Skocz do zawartości

Metody połowu - temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Dr4ken napisał:

W tej grze jak jest gdzieś ryba to złowisz ją i bez zanęty, zanęta daje tyle, że możesz dzięki niej więcej, częściej złowić, ale nie będzie tak, że gdy w miejsce w którym w ogóle nie ma ryby zanęcisz i będziesz miał dużo ryb. Ryba migruje względem wiatru i innych czynników więc nie ma tak, że na jakimś spocie jest cały czas ryba, czasami wystarczy zmienić miejsce o kilka metrów albo zmienić klips i od razu jest więcej brań. Ja jak zaczynałem grę i nie wiedziałem co to spoty sam na chłopski rozum szukałem miejsc na dane ryby i zawsze je znajdowałem, było to przyjemne i byłem z siebie dumny. Prawda jest taka, że samo łowienie zajmuje czas, więc spędzanie kilku godzin najpierw szukając miejsca jest bez sensu. To nie jest tak, że możesz zmieniać miejsca co 5 minut i będziesz wiedział, czy ryba w danym miejscu bierze. Często to zajmuje kilkanaście minut a nawet i dłużej zanim w jakimś miejscu "rozkręci" się ryba. Lepiej wykorzystać dane zebrane przez innych, a kombinować z miejscem kiedy naprawdę nie ma się brań.Ta gra to czysta matematyka ktoś Ci powie, że na coś, albo gdzieś bierze najlepiej to nie znaczy, że nie złowisz jakiejś ryby życia na zupełnie inną przynętę w innym miejscu. To, że w jakimś miejscu miałeś powiedzmy 10% na trofke bo się zastosowałeś do łownych przynęt, miałeś punkty w metode, nie znaczy, że w słabym miejscu na przypon i haczyk niedostosowany do ryby nie złowisz jakiegoś okazu z powiedzmy 2% szansą, ale to niczego nie udowadnia. Z drugiej strony w tej grze jest bardzo wiele niewiadomych i zmiennych, powstają teorie, każdy się swojej trzyma, niektóre mają w sobie ziarno prawdy, niektóre są wyssane z palca, najważniejsze to mieć otwarty umysł i nie być zamkniętym w swoich poglądach.

O dziękuje zawsze to daje jakiś obraz o plan działania zdrówko 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy znajduje się tu jakiś kat spławikowy, który zrobił by poradnik lub chociaż opisał jak w tej grze łowić na metodę bolońską? Chciałbym tak połowić ale nie mam kompletnie pojęcia jak zacinać i szukać ryby w tej metodzie. Dziękuje z góry jak ktoś pomocny się znajdzie.:)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ksiadz Robak napisał:

Witam czy znajduje się tu jakiś kat spławikowy, który zrobił by poradnik lub chociaż opisał jak w tej grze łowić na metodę bolońską? Chciałbym tak połowić ale nie mam kompletnie pojęcia jak zacinać i szukać ryby w tej metodzie. Dziękuje z góry jak ktoś pomocny się znajdzie.:)
Pozdrawiam

Też jestem ciekaw, ale po tym co przeczytałem to chyba najrozsądniejszą ścieżką na początek jest feeder (exp i kasa), czytając posty tu i na zagranicznych forach mam wręcz wrażenie że spławik się tu kompletnie nie opłaca - być może to błędny wniosek.

Obecnie mam prawie 12 lvl i męczę karasie na Komarówce na spławik właśnie (idzie powoli i marudnie) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 07:39, Bocian_84 napisał:

