Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z grą


Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Levo napisał:

Witaj

Ceny zostały podniesione, gdyż w opinii twórców gry, alkohol a w szczególności ten najlepszej jakości był nadużywany przez graczy, aby zdobyć ogromny boost punktów doświadczenia. Był wykorzystywany głównie do tego celu, a nie jest on według nich tylko do tego przeznaczony. Ma być on w założeniu na tzw. specjalne okazje (rzadka rarka), jeżeli chodzi o boost xp, ale również by podnieść komfort podczas burzy czy wysłać go jako wyraz wdzięczności do innego gracza za podzielenie się spotem, czy szczególnie dobrą informacji (oczywiście ten tańszy).

Levo

Bardzo mi się ta odpowiedź podoba.
Ze swojej strony dodam, że założenia twórców są bardzo dobre i gdyby od początku alkohol miałby być taką drugą walutą (przyznajmy szczerze, że nieraz coś robiliśmy za flaszkę 😉 ) to odbiór byłby zupełnie inny i bardziej pozytywny. Przecież to dzielenie się alkoholem jest takie słowiańskie. Swoją drogą czasem się dostało flachę od innego regionu w gratulacji za szczególnie wielką rybcię 🙂

Mam nadzieję, że ta zmiana doprowadzi do takiego klimatu.

Edytowane przez Soulee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka miesięcy temu grałem w RF, przestałem na pewien okres. Jako, że zbliża się zima a aura pogodowa już nie pozwala posiedzieć nad wodą stwierdziłem, iż ponownie wrócę do gry.. Zrobiłem aktualizacje - wchodzę, loguje się wyskakuje mi komunikat, iż korzystam z klienta EN a zarejestrowane konto pochodzi z regionu PL, Tutaj pytanie jak mogę zmienić klienta lub jak rozwiązać problem z logowaniem ?

 

Edytowane przez uBotPOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wszystkie turnieje, wyzwania, zawody i konkursy są przeznaczone dla osób które używają samodzielnej wersji gry.
Możesz przenieść swoje konto ze Steam na klienta RF4. @Levo napisał poradnik jak to zrobić 😉

Jeśli się zdecydujesz na przeniesienie, to zdążysz się jeszcze dopisać do zawodów 😉 
Powodzenia!

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z skompletowaniem zestawu.

Na forum widzę, że niektórzy mają zestaw feederowy z koszyczkiem na bocznym troku i kulke proteinową jako przynętę. U mnie nie widzę kulek jako dostępnej przynęty mimo, że zestaw z włosem mogę skomponować i wtedy się pokazują. 😕

Ktoś ma pomysł co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @LordVader,

Prawdopodobnie przeglądasz starsze posty, które zamiesili użytkownicy.
Kiedyś była taka możliwość, jednak później zostało to zmienione.
Jeżeli chcesz korzystać z kulek proteinowych, konieczne będzie wybranie jednej z metod z "włosem".

Pozdrawiam,
Stratogon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
6 minut temu, LordVader napisał:

Mam problem z skompletowaniem zestawu.

Na forum widzę, że niektórzy mają zestaw feederowy z koszyczkiem na bocznym troku i kulke proteinową jako przynętę. U mnie nie widzę kulek jako dostępnej przynęty mimo, że zestaw z włosem mogę skomponować i wtedy się pokazują. 😕

Ktoś ma pomysł co robię nie tak?

 

Cześć, jest to stary zestaw feederowy. Obecnie kulki dostępne są w zestawach na włos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem na mapie tongguska problem mianowicię jest taki gdy zarzucę splawik robi czank ja w minecraft to samo dzieje sie z wędkom gruntową gdy ciężarek dotyka tafli wody prubowałem z ustawieniami graficznymi ale nic to nie daje i mam to tylko na tej mapie wygląda to tak 

rf4_4.0.15541_20201222_211232.thumb.png.a8511b80df9ab9f9c69964c239d7ba9a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź spójność plików gry.
Sprawdź, czy system Windows i sterowniki karty graficznej są aktualne. Jeśli nie, to zainstaluj aktualizację i ostatnie sterowniki do karty graficznej.
Możesz jeszcze spróbować zmienić zasięg renderowania na minimum oraz spróbować zmienić ustawienia grafiki na niskie.

