Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Czasami zdarza się, że na słabym zestawie siada wielka ryba. Po długiej walce ryba męczy się, już nie walczy, nie wyciąga żyłki, po prostu stoi w miejscu. Kołowrotek ma zbyt słaby hamulec, by ją podciągnąć i mimo kręcenia korbką, wskaźnik żyłki się nie zmienia. Czy jest sens kontynuować taką walkę, licząc na to, że ta ryba kiedyś ożyje i podpłynie sama, albo jednak jakimś cudem się ją przyciągnie? Czy zrywać od razu i nie marnować czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kapustator napisał:

Proszę o pomoc. Czasami zdarza się, że na słabym zestawie siada wielka ryba. Po długiej walce ryba męczy się, już nie walczy, nie wyciąga żyłki, po prostu stoi w miejscu. Kołowrotek ma zbyt słaby hamulec, by ją podciągnąć i mimo kręcenia korbką, wskaźnik żyłki się nie zmienia. Czy jest sens kontynuować taką walkę, licząc na to, że ta ryba kiedyś ożyje i podpłynie sama, albo jednak jakimś cudem się ją przyciągnie? Czy zrywać od razu i nie marnować czasu?

Jest kilka opcji. Czasami mimo tego, że kręcac kołowrotkiem ucieka żyłka, ryba bardzo minimalnie idzie w naszą stronę, ja kiedyś np mimo widocznego progresu próbowałem pompować rybe i udawało ją się po długim czasie ściągnąć, można też stanąć bokiem do ryby podczas zwijania by zwiększyć napięcie. Druga opcja to to cofanie się z kijem z przytrzymanym ppm albo będąc bokiem do ryby, tworząc wędką łuk, idziemy do tyłu, i wracamy do przodu i tak w kółko (jak jesteśmy bokiem, wiadomo idziemy w prawo, a wracamy w lewo bądź odwrotnie), gdy wędka jest zgięta pozwala to wyciągać naprawde duże ryby mimo uciekającej żyłki i w dużej większości wypadków działa. Trzecia opcja to ostrożne danie kołowrotka na 30 i powolne zwijanie, lub tak jak wcześniej pisałem powolne, a w zasadzie bardzo powolne cofanie i w miare tego co nam ryba pozwala, np gdy pasek idzie na czerwono znowu dajemy na 29, albo w wypadku cofania przybliżamy się do ryby, a potem od razu na 30 i tak w kółko, próbujemy rybe ściągnąc ruchem ciała, w tym wypadku to zalezy od naszego sprzętu, w wiekszości wypadków kołowrotek powinien podczas holu ryby mieć możliwość dania hamulca na 29 bez zerwania, wtedy amykanie jest jakąś opcją.

Edytowane przez Dr4ken
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 4
  • Trofka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry graczom-wędkarzom z RF4

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie regulaminu i wstawiania na forum złowionych trofek i lajkowaniu ich. Niesie to za sobą zdobywanie punktów przez gracza który wstawia dużo ryb trofiejnych i pnie się w rankingu  miesięcznym czy dwumiesięcznym na jednego z najlepszych graczy. Stwierdziłem, że gracze z małymi lvl lajkują tych najlepszych na łowiskach na które nie mają jeszcze wstępu, moim zdaniem to jakiś fejk i nie powinno tak być. Nie mam nic przeciwko, jeśli gracz który może wejść na łowisko lajkuje ryby z tego łowiska, bo dowiaduje się gdzie prawdopodobnie coś z wody wyciągnie. Zwracam się do Administracji gry o zmianę albo o utworzenie odpowiedniego zapisu w regulaminie. Gracz powinien lajkować ryby z łowisk na które może wejść, inaczej  jest to niezrozumiałe.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nu pagadi Powiem Ci tylko, że ranking reakcji pod postami nigdy nie był brany pod uwagę, przy wyborze zwycięscy. Wcześniej oczywiście każdy kierował się swoimi kryteriami, podając swoich kandydatów, ale nikt nie patrzył na ilość reakcji czy samych postów na forum, a obserwując nadal forum, mogę stwierdzić że sie to nie zmieniło od mojego odejścia.
Pozdrówko 😄