Witam..mam pytanie do dłużej grających może nawet do samego admina i może częściowo o mechanikę gry...ale jako nowy narybek bardzo potrzebuje waszej pomocy i rady!!! 
Oczywiście gra to gra rozumiem to nie real i zdarzają się złapanie ryby wielkości przynęty 🙂 choć są na prawdę zachwycające miejscówki i ma to głęboki sens.  Miejsce przebywania i zerowania ryb...mam na myśli żeby złapać węgorza czy miętusa trzeba ich szukać w odpowiednich miejscach co się sprawdza...Natomiast pytanie brzmi jak wygląda sytuacja z leszczem karpiem itp... 
1. Czy to jednak zwykła gra? Rozbudowany program na zasadzie wchodzę na forum patrze miejscówki karp\leszcz ustawiam klips zanęta i na tym koniec... bo w tym spocie 70% brań to leszcze 10% karpie zależy co na haczyku 20% inne
2. Czy może ta gra jest czymś więcej i ten świat bardziej żyje?? Taki przykład... Podoba mi się miejsce (krajobraz) topografia środowisko wszystko pasuje moim zdaniem można łapać spokojnie leszcze lub karpie może jakiś amur już nie ważne dokładnie co...i nie chce tego robić na spocie obok gdzie siedzi 30 osób bo mi się tam dla przykładu nie podoba... Czy jeśli będę odpowiedno nęcił  w skrócie spełnię niezbędne wymagania nawet jeśli to potrwa 10 dni czasu gry lub 2 dni czasu realnego czy udało się komuś ściągnąć na taką miejscówkę pożądaną rybę?? Czy komuś udało się w ten sposób zrobić połów życia ?? Czy warto inwestować w zanętę i to się zwróci satysfakcjonującym połowem  czy to będzie ewentualnie jeden ślepy przypadek?? Czy po wylogowaniu się jest szansa, że ta ryba będzie tak jakiś czas krążyć czy znowu 10h żeby ją ściągnąć z powrotem o ile się da??? Czy komuś udało się coś takiego??? Czy ktoś z wielkich wędkarzy dłużej  grających próbował?? Czy prędzej odnajdę nowy spot gdzie znajdę rybę!? jeśli nie chce metody nr 1? proszę o wasze rady opinie itp...

Ujelo mnie twoje pytanie mysle ze tak mozesz necic wswoich ulubionych miejscach i szukac byc moze jest tam ryba i znajdziesz miejsce w dana pogode wiatr godzine ze ona tam bedzie ale nie zawsze rybie podoba sie miejsce ktoro tobie czasem trzeba szukac gdzie niema krajobrazu niema niczego fajnego i to jest wlasnie to nie ty decydujesz gdzie ryba ma byc wiec odpowiedz masz gotowa poprostu szukaj ryby, tak masz male wskazowki gdzie dany gatunek moze przebywac, ludzie pisza o spotach i w czesci sie sprawdzaja bo sa to miejsca odwiedzane przez dany gatunek i tyle nie zawsze tam ja znajdziesz w danej chwili wiec czasem twoje poczynania rozpatrujac wskazowki na dany gatunek moga byc lepsze lub gorsze. Gram od jakiegos czasu jest to moje drugie konto i teraz poszlo mi do 20 lvl duzo mega duzo prosciej niz za pierwszym razem a dlaczego bo mialem doswiadczenie i wziolem gre na logike kombinuj co lubia gdzie lubia byc to dzikie zwierze mysle ze tworcy sie staraja jakos odwzorowac ich zachowania i tam ich musisz szukac

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 13:31, Ksiadz Robak napisał:

Witam czy znajduje się tu jakiś kat spławikowy, który zrobił by poradnik lub chociaż opisał jak w tej grze łowić na metodę bolońską? Chciałbym tak połowić ale nie mam kompletnie pojęcia jak zacinać i szukać ryby w tej metodzie. Dziękuje z góry jak ktoś pomocny się znajdzie.:)
Pozdrawiam

Siemanko.

Jak wiemy Bolonka to typowy kij na rzekę. Z tego co wiem mało osób korzysta z tej metody, ale jeśli chodzi o sam spławik to jestem w stanie ci jakoś pomóc. Bardzo mocna owego czasu katowałem Wagglery, spławiki mające bardzo dobre zastosowanie w wędkach Metchowych. Metchówka + Waggler, zestaw bardzo dobry do połowu Karpi. Trudno jest opisać zacięcie ryby, bo troszkę się to pozmieniało i wygląda to całkiem inaczej.  Jeśli chodzi o spławik, głównym celem jest odpowiedni dobór końcowego elementu zestawu. Nasza głębokość gruntu na jakim będziemy łapać jest uzależniona od przyponu jaki tam zastosujemy. Chodzi o jego długość, to ma bardzo duże znaczenie, aby spławik wskazywał nam odpowiednią głębokość. Gdy posiadamy grunt na danym miejscu np: 2.10 m, stosujemy przypon w naszym zestawie o długości 60 cm. Trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie, doliczamy sobie długość przyponu do ustawienia gruntu. +/- 5 w jedną albo w drugą stronę. Czyli będzie to wynosić w granicach 2.55. 

