Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z grą


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
40 minut temu, Lepin napisał:

Witaj @Bolen91,

Spróbuj zaktualizować sterowniki graficzne i zmniejszyć/dostosować zasięg renderowania. Problem pojawia się na wszystkich mapach?

Pozdrawiam

Tak wszedzie tak mam . Renderowanie mam ustawione  jakos na 30% i kilka opcji calkowicie na off , a dzialam na rtx1650 i5 9300h .Moze do nastepnej aktualizacji sie naprawi , bo pol roku temu nic takiego sie nie dzialo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Jasin123,

Upewnij się, że sterowniki graficzne są aktualne, sugeruję pobrać ze strony producenta najnowszą wersję. Dodatkowo warto uruchomić sprawdzenie spójności plików gry.

Jeśli problem nie ustąpi postępuj zgodnie z tym poradnikiem do wiadomości e-mail dołącz screenshot problemu:

 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie RNG.
Pytania się poniekąd zazębiają :)
Jak to wygląda w praktyce?

Czy numer jest przypisany do konta?
Czy numer jest przypisany do ryby?
Czy numer jest przypisany do przynęty?
Czy jeżeli będę zdejmował i zakładał tą samą przynętę odpowiednią ilość razy jestem w stanie pogorszyć/poprawić swój wynik?
Czy numer jest przypisany do wędki?
Czy jeżeli będę wyciągał i chował tą samą wędkę odpowiednią ilość razy jestem w stanie pogorszyć/poprawić swój wynik?
Czy numer generowany jest w trakcie pierwszego logowania doby, a może każdorazowe zalogowanie generuje nowy numer?
Czy numer generowany jest w trakcie każdego rzutu?
Czy numer generowany jest przy każdym resecie serwera?
Czy zmiana łowiska wpływa na numer?
Czy konto premium wpływa na numer?
Czy konto steam wpływa na numer?

Czy może ryby są segregowane numerycznie np.
[Płoć, Karaś S., Karaś Z., Lin]; Waga 10-500g; Numer 1-400
[Płoć, Karaś S., Karaś Z., Lin]; Waga 501-1500g; Numer 401-900
I w zależności od naszego numeru mamy szansę na połów konkretnych ryb w odpowiednich wagach? (Tak wiem, nie zaczyna się zdań od i)


Dlaczego wszystkie regiony są w pewien sposób połączone za wyjątkiem Rosji i innych krajów WNP?
Dlaczego np. Hiszpanom można wysyłać przedmioty w wiadomościach, a naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy już nie?
Czy Rosyjski region ma mniejszy zakres RNG i jego numery są bardziej skorelowane z numerami ryb?

Czy sprzęt, na którym gram ma wpływ na wyniki w grze? 
Mam na myśli np. mniej wydajny procesor, który potrzebuje więcej czasu na wykonanie obliczeń [ \Twój numer +/- numer ryby=0/1\ są dwa uda albo się uda albo nie uda]. Większy numer = więcej błędów bufora = słabszy wynik

:)

Edytowane przez Zaksonik
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zaksonik napisał:

Mam parę pytań odnośnie RNG.
Pytania się poniekąd zazębiają 🙂
Jak to wygląda w praktyce?

Czy numer jest przypisany do konta?
Czy numer jest przypisany do ryby?
Czy numer jest przypisany do przynęty?
Czy jeżeli będę zdejmował i zakładał tą samą przynętę odpowiednią ilość razy jestem w stanie pogorszyć/poprawić swój wynik?
Czy numer jest przypisany do wędki?
Czy jeżeli będę wyciągał i chował tą samą wędkę odpowiednią ilość razy jestem w stanie pogorszyć/poprawić swój wynik?
Czy numer generowany jest w trakcie pierwszego logowania doby, a może każdorazowe zalogowanie generuje nowy numer?
Czy numer generowany jest w trakcie każdego rzutu?
Czy numer generowany jest przy każdym resecie serwera?
Czy zmiana łowiska wpływa na numer?
Czy konto premium wpływa na numer?
Czy konto steam wpływa na numer?

