Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z grą


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, mirs_99 napisał:

Witam,

Łowiłem na archipelagu Ładoga, zrobiłem relog i od tej pory nie mogę grać.

Cały czas jest ładowanie profilu. Restartowałem grę, nawet cały komputer, ale wciąż to samo.

Jakieś pomysły co może pomóc?

to samo 

czekam już 20 min i nic

update 

już zalogowało - chyba dużo ludzi jest na archipelagu i trzeba odczekać w kolejce

Edytowane przez TyLeszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z jeziorem Komarówka,  teraz próbując się zalogować jest to nie wykonalne ciągle jest ładowanie. Nie można nic zrobić bo na wszystko brakuje pamięci ciągle komunikat, za mało pamięci żeby wykonać operację. po wyłączeniu RF4 wszystko działa normalnie, ponowny start gry ładowanie jeziora Komarówka i koniec nic nie można zrobić  ciągłe logowanie łowiska i brak informacji, gra sprawdzona, żadnych problemów w plikach, pliki diagnostyki są. Co robić, żeby gra zaczęła działać? 

komarówka.jpg

RF4PL_17733_20211225120504.7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agata1
- Sprawdź aktualizacje systemu w Windows Update. Jeśli jakieś są dostępne, to je zainstaluj.
- Zainstaluj aktualizację sterowników do karty graficznej.
- Wykonaj sprawdzenie zgodności plików gry. Aby to zrobić uruchamiasz klienta RF4, klikasz koło zębate (1) i wybierasz "Sprawdzenie plików gry...", jeśli wszystko jest ok, to wykonaj "diagnostykę" i raport z krótkim opisem problemu wyślij na adres support@rf4.pl

Spoiler

821250211_sprawdzanieidiagn.thumb.png.168330fe4a68104e09064f77563e3668.png

Przed ostatnią aktualizacją gry wszystko działało dobrze, nie było żadnych problemów?

PS. Pamiętam, że kiedyś miałaś problem z klatkowaniem gry. Problem wtedy w jaki sposób rozwiązałaś?

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2021 o 23:29, martasek cz napisał:

můj loader zjisti pri kontrole chybejici soubory ale pri jejich stahovani spadne cely loader můzete prosim ze souboru co vam posilam vycist kde jechyba kamaradi?

 

RF4PL_17733_20211223231803.7z 103 kB · 1 pobranie

Witaj,

Jeśli problem wciąż występuje, zalecamy usunięcie pliki RF4Launcher.conf(Plik znajduje się w głównym folderze gry) i ponowne uruchomienie klienta gry.  

Jeśli to nie pomoże, to pełną reinstalację klienta.

Pozdrawiam

Good morning,
If the problem still occurs, we recommend deleting the RF4Launcher.conf(The file is located in the game's main folder) and restarting the game client.  

If this does not help, then a full reinstallation of the client.


Regards

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2021 o 19:13, Agata1 napisał:

Co się dzieje z jeziorem Komarówka,  teraz próbując się zalogować jest to nie wykonalne ciągle jest ładowanie. Nie można nic zrobić bo na wszystko brakuje pamięci ciągle komunikat, za mało pamięci żeby wykonać operację. po wyłączeniu RF4 wszystko działa normalnie, ponowny start gry ładowanie jeziora Komarówka i koniec nic nie można zrobić  ciągłe logowanie łowiska i brak informacji, gra sprawdzona, żadnych problemów w plikach, pliki diagnostyki są. Co robić, żeby gra zaczęła działać? 

komarówka.jpg

RF4PL_17733_20211225120504.7z 128 kB · 1 pobranie

W dniu 26.12.2021 o 10:57, Agata1 napisał:

rf4komarowka.jpg

Witaj,

Biorąc pod uwagę opis problemu oraz logi, wygląda to na problem z niewystarczającą ilością pamięci operacyjnej

  • Dostępna pamięć fizyczna    4,34 GB

Jeśli problem wciąż występuje to:

-W pierwszej kolejności proponuję wprowadzić przy uruchomieniu cmd jako administrator dwie komendy
pierwsza to:

  • chkdsk

druga:

  • sfc /scannow

Następnie:

  • Zamknij wszystkie aplikacje innych firm, zwłaszcza inne gry i przeglądarkę internetową.
  • Jeśli używasz nakładek (MSI, Nvidia Shadowplay, Discord itp.), musisz je wyłączyć.
  • Uruchom grę jako administrator, tymczasowo wyłącz antywirus (zwłaszcza „aktywną ochronę”) lub dodaj grę do wyjątków.
  • Zredukuj ustawienia jakości grafiki w grze do minimum i sprawdź, czy problem zniknął.
  • Zwiększ rozmiar pliku stronicowania(pagefile) do 1.5 x pamięci ram, czyli w tym przypadku 12288 MB lub 2x pamięci ram czyli 16384 MB

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciekk napisał:

Witam,

Czy gdzieś w ustawieniach zmienia się sposób wyświetlania sygnalizatorów brań? Po przedostatniej aktualizacji wygląda to u mnie tak, że świeci minimalnym światłem w stronę wędki.