 

  • Haha 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nu pagadi napisał:

dzień dobry graczom-wędkarzom z RF4

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie regulaminu i wstawiania na forum złowionych trofek i lajkowaniu ich. Niesie to za sobą zdobywanie punktów przez gracza który wstawia dużo ryb trofiejnych i pnie się w rankingu  miesięcznym czy dwumiesięcznym na jednego z najlepszych graczy. Stwierdziłem, że gracze z małymi lvl lajkują tych najlepszych na łowiskach na które nie mają jeszcze wstępu, moim zdaniem to jakiś fejk i nie powinno tak być. Nie mam nic przeciwko, jeśli gracz który może wejść na łowisko lajkuje ryby z tego łowiska, bo dowiaduje się gdzie prawdopodobnie coś z wody wyciągnie. Zwracam się do Administracji gry o zmianę albo o utworzenie odpowiedniego zapisu w regulaminie. Gracz powinien lajkować ryby z łowisk na które może wejść, inaczej  jest to niezrozumiałe.

Witaj

Nagrody za aktywność nie są przyznawane za ilość polubień czy ilość posiadanej reputacji.

W poście o nagrodach za aktywność jest to wyjaśnione.

I z tego powodu nie będziemy blokować nowym garczom /z małym lvl możliwości dodawania polubień.

Pozdrawiam

Levo

  • Haha 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry graczom-wędkarzom z RF4

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie regulaminu i wstawiania na forum złowionych trofek i lajkowaniu ich. Niesie to za sobą zdobywanie punktów przez gracza który wstawia dużo ryb trofiejnych i pnie się w rankingu  miesięcznym czy dwumiesięcznym na jednego z najlepszych graczy. Stwierdziłem, że gracze z małymi lvl lajkują tych najlepszych na łowiskach na które nie mają jeszcze wstępu, moim zdaniem to jakiś fejk i nie powinno tak być. Nie mam nic przeciwko, jeśli gracz który może wejść na łowisko lajkuje ryby z tego łowiska, bo dowiaduje się gdzie prawdopodobnie coś z wody wyciągnie. Zwracam się do Administracji gry o zmianę albo o utworzenie odpowiedniego zapisu w regulaminie. Gracz powinien lajkować ryby z łowisk na które może wejść, inaczej  jest to niezrozumiałe.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nu pagadi napisał:

dzień dobry graczom-wędkarzom z RF4

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie regulaminu i wstawiania na forum złowionych trofek i lajkowaniu ich. Niesie to za sobą zdobywanie punktów przez gracza który wstawia dużo ryb trofiejnych i pnie się w rankingu  miesięcznym czy dwumiesięcznym na jednego z najlepszych graczy. Stwierdziłem, że gracze z małymi lvl lajkują tych najlepszych na łowiskach na które nie mają jeszcze wstępu, moim zdaniem to jakiś fejk i nie powinno tak być. Nie mam nic przeciwko, jeśli gracz który może wejść na łowisko lajkuje ryby z tego łowiska, bo dowiaduje się gdzie prawdopodobnie coś z wody wyciągnie. Zwracam się do Administracji gry o zmianę albo o utworzenie odpowiedniego zapisu w regulaminie. Gracz powinien lajkować ryby z łowisk na które może wejść, inaczej  jest to niezrozumiałe.

 

2 godziny temu, Levo napisał:

Witaj

Nagrody za aktywność nie są przyznawane za ilość polubień czy ilość posiadanej reputacji.

W poście o nagrodach za aktywność jest to wyjaśnione.

I z tego powodu nie będziemy blokować nowym garczom /z małym lvl możliwości dodawania polubień.

Pozdrawiam

Levo

Witam

Po co piszesz  praktycznie ten sam post jak już dostałeś odpowiedź wyżej.

Każdy garcz,  nie ważne jaki ma lvl w grze, ma prawo lajkować takie posty jakie lubi i to się nie zmieni.