Czy może ryby są segregowane numerycznie np.
[Płoć, Karaś S., Karaś Z., Lin]; Waga 10-500g; Numer 1-400
[Płoć, Karaś S., Karaś Z., Lin]; Waga 501-1500g; Numer 401-900
I w zależności od naszego numeru mamy szansę na połów konkretnych ryb w odpowiednich wagach? (Tak wiem, nie zaczyna się zdań od i)


Dlaczego wszystkie regiony są w pewien sposób połączone za wyjątkiem Rosji i innych krajów WNP?
Dlaczego np. Hiszpanom można wysyłać przedmioty w wiadomościach, a naszym przyjaciołom zza wschodniej granicy już nie?
Czy Rosyjski region ma mniejszy zakres RNG i jego numery są bardziej skorelowane z numerami ryb?

Czy sprzęt, na którym gram ma wpływ na wyniki w grze? 
Mam na myśli np. mniej wydajny procesor, który potrzebuje więcej czasu na wykonanie obliczeń [ \Twój numer +/- numer ryby=0/1\ są dwa uda albo się uda albo nie uda]. Większy numer = więcej błędów bufora = słabszy wynik

🙂

Wydaje mi się że większość pytań powinieneś kierować do twórców i programistów gry 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, HANPL napisał:

@Zaksoniknie wieżę że ktoś Ci poda szczegóły kodu gry i takich szczegółów, ale pomarzyć można, ale na temat blokady do ROSJI to chyba chodzi o blokadę kupowania itemy-ów za realne pieniądze gdyż jak wiemy różnica cenowa jest znaczna.
Pozdrawiam

Hmm... Nawet jak ktoś Ci powie... To co z tym zrobisz? Porównasz numerek do czego? Do okonka, którego złowisz? A skąd weźmiesz jego numer? Zdekompilujesz klienta gry w trakcie połączenia? Ciekawe :)
Co do ceny przedmiotów... Hmm, już widzę jak każdy pruje na tamten serwer i prykuje kapuste zeby zaoszczędzić 50 zł.., które przeznaczysz na kupno premki. Coś nie chce mi się w to wierzyć. Tym bardziej, że nie chodzi tu o przesyłanie wędek, które i tak musisz kupić za golda żeby je przesłać... Chodzi o kawę/herbate ewentualną przynętę etc.
No chyba że ceny w sreberkach też mają znacznie niższe? 

Zresztą powyższe pytania są związane z realnym wpływem tego co robię na wyniki w grze. Coś trzeba zrobić żeby je poprawić :)
W realu nie bierze? Idziesz na inny spot może tam coś wydłubiesz... W gierce nie bierze? Idziesz na inny spot i co Ci po tym skoro jest nieaktywny i czego nie zrobisz to i tak nie połapiesz...

Więc utrzymywanie w tajemnicy tego typu rzeczach, będzie oznaczało to, że gracz nie ma możliwości wpłynąć na wyniki... Bo jaki numer dostanie taki będzie mial i co by nie zrobił to i tak kaplica :)

Zresztą tu nie chodzi o rekordy... Chodzi o biterate :)
Przykładowo z autopsji: Ladoga 70/35 (moze 10 logowanie w ciągu dnia) udało mi się trafić jakiś dobry RN i w ciągu godziny miałem 20+ golcy, po czym nagły strzał (monsterfish), pociąg nie do zatrzymania wyciąga całą żyłkę i idzie szybki relog żeby nie stracić zestawu. Nowe logowanie. Zestaw się nie zmienia (oprócz przynęty w dalszych poszukiwaniach) Spot ten sam, nawet wiatr nie zdążył się zmienić. I co? W ciągu godziny raptem kilka okoni.

Przyjemnością jest wybranie się połapać tego czego poszukujesz chociaż w jakimś stopniu, a nie to co tu się odjaniepawla... 

Nie rozumiem dlaczego twórcy (o ile to oni blokują wyjście informacji) tak zawzięcie bronią 'tajemnic'.

