Skocz do zawartości

Sprzęt - temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, skpack napisał:

Witam, Pytanie mam odnośnie napraw sprzętu. Mam karpiówkę, której przelotek nie mogę wymienić za srebro ani na Komarówce ani na Starym Grodzie. Czy gdziekolwiek mogę to zrobić za srebro? Dziękuję.

Siemanko. Udaj się na Wołchow, tam znajdziesz receptę na twoje nie powodzenie.
Pozdrawiam.

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
4 godziny temu, Tomaszek4444 napisał:

Od dluzszego czasu widzę że jest możliwość wyboru podczas napraw kołowrotka, dać oryginał czy zamiennik i właśnie moje pytanie brzmi czy opłaca się dać zamiennik czy tylko oryginały są jedynym wyjściem właściwym podczas naprawy kołowrotka ? .

Witaj jeżeli chodzi o zamienniki w kołowrotkach w niektórych przypadkach jak jest możliwość opłaca sie wymienić sprzęt na zamienniki ale to wszystko zależy od potrzeb jakie masz.
Jeżeli chodzi o smary polecam sobie potestować wraz z wymianą łożysk. Często wpływa to na mniejsze zużycie. Prawie każdy smar jest fajnie opisany wiec polecam samemu potestować który najbardziej pasuje do wybranego przez ciebie modelu.
Więcej info możesz znaleźć tutaj.


Pozdrawiam
Jopkowsky.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu widzę że jest możliwość wyboru podczas napraw kołowrotka, dać oryginał czy zamiennik i właśnie moje pytanie brzmi czy opłaca się dać zamiennik czy tylko oryginały są jedynym wyjściem właściwym podczas naprawy kołowrotka ? .

Witaj jeżeli chodzi o zamienniki w kołowrotkach w niektórych przypadkach jak jest możliwość opłaca sie wymienić sprzęt na zamienniki ale to wszystko zależy od potrzeb jakie masz.
Jeżeli chodzi o smary polecam sobie potestować wraz z wymianą łożysk. Często wpływa to na mniejsze zużycie. Prawie każdy smar jest fajnie opisany wiec polecam samemu potestować który najbardziej pasuje do wybranego przez ciebie modelu.
Więcej info możesz znaleźć tutaj.


Pozdrawiam
Jopkowsky.

Dzięki wielkie za pomoc :) 

Edytowane przez Tomaszek4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się jakaś ściąga dot. które młynki i jak można tuningować. Ot żeby nie wywalić kasy w ciemno z nadzieją że da się podciągnąć hamulec itp. Może ktoś już spotkał gdzieś podobne opracowanie? Coś w rodzaju arkusza RF4 Mega Sheet. W sumie można kupić, sprawdzić w warsztacie i oddać jak nie pasuje. Ale jednak zdało by się 😉

 

 

Edytowane przez Yacenty
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
17 minut temu, waldimas napisał:

Pytanie do admina

Czy kolowrotek overlord 88 ma taki sam mechanizm 80.5kg jak overlord 87 czy wraz ze zniebiona nazwa zostaly zmienione jego parametry?

 

Witam

@waldimas Parametry mechanizmu kołowrotka, hamuleca Overlorda 88 nie zostały zmienione w porównianiu do wersji Overlord 87.

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hej, chciałbym prosić o poradę w doborze zestawu castingowego pod trolling, do tej pory korzystałem z klasycznego spiningu super duty s88h + alfa8000, chciałbym zakupić zestawy castingowe, model one + multiplikatory, udało mi się odłożyc 30 tys które chciałbym przeznaczyć na multiplikatory, moim celem jest złożenie 3x zestaw do trollingu, głównie volkhov, tunguska i w końcu chciałbym zacząć coś łowić na archipelagu. Moją uwagę zwrócił sal5000 z jarmarku za niecałe 8 tys, tylko posiada on 18,2 kg hamulca i niezbyt duża szpule. Czy do 10 tys znajdę jakąś lepsza opcje niż wspomniany sal5000??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powiem tak, jeden z lepszych zakupów od początku gry. Cena troszeczkę wysoka ale przekłada się na jakość. Jestem pod okropnie pozytywnym wrażeniem tego wyrobu. Wyciągnięte kilkaset ryb nie tylko spokojnego żeru - wszystko co jest mniejsze od Jesiotrów 🙂 Po prostu rewelacyjna wytrzymałość na ścieranie - polecam.

rf4_4.0.20387_20230815_161202.png

Edytowane przez Aci-WKS
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aci-WKS napisał:

Powiem tak, jeden z lepszych zakupów od początku gry. Cena troszeczkę wysoka ale przekłada się na jakość. Jestem pod okropnie pozytywnym wrażeniem tego wyrobu. Wyciągnięte kilkaset ryb nie tylko spokojnego żeru - wszystko co jest mniejsze od Jesiotrów 🙂 Po prostu rewelacyjna wytrzymałość na ścieranie - polecam.

