Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ejsioo zmienił(a) tytuł na Temat ogólny o RF4
  • Ejsioo przypiął/eła ten temat
  • 2 tygodnie później...

Hej, wytłumaczcie mi proszę... Mam 3 wędki gruntowe, rzucam każdą w dokładnie ten sam punkt. Na każdej wędce jest koszyk zanętowy z inna zanętą (na karpia, na leszcza, na lina)... Jak algorytm gry interpretuje taka sytuację? Czy zanęty się mieszają, i tworzą dajmy na to w tych kilkudziesięciu metrach sześciennych wody jedną materię, która tak naprawde nie ma wpływu na przyciąganie ryb, bo smaki i zapachy są zmieszane i różne? Czy algorytm każdego koszyczka zanętowego działa oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Furiat napisał:

Hej, wytłumaczcie mi proszę... Mam 3 wędki gruntowe, rzucam każdą w dokładnie ten sam punkt. Na każdej wędce jest koszyk zanętowy z inna zanętą (na karpia, na leszcza, na lina)... Jak algorytm gry interpretuje taka sytuację? Czy zanęty się mieszają, i tworzą dajmy na to w tych kilkudziesięciu metrach sześciennych wody jedną materię, która tak naprawde nie ma wpływu na przyciąganie ryb, bo smaki i zapachy są zmieszane i różne? Czy algorytm każdego koszyczka zanętowego działa oddzielnie?

 

44 minuty temu, DRAGON krakow PL napisał:

dobre pytanie ale mysle ze nikt ci nie udzieli na to odpowiedzi ( watpie by tworcy gry informowali gracza o takich czynnikach )  jeśli się myle to chętnie poznam taki algorytm:)

Witajcie

Dragon ma rację, odpowiedź na twoje pytanie wymaga troszke za duzo informacji, które nie są publicznie dostępne. Duza czescia tej gry jest odkrywanie przez samego gracza metod połowu, miejscówek, warunków pogodowych, zestawów itp. W skrócie “uczenie się wraz z rozwojem postaci”. Jeśli developerzy podadzą informacje o działaniu algorytmu itp. to juz nie bedzie to mialo wiekszego sensu.

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to RF4PL 2
  • Trofka 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Może słowo 'algorytm'. którego użyłem zbiło trochę z tropu... Zadam je inaczej, z racji, że nie znalazłem nigdzie takiej informacji w poradnikach. Czy z Waszego doświadczenia,  będąc na łowisku na którym występują różne gatunki ryb lepsze rezultaty uzyskuje się skupiając się na jednym wybranym gatunku, używając tylko jednego rodzaju zanęty? Czy może tak naprawdę nie ma to znaczenia i nikt z Was takiej zależności nie zauważył?

dzięki i pozdrawiam

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia napiszę, że nie zawsze jest tak, że np. polując za karpiem zanęta na karpia jest najlepszym rozwiązaniem. Wędkarstwo i ryby tutaj są nieprzewidywalne. Był taki dzień na BL, że nie mogłem trofki karpia dorwać łowiąc na równi z kolegą, który wyjął 3 troffiejne karpie w przeciągu ośmiu godzin, dostałem poradę żeby rzucić z zanętą na brzanę inaczej karpia nie złapie, tak też zrobiłem i rzeczywiście trofka wpadła. Trzeba kombinować, zmieniać, testować i jeszcze raz kombinować, na tym polega fun tej gry 🙂

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun z łowienia może i jest, jakby tylko ryby nie pojawiały się w 3 miejscach na całym łowisku, przecież to jest marnowanie potencjału łowiska. Powinna w dowolnym miejscu przy wodzie być możliwość złapania ryb a nie że muszę stać w jednym miejscu i rzucać ciągle w jedno miejsce żeby ryba dobra brała. A jeszcze żeby dopełnić ogólne wrażenia z łowienia to przydałoby się podnieść ceny obecnych ryb minimum x2 lub x3, bo jak po 2-3 godzinach łowienia IRL mam zarobione 150-200 srebra to w obozach pracy płacą więcej 🙂 Obecnie więcej kasy idzie na jedzenie i naprawy niż się zarabia na sprzęt. Czekam na jakieś zmiany osobiście bo nie widzi mi się łowienie 3 miesiące żeby na jeden kołowrotek zarobić 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yares nie wiem gdzie łowisz i co łowisz szkoda tez że tego nie napisaleś, ja np. łowiąc na tych spotach które tutaj opisałem 

zarabiam 1200 srebników od 2-3h, sprzetu raczej nie niszcze bo te Łososie niby walczą ale nie aż tak jak sie to wydaje oczywiście nie biore pod uwage trofki Łososia

  • Trofka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pare pytan odnosnie" polowania na trofke" poniewaz  mam przegrane ponad 300 h na koncie, ciagle spininguje, od poczatku gry siedzialem caly czas na kretym, potem na belayi... czasami na ob na szczupaku ale rzadko, teraz przesiadlem sie na kuorii i trolluje.. na kazdej mapie siedze po ponad 60-70 h , a jedynie na strumyku udalo mi sie zlapac trofke klenia.. uzywam przynet z rekordow, zylki i przyponu fluo...  a ryby ktore lowie ledwo sa wymiarowe i rzadko kiedy biora (wiadomo pogoda,szczescie itp) ale bez przesady.. macie jakies porady co poprawic :" polujac na trofke" na co zwracac uwage , chodzi mi np o ryby z kuorii..  sewanski, palia, arktyczny i golec kuorii pozdrawiam - troll na 3 wedki z roznymi przynetami z rekordow, wpadaja rybki czasem nawet wymiarowki.. wiecej takiego po 300g do 1kg. na kuorii spedzilem juz prawie 60 h a najwieksza ryba to golec 8 kg.