 

Jeszcze trochę i graczy zostanie garstka. Tak wy 40'ste levele, które mają już wszystko i szkoda im po prostu będzie tych 5-10k godzin poświęconych gierce.

 

Przypomniała mi się jakaś śmieszna aplikacja, którą kiedyś pobrałem w celu sprawdzania wschodów/zachodów/wiatrów/ciśnienia. Apka pseudo wędkarska za każdym razem pokazywała, że dzisiejszego dnia możesz spodziewać się brań karasi/okonków. To tu mamy coś podobnego tylko można śmiało jeszcze dodać sazany #rybałka 

Edytowane przez Zaksonik
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zaksonik
Po1. Wcześniej mozna było wysyłać itemy kupione za złoto i o nie tu chodzi. To że ty nie wydajesz realnych pieniędzy to wcale nie znaczy że nikt inny tego nie robi. Dla polskich reali są to znaczne środki (dla mnie bardzo),  nie dla wszystkich oczywiście a dla innych europejskich już nie tak bardzo, więc zaoszczędzone środki w postaci 30-40% jest to zacny zarobek. Dla drugiej strony raczej też nie wydaje Ci się?
Po2. Nie wiem jak reszta, ale jak ja bym wiedział od czego zależy to jaka ryba mi sie wygeneruję to chyba już bym w to nie grał.
Po3. Nie wydaje mi sie żeby developerzy ujawniali jakiekolwiek dane swojego produkty tylko po to żeby ułatwić konkurencji robotę lub jakiemuś graczowi który wysnuł teorie dziejów.
Po4. To że gra jest darmowa nie znaczy że producenci zrobili dla hobby, gra się musi sama utrzymać i jeszcze przynosić dochód.
Po5. Jestem tu długo i pewno tyle razy słyszałem już, że zostanie garstka graczy, że wychodzi gra x lub y luz z, która będzie killerer dla RF4, a jak widać gracze nadal grają. Jedni odchodzą drudzy przychodzą, taka kolej rzeczy.
Po6. Wydaje mi sie, że jeżeli zaczynasz gadać o jakiś kodach, liczbach itp, to gra poprostu nie jest dla ciebie lub już nie jest dla ciebie.
Mam nadzieję że nie uraziłem, wyrażając swoje zdanie.
Pozdrawiam 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HANPL napisał:

@Zaksonik
Po1. Wcześniej mozna było wysyłać itemy kupione za złoto i o nie tu chodzi. To że ty nie wydajesz realnych pieniędzy to wcale nie znaczy że nikt inny tego nie robi. Dla polskich reali są to znaczne środki (dla mnie bardzo),  nie dla wszystkich oczywiście a dla innych europejskich już nie tak bardzo, więc zaoszczędzone środki w postaci 30-40% jest to zacny zarobek. Dla drugiej strony raczej też nie wydaje Ci się?
Po2. Nie wiem jak reszta, ale jak ja bym wiedział od czego zależy to jaka ryba mi sie wygeneruję to chyba już bym w to nie grał.
Po3. Nie wydaje mi sie żeby developerzy ujawniali jakiekolwiek dane swojego produkty tylko po to żeby ułatwić konkurencji robotę lub jakiemuś graczowi który wysnuł teorie dziejów.
Po4. To że gra jest darmowa nie znaczy że producenci zrobili dla hobby, gra się musi sama utrzymać i jeszcze przynosić dochód.
Po5. Jestem tu długo i pewno tyle razy słyszałem już, że zostanie garstka graczy, że wychodzi gra x lub y luz z, która będzie killerer dla RF4, a jak widać gracze nadal grają. Jedni odchodzą drudzy przychodzą, taka kolej rzeczy.
Po6. Wydaje mi sie, że jeżeli zaczynasz gadać o jakiś kodach, liczbach itp, to gra poprostu nie jest dla ciebie lub już nie jest dla ciebie.
Mam nadzieję że nie uraziłem, wyrażając swoje zdanie.
Pozdrawiam 

