Skocz do zawartości

Wędkarstwo gruntowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2020 o 18:01, Portowiec92 napisał:

Jaka metoda gruntowa/haki sa najskuteczniejsze na leszcza? widze na czacie ludzi ciagnacych leszcze 2+ jeden za drugim kiedy u mnie na hak wchodzi wiele drobnicy. Testuje na przemian prosty zestaw gruntowy/koszyk przelotowy i wyniki sa podobne.

Witaj

To juz zalezy od warunkow w jakich będziesz te leszcze łowił -
łowisko, spot etc. Chyba najbardziej popularna i uniwersalną metodą na łowienie leszczy jest 'Koszyk/ciężarek w pętli" Haczyk też musi być odpowiednio dopasowany , ja bym polecił średniej wielkości haczyki. 

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym was prosić o pomoc w doborze komponentów zestawu jak i o parę porad odnośnie łowienia karpiówkami.. Przed aktualizacją spędziłem trochę na niedźwiadku - kierowałem się poradnikami eksperta od karpi pana Many'ego, złowiłem parę trofek.. ale to było ja wiem, z dobry rok temu, teraz dodali aktualizacje, nowe techniki, nowe przyrządzanie zanęt i nęcenie, nie wiem jak w tym wszystkim się odnaleźć... Chciałbym zacząć się uczyć karpi, w realu nie za bardzo miałem doczynienia z łowieniem gruntowym. Jest jakaś osoba, która chciałaby mnie wdrożyć w temat? Pozdrawiam, odnośnie doboru komponentów zestawu chodzi mi takie rzeczy jak haczyk,przypon, ciezarek, koszyk etc , uzywam alfy 8000 + fortuna carp 360xh do tego mam zalozona plecionke 28.5kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam panowie mam pytanie 1. Jakie długości przepony należy stosować przy połowie  gruntowej Pop UP i bałwanek. 2 jakiej wielkości kulki i dipy stosować żeby  to działało smak  zapach. Mam 24 lvl . Łowienie na kulki wydaje mi się bardzo nie skuteczne. 3. Led core  jak dobierać kolory do łowisk ?

zestaw.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odblokowałem dzięki bonusom możliwość łowienia na mętodę na jednej ze swoich wędek jaką długość stosować bo mam nadzieję że przez pewien czas będzie to półśrodkiem przed pva
mam jeszcze jedno pytanie jakich haków korzystać na bursztynie bo próbuję polubić się z tym łowiskiem ale człowiek przywykł do dedly loop ale bawię się w pop up i testuje inne tylko nie bardzo wiem z czego korzystać aby wyciągać te większe ryby hamulec odkręcony na 23 w tagarze hol delikatny i przy zielonym poziomie ryba spadła bo wcześniej może i był zbyt siłowy

@Hitech78 do klasycznego włosa bałwanka i pop up 60cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Prosze pamietac , że długość przyponu ma wpływ na brania - niektóre gatunki ryb będą częściej brać, ale im dłuższy przypon tym także wzrasta szansa że ryba nie zatnie się poprawnie - wypluje haczyk lub ucieknie podczas holu. 
Levo
 

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3pk wsadzone w koszyk na bocznym troku. Widzę, że wszyscy łowią na koszyk w pętli. Czy warto poświęcać 3 pkt i zmienić metodę?

2 pyt. Jak działa proca zanętowa?rzuca się nią na czuja w % czy można ustawić coś w rodzaju klipsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie @Hitech78

Zgadzam się z p_system, do metody gruntowej pop-up oraz bałwanek według mnie najlepiej sprawdzają się przypony 60cm. Obecnie kulki o rozmiarze 15-16 oraz pellety 14-18 odpowiednio dobrane smakowo gwarantują mi pokaźną ilość brań. Jeśli chodzi o dobieranie dipu zawsze warto, by współgrał przynajmniej z jedną z przynęt, np. łowimy na pellet Halibut 18 oraz kulki Kryl słodkowodny 18 pod taki zestaw możemy dobrać między innymi: Czerwony kryl, Mieszanka kalmarów i ryb lub Pikantny halibut. Rodzaj dna można sprawdzić za pomocą wędki markerowej.

@p_system

Polecić mogę haczyki Etalon muga, Berserk Hooks Ultra Series oraz Berserk Hooks Bloody Series. Do metody Method oraz Method Pop-up zawsze używałem przyponów 10cm.

Pozdrawiam

Lepin

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koszyk przelotowy czy w pętli? Różnice, wady, zalety obserwacje?

Większość używa w pętli, Ja mam punkty w przelotowym

Czy jest się przestawić i dać 3 wolne punkty?? Będą częstsze brania? Będą większe szansę na większą rybkę? Czy szkoda punktów? Mam 30 lvl

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Łowię na feedery, mianowicie używałem dwóch zestawów tych z Comfort FD360 i młynkiem Lacerti 4000S (koszt zestawu ok. 150 srebra), łowiłem na nie naprawdę duże okazy takie jak Amur Biały 14,0kg, 14,7kg, 17,8kg a nawet 23,3kg i dużo sztuk ok. 10kg. Zestawy spisują się naprawdę świetnie, raz tylko uszkodziłem mechanizm z mojej winy przy zaczepie i raz reperowałem hamulce z powodu zużycia. Praktycznie nigdy nie miałem tego znaczka na pomarańczowo (palący się hamulec), mimo ciągłego trzymania w pomarańczowym i czerwonym polu natężenia, łowię w takim miejscu gdzie wystarcza mi 120m żyłki, miejsce na Starym Grodzie. Postanowiłem kupić zestaw PRO (koszt ok. 700 srebra) kij Kama Fantazia FD390 i młynek Sputnik Element PRO 4000. Tu mam właśnie problem, zestaw niby lepszy od poprzedniego, a łowiąc nim w tym samym miejscu Amury Białe do wagi 10kg, natężenie utrzymuje się w zielonym i czasami w lekko w pomarańczowym polu, hamulec ustawiony nawet na 29, ryby bardo łatwo wywijają żyłek, hamulec pali się co chwilę i zużywa się bardzo szybko (amur 7,3kg hamulec zużył się o 1,1%). Czy powinienem kupić mocniejszy młynek? Czy powinienem prowadzić inaczej niż na słabszym zestawie?