 

Spedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SpiningujeBezReki napisał:

Witajcie, mam pare pytan odnosnie" polowania na trofke" poniewaz  mam przegrane ponad 300 h na koncie, ciagle spininguje, od poczatku gry siedzialem caly czas na kretym, potem na belayi... czasami na ob na szczupaku ale rzadko, teraz przesiadlem sie na kuorii i trolluje.. na kazdej mapie siedze po ponad 60-70 h , a jedynie na strumyku udalo mi sie zlapac trofke klenia.. uzywam przynet z rekordow, zylki i przyponu fluo...  a ryby ktore lowie ledwo sa wymiarowe i rzadko kiedy biora (wiadomo pogoda,szczescie itp) ale bez przesady.. macie jakies porady co poprawic :" polujac na trofke" na co zwracac uwage , chodzi mi np o ryby z kuorii..  sewanski, palia, arktyczny i golec kuorii pozdrawiam - troll na 3 wedki z roznymi przynetami z rekordow, wpadaja rybki czasem nawet wymiarowki.. wiecej takiego po 300g do 1kg. na kuorii spedzilem juz prawie 60 h a najwieksza ryba to golec 8 kg.

 

Spedz

Hey,

Jeżeli używasz odpowiednich przynęt jak i Twój zestaw jest dobrze złożony, jest to po prostu kwestia czasu i szczęścia.
Jak wiadomo gra bazuje na RNG, tak więc jedni mają więcej szczęścia inni mniej i zajmuje im dłużej złowienie okazowej ryby.
Sam również spędziłem sporo czasu na Kuori, jak podałeś na swoim przykładzie i także nie udało mi się złowić okazowego golca kuori, generalnie jest to bardziej rzadka ryba w porównaniu np. z palią czy okoniem, które występują powszechnie i ich brania są częste. Sporo zależy również od pogody, czasu, pory dnia.. jest wiele czynników, które mają wpływa na złowienie okazu. Co do samego Kuori to na pewno ważne jest aby używać przyponów fluo.. ponieważ tam jest bardzo czysta woda oraz zwracać uwagę na temperaturę z własnego doświadczenia wiem, że brania są lepsze gdy jest chłodniej poniżej 10C. Warto również spróbować łowienia stacjonarnego np. jig-step.
Oprócz tego oczywiście warto mieć zainwestowane punkty umiejętności w metody, co znacznie wpływa na szanse złowienia większej ryby. Podsumowując nie ma przepisu na złowienie okazu.

Powodzenia!

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Stratogon napisał:

Hey,

Jeżeli używasz odpowiednich przynęt jak i Twój zestaw jest dobrze złożony, jest to po prostu kwestia czasu i szczęścia.
Jak wiadomo gra bazuje na RNG, tak więc jedni mają więcej szczęścia inni mniej i zajmuje im dłużej złowienie okazowej ryby.
Sam również spędziłem sporo czasu na Kuori, jak podałeś na swoim przykładzie i także nie udało mi się złowić okazowego golca kuori, generalnie jest to bardziej rzadka ryba w porównaniu np. z palią czy okoniem, które występują powszechnie i ich brania są częste. Sporo zależy również od pogody, czasu, pory dnia.. jest wiele czynników, które mają wpływa na złowienie okazu. Co do samego Kuori to na pewno ważne jest aby używać przyponów fluo.. ponieważ tam jest bardzo czysta woda oraz zwracać uwagę na temperaturę z własnego doświadczenia wiem, że brania są lepsze gdy jest chłodniej poniżej 10C. Warto również spróbować łowienia stacjonarnego np. jig-step.
Oprócz tego oczywiście warto mieć zainwestowane punkty umiejętności w metody, co znacznie wpływa na szanse złowienia większej ryby. Podsumowując nie ma przepisu na złowienie okazu.

Powodzenia!

mam wymaxowane spiningowe przynety, ktorych uzywam, w dodatku trolluje na 3 wedki z przynet rekordowych tygodnia.. to juz nie chodzi nawet o rzadka rybe np golec.. tylko nawet palie.. niby przynety, niby fluo, niby umy.. ale to wyglada tak, ze jak wpadnie mi 2-3 palie w granicach 3-5 kg w ciagu 2 godzin grania to jest swietnie.. Ze szczesciem loteria, myslalem ze po prostu zle cos robie, ze sprzet jakos inaczej zlozyc, lub kotwiczki zmienic w przynetach. bo trolluje niby a efektow zadnych, tak samo volkhov , wczoraj zawody byly i zlowilem 4 sztuki lososia, i najwiekszy mial 2 kg.. a lowilem na 3 wedki , na snatchera 003, z fluo.. same szczupaki mi braly a jak wpadl losos to nawet nie byl wymiarowy. widocznie mam pecha 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcijen2 Oczywiście ze posiadamy forum, szkoda tylko że udziela się na nim z 10 max 20 użytkowników mimo tych kilkuset osób z regionu PL. Ostatnio nawet spotkałem się z sytuacją gdzie pewna osoba nie chciała sie zalogować na forum, a miała problem z tym że dostęp do spotów jest ukryty 🙂 

 

 

P.s Zachęcam do udzielania się na forum, dodawania spotów,dzielenia sie trofkami na DC i na forum, albo napisania w wątku iż dany spot jest nieaktywny. Jak nikt nie będzie nic dodawał to prędzej czy później to forum bedzie martwe :(

  • Lubie to RF4PL 1
  • Rarka 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...