Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z grą


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam. Nie wiem czy jest to temat na mój problem, ale napiszę. Od jakiegoś czasu gdy gram i łowie jakieś rybki to w losowym momencie łapania wyskakuje mi komunikat Unity Crash Handlera i wyrzuca mnie z gry. Nie jest to raczej wina komputera, bo nie jest obciążony (grafika i procesor nie przekraczają 60 stopni i spełniają wymagania) ani internetu, gdyż łącze jest stałe non stop. Jeżeli ten problem da się rozwiązać to proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

mam taki problem, że jak używam metody klasyczny popup lub włosa, to przy odkładaniu wędki na ziemię wyświetla mi się czerwony alert "wyciągnij zestaw z wody". Przy innych metodach tego nie zauważyłem. Mimo tego mogę normalnie łowić a przynajmniej tak mi się wydaje chociaż właśnie się wkurzam, że wszystkim bierze a mi 4 razy mniej 😄

Na drugim obrazku się nie zmieściło ale są czosnek i małże popup 16, czosnek i małże popup 20 i dip małże. Przynęty i sposób mocowania nie mają znaczenia, jeśli jest metoda popup lub włos to mam taki alert. Miałem tak na feederach, mam na karpiówkach.

Gram na Steam.

To jakiś bug czy coś źle robię?

 

rf4_4.0.14224_20200627_092100.png

rf4_4.0.14224_20200627_092120.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odkładanie to H, przynęta to B. Zresztą sprawdziłem, że nie da się przypisać tego samego klawisza do dwóch czynności - w poprzedniej robią się kreski (brak przypisanego klawisza). A no i H i B są blisko siebie ale nie wciskam ich naraz 🙂 Komunikat pojawia się na pewno podczas odkładania wędki, nie wcześniej, nie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem dodać, że wędka w metodzie popup daje ten komunikat, wędka w metodzie koszyk/ciężarek na bocznym troku nie daje komunikatu - stąd pytanie kluczowe, czy to mi czegoś nie "psuje" w łowieniu na popupach i włosach.

Po resecie domyślny klawisz 0 i Num 0 nie dają komunikatu.

Zmiana z 0 na H daje komunikat na wędce z popupem.

Przy ustawionym 0 i Num 0 oraz braku H w "sterowaniu" wciśnięcie H na zarzuconej wędce z Popupem daje komunikat. Przy wyciągniętej pojawia się menu wyboru kulek Popup. I chyba tym samym doszliśmy do sedna. Problem w tym, że w sumie należałoby to zgłosić jako bug. W "Sterowaniu" nie ma pozycji wyboru kulek Popup - jest wyboru przynęt (B). Gra dopuszcza ustawienie klawisza H mimo tego, że ma go przypisanego gdzie indziej a innych klawiszy nie pozwala dublować. Ustawiłem H jako główna akcja i akcja się wykonuje ale też jest komunikat. Czyli sprawa wyjaśniona ale to imo bug. Albo H nie powinno być dozwolone, albo powinna być opcja przypisania klawisza do wyboru popupów.

Pytanie też czy jeszcze są jakieś takie zakamuflowane przyciski 🙂

 

Reset mnie naprowadził na trop. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie rozumiem tej sytuacji i czy mozna sie tego spodziewac na innych mapach ?

plywalem na volku przy moscie , mialem branie i ryba  nagle poplynela do obszaru za boje gdzie my nie mozemy wplywac . troche to dziwne i napewno nie tylko mi sie to przydazylo . mi sie udalo ja wyciagnac ale co w sytuacji kiedy tam sie zerwie i stracimy przynety spiningowe ( a nie sa tanie 🙂 )  ,czy bedzie to nasz problem ?  

i czy dla przykladu jesli to sie dzieje na volku to czy na innych mapach tez ( np. Donieck ) bo tam w dole rzeki jest spot na sumy .   czy ryba mogla poplynac w sina dal 🙂

ponizej shoty z tej sytuacji , 

 

 

 

rf4_4.0.14224_20200702_210323.png

rf4_4.0.14224_20200702_205136.png

rf4_4.0.14224_20200702_205242.png

rf4_4.0.14224_20200702_210050.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paweladl napisał:

witam

nie rozumiem tej sytuacji i czy mozna sie tego spodziewac na innych mapach ?

plywalem na volku przy moscie , mialem branie i ryba  nagle poplynela do obszaru za boje gdzie my nie mozemy wplywac . troche to dziwne i napewno nie tylko mi sie to przydazylo . mi sie udalo ja wyciagnac ale co w sytuacji kiedy tam sie zerwie i stracimy przynety spiningowe ( a nie sa tanie 🙂 )  ,czy bedzie to nasz problem ?  

i czy dla przykladu jesli to sie dzieje na volku to czy na innych mapach tez ( np. Donieck ) bo tam w dole rzeki jest spot na sumy .   czy ryba mogla poplynac w sina dal 🙂

ponizej shoty z tej sytuacji , 

 

 

