz chwilę temu wyskoczyła mi ta umiejętność ale nie wiem jak na nią łowić. Jest ona jakoś skuteczniejsza czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barmi61 Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem.Wybierasz wędkę i przy niej masz metodę łowienia.Wciskasz zmień i wybierasz metodę łowienia.Tu masz  przykładowy zestaw,w tym przypadku jest to zestaw na leszcza,którego używam.Czy jest skuteczniejszy? Nie wiem,ja używam tylko tego i nie narzekam

rf4_4.0.14177_20200310_143005.png

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawlona90

Siema. Zastanawia mnie jedna sprawa, zdobywając coraz więcej % wędkarstwa gruntowego odblokowują się kolejne wersje zestawów z koszyczkami zanętowymi. Więc skoro nie są dostępne od początku to wychodzi na to że każda kolejna odblokowana metoda powinna dawać lepsze efekty no bo jaki cel byłby do zdobywania tej metody. I tu moje pytanie czy to tylko taki "podstęp" żeby była jakaś frajda z kolejnego odblokowane go elementu w grze czy rzeczywiście kolejne metody są skuteczniejsze ?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawlona90 napisał:

Siema. Zastanawia mnie jedna sprawa, zdobywając coraz więcej % wędkarstwa gruntowego odblokowują się kolejne wersje zestawów z koszyczkami zanętowymi. Więc skoro nie są dostępne od początku to wychodzi na to że każda kolejna odblokowana metoda powinna dawać lepsze efekty no bo jaki cel byłby do zdobywania tej metody. I tu moje pytanie czy to tylko taki "podstęp" żeby była jakaś frajda z kolejnego odblokowane go elementu w grze czy rzeczywiście kolejne metody są skuteczniejsze ?? Pozdrawiam.

Witaj

Im masz więcej odblokowanych metod tym masz większe szanse na dopasowanie ich/ możliwość łowienia różnych gatunków ryb z większym sukcesem na różnych łowiskach. Różne metody pozwalają na dobranie tej 'lepszej' w różnych warunkach - typ łowiska, pogoda, gatunek ryby itp. 

Im większy "skill" wędkarza, więcej dostępnych metod, tym większa szansa na lepszy połów. 

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...