Ostatnią rzeczą, którą bym zrobił, jest doinstalowanie składników directx. Pobierz ze strony Microsoft

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109

Po uruchomieniu wskaż folder, w który należy wypakować. W tym folderze uruchom instalację biblioteki za pomocą pliku: DXSETUP.exe i zainstaluj.
Ostatnia rzecz pomogła rozwiązać problem ze znikającymi żyłkami 😉

Jeśli powyższe kroki nie pomogą, to wykonaj diagnostykę w kliencie RF4 i raport wyślij na adres support@rf4.pl

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ..czy już gra wam odpala ,bo mnie jeszcze nie działa i nie wiem czy to jest związane z dzisiejszym  resetem .czy coś u mnie jest nie tak ...ze sprzętem

tak jak na zdjęciu zatrzymuje się na tym i dalej nie chce wpuścić ..na jednym i na drugim komputerze tak mam ..

Zrzut ekranu (4).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, blade08 napisał:

Witam ..czy już gra wam odpala ,bo mnie jeszcze nie działa i nie wiem czy to jest związane z dzisiejszym  resetem .czy coś u mnie jest nie tak ...ze sprzętem

tak jak na zdjęciu zatrzymuje się na tym i dalej nie chce wpuścić ..na jednym i na drugim komputerze tak mam ..

Zrzut ekranu (4).png

Trwa naprawa problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mały problem z prezentami(btw super sprawa 🙂 ), przy wyciągnięciu 2 prezentów niestety wyskoczyło znane nam i nie lubiane koło ładowania, pierwszym razem błąd gry drygiam razem wylogowało mnie, nie mam tych prezentów w ekwipunku a zostały zaliczone jako złapane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sonik_PL napisał:

Witam,

mały problem z prezentami(btw super sprawa 🙂 ), przy wyciągnięciu 2 prezentów niestety wyskoczyło znane nam i nie lubiane koło ładowania, pierwszym razem błąd gry drygiam razem wylogowało mnie, nie mam tych prezentów w ekwipunku a zostały zaliczone jako złapane. Pozdrawiam

Witaj

Lepin mi wyjaśnił co się stało i spróbujemy coś z tym zrobić, jeśli tylko nam się uda, dostaniesz swoje prezenty do plecaka. Może to jednak troszkę potrwać.

Prosze wyslij screenshot ze swojego menu z prezentami na support@rf4.pl

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pobraniu najnowszego patch'a instalacja zatrzymuje się na 24%

rs4inst.thumb.png.9e83b5ad4ce1f070602c0157e917167b.png

"Spróbuj ponownie" to samo
"Sprawdzanie plików gry" znajduje jakieś niby uszkodzone i chce pobrać 2 GB, po pobraniu 300mb launcher się wyłącza, dalej nic się nie dzieje. Po ponownym uruchomieniu launchera ta sama historia od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@csm1s W katalogu z grą, wejdź w folder "Update" i usuń najświeższy plik (data modyfikacji z dzisiaj). Uruchom ponownie klienta RF4.
Jeśli to nie pomoże, to usuń plik RF4Launcher.conf  z głównego katalogu gry.
Jeśli dwa powyższe kroki nie rozwiążą problemu, to pozostaje reinstalacja gry.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, csm1s napisał:

Po pobraniu najnowszego patch'a instalacja zatrzymuje się na 24%

rs4inst.thumb.png.9e83b5ad4ce1f070602c0157e917167b.png

"Spróbuj ponownie" to samo
"Sprawdzanie plików gry" znajduje jakieś niby uszkodzone i chce pobrać 2 GB, po pobraniu 300mb launcher się wyłącza, dalej nic się nie dzieje. Po ponownym uruchomieniu launchera ta sama historia od nowa.

Sprawdz czy masz wystarczająco miejsca na dysku, bo gra wymaga co najmniej 2x więcej miejsca od wagi patcha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj mam problem z grą. Za każdym razem kiedy zarzucę wędkę ( na każdej wędce tak jest ) mam zaczep na początku i mogę się dopiero z niego uwolnić kiedy mam hamulec na maksimum, co mam z tym zrobić? Wyłączałem już grę z 3 razy i nic nie poskutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Borewicz napisał:

Możesz spróbować rozmontować zestaw i złożyć go ponownie. Jakiej metody używasz?
Dzieje się to w jakimś konkretnym miejscu na mapie? Próbowałeś innego miejsca, innej mapy?
Może wrzuć screena zestawu jaki używasz.
 

Dzieje się to tylko na gruncie. W każdym miejscu na Starym grodzie i tylko tak się dzieje na starym grodzie, sprawdzałem komarówcę i tam się to nie dzieje. Rozmontowałem zestaw i bez zmian. Screeny:

asdf.png

unknown.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...