 

wskaznik.thumb.png.84a83f063be2dd1864e69d9a601ebe2f.png

 

 

Sprawdz w ustawieniach graficznych czy masz wlaczaony "bloom"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanko, jeśli w złym miejscu to przeklejcie.

Jaki jest sens wprowadzania w grze zamienników hamulca, smaru i innych części, jeśli nigdzie ich nie ma?

Nawet w warsztatach firmowych są tylko oryginały - zamienników brak. Czy to celowo, żeby wnerwić ludzi, którzy sobie podrasowali kołowrotek za niemałe pieniążki i teraz muszą albo się męczyć z zużytym sprzętem albo wracać do oryginalnych podzespołów?

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levo Odnośnie strima, który odbył się z rosyjskimi administratorami gry... nie znam języka rosyjskiego i mam jedynie tłumaczenie. Oczywiście mialbym pytania do kilku punktów... ale jeden szczególnie mnie interesuje mianowicie punkt 23 - Regeneracja ryb w punktach zajmuje 2 godziny.  Восстановление рыбы на точках занимает 2 часа. Punkt, znaczy sektor, region czy mapa? I czy po resecie gry (ponownym uruchomieniu) też się resetuje. Z kim nie rozmawiam z doświadczonych graczy, każdy ma inna teorie na ten temat... Czy jest szansa aby raz na zawsze wyjaśnić i rozwiać wszelkie wątpliwości?  Kopiuje tekst, ktróry zadałem na dc... Wiem, @Levoze jak pisze na forum, to moje pytania trochę dotyczą algorytmu gry, ale jeżeli sami Rosjanie o tym wspomnieli to nie jest juz tajemnicą. A że, naprawdę spędzam dużo godzin nad grą łowiąc głownie karpie siedząc na miejscówce... tak zwyczajnie wolałbym wiedzieć, czy iść do innego sektora... czy może zmienic region na 2h w obrębie mapy, a może wystarczy przenieśc się na inna mapę... czy nawet reset gry wystarczy. Tak po prostu dla zaoszczędzenia czasu... 

  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furiat napisał:

@Levo Odnośnie strima, który odbył się z rosyjskimi administratorami gry... nie znam języka rosyjskiego i mam jedynie tłumaczenie. Oczywiście mialbym pytania do kilku punktów... ale jeden szczególnie mnie interesuje mianowicie punkt 23 - Regeneracja ryb w punktach zajmuje 2 godziny.  Восстановление рыбы на точках занимает 2 часа. Punkt, znaczy sektor, region czy mapa? I czy po resecie gry (ponownym uruchomieniu) też się resetuje. Z kim nie rozmawiam z doświadczonych graczy, każdy ma inna teorie na ten temat... Czy jest szansa aby raz na zawsze wyjaśnić i rozwiać wszelkie wątpliwości?  Kopiuje tekst, ktróry zadałem na dc... Wiem, @Levoze jak pisze na forum, to moje pytania trochę dotyczą algorytmu gry, ale jeżeli sami Rosjanie o tym wspomnieli to nie jest juz tajemnicą. A że, naprawdę spędzam dużo godzin nad grą łowiąc głownie karpie siedząc na miejscówce... tak zwyczajnie wolałbym wiedzieć, czy iść do innego sektora... czy może zmienic region na 2h w obrębie mapy, a może wystarczy przenieśc się na inna mapę... czy nawet reset gry wystarczy. Tak po prostu dla zaoszczędzenia czasu... 

Witam

-Ja nie znam rosyjskiego, więc nie podejmuje się tłumaczenia tego tekstu.

- Tzw. reset spotu nie następuje po zmianie łowiska, restarcie gry, zmiany portu gry itp. tylko jest zależny od czasu, wyłowionych ryb, pogody itp.

- Ryby dla gracza na danym spocie restartują się po pewnym czasie, czas ten zależy od gatunków ryb, ich rozmiaru itp. Do tego dochodzą panujące warunki pogodowe oraz ilość wyłowionych ryb na konkretnym spocie przez danego gracza. Jeżeli na danym spocie spędziłeś kilka realnych godzin i wyłowiłeś 2 okazy węgorza i wrócisz po jakimś czasie na ten sam spot, a pogoda się zmieniła, to już możesz nie wyłowić ani jednego węgorza, pomimo że spot „się już zrestartował". Jeżeli pogoda jest podobna i ryba nadal żeruje na ta sama przynętę, to masz znowu szanse na okazy itp. gdy nastąpił "reset spotu".

