Skocz do zawartości

Wędkarstwo gruntowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Teslaa napisał:

Siemanko, przeczytałem temat, i moje pytanie jest związane właśnie z wędkarstwem gruntowym, bo w sumie głównie na grunt łowie ;>,

Moje pytanie brzmi, jakie są kuszące kulki pop up, na leszcza/jazia/lin :D,

I które łowisko na ryby które wymieniłem powyżej gorąco polecacie hehe :D, 

Dziękuję pozdraiwam!
Teslaa

Witaj
Leszcz ,Jaź, Lin 
Zapraszam na : Komarówka, Kręty Strumyk, Stary Gród, Jezioro Niedźwiedzie >> Wchodzisz w miejscówki https://rf4.pl/forum/index.php?/forum/85-łowiska/
Na Starym Grodzie i Niedźwiadku uważaj na karpie, Amury 
Jeżeli chodzi o przynęty polecam przeglądać i korzystać z  rekordów tygodniowych.
Rekordy tygodniowe:
https://rf4.pl/records/weekly


Pozdrawiam
Jopkowsky.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15 minut temu, CarpBrothers napisał:

Witam, jestem początkujący w tej grze , pytanie mam kiedy będę mógł łowić na weekend gruntowa ? 

Siemka zapraszam do poradników wszystko co potrzebujesz na początek jest tam wyjaśnione 
 

Pozdrawiam 
Jopkowsky.

Edytowane przez Jopkowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanko odnośnie samego łowienia gruntowego:
Co muszę zrobić by odblokować łowienie gruntowe?  Czy muszę coś zrobić czy wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt? Jeśli tak to jaki, proszę o mniej więcej przykład. Bo gdy wybieram metodę połowu pod guzikiem "V" jest tam opcja połowu gruntowego, ale niedostępna.
Tak wiem, jestem turbo zielony, dlatego podejrzewam głupie pytanie.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Norticus napisał:

Ja mam pytanko odnośnie samego łowienia gruntowego:
Co muszę zrobić by odblokować łowienie gruntowe?  Czy muszę coś zrobić czy wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt? Jeśli tak to jaki, proszę o mniej więcej przykład. Bo gdy wybieram metodę połowu pod guzikiem "V" jest tam opcja połowu gruntowego, ale niedostępna.
Tak wiem, jestem turbo zielony, dlatego podejrzewam głupie pytanie.
Pozdrawiam

 

Witaj zapraszam cię do poradników dowiesz sie tam podstaw które ci sie przydadzą i znajdziesz tam odpowiedzi na twoje pytania.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Nadszedł mój czas na zakup nowych wędzisk. Poczytałem nieco porad na temat doboru sprzętu i zastanawiam się czy kupić lepszego feedera czy pierwszą karpiówkę. Choć co do tego drugiego mam wątpliwości a mianowicie jak rozumiem, po zmianie typu wędki powinien zrobić reset umiejętności i przerzucić punkty z feedera do karpiówki? Również w związku z tym że wędkarzem w realu nie jestem, nie mam pojęcia co daje karpiówka i chętnie bym się dowiedział dlaczego karpia lepiej łowić (jak mniemam) karpiówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gustavson_ Na początku przygody z gruntem zaczynamy od feedera. Najlepiej dążyć do zakupu Fortuna Feeder FD420.
Jeśli troszkę pograsz i zbierzesz fundusze, to kupujesz sobie karpiówki Fortuna Carp 360XH, które są bardzo dobre i prawdę mówiąc możesz je używać do końca gry.
Czym się różnią wędki? Wytrzymałością. O ile dobrze pamiętam, to Feeder FD420 ma 19 kg wytrzymałości, a Fortuna Carp 360XH 39,5 kg.
Jeśli przesiadasz się na karpiówki, to trzeba mieć fundusze na mocniejsze kołowrotki.
Jeśli chodzi o reset punktów umiejętności, to pierwszy masz darmowy i moim zdaniem warto go zrobić w okolicach 25-28lvl i rozdać punkty rozsądnie, aby ich nie marnować. Kolejne resety możesz robić za złoto.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Borewicz Mam kołowrotki Syberia Caliber HSV 80 SLC. Fortuna Feeder FD420 o wytrzymałości 19kg nie potrzebuję, bo mam już srebro na lepsze kije i zastanawiam się między np. Wingate Feeder FF120H (33 kg) a Fortuna Carp 360XH. W łowieniu feederem mam komplet punktów umiejętności a w karpiówce zero a darmowy reset już wykorzystany.

Jeżeli różnica polega tylko na zwykłej wytrzymałości to czy 6 kg zrobi aż taką różnicę przy moich kołowrotkach których siła hamowania to zaledwie 15.4 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odczuwalna różnica po zmianie wędki z feedera na Fortuna Carp 360XH. Możesz sobie kupić jedną sztukę i zobaczyć jak Ci się będzie łowiło (bez dodawania punktów). 

Kołowrotek który masz, to minimum do wędki karpiowej na początek i do większych ryb... Będzie sporo zabawy, ale da radę 😉

Zbieraj kasę na kołowrotki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gustavson_ napisał:

Zgodnie z radami zrobiłem reset umiejętności i kupiłem wędki karpiowe. Siedzę na niedźwiadku i mam zasadnicze pytanie - na co łowić? W rekordach widzę tylko kulki.

Siemaneczko, ogólnie to napisz jaki masz sprzęt to powiem Ci na co łowić - i co łowić. No i wydaje mi się, że troszkę za szybko ten resecior poszedł mimo wszystko ale pisz co i jak 🙂

EDYTUJE bo zauważyłem post wyżej, na calibrach już cisnąłem tam amury karpie itp. W takim razie po prostu patrz rekordy i na to łów, pytanie tylko czy masz już umiejętności żeby w ogóle na te kulki łapać.

Edytowane przez Deesik
  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deesik Metodę pop-up mam odblokowaną ale nie ma pojęcia z czym to się je. Nie mam pojęcia co wybrać w mocowaniu? Czy jedna kulka? Czy coś innego? Jakie kulki? Mniejsze czy większe? Jaki dip? Czy muszę nęcić z procy? Jak się robi zanętę do procy? Wiele pytań mi się urodziło 😀.

 

rf4_4.0.19020_20221123_165106.png

rf4_4.0.19020_20221123_165254.png

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na niedźwiada jest widzę ten banan pop up i kokos pop up, a więc musisz wybrać kulka pop up + kulka pop up i te dwa rodzaje kulek (zobacz sobie dokładniej w rekordach) + dip, ja bym polecał bananka, ale no próbuj też nektar kokosowy, pva nie masz więc narazie to olej i baw się tak. Hak polecam 1 albo no ewentualnie 1/0, ale ja wszystkie amury łowię na 1, jakoś lepiej mi to idzie mam wrażenie, no i nie koniecznie większy hak = większa ryba, wiadomo.

  • Thanks 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 godziny temu, Bombiarz_Polski napisał:

mogę się dowiedzieć na jakie ryby i miejsca jest lepsza dana metoda gruntowa wszystkie jakie są chciałbym się dowiedzieć

 

Nie ma schematu ryby na daną metode bo to się zmienia... Najlepiej testować samemu i obserwować na jakie metody łowią koledzy z gry...

  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...