 

rf4_4.0.14224_20200702_210323.png

rf4_4.0.14224_20200702_205136.png

rf4_4.0.14224_20200702_205242.png

rf4_4.0.14224_20200702_210050.png

Tak to jest zrobione, ze jest to problem gracza. Taka sytuacja może wystąpić na kilku mapach. Gracz jest zmuszony szybko reagować, spróbować o ile to możliwe wyprzedzić rybę, że by płynęła w stronę przeciwną od bojek. Osobiście straciłem wiele ryb, przez to, że np skończyła mi się żyłka, gdy ryba uciekła za bojki.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 4
  • Trofka 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweladl 
Tak to jest zrobione w grze, ale i w realu są takie miejsca gdzie zakaz jest wpływania małymi jednostkami niewykrywalnymi przez radary nie wspominając o pontonach, aby nie narazić ich na kolizje. Nie zawsze całe akweny są udostępnione dla wędkarzy, niestety ryb to nie dotyczy.
Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@86walet za dużo trofek i dlatego 😉

A tak na poważnie, w pierwszym kroku sprawdź spójność plików w grze. Dodatkowo spróbowałbym zaktualizować sterowniki karty graficznej i zaktualizował system jeśli są jakieś łatki do instalacji. 

Jeśli nie pomoże, to zrób raport według poniższego linku i wyślij do chłopaków support@rf4.pl

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @86walet,

Dokładnie tak jak napisał Borewicz. Jeśli żaden z podstawowych kroków, jak sprawdzenie spójności plików gry, aktualizacja sterowników i windowsa nie przyniesie rezultatu. Wyślij maila z raportem, który znajdziesz w poradniku wyżej i opisem problemu na support@rf4.pl

Pozdrawiam

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem jak na screnach widoczny .dodam ze robi się tak z wodą jak jestem w pontonie lub trzymam wędkę w ręce jak jestem na brzegu lub odłożę kije, woda robi się normalna .Miał ktoś już taki problem czy jestem jedynym , mam nadzieję że coś mi zaradzicie na to .Sterowniki karty graficznej mam aktualne kilka dni temu pobierałem a sama grafika moja to NVIDIA GTX 550 ti 1Gb GDDDR5 .Na innych łowiskach wszystko jest poprawnie ,tylko na Tunguzce taki mam problem z ta wodą .Pomóżcie PLISSS. Pozdrawiam

rf4_4.0.14886_20200711_172154.png

rf4_4.0.14886_20200711_172129.png

rf4_4.0.14886_20200710_181449.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @piter-wedkarz, oprócz wykonaniu kroków które zalecił Borewicz warto spróbować zmienić zasięg renderowania na minimum i pozmieniać Bloom oraz Antialising z off na on i na odwrót. Aktualizacja systemu windows i reinstalacja sterowników graficznych. Jeśli problem dalej będzie występował wykonaj raport według tego poradnika, i wyślij na support@rf4.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po odblokowaniu łowienia na woblery przez kilka godzin gry nie mogę nic na nie złowić, nie ma nawet żadnego brania. Próbowałem już wszystkich metod i dalej bez brań. Nie wiem czy jest to jakiś błąd w grze czy wina moich umiejętności łowienia. Pozdrawiam

rf4_4.0.14901_20200718_112230.png

rf4_4.0.14901_20200718_112234.png

rf4_4.0.14901_20200718_112248.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Madafanculo napisał:

Witam, po odblokowaniu łowienia na woblery przez kilka godzin gry nie mogę nic na nie złowić, nie ma nawet żadnego brania. Próbowałem już wszystkich metod i dalej bez brań. Nie wiem czy jest to jakiś błąd w grze czy wina moich umiejętności łowienia. Pozdrawiam

Spoiler

rf4_4.0.14901_20200718_112230.png

 

 

Spoiler

rf4_4.0.14901_20200718_112234.png

 

 

Spoiler

rf4_4.0.14901_20200718_112248.png

 

Witaj

Występuje pewien problem z łowieniem na wobblery u niektórych graczy. Będzie to naprawione przy następnym restarcie serwera. Dziekuję za zgłoszenie i przepraszam za niedogodności. 

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, od dłuższego czasu dużo osób, nie tylko ja ma problem z brakiem brań.... kupujemy konto premium, kupujemy golda a tak na prawdę zero rozwoju w grze, lvl idzie wolno, zarabianie też masakra. Możecie zrobić coś z grą aby spędzało się przyjemniej czas? Przez 12h grania złowić 20 ryb wartych 200 dutków? Śmieszne... Nowa mapa, migracja ryb i tak dalej totalna masakra jeśli chodzi o brania.

  • Haha 2
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczubel napisał:

Mam pytanie, od dłuższego czasu dużo osób, nie tylko ja ma problem z brakiem brań.... kupujemy konto premium, kupujemy golda a tak na prawdę zero rozwoju w grze, lvl idzie wolno, zarabianie też masakra. Możecie zrobić coś z grą aby spędzało się przyjemniej czas? Przez 12h grania złowić 20 ryb wartych 200 dutków? Śmieszne... Nowa mapa, migracja ryb i tak dalej totalna masakra jeśli chodzi o brania.

Też odnoszę takie wrażenie ostatnio, często kupywałem ViPa i goldy ale od jakiegoś czasu gdy praktycznie zero brań to odpuszczam granie, mało co się dzieje w grze. Mam level 18 i ciężko go podbijać. Na jeziorze niedźwiedzim przez kilka dni złowiłem tylko kilka małych rybek. Siedzisz i nic się nie dzieje a przecież to gra, powinno coś być lepiej.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...