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levo to jest jasne, że pogoda wpływa na brania ryb, to jest niepodważalne... sam użyłeś sformułowań „się już zrestartował" i "reset spotu"... po prostu napisz jak one sie resetuje, a o warunki pogodowe sami się zatroszczymy... Pytając jak... mam na myśli czym jest punkt o którym wspomnieli Rosjanie i ten magiczny czas 2h, nie zaprzeczysz, że coś jest na rzeczy jeśli sami admini o tym wspomnieli, konkretnie o tych 2h. Bo teraz to juz sam nie wiem czy wierzyć Tobie, że to zależy od ilości ryb, gatunków i całej reszcie czy o tych 2 godzinach, o których wspomnieli Rosjanie.

 Punkt, znaczy sektor, region czy mapa? I czy po resecie gry (ponownym uruchomieniu) też się resetuje. O pogode sie nie martw... poradzimy sobie. 

Jeżeli potrzebujesz konsultacji z rosyjskimi administratorami w sprawie tlumaczenia ich strima, to spokojnie poczekamy na odpowiedź...

 

Edytowane przez Furiat
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Furiat napisał:

@Levo to jest jasne, że pogoda wpływa na brania ryb, to jest niepodważalne... sam użyłeś sformułowań „się już zrestartował" i "reset spotu"... po prostu napisz jak one sie resetuje, a o warunki pogodowe sami się zatroszczymy... Pytając jak... mam na myśli czym jest punkt o którym wspomnieli Rosjanie i ten magiczny czas 2h, nie zaprzeczysz, że coś jest na rzeczy jeśli sami admini o tym wspomnieli, konkretnie o tych 2h. Bo teraz to juz sam nie wiem czy wierzyć Tobie, że to zależy od ilości ryb, gatunków i całej reszcie czy o tych 2 godzinach, o których wspomnieli Rosjanie.

 Punkt, znaczy sektor, region czy mapa? I czy po resecie gry (ponownym uruchomieniu) też się resetuje. O pogode sie nie martw... poradzimy sobie. 

Jeżeli potrzebujesz konsultacji z rosyjskimi administratorami w sprawie tlumaczenia ich strima, to spokojnie poczekamy na odpowiedź...

 

Witam ponownie

- Ja podaje Ci informacje, których jestem pewien. Oczywiście gra się rozwija i kiedyś to się może zmienić ale na dzień dzisiejszy tak to wygląda. 

- Furiat ja nie zamierzam się konsultować z nikim w sprawie kogoś streama ani tym bardziej komentować co powiedział mój kolega admin z innego regionu.

- Wyjaśniłem Ci mechanikę resetu spota i od czego zależy czas kiedy on się "resetuje". Jeżeli czekasz na odpowiedz z listą po jakim czasie jakie gatunki się resetują, albo kiedy się resetują konkretne spoty to się nie doczekasz bo nigdy takie informacje nie będą podane. 

- Po raz kolejny - Tzw. reset spotu nie następuje po zmianie łowiska, restarcie gry, zmiany portu gry itp. tylko jest zależny od czasu, wyłowionych ryb, pogody, gatunku ryby, samego spotu, czy jest to "regularny spot" tutaj mam na myśli np. spoty na Komarówce na Karasie czy kilka znanych leszczowych spotów na Starym Grodzie, które co kilka dni się aktywują, czy super rzadki ale tzw. "hot spot"  gdzie przez kilka dni można połowić duże sztuki karpi przy stabilnej pogodzie a potem ten spot umiera nawet na kilka tygodni albo tak się zmieniają wymagania ryb, ze nie jesteśmy w stanie w nie trafić, mimo, że spot się zrestartował i pogoda jest trafiona. 

- Bardzo proszę na przyszłość unikać sarkastycznych wypowiedzi "O pogodę się nie martw... poradzimy sobie." gdyż już po nich zaczynam się zastanawiać, czy Ty naprawdę szukasz odpowiedzi na pytanie, czy tylko chcesz abym Ja potwierdził jakąś teorie, którą Ty już masz w głowie -  Mam nadzieję, że się mylę.

- Traktowanie wpływu pogody na brania jako mało istotne jest bardzo bardzo dużym błędem popełnianym przez graczy, jeżeli ja nastawiam się na konkretny gatunek ryby, czasem ryb  (czasami 2 lub więcej gatunków maja podobne wymagania) to pierwsze co sprawdzam to pogoda na danym łowisku. Jeżeli będziesz resetował jakiś spot nawet i realny miesiąc a pogoda będzie fatalna to gatunek, na jaki się nastawiasz i tak nie weźmie. 

- Naprawdę po raz kolejny zadajesz ciekawe i warte uwagi pytanie i odpowiedziałem Ci konkretnie z wszystkimi informacjami jakie ja posiadam. Jaki gra miała by sens jeżeli deweloperzy by podali listę w jakim czasie się resetują konkretne spoty, gatunki i podali wszystkie zmienne które są w tym procesie łącznie z idealną pogoda na dane gatunki. Ja bym nie chciał znać takich informacji gdyż dla mnie dalsze granie nie miało by sensu. 

Levo

  • Lubie to RF4PL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...