Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wniosek jeden po co w jest to forum jak same zakazy, ograniczenia (limit polubień), brak możliwości zarządzania tym co się napisało, wymijające odpowiedzi. Rybki to ja mogę sobie w siatce pooglądać albo na youtube, Wieje troszkę starym systemem, my wielcy wy maluczcy zostawić tylko sprawy techniczne i w duszy. Poza tym i tak jak się chce zobaczyć aktualności czy media, to przekierowuje na inną stronę (rf4 co była wcześniej), tylko oprawa graficzna podobna bo wykupić konta premium tu też nie można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to co były jakieś oficjalne zakazy, ograniczenia itp. itd.? Myślałem, że to forum jest dla wszystkich grających w RF4 - teraz może utworzy się odrębne dla "tych z polskiego klienta".

Śmiać mi się trochę chce z tego - bo to w zasadzie jest to forum o jakim napisałem. A ja tu taki nieproszony się udzielam. Normalnie państwo w państwie XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na ten moment gracze są nagradzani jedynie za rekordy globalne i wątpię, żeby w najbliższym czasie coś się w tym temacie zmieniło. Rubryka na stronie z regionalnymi wynikami to po prostu miejsce, gdzie można przejrzeć kto ile zdobył punków w poprzednim tygodniu za rekordy regionalne i tyle, nie ma za to żadnych nagród w chwili obecnej i w najbliższej przyszłości też raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By dołączyć do chatu:  Naciskasz klawisz Q -> Naciskasz "Kółko zębate" -> Wyświetla się okienko "Wybierz kanał" -> Wpisujesz nazwę kanału na której jest osoba z którą chcesz być na kanale -> Klikasz lewym na ten kanał, wprowadzasz hasło jeśli jest wymagane. -> Klikasz "Dołącz" 🙂

Pozdrawiam

Lepin

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy gracz po zalogowaniu się do gry automatycznie jest na czacie lokacji, na której się znajduje(np. Staw na działce, pijany szlak). W takim przypadku widzisz na czacie tylko tych graczy, którzy znajdują się w tym samym miejscu i nie dołączyli do innego kanału. Żeby dołączyć do czatu danej lokacji trzeba się na niej znajdować, jednak po zmianie mapy/lokacji automatycznie nastąpi zmiana czatu.
Większość graczy korzysta z kanałów na czacie założonych przez graczy (jednym z popularniejszych polskich kanałów publicznych jest 100% polska), wyżej Lepin wyjaśnił jak do takiego kanału dołączyć. Można dołączyć do istniejącego, albo założyć swój własny kanał.
Będąc na danym kanale nie ma znaczenia, kto gdzie się znajduje, ponieważ na czacie widzisz wszystkich graczy, którzy do niego dołączyli niezależnie od łowiska czy miejsca, w którym łowią.
Jeżeli grasz ze znajomymi, chcesz cały czas widzieć na czacie co łowią, pisać na tym samym czacie itp to polecam dołączyć ze znajomymi do tego samego kanału/stworzyć własny.
Aktualnie jesteś na czacie lokacji, na który nie da się dołączyć zdalnie, znajomy musiałby przyjść i łowić w tym samym miejscu, żebyście nawzajem widzieli swoje połowy. Jeżeli ktoś gra ze znajomymi, to kanały są dużo wygodniejszą i przyjaźniejszą opcją do wspólnej gry.
 

  • Thanks 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelczapnik37 napisał:

Dobra ja na dzisiaj mam juz dość szkoda że nie połowiłem.Naprawcie to bo rano wstaje i chciałbym sobie pograć wreszcie dłużej niż 5 min.Tylko szkoda że takie cuda to tylko na Polskim launcherze bo na twichu w innych regionach grają sobie na dobre.Pozdrawiam😡

 

Witaj
Rozumiem Twoja frustracje ale problemy są na wszystkich regionach nie tylko na Polskim i nie tylko na RF4 launcherze.
Bardzo prosze abys nie rozpowszechniał takich opinii gdyż nie są one zgodne z prawda. 
Levo

https://rf4.pl/rulesforum/

3. Obowiązki zachowania użytkowników

3.2.2. zamieszczać fałszywe twierdzenia co do faktów

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. 

