Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie ostatniego patcha.Jeśli dobrze rozumiem, teraz żeby ryba brała to trzeba kręcić kołowrotkiem. Jak to się ma do łowienia siejek na wacki na ładodze? Tam przecież rzucamy i czekamy na branie przy opadzie. Czy nerf dotyczy tylko obrotówek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Quarix napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie ostatniego patcha.Jeśli dobrze rozumiem, teraz żeby ryba brała to trzeba kręcić kołowrotkiem. Jak to się ma do łowienia siejek na wacki na ładodze? Tam przecież rzucamy i czekamy na branie przy opadzie. Czy nerf dotyczy tylko obrotówek?

Pozdrawiam

wacki to ucieli tez w ten sam sposob w patchu z 23/07   kiedy dawaly ladny zarobek na Tungu

"Podczas trollingu zredukowano skuteczność następujących rodzajów przynęt: sztuczne gryzonie, jerki oraz wacky."

 

w tym z tego co widac to wzieli sie tylko za obrotowki 

"Naprawiono: Błąd, w którym w niektórych przypadkach ryby były wabione poprzez obrotówki, które były napędzane tylko siłą nurtu wody."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Quarix napisał:

Witam. Mam pytanie odnośnie ostatniego patcha.Jeśli dobrze rozumiem, teraz żeby ryba brała to trzeba kręcić kołowrotkiem. Jak to się ma do łowienia siejek na wacki na ładodze? Tam przecież rzucamy i czekamy na branie przy opadzie. Czy nerf dotyczy tylko obrotówek?

Pozdrawiam

Witaj

Nie jest to nerf tylko błąd, który został naprawiony  - ""Naprawiono: Błąd, w którym w niektórych przypadkach ryby były wabione poprzez obrotówki,, które były napędzane tylko siłą nurtu wody."

Pozdrawiam

Levo

 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie che drazyc tematu ,bo wszystko wyjdzie w praniu 🙂 bo jedyny taki przypadek jaki zauwazylem to kiedy rozniosla sie metoda lowienia na 3 spiny ( na obrotowki ) ktore wlasnie byly napedzane tylko sila nurtu . 

I wracajac do tematu przynet "sztuczne gryzonie "

jesli we wczesniejszym Patchu zredukowano skutecznosc przynet "sztuczne gryzonie" podczas trollingu

  a teraz  

"Zwiększono atrakcyjność przynęt (brania) z grupy "Sztuczne gryzonie" "   to czy to sie bedzie tyczyc takze trollingu czy tylko polowu na ta przynete z brzegu lub z pontonu ktory sie nie porusza  ?

 

 

 

 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paweladl napisał:

nie che drazyc tematu ,bo wszystko wyjdzie w praniu 🙂 bo jedyny taki przypadek jaki zauwazylem to kiedy rozniosla sie metoda lowienia na 3 spiny ( na obrotowki ) ktore wlasnie byly napedzane tylko sila nurtu . 

I wracajac do tematu przynet "sztuczne gryzonie "

jesli we wczesniejszym Patchu zredukowano skutecznosc przynet "sztuczne gryzonie" podczas trollingu

  a teraz  

"Zwiększono atrakcyjność przynęt (brania) z grupy "Sztuczne gryzonie" "   to czy to sie bedzie tyczyc takze trollingu czy tylko polowu na ta przynete z brzegu lub z pontonu ktory sie nie porusza  ?

 

 

 

 

Witaj @paweladl

1. "Zwiększono atrakcyjność przynęt (brania) z grupy "Sztuczne gryzonie" - wszystkie metody łowienia.  Przynęty z grupy "Sztuczne gryzonie" będą bardziej atrakcyjne dla rybek.

2.  "Naprawiono: Błąd, w którym w niektórych przypadkach ryby były wabione poprzez obrotówki,, które były napędzane tylko siłą nurtu wody." - tutaj bardzo ważne jest "w niektórych przypadkach".

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
15 godzin temu, dorianos10 napisał:

Witam przepraszam ze z innej beczki ale mam pytanie czy bedzie mozliwosc kiedys zobaczyc graczy tak jak jest to w fishing planet? gram ze znajomymi i nie ukrywam ze bardzo nam tego brakuje( zebysmy chociazby widzieli sie nawzajem na zawodach lub cos takiego)

Witaj

Deweloperzy wspomnieli już , że w przyszłości będą chcieli coś takiego zrobić.