Drogi Hanie :)
Nawet jeżeli blokada rosyjskiego regionu jest związana z tym co mówisz, to i tak nie leży to w twoich kompetencjach związanych z gierką. :) Oczywiście są gracze, którzy ładują walutę w grę przecież nikt im tego nie broni :). Jest blokada wysyłania sprzętu za sreberko, a za złotko już nie więc skoro u nich jest taniej to przerobienie/napisanie nowego blokującego przesyłanie sprzętu za złotko z tamtego regionu nie jest problemem. :) 

Nikt w tym przypadku nie chce szczegółów kodu, a tym bardziej jego/ich fragmentu/ów. Przecież większość pytań jest skonstruowana na odpowiedź TAK lub NIE. Przy czym odpowiedź twierdząca na jedno pytanie wyklucza taką samą odpowiedź na inne pytania. No chyba, że wszystko się zazębia. Nie oczekuje gotowego przepisu na wynik, a jedynie wskazówki, którą z pewnością docenili by gracze.
To, że produkt ma zarabiać to jest logiczne. Dorzucę Ci Rybałka w 2019r. miała 20 mln rubli przychodu co daje nam jakiś 1mln naszych polskich złotówek, zaś w 2020 roku ich przychód się podwoił. Nikt za to producentów gry nie szykanuje :) Zrobili? Zarabiają? Jasne. Czy się opłaca? Nie mi oceniać.
Nie śmiem wątpić, że grasz długo, że słyszałeś. 

Co do jakichś kodów to coś sobie ubzdurałeś :), a liczby są po to aby zobrazować 'klu' pytania. 
Dziwne dla mnie jest to, że z Twojej strony nie występuje coś takiego jak chęć poznania, no chyba, że już wiesz i bronisz tego rękoma i nogami aby nikt inny się nie dowiedział...
Gdybyś to Ty zadał takie pytanie/a to bym Ci przyklaskiwał, że w końcu ktoś chce zrozumieć gierkę, dowiedzieć się czy ma realny wpływ na rozgrywkę, a nie brnąć na oślep niczym nasz rząd w trakcie pandemii.

A co do tego co jest dla mnie a co nie, to może zostaw to dla siebie. Jedynie komu możesz narzucać swój tok myślenia jesteś Ty i twoje dzieci i to też tylko do pewnego momentu :)

Pozdrówki i trzymaj się cieplutko.
Ja nadal czekam na odpowiedź kogoś kto jest związany z giereczką powiedzmy od wewnątrz :)

  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zwracam się do Was z problemem, mianowicie, nie działa mi obracanie postaci myszką, (sprzęt itp normalnie działa, brakuje tylko tej jednej funkcji), mogę normalnie zarzucić wędke.

Zaznaczam, że grę przeinstalowałem już 3x i nadal ten sam problem.

Na innym laptopie - ta sama myszka działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zaksonik
Wybacz ale zadałeś pytania publicznie więc mam prawo wyrazić swoje zdanie. Nie mam pojęcia o co ci chodzi z tymi kompetencjami, próbowałem Ci wyjaśnić o co chodzi z izolacją Rosyjskiego regionu, ale widzę że nadal nie rozumiesz, więc drugi raz sie tego sie nie podejmę.
W dodatku dodam że co kolwiek by staff na to odpowiedział to i tak by to twojej teorii nie zburzyło, bo ty i tak wiesz swoje.
Na tym kończę tą rozmowę bo kompetencji mi brakuje 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys fajnie swiecilo, ale od kiedy weszla akualizacja poprawy latarki mam problem z swieceniem zylki. Zalezne jest to od mapy.

Krety strumyk ss1 oraz stary grod ss 2,3

Na starym Grodzie swiieci ladnie zylka tylko pod duzym kątemrf4_4.0.15859_20210204_225751.thumb.png.3ddc4f3ec01c1540faed345ce0c4c9a7.png

 

 

rf4_4.0.15859_20210206_180647.png

rf4_4.0.15859_20210207_170126.png

Edytowane przez TL_PL
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...