Skocz do zawartości

Sprzęt - temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Możecie zamieszczać tutaj wszystko, co dotyczy sprzętu w grze. Pomoc w doborze sprzętu, rozmowy i dyskusje o wędkach, kołowrotkach, linkach, haczykach i całej reszcie akcesoriów wędkarskich proszę prowadzić w tym temacie. 

Wasz Zespół RF4

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ejsioo przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

 

Witam mam dylemat między Natorą 8000 a Everestem2 8000.Kołowrotka będę używał na 100% na bear lake wiem że oba sie tam sprawdzą lecz nie wiem jak w przypadku achtuby i ładogi.Jeżeli ktoś z was posiada lub posiadał jeden z tych 2 kołowrotków to proszę o opinie.

 

 

image.png.6679cd7fb414e18a6139041c9e905b38.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mlodyg napisał:

 

Witam mam dylemat między Natorą 8000 a Everestem2 8000.Kołowrotka będę używał na 100% na bear lake wiem że oba sie tam sprawdzą lecz nie wiem jak w przypadku achtuby i ładogi.Jeżeli ktoś z was posiada lub posiadał jeden z tych 2 kołowrotków to proszę o opinie.

 

 

image.png.6679cd7fb414e18a6139041c9e905b38.png

Hey mlodyg

Ciezko cos doradzic gdyż te 2 kołowrotki w tym przedziale cenowym są bardzo podobne do siebie, tutaj raczej będzie to twój osobisty wybór, który z nich Tobie się bardziej podoba. Jeśli chcesz łowić głównie karpie na Bear Lake to pamiętaj żeby używać żyłki gdyż dzięki temu zaoszczędzisz na naprawach.

Pozdro

Levo

  • Lubie to RF4PL 2
  • Trofka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mlodyg 

ja był doradził Natorę ,ponieważ jest on szybszy od everesta nie wiem czy chodzi ci o prędkość kręcenia A jeszcze jedno.

 

                                                                                                                                                 

Natora 8000 Cena netto Uwaga może nie być w magazynach!!!

Jezioro komarówka: 6 295
Kręty strumyk: 6,295
Jezioro stary gród: 6 609,75
Jezioro Kuori: 7 239,25
Jezioro Niedźwiedzie:...?
Rzeka Wołchow: 6 295

     

Wykonał damianos 

 

                                                                                                                                                                                                                                       Pozdro     damianos.

  • Lubie to RF4PL 1
  • Trofka 1
  • Rarka 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 5.06.2019 o 09:01, mlodyg napisał:

 

Witam mam dylemat między Natorą 8000 a Everestem2 8000.Kołowrotka będę używał na 100% na bear lake wiem że oba sie tam sprawdzą lecz nie wiem jak w przypadku achtuby i ładogi.Jeżeli ktoś z was posiada lub posiadał jeden z tych 2 kołowrotków to proszę o opinie.

 

 

image.png.6679cd7fb414e18a6139041c9e905b38.png

Mam dwie natory uważam. że to dobre kołowrotki używam na spiningu oraz spławik żywiec i dały rade pokonać nie jednego łososia szczupaka i palie( plecionka) co widać na załączonych prze zemnie okazach(patrz okazy na danych akwenach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mitorybka napisał:

Witam

Opłaca się wymienić lacerti-S 4000S 5,5kg na proton pro 6000 czy uzupełnić do pride 6000s ? 

Czy zbierać jeszcze na wedki lepsze i wtedy uderzy w protonki ? 

 

Spoiler

rf4_4.0.12727_20190909_024530.png

 

 

Spoiler

rf4_4.0.12727_20190909_024545.png

 

 

Spoiler

rf4_4.0.12727_20190909_024554.png

 

Witaj

 Ja bym zaczal od zbierania na lepsze kołowrotki - z twoim lvl to ja bym juz na alfy 8000 próbował zbierać 🙂

Potem dopiero wędki

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 09:09, giecek napisał:

Mam dwie natory uważam. że to dobre kołowrotki używam na spiningu oraz spławik żywiec i dały rade pokonać nie jednego łososia szczupaka i palie( plecionka) co widać na załączonych prze zemnie okazach(patrz okazy na danych akwenach). 