5,5.jpg

6,5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, caban1374 napisał:

Jak zrobić zestaw z włosem. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Mam feedery. Może jakiś scrin?

Wystarczy wejść w wędkę która masz i kliknąć w obok napisu "metoda" w opcję "zmień". Na screenie ta opcja jest to pod gramaturami szczytówek.

rf4_4.0.14224_20200518_152832.png

Edytowane przez Dr4ken
  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 6
  • Trofka 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dr4ken napisał:

Wystarczy wejść w wędkę która masz i kliknąć w obok napisu "metoda" w opcję "zmień". Na screenie ta opcja jest to pod gramaturami szczytówek.

rf4_4.0.14224_20200518_152832.png

Dzieki! jest!

 

 

 

Edytowane przez caban1374
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 14:34, elmero89 napisał:

Witam.

Łowię na feedery, mianowicie używałem dwóch zestawów tych z Comfort FD360 i młynkiem Lacerti 4000S (koszt zestawu ok. 150 srebra), łowiłem na nie naprawdę duże okazy takie jak Amur Biały 14,0kg, 14,7kg, 17,8kg a nawet 23,3kg i dużo sztuk ok. 10kg. Zestawy spisują się naprawdę świetnie, raz tylko uszkodziłem mechanizm z mojej winy przy zaczepie i raz reperowałem hamulce z powodu zużycia. Praktycznie nigdy nie miałem tego znaczka na pomarańczowo (palący się hamulec), mimo ciągłego trzymania w pomarańczowym i czerwonym polu natężenia, łowię w takim miejscu gdzie wystarcza mi 120m żyłki, miejsce na Starym Grodzie. Postanowiłem kupić zestaw PRO (koszt ok. 700 srebra) kij Kama Fantazia FD390 i młynek Sputnik Element PRO 4000. Tu mam właśnie problem, zestaw niby lepszy od poprzedniego, a łowiąc nim w tym samym miejscu Amury Białe do wagi 10kg, natężenie utrzymuje się w zielonym i czasami w lekko w pomarańczowym polu, hamulec ustawiony nawet na 29, ryby bardo łatwo wywijają żyłek, hamulec pali się co chwilę i zużywa się bardzo szybko (amur 7,3kg hamulec zużył się o 1,1%). Czy powinienem kupić mocniejszy młynek? Czy powinienem prowadzić inaczej niż na słabszym zestawie?

5,5.jpg

6,5.jpg

Też łowìlem takim zestawem. Tylko u mnie kołowrotek dymi A ja biegam po brzegu żeby nie zerwać całej żyłki. I może 8kg amura wyciągnołem. Jak Ty  to robisz? Kołowrotek ma chyba hamulec 6,5 kg A wędka wytrzymałość ok 8, mogę się mylić. Dziwne, cha że ja coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 14:34, elmero89 napisał:

Witam.

Łowię na feedery, mianowicie używałem dwóch zestawów tych z Comfort FD360 i młynkiem Lacerti 4000S (koszt zestawu ok. 150 srebra), łowiłem na nie naprawdę duże okazy takie jak Amur Biały 14,0kg, 14,7kg, 17,8kg a nawet 23,3kg i dużo sztuk ok. 10kg. Zestawy spisują się naprawdę świetnie, raz tylko uszkodziłem mechanizm z mojej winy przy zaczepie i raz reperowałem hamulce z powodu zużycia. Praktycznie nigdy nie miałem tego znaczka na pomarańczowo (palący się hamulec), mimo ciągłego trzymania w pomarańczowym i czerwonym polu natężenia, łowię w takim miejscu gdzie wystarcza mi 120m żyłki, miejsce na Starym Grodzie. Postanowiłem kupić zestaw PRO (koszt ok. 700 srebra) kij Kama Fantazia FD390 i młynek Sputnik Element PRO 4000. Tu mam właśnie problem, zestaw niby lepszy od poprzedniego, a łowiąc nim w tym samym miejscu Amury Białe do wagi 10kg, natężenie utrzymuje się w zielonym i czasami w lekko w pomarańczowym polu, hamulec ustawiony nawet na 29, ryby bardo łatwo wywijają żyłek, hamulec pali się co chwilę i zużywa się bardzo szybko (amur 7,3kg hamulec zużył się o 1,1%). Czy powinienem kupić mocniejszy młynek? Czy powinienem prowadzić inaczej niż na słabszym zestawie?

Jest to forum dla graczy korzystających z launcher nie ze steam, to odpowiedź jest jedna w sumie dwie.
1. to nie sprzęt na ryby na które się zasadzasz.
2. wszystkie odpowiedzi znajdziesz tutaj: PORADNIKI DO GRY RF4
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...