Pozdrawiam

Levo

  • Haha 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry graczom-wędkarzom z RF4

Proszę mi poradzić, ponieważ to nie pierwszy raz, przy holu dużej ryby z którą się walczy dobrych kilka lub kilkanaście minut i żyłka jest cały czas naprężona w pewnym momencie pod koniec holu znika żyłka i ryba ucieka, jak postępować w dalszym ciągu w grze żeby żyłki wróciły na swoje miejsce bo zniknęły na wszystkich wędkach. Czy restart jest jedynym sposobem? nadmienię, że jestem daleko od punku respa i stracę kilkanaście minut na powrót do sytuacji sprzed wydarzenia

rf4_4.0.14224_20200429_123431.png

rf4_4.0.14224_20200429_123438.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie spostrzeżenie. Od czasu jak przeniosłem klienta ze Steama na rf4pl to jakaś porażka jest. Na wszystkich miejscówkach i na ten sam sprzęt łowie teraz jakies popierdułki. Na steamie wyciągałem juz rybki całkiem spoko a teraz max 1,5 kg przez 1,5h łowienia w real timie. O co kaman?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zyziax napisał:

Witam. Mam takie spostrzeżenie. Od czasu jak przeniosłem klienta ze Steama na rf4pl to jakaś porażka jest. Na wszystkich miejscówkach i na ten sam sprzęt łowie teraz jakies popierdułki. Na steamie wyciągałem juz rybki całkiem spoko a teraz max 1,5 kg przez 1,5h łowienia w real timie. O co kaman?

Witaj

Granie na Steam czy na kliencie nie ma znaczenia co do wielkości ryb czy też częstotliwości brań. 

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie ma. Tylko nie rozumiem czemu nagle tak siadło.....algortym gry sie zmienił czy co? Łowiac 300g karesie lv wbije za sto lat:) Moze po prostu nie mam farta. Ale żeby tak diametralnie:(( Od paru dni nic sie nie dzieje na łowiskach. To dodje realizmu grze ale irytuje;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyziax napisał:

Wiem że nie ma. Tylko nie rozumiem czemu nagle tak siadło.....algortym gry sie zmienił czy co? Łowiac 300g karesie lv wbije za sto lat:) Moze po prostu nie mam farta. Ale żeby tak diametralnie:(( Od paru dni nic sie nie dzieje na łowiskach. To dodje realizmu grze ale irytuje;)

Może spróbuj zmienić przynętę?

Sam miałem tak że nie brało mi przez 2 dni - realne 2 dni 😄 po 4-5h godzin dziennie i praktycznie nic 😄

Potem worek z rybami się rozwiązał 🙂

Ogólnie to zauważyłem że warto mieć urozmaicony zestaw, ja aktualnie gram na starym grodzie na 2 feddery jeden ser (lin), drugi czerwony robak (karaś, karp, okoń) a w między czasie leci spinning (okoń) czyli łącznie 3 kije, czasami jest tak że z tego spiningu mam  20 ryb na 30 złowionych na godzinę 🙂  Trzeba być elastycznym 🙂 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyziax napisał:

Wiem że nie ma. Tylko nie rozumiem czemu nagle tak siadło.....algortym gry sie zmienił czy co? Łowiac 300g karesie lv wbije za sto lat:) Moze po prostu nie mam farta. Ale żeby tak diametralnie:(( Od paru dni nic sie nie dzieje na łowiskach. To dodje realizmu grze ale irytuje;)

Tak jaj pisał Levo, to nie ma znaczenia. Sam jakiś czas temu przenosiłem swoje konto i nie było żadnej różnicy .Ryby zmieniają swoje miejscówki i upodobania, co do upodobań akurat w przypadku karasi nie ma jakiś rewelacji bo one biorą praktycznie na prawie wszystko. Co do tego, że łapiesz mniejsze ryby to często zależy od szczęścia, jaka masa ryby sie wylosuje, w miejscu gdzie ryby biorą nawet mniejsze w końcu powinny wejść większe, można też zmienić przynęty, ale jeśli to nie pomoże to tylko zostaje zmiana miejsca. Czasami też tak jest, że po prostu nie bierze. Powodzenia 😉

Edytowane przez Dr4ken
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 4
  • Trofka 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...