Dzięki ale pisałem post w czerwcu ;D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie nad kupnem pickera,chce go używać do połowu mniejszych gatunków typu lin,leszcz,karaś itd,mam pare pytan przed zakupem

1.Jaka jest róznica w walce z rybą między pickerem a feederem domyslam sie ze na pickerze szybciej zobacze branie ale jak jest z walką?

2.Czy jest  sens zabawy z pickerami?Gdy mam juz 3 mocne wędki i 3 feedery na mniejsze gatunki

3.Czym sie sugerować przy kupnie takiego pickera?Jaka jest najlepsza długośc/wyrzut?

 

Edytowane przez mlodyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, wędki fajne pod takie właśnie mniejsze rybki i sportowy szybki połów. Sam mam Syberie Model Two 300MH i sobie chwalę. Poluje na sirotkę i łowię głównie te mniejsze gatunki. Poniżej screen jak to u mnie wygląda w zestawieniu 2xFD vs 1 picker.

Różnice w walce ciężko porównywać, pickery mocniej się wyginają - pewnie bardziej niszczy je plecionka, ale chyba niema sensu jej stosowanie przy docelowych gatunkach.

Przy zakupie posiłkować się możesz Poradnikiem Levo20190927093038_1.thumb.jpg.0349baa3f791063258f5f3c54fcc5b6c.jpg

 

Edytowane przez gdamp2mf
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pickery fajne krótkie wędki nadające się do połowu na dalekie jak i co ważne krótkie odległości, do połowu małych jak i większych rybek żerujących przy brzegu typu lin węgorz ciernik (oba gatunki) strzebla potokowa stynka itp, itd. Niekiedy jesteśmy na takim miejscu gdzie rzut feederem jest bardzo trudny gdyż odległość jest mała a nie ma jak ustawić wędki gdyż jest za długa a miejsce zbyt małe na postawienie z obrotem 3 kijków i tu przychodzi z pomocą picker dobry na takie okazje.Jak widać na załączonym zdjęciu dobrze się spisują.

Pozdrawiam

rf4_4.0.12727_20190927_100349.png

  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj @ryniu123,

Tak jeżeli dana rzecz nie jest dostępna w danym sklepie, warto sprawdzić na innym łowisku, towary są dostarczane do różnych sklepów z losową częstotliwością. Od 20 lvl dostępna jest mapa Volkhov - na tej mapie zawsze są wszystkie rzeczy dostępne. 

Na 

Pozdrawiam

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stratogon napisał:

Witaj @ryniu123,

Tak jeżeli dana rzecz nie jest dostępna w danym sklepie, warto sprawdzić na innym łowisku, towary są dostarczane do różnych sklepów z losową częstotliwością. Od 20 lvl dostępna jest mapa Volkhov - na tej mapie zawsze są wszystkie rzeczy dostępne. 

Na 

Pozdrawiam

Cześć strato powiem że nie zawsze, ostatnio braki były nie było vengi i musiałem na ładogę do firmowego, to samo z przyprawami do wina i kawą. Rzadko się to zdarza ale bywa.

Pozdrawiam 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie method feeder czy da się zrobić tak żeby haczyk z przynęta nie była schowany w koszyczku czy taka możliwość jest dopiero jak wrzucamy zestaw bez zanęty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xwolekx napisał:

 Jak z innymi metodami opłaca się używać czy tylko na ta chwile koszyk w pętli na każda rybę?

@xwolekxKiedyś sprawdzała się jeszcze metoda method, na obecną chwilę sprawdza się kiepsko. Polecam tylko i wyłącznie koszyk w pętli jak na daną chwilę. Metoda super i sprawdza się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...