Levo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Levo napisał:

Witaj

Deweloperzy wspomnieli już , że w przyszłości będą chcieli coś takiego zrobić.

Levo

 

Tylko tego brakuje mi abym smialo mogl stwierdzic ze to kompletna gra wędkarska. Czy deweloperzy wskazali mniej wiecej kiedy mogloby zostac cos takiego wprowadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie wielu z was łowiąc duże ryby zastanawia się jak dużą rybę można bez problemu wycofać z brzegu, jak na razie to mój rekord, pewnie są osoby które cofnęły większe rybki, zapraszam do chwalenia się i dzielenia technikami by wycofywać jeszcze większe 😄

(za wycofanie uznaje cofnięcie się z rybą bez ani jednego jej odjazdu, czy konieczności otworzenia koła)

rf4_4.0.15859_20210207_232107.png

rf4_4.0.15859_20210207_232149.png

 

pobrane.png

Edytowane przez Kamor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 23:28, Kamor napisał:

Pewnie wielu z was łowiąc duże ryby zastanawia się jak dużą rybę można bez problemu wycofać z brzegu, jak na razie to mój rekord, pewnie są osoby które cofnęły większe rybki, zapraszam do chwalenia się i dzielenia technikami by wycofywać jeszcze większe 😄

(za wycofanie uznaje cofnięcie się z rybą bez ani jednego jej odjazdu, czy konieczności otworzenia koła)

rf4_4.0.15859_20210207_232107.png

rf4_4.0.15859_20210207_232149.png

 

pobrane.png

Cześć, nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "wycofywaniem" ryby. Mógłbyś opisać swój sposób i jakoś to rozwinąć?

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirs_99 napisał:

Cześć, nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "wycofywaniem" ryby. Mógłbyś opisać swój sposób i jakoś to rozwinąć?

zamykasz koło na 30, lub też nie jeśli sprzęt pozwala(tak wycofalem na 29 rarke sazana) i idziesz w tył aż ryba nie będzie na brzegu, po czym w nią wbiegasz. Oszczędzasz masę czasu, a warunkiem zaliczenia czegoś jako wycofanie jest nie odpalenie się ryby podczas przemieszczania sie w tył lub nie otworzenie kołowrotka robiąc to na 30

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema mam problem bo mam kołowrotek do 14kg i normalnie mogłem ciągnąć ryby 10 kg na hamulcu 30 i było na pomarańczowo tylko i nie uciekały a teraz na hamulcu 16 ciągnie ryby 8 kg i uciekają a jak wezme wyższy hamulec to mi sie zrywa zestaw. Ktoś cos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @SZYMIMILO,

Wszystkie widoczne elementy zestawu, są dobrane poprawnie. Jedynie można by było dać delikatniejszy przypon około 11-12kg. Najprawdopodobniej przyczyną problemu jest haczyk, którego tutaj nie widać. Polecam zmienić hak przynajmniej na Simmons Happy hook CL-13. Pamiętaj, nigdy nie przekraczaj wytrzymałości wędki, ponieważ możesz ją złamać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SZYMIMILO napisał:

@Lepin 

hak mam express fishing stringer orig.

A jaki hak karpiowy będzie dobry?

 

 

w tabeli masz wytrzymalosc haczykow  , jak zobaczysz stigery maja slaba wytrzymalosc 3-6kg  , takze mozesz dobrac odpowiedni haczyk ze sklepu sugerujac sie ta tabela

oznaczenia 101 , 201 itp to haczyki syberia ( wydaje mi sie ze sa w kolejnosci jak w sklepie ) , oznaczenia z boku S1 - S4/0 to rozmiar

pozdro

haki.thumb.png.234ef06f8ebb34d3f5b6f27de7ca978c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kacperp3214 napisał:

Nie mam jeszcze odblokowanej siatki PVA. Czy nęcenie suchą mieszanką z rakiety będzie miało podobną efektywność?

 

Witaj

Podobną efektywność nie, ale na pewno będzie to lepsze niż bez nęcenia. 

Levo
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...