Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z grą


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie po migracji ryb, dla ludzi bez 30 lvla jest ciężej o zarobek. Sam jako gruntowiec dobiłem szybko 30 lvl i teraz uprawiam ostry trolling na tunguzce i bawie się ulka (która nie jest warta nawet 100dudka) co polecam każdemu i zarabiam nia wiecej niz karpiówkami z calibrami na amberze(który jest aktywny, może nie jakos super odpalony), na niedzwiadka juz sie nie wybiore bo 2 dni tam spedziłem szukajac spota i słabo,  chyba ze ktos na kostke ziemniaka przysiadzie na 55:33 i bedzie liczył na szczeście oprócz tego zostaje tylko star gród tam są aktywne spoty, dla graczy którzy nie maja jeszcze coliberek spokojnie można siedzieć na leszczach czy linach fajnie daje, na 26:67 dość dobrze daje amurem i karpiem chociaz zarobek z tego gorszy niż na niedźwiedziu na którym trzeba przysiąść na 55:33 na naturalne przynęty nie na żadne kulki bo słabo daje jedynie (malina/ porzeczka miałem brania amura dość częste)  na ziemniaka najlepiej woda daje  miałem 3 trofki: pospola, amura i brzany. 

Problem nie jest koniecznie w samej grze, a trochę w graczach bo nie bardzo jest komu sprawdzac spoty nowe gdy doświadczeni gracze po prostu siedzą na nowej mapie to nie ma komu rozgrzebywać starych spotów i sprawdzać na co bierze. Siedzenie na jednym spocie i narzekanie ze nie bierze to niezbyt mądre trzeba zmieniać spoty i szukać, a nie liczyć ze coś sie odpali nie bierze to trzeba szukać alternatywy 20 ryb w 12h po godzinie sie z takiego spota zawija. Pan z lvlem 18 na niedzwiedzia się wybrał, ale po co jak odpalone leszcze na grodzie i można tak nazbierać na colibry?  

Edytowane przez Wojtynolis
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczubelja tam nie mogę narzekać  na brania bardziej na to że mi trofki nie siadają, bo kasa leci też całkiem niezła na nowej mapie. Rozumiem że trudno o miejscówki, gdy większość siedzi na Tungusce ale z tego co widzę bursztynek też ładnie daje. Co do twoich 12h na spocie i kilku małych rybek to widocznie cie jakiś film wciągnął i o grze musiałeś zapomnieć bo inaczej tego nie widze.
@Robert83KR warto by poczytać poradnikibo na 18 lvl to ja bym Niedźwiadka nie odwiedzał. spoty i smaki na które brały się zmieniły po patchu i trzeba znów znaleźć, a informacji mało bo większość graczy młóci kasę na Tungusce. Domniemam że umiejętności masz nie odkryte a i o sprzęcie na tą mapę nie wspomnę. To jest gra dla cierpliwych zwany symulatorem, nie arkade, przegrałeś 87 godzin i masz 18 lvl i spodziewałeś się że ogromne karpi będziesz łapał na ziemniaka ?
Życzę wam powodzenia i cierpliwości i poczytania poradników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukanie spotów. Nie siedzę w 1 miejscu, zmieniam spoty, zanęty, przynety i bardzo mało efektów. Kiedyś było o wiele lepiej. No ale cóż. Co ja moge wiedzieć mam tylko 28lvl, konto premium, kupiony sprzet za golda... czas zrezygnować z tej gry bo robi sie nudna. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie narzekał - gra jest simem i tu najzwyczajniej trzeba wiedzieć: co, na co, w jakich warunkach, gdzie i jaką przynętą można połowić. Na temat samych metod nęcenia też można by porozmawiać: kiedy, jaki gatunek, czym i jak... ta gra po prostu jak w realu z czasem zaczyna dzielić ludzi na tych chodzących na ryby i tych którzy łowią ryby. Skłania do dyskusji na pewne tematy, dzielenia się doświadczeniami przy połowie konkretnych gatunków i to jest wszystko tylko i wyłącznie na plus tej gry - odpaleniu strony ze spotami i leceniu schematem twórcy przez migrację ryb mówią stanowcze nie - i w pełni się z nimi zgadzam - nie tak to ma wyglądać. Najzwyczajniej jak nie idzie na jakiejś miejscówce to musisz pomyśleć i spróbować coś innego w inny sposób. Samą satysfakcją powinno być wyjście w losowe miejsce i zrobienie jakiegoś wyniku bez podpowiedzi. I nie chodzi mi tu o zarabianie na jakieś wypasione kołowrotki, kije czy coś takiego w ekspresowym tempie... tylko najzwyczajniej wyłowienie czegokolwiek nawet pod crafting żywności/przynęty ale zrobienie tego samodzielnie.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Ponteusz,

W pierwszej kolejność uruchom grę jako administrator oraz wykonaj sprawdzenie spójności plików gry (zębatka w prawym górnym rogu klienta gry).
Dodatkowo upewnij się, czy system windows i sterowniki są aktualne, jeżeli tak nie jest wykonaj aktualizację.