rf4_4.0.20387_20230815_161202.png

Ja uzywam kolorowych 600m nawet pod karpie, super sa. Dodatkowo wiem ile mi z kola wyjechalo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TL_PLmusiałem zmienić długość plecionki, ponieważ Tagarę zaliczyli do kołowrotków morskich a co za tym idzie - dowalili większą szpulę. Denerwowało mnie na poprzedniej lince, że brakowało dużo do zapełnienia szpuli. Powiem Ci tak Dobry Człowieku - wydatek przedni 🙂 ale zalety mistrzostwo świata. Oby tak dalej, szło to w dobrym kierunku. Klient nasz pan 🙂 Połamania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam często mi się zdarza ze zestaw mam przegryziony na morzu norweskim mam pytanie dlaczego skoro wędka do 193 kołowrotek taiga c40 s2 przypłon 2 m do 190kg 7,8 mm ciągle tracę jakie s przynęty ktoś wie dlaczego tak się dzieje proszę o pomoc za poradę bardzo dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikuk napisał:

witam często mi się zdarza ze zestaw mam przegryziony na morzu norweskim mam pytanie dlaczego skoro wędka do 193 kołowrotek taiga c40 s2 przypłon 2 m do 190kg 7,8 mm ciągle tracę jakie s przynęty ktoś wie dlaczego tak się dzieje proszę o pomoc za poradę bardzo dziękuje pozdrawiam

Witam serdecznie.
Wędka, kołowrotek, oraz przypon nie ma znaczenia. Sprawa jest prosta. Trafiasz na rekiny Śledziowe i tu jest ten problem.
Pozdrawiam.

 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie do Administratorów, Weteranów lub osób które chcą włączyć się w dyskusję a mianowicie. Jeden z graczy z niskim levelem zapytał mnie dlaczego nie zakładam na 3 wędkach takich samych haczyków (rozmiar/producent) ? Odpowiedziałem, że sam nie wiem - szukam, kombinuję ? Nie wiem. Stąd moje pytanie - możecie podzielić się swoim doświadczeniem ? A może jakąś tajemną wiedzą ?

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej94 napisał:

Hej, u mnie zawsze wygląda tak samo, zaczynam z trzema różnymi hakami, sprawdzam gdzie mam najwięcej brań, dopiero wtedy biorę się za odpowiedni hak i kombinuje z rozmiarami 😛 może zbyt proste, ale działa 😛 

Tak jak opisał to @Maciej94 bardzo dobry sposób na rozwiązanie zagadki. Trzeba pamiętać że każdy gracz to inna postać w grze, inne RNG itp: Metoda prób i błędów sprawdza się idealnie. Trzeba kombinować. 😁

Edytowane przez many19721
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@many19721no w sumie może tak, ale w moim przypadku mając na 45 poziomie 1160 trofek to chyba bliższa prawdy jest moja teoria. Ciekawy jestem jak odniosą się (czy w ogóle) Administratorzy, bo nie tylko mnie chyba ciekawi co tak na prawdę jest zapisane i stworzone w meandrach Tej gry 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie do Administracji.
Ostatnio przeglądam sobie stare Q&A
Padło takie pytanie i odpowiedz:

"Q: Na co wpływa długość przyponu w grze?

A. Długość przyponu ma obecnie wpływ tylko na fizykę zestawu. W najbliższej aktualizacji przypony zostaną przeprojektowane.
Przykładowo przypon karpiowy wpłynie na jakość zacięcia ryby czy ilość brań, innymi słowy wpłynie to na szansę zacięcia ostrożnej ryby.
W spinningu wpłynie to na szansę utraty ryby.
Przykładowo szczupak będzie mógł przegryźć linkę nad przyponem. "

Jest to z 27 Maja 2019

I moje pytanie brzmi czy coś z tej odpowiedzi zostało wprowadzone?

"W najbliższej aktualizacji przypony zostaną przeprojektowane."
Pytam bo nie przypominam sobie żadnych zmian z przyponami i też żadnej informacji w patchu.

Pozdrawiam.

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam...

Pytanie do mocniejszych graczy ze sie tak wyrażę ...

Mam mały dylemat co do kołowrotków szpuli stalej mianowicie kupno 

Posiadam aktualnie 3x Beluge Tagare 6000 Tam ja mozna zrobic na 19.1kg fajne polecam wszedlem na nie z kolowrotków 14+

teraz tak no nie ukrywam zarabianie w grze zajmuje troche czasu a biorac pod uwage granie od 1 do 2 moze 3h dziennie i to nie codziennie to trwa to jeszcze dłuzej 

czy warto jeszcze wskoczyc na kolowrotki 24-25kg by nuda nie zabila i pozniej zbierac na złote czy tez lepsze czy juz meczyc na lepsze?

Jesli warto to zastanawiam sie nad Beluga Bestia 8000 ale sa i inne ciekawe. 

Nizej zdjecia ktore mnie interesuja moze dobra duszyczka podpowie a i przyda sie kiedys temat dalej

Dziekuje i pozdrawiamrf4_4.0.20880_20231219_202000.thumb.png.2a8a43b52746cafc8ee71f4d28b90c4c.pngrf4_4.0.20880_20231219_202024.thumb.png.7b6b290a634e74377b8089c99ee0a413.pngrf4_4.0.20880_20231219_202036.thumb.png.c2680888be7d3ebfead6a4ed6bea64d8.pngrf4_4.0.20880_20231219_202048.thumb.png.f19eb72c2e9d218a23870d385e05bbe2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...