Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, MultiGizmo1 napisał:

siema mam 40 lvl i gdzie teraz najlepiej wbijac poziom

 

 

Siemka mając 40 lvl powinieneś już sie orientować gdzie łapać na takim levelu.
Ale postaram ci sie podpowiedzieć:
Karpie Bursztyn
Troling Archipelag lub Tunguzka
Jesiotry, Sazany, Tołpygi Sura lub Achtuba
Czyli wszystkie duże ryby co są aktywne i dawały ci wcześniej dużo expa...
Wszystko też zależy jaki sprzęt posiadasz bo teraz tylko to może ciebie ograniczać bo lvl masz wysoki.

Pozdrawiam Jopkowsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Fajnie, że gra idzie w dobrym kierunku 🙂 . Kierunek, który zmienia ludzi i to o ...............nie wiem o ile stopni. Bo tak naprawdę jaka to zmiana jak ktoś obrażający non stop w teamie streamera dotuje go wpłatą w wysokości.....Gra powinna łagodzić obyczaje, zbliżać ludzi (niekoniecznie do ryb) ale jak nazwać coś takiego ? Z wroga przyjaciel ? Mam nadzieję, że tak pozostanie. Bo jak inaczej nazwać przyjmowanie kogoś do teamu a później oswajanie go z tym, że ktoś jest be.  Nieładnie, oj nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.
Może jakiś patch pod starych graczy, bo na moje to już by był czas. Wszystko stanęło w miejscu jak za czasów PRL, gdzie z Lodówką stało się trzy dni w kolejce po nocach, aby ja kupić. Młody gracz i tak sie nie utrzyma jak nie otrzyma wsparci od innych starszych graczy. 
Oczywiście to moja opinia.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko many19721
Brakuje mi Twoich tekstów pisanych jak i mówionych, jest ich dużo ale to już lumpex. Bez zmian pozostały zasady: umiesz łowić ryby łowisz ryby, umiesz łapać to biegusiem z buta po forach i YT szukasz porad.
Młodzi wędkarze po ich przeczytaniu pomyślą że mają inną grę.

Dla młodych wędkarzy coś współczesnego z PZW.
PZW dla swoich wiernych członków systematycznie opłacających składki wybudowało "Smażalnie ryb", każdy z w/w wchodzi i konsumuje rybki za okazaniem legitymacji "partyjnej".

many19721 po latach, widząc waggler nadal mówisz, piszesz...spławik.
Waggler to nie spławik, waggler to waggler a spławik to standardowy lub klasyczny.
Jeśli waggler jest spławikiem to jak powinien nazywać się "akapit" z + (z plusem) z lewej strony - foto:

dla wszystkich
Każdy waggler jest spławikiem ale żaden spławik nie jest wagglerem.

Życzę wesołych świat 2022/2023 z super promocją

waggler_.png

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałbym kilka pytań.

1. Gdzie najlepiej szukać informacji o aktywnych spotach, jakiś discord? Bo na tym forum to ruchu nie ma za dużego.

2. Dlaczego nie można się na ruskie zalogować? Chciałem coś tam poczytać z translate google, na angielskim za dużo nie ma u nas też mało aktualnie. 

3.Kiedy rzeczy w sklepach się resetują? Nie stać mnie na rosówki za 170 srebrników,a mniejszych porcji brakuje.

4. Czy w każdym sklepie jest dostępny cały sprzęt z gry? Czy są w grze kołowrotki karpiowe z szybką zmianą biegu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Hein88 napisał:

Miałbym kilka pytań.

3.Kiedy rzeczy w sklepach się resetują? Nie stać mnie na rosówki za 170 srebrników,a mniejszych porcji brakuje.

Witaj, napisz do mnie w grze to podeślę rosówki 🙂 Pozostałe pytania ? No cóż, ego większości graczy przerasta ich samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.10.2022 o 08:38, Hein88 napisał:

Miałbym kilka pytań.

1. Gdzie najlepiej szukać informacji o aktywnych spotach, jakiś discord? Bo na tym forum to ruchu nie ma za dużego.

Polski i Angielski discord, forum VK (vk.com/pp4wikipedia) - warto się zalogować, masz wtedy dostęp do tabel porównawczych sprzętu, opisów i mapek łowisk itp.

2. Dlaczego nie można się na ruskie zalogować? Chciałem coś tam poczytać z translate google, na angielskim za dużo nie ma u nas też mało aktualnie. 

Pewnie taka polityka 😉 - ale patrz wyżej.

3.Kiedy rzeczy w sklepach się resetują? Nie stać mnie na rosówki za 170 srebrników,a mniejszych porcji brakuje.

Nie wiem czy jest stały algorytm, czy tu też rządzi RNG - najlepiej zakupy robić na Volkow, tam masz największy asortyment (praktycznie jest wszystko).

4. Czy w każdym sklepie jest dostępny cały sprzęt z gry? Czy są w grze kołowrotki karpiowe z szybką zmianą biegu?  

Nie, są lepiej i gorzej zaopatrzone sklepy, do tego ceny też są różne na poszczególnych łowiskach. Kiedyś była fajna tabelka sporządzona przez jednego z graczy, niestety projekt umarł. Generalnie najtaniej na volkow - wyjątek sklep spożywczy najtańszy na starym grodzie, warsztat najtańszy na krętym strumyku. Dodatkowo na niektórych mapach dostępne specyficzne sklepy niedostępne na innych łowiskach (np. tartak na Krętym czy nabiałowy na Kuori).

Kołowrotków karpiowych z zmianą biegu nie ma.

Jak masz jakieś pytania to śmiało pytaj na czacie gry albo na discordzie - zawsze się znajdzie ktoś kto pomoże.

Edytowane przez LordVader
korekta
  • Thanks 2
  • Rarka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zgłaszając rybę do wyzwania trzeba podać m.in. koordynaty (spot). Jeśli weźmie większa ryba, to czasami trzeba za nią "pospacerować", żeby się zmęczyła. Pytanie jest takie: Jaki spot podać przy zgłoszeniu: ten, na którym było zarzucone, czy ten na którym ryba została wyjęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aquarius66 napisał:

Zgłaszając rybę do wyzwania trzeba podać m.in. koordynaty (spot). Jeśli weźmie większa ryba, to czasami trzeba za nią "pospacerować", żeby się zmęczyła. Pytanie jest takie: Jaki spot podać przy zgłoszeniu: ten, na którym było zarzucone, czy ten na którym ryba została wyjęta?

Dzień dobry,

Ten na którym było zarzucone, nastąpiło branie ryby.

Pozdrawiam

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, może coś źle robię ale wszystko jest po staremu. Przed aktualizacją jeszcze na przynajmniej 2 wędkach klips pozostawał bez zmian, o prędkości zwijania czy ustawionej sile hamulca to zapomnij. Wczoraj pierwszy raz zasiadłem (po aktualizacji) na rybach i z nieskrywaną radością odpaliłem grę dzisiaj ................niestety nic się nie zmieniło.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej poradził by mi ktoś bo nie ogarniam 🙂

Złożyłem pierwszego feedera z zaleceń Levo z tematu "Dobór sprzętu dla początkujących" lecz nie mam na niego żadnych brań. Już 5 dzień się męczę, bawię różnymi haczykami, na komarówce i staym grodzie sprawdziłem wiele miejscówek z YT oraz tematu "Miejscówki". Głównie jako przynęty używałem dżdżownicy oraz rosówki. Bardzo proszę o jaką poradę bo zaraz coś mnie strzeli.

hehe.png

Edytowane przez SzukamSzczupaka
zdjęcie z nieaktualną żyłką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...