Powedzcie mi proszę, dlaczego jak łowie na bata uklejki czy inne ryby to mi się spinaja ciągle? Szkoda przynęty i wgl. Np: na uklejki mam nr haczyk 20-24 i się spinaja. Spławik idzie cały pod wodę, naciskam lewy przycisk myszy i na haczyku nic, lub też ryba odhacza się w locie 

Edytowane przez Halmano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Halmano napisał:

Siemka. 

Powedzcie mi proszę, dlaczego jak łowie na bata uklejki czy inne ryby to mi się spinaja ciągle? Szkoda przynęty i wgl. Np: na uklejki mam nr haczyk 20-24 i się spinaja. Spławik idzie cały pod wodę, naciskam lewy przycisk myszy i na haczyku nic, lub też ryba odhacza się w locie 

Cześć małe rybki trzeba w odpowiednim czasie zaciąć bo inaczej właśnie spadają.Hak masz ok na uklejkach odczekaj 3s po zatopieniu spławika a ryba sie zatnie tak jak trzeba i pamietaj że ukleja bierze delikatnie i dziobie przynete zanim dobrze łyknie.Pozdrawiam

 

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy na nowej mapie też będą ograniczone miejsca gdzie występuje ryba, tzw miejscówki i klipsy czy też ryba będzie wszędzie. Mamy szukać jakichś miejsc czy czekać na pojawienie się opisów na innych stronach typu ru i czy będzie ona dostępna dla wszystkich czy ograniczona poziomem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry @giecek
W Russian Fishing 4 ryby się przemieszczają, raz biorą lepiej w jednym miejscu, raz w drugim. Ryby są wszędzie, jednak każdy gatunek ma swoje obszary żerowania, zależne od tego w jakich partiach wody przebywa, na jakich głębokościach itp. Wpływ ma naprawdę wiele czynników na to co, gdzie i kiedy występuje oraz jak bierze.
Gracze dzielą się ze sobą miejscówkami na forach czy popularnych serwisach typu vk, jednak nie zawsze są to najlepsze miejsca do łowienia ryb. 
Dla bardzo wielu graczy jest to wygodne, żeby sobie sprawdzić, gdzie inni podali aktywne miejscówki i udać się w to samo miejsce. Nie wszyscy mają czas, niektórym się nie chce szukać nowych miejsc, a jeszcze inni uważają, że są tam podane najlepsze możliwe miejsca do połowu, więc po co szukać samemu.
Przez to, że coraz więcej graczy sugeruje się podanymi miejscówkami przez innych, klipsami czy przynętami, jest coraz mniej osób, które same kombinują, zmieniają przynęty, klipsy czy szukają zupełnie nowych miejsc do połowu. Na pewno często dochodzi do takich sytuacji, że masa graczy siedzi w jednym miejscu i łowi przykładowo leszcze ze średnim skutkiem, a gdzieś indziej jest miejsce, gdzie te leszcze biorą w danym momencie dużo lepiej, jednak nikt go nie znalazł/nie opublikował publicznie takiej informacji tylko zachował to dla siebie.
Miejscówki nie są niczym złym, jak ktoś nie ma czasu albo chęci na szukanie samemu aktywnych spotów, to zajrzy do tego, co podają inni gracze. Jednak czasami warto samemu pokombinować i poszukać ryb, które nas interesują, często może to przynieść lepsze rezultaty.


Co do twojego pytania, mechanika gry jest w całej grze taka sama niezależnie od mapy. To już od Ciebie zależy, czy będziesz chciał na nowej mapie samemu szukać ciekawych miejsc, czy wzorować się na tym, co podali inni gracze.

Z poważaniem,
Ejsioo

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim, nie wiem w jakim temacie to napisać, więc napiszę tutaj. 

Posiadam wędkę do 13kg wytrzymałości, kołowrotek do 7,5 kg hamulec, żyłka 300m, 30mm do 11kg i jak łowie amury lub karpie od 3 do 5kg to latam z wędka po całym jeziorze i walczę z tą ryba 15 minut, a sprzęt wydaje mi się dobry wytrzymałościowo, a kołowrotek nie taki tani. Co powiecie na ten temat? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Halmano,

Karpie i amury to dość silne ryby, kołowrotek o sile hamulca 7,5kg nie jest dla nich dużym wyzwaniem. Jeżeli myślisz o łowieniu tych gatunków zalecam kołowrotek o sile min. 14kg. Przykładowe zestawy oraz wiele przydatnych informacji możesz znaleźć w tym poradniku:

Pozdrawiam

 

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...