Myślę że jakoś ci pomogłem, a jak co zapraszam do mnie na stream, postaram ci się to zademonstrować jak to wygląda. Samo zacięci po zmianach nie jest prostą sprawą. Trzeba troszkę poćwiczyć.

Pozdrawiam.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

Wkrotce minie tydzien jak zaczalem lowic na mapie Rzeka Dolna Tunguska , spedzilem tam wiekszosc czasu i chcialbym sie podzielic metodami polowu ktore w tej chwili stosuje . Z gory uprzedzam ze nie mam drogiego sprzetu a do umiejetnosci na 100% jeszcze mi brakuje , takze staralem sie urozmaicic sobie gre z zarobkiem i zastosowaniem metod ktore niedawno odblokowalem .  Zaczalem od zwyklego trollingu  ( przynety spiningowe Hunter 1 i Tunguska salomon ) sprawdzaja sie znakomicie i pierwsze screen pokazuje jakie srednie zarobki i ryby zdobywalem .Niestety wielkosc niektorych ryb byla zbyt duza i tracilem duzo czasu na jedna rybe albo przynety z czego nie bylem zadowolony .   Postanowilem podniesc jednoczesnie umiejetnosci na splawik i spinning wiec przeszedlem na dryf i chcialem sprawdzic jakie beda wyniki . Tak wiec po kilku probach rozpracowalem to tak :

- zeby uniknac wiekszych ryb za dnia (np.  tajmien ) zaczalem dryf z uzyciem metody  Wacky  ( nasty worm 25-001, 002 sprawdzaja sie super  ), rzucalem je za lodke i czekalem na brania .  trzecia wedka byla Bolonka ( z brzegu rzut max 20m ) a najwieksze glebiny znacznie dalej ,wiec w miedzy czasie lowilem bolonka z lodki ( rzut za lodz z otwartym kabłąkiem gdyz dryfujaca lodka porusza sie szybciej niz splawik 🙂  zylka swobodnie wychodzila a na zamkniecie i zaciecie zawsze byl czas .

- wieczorem przechodzilem juz na metode jigowanie , ale nie robilem jig step tylko uzywalem jej zeby moc skorzystac z przynet  Quicker 4.5 007 ( najbardziej popularne w polowaniu na suma )   , wiec plynalem nad jakas glebine zarzucalem dwie wedki z tymi przynetami a trzecia ciaglem za lodzia z przyneta nasty worm . efekty  🙂 golce i tajmien rowniez lubia ta przynete ale nie byly to zbyt duze okazy i brania odbywaly sie sporadycznie , natomiast sum i mietus co wieczor goscil w mojej siatce

Takze uzycie tych przynet i metod mozna smialo mixowac w zaleznosci na jaka rybe sie kto upatruje , a dla fanow rankingowek lowienie teleskopem z dryfu nie powinno byc trudne  , blizej do glebszej wody szybciej trafic ladniejsza sztuke 🙂   Wiem ze nie jest to poprawne uzycie tych metod ale nikt mi przeciez nie zabroni 🙂  , rowniez wrzuce 2 przkladowe zestawy ktore uzywam . Moze i nie jest to obce co przedstawilem starszym gracza ale moze tez dac jakis obraz nowym na zastowanie tych metod w inny sposob jak opisany w poradniku . 

Mi to sprawialo frajde i to sie dla mnie liczy  ,   a jakby ktos mial jakies pytania to smialo pisac . Screenow z polowow mam znacznie wiecej ale nie bede wrzucal tego tyle bo wiekszosc jest podobna takze nie myslec ze wybralem najlepsze 🙂  . Moze wielkosc ryb nie jest oszalamiajaca ale zarobki jakie osiagnalem sa najlepsze jakie mialem w porownaniu do innych map  i wbijanie lvlu tez szybko idzie . 

 

pozdrawiam

 

hunter.png

bolonka.png

sprzet.png

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 8
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...