Jeżeli powyższe czynności nie rozwiążą problemu, postępuj zgodnie z tym poradnikiem:

Otrzymany raport wraz z wymaganymi plikami wyślij na adres email: support@rf4.pl

Pozdrawiam,
Stratogon

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuje zaktualizować grę, aktualizacja miała 60mb jak się pobierała. Problem polega na tym że ciągle wyskakuje jakiś błąd przy instalacji, rozpakowanie idzie normalnie a przy instalacji przy 4% wyskakuje jakiś błąd. Dodam że przy poprzedniej aktualizacji (nowy silnik etc) miałem taki sam problem, musiałem na nowo pobrać i zainstalować całego klienta. 

Podczas sprawdzania plików za każdym razem znajdywane są uszkodzone pliki,  gra naprawia te pliki po czym za chwile rozpakowuje aktualizacje i uszkodzone pliki wracają z powrotem. 

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam

 

EDIT: Problem rozwiązany, powodem błędu był brak miejsca na dysku. Gra odbierała to jako uszkodzone pliki

Edytowane przez siwy924
Problem rozwiązany
  • Haha 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam bardzo poważny problem

PO wczorajszej grze zniknął mi 1 z moich 2 kołowrotków Beluga Venga 10000 😞

Nigdzie nie mogę go znaleźć - to jest podejrzane - czy kołowrotek tak drogi może sam zniknąć

Czy jest jakaś możliwość w logach gry sprawdzenie co się z nim stało

Jest to bardzo ważne dla mnie

Serdecznie Proszę o pomoc support - odpowiedź i ewentualne rozwiązanie tego problemu
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.5d17119e0f3c0ed4d171c1fd218b0c41.png

Od jakiegoś czasu Gra zaczeła mi strasznie grzać sprzęt, co nie umożliwia mi dalszej rozgrywki z nią 😕
W grze mi za pomocą " Fraps general "  pokazuje 22 fps'ów full low.image.thumb.png.2bb0704dd52e2d09e77f6175637d7500.png

No i chciałbym się zapytać czy gra przeszła na nowy silnik ? 

Gram na sprzecie który w GTA V wyciąga na spokojnie 40 fpsów ... Myślę, że jeszcze jakaś optymalizacja gry nie jest spójna z wszystkimi kartami lub po prostu ta gra zjada mój sprzet.

Gram na laptopie: Toshiba Satellite P50-A-13C i7-4700MQ/16GB Ram/ NIVIDIA GeForce GT 740M

Jeżeli nic się nie polepszy, to będę musiał zrezygnować z grania na jakiś czas, aż do kupna nowego sprzętu... 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tu jak kolega pisze poczyścić wiatraki i i wszystko z kurzu i najważniejsze jak to laptop to pastę trzeba wymieniać dość często jak dużo grasz..Ja mam ten sam procesor w moim MSI tylko kartę GTX 765m i jako tako da się grać.Sam czekam aż nowe karty wyjdą i na świeta konsole do gier to może potanieją karty i wtedy planuję wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jak się należy. Sterowniki karty graficznej i system operacyjny są w najnowszej aktualizacji.

Po prostu jak zaczynałem grać w czerwcu to miałem 28 fps'ów na spokojnie i mogłem grać ale po paru aktualizacjach i na nowszych shaderach po prostu mi sprzęt nie daje rady. 

Szkoda że nie ma mniejszej rozdzielczości gry do 1024x768, wtedy bym coś jeszcze pokombinował.

Trudno najwyżej będę męczyć sprzęt 100% by jeszcze przez jakiś czas z wami zagrać xd 

Przydałby się jakiś fix low rate, jak to w niektórych grach robią. 

Mniejsza nie ma co się mną przejmować. Nastały ciężkie czasy dla starych maniaków :-d 

Miłych łowów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...