Skocz do zawartości

Temat ogólny o RF4


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry

Mam pytanie do Levo. Dostałem 20 czerwca 1 ostrzeżenie od Ciebie. To ostrzeżenie nie wygasa nigdy, chciałbym zapytać co wiąże się z udzielonym ostrzeżeniem, bo zauważyłem że od tamtej chwili jakby ryby słabiej mi biorą (subiektywne odczucie) np. na happy hour łowię 4 do 6-8 ryb a wcześniej było ich znacznie więcej. Chciałbym jakoś się zrehabilitować i prosić Cię o wycofanie tego niepotrzebnego ostrzeżenia - zrozumiałem swój błąd, że o pewnych sprawach nie wolno się wypowiadać (to dalej moje subiektywne odczucia) i bardzo Cię proszę wolę to ostrzeżenie odpracować na tak zwanym "karnym łowisku" i pozostać z czystą kartą na Forum RF4. Bardzo Cię proszę o wycofanie tego Ostrzeżenia. Pozdrawiam Twój fan                                                                                                                                                                                                   

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Administratorów - • Wprowadzono możliwość złowienia bardzo rzadkiej ryby, nadania jej nazwy i wypuszczenia na wolność, by w przyszłości mieć szansę złowienia jej jeszcze większej.*

Czy można wprowadzić taki temat na forum  gatunki rzadkie ale osobny dział?

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pancer33 napisał:

Do Administratorów - • Wprowadzono możliwość złowienia bardzo rzadkiej ryby, nadania jej nazwy i wypuszczenia na wolność, by w przyszłości mieć szansę złowienia jej jeszcze większej.*

Czy można wprowadzić taki temat na forum  gatunki rzadkie ale osobny dział?

wydaje mi sie ze tu bedziesz mogl je znalezc , a czy nowy kanal rzadkich jest potrzebny ?! no nie wiem skoro te istniejaca sa martwe  🙂

 

zo.png

Edytowane przez paweladl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zastanawiam się jaki wpływ na brania i wielkość ryby ma grubość żyłki podstawowej i ew przyponu.Przeglądając rekordy graczy na forum 99% ma przewymiarowane żyłki a i tak łowią okazy. Czy ma tu zastosowanie zasada ,że "trafia się ślepej kurze ziarno" ? Czy punkty za rybę przyznawane są na zasadzie im słabszy zestaw a większa ryba tym więcej punktów?

Zauważyłem ostatnio ( od 2 tygodni chyba) , że lepiej biorą mi ryby bez zanęty w koszyczku , mimo że jakość jej to 8-10/10 . Cienki przypon , hak dobrany do ryby i przynęty i dupa. Wywalam zanętę , rzucam z pustym koszykiem i brania pojawiają się . Chociaż ostatnio z tymi braniami też różnie bywa

Edytowane przez Rosomak_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rf4_4.0.14901_20200716_105032.thumb.png.a6650f265358e406a309d228b496c05f.pngrf4_4.0.14901_20200716_104738.thumb.png.e69766aa4a9e56a8f85a060827d55923.pngWitam

Po prostu napisze wprost NIE MA BRAN. Ja nie wiem co tu sie dzieje mam 20lvl i dostaje same malizny na np Stary grod bardzo padły wszystkie miejscówki na leszcza, Belaya też. A więc gdzie zarabiać?. Wielu graczy sie skarży nawet tych co mają już wszystkie łowiska odblokowane. ehh po prostu odechciewa sie grać w tą gre.

 

Pozdrawiam 

i Oczekuje na Odpowiedz @Levo 

 

Screeny bede dołączac moje i innych osób

 

Edytowane przez Stasiek_Waliza
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Stasiek_Waliza

1. Bardzo prosze abyś zamieszczał posty/pytania w odpowiednich tematach a nie tam gdzie Ci się podoba.

2. Skoro łowisz małe ryby lub nie możesz ich znaleźć to znaczy że nie poznałeś jeszcze dobrze gry. Jest wiele poradników dla poczatkujacych, które pomogą Ci  w poznaniu lepiej gry i tym samym w osiągnięciu lepszych rezultatów. 

https://rf4.pl/forum/index.php?/forum/19-poradniki-do-gry/

https://rf4.pl/userguide/

Dodatkowo przy każdym łowisku są tematy dotyczące miejscówek + okazy gdzie możesz sprawdzić , dzięki uprzejmości innych graczy popularne spoty, podejrzeć zestawy i przynęty. 

Ponadto po ostatnim patchu zmieniły się niektóre miejscówki oraz "ulubione" przynęty dla różnych gatunków ryb i trzeba od nowa ich szukać. To nie pierwszy ani ostatni raz kiedy nastąpiła migracja ryb. 

Pozdrawiam

Levo

 

  • Sad 2
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hrabiawal

Czy jest tu mechanika związana z połowem ryb , chodzi mi mianowicie o deszczową lub burzową pogodą, gdyż podczas takiej pogody większa ryba rusza na żer, a szczególnie miętus czy karp ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hrabiawal napisał:

Czy jest tu mechanika związana z połowem ryb , chodzi mi mianowicie o deszczową lub burzową pogodą, gdyż podczas takiej pogody większa ryba rusza na żer, a szczególnie miętus czy karp ?

 

Witaj

Tak, pogoda  ma bardzo duże znaczenie w grze.

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heyka :)

Nie umiem opanować techniki "wacky". Uzywam lekkiej wędki do 8kg o czułości 4/10, ale nie wiem czy taka jest dobra, a może nie każde łowisko nadaje się do tej techniki?

Ta wędka jest typu "L", nie ul. Sprawdzałam tą technikę na rz. Dolna Tunguska. No prawie nic bierze, bo złowiłam zaledwie 4ryby w ciągu 2h. Pomożecie jakoś mnie nakierować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By złapać dobre i ładne okazy trzeba pierw mieć umiejętność na " wacky "  na odpowiednim poziomie. Trzeba często patrzeć z rekordów tygodnia jaki rodzaj i kolor używają a po tym można zapytać tego gracza gdzie zostało złowione to może akurat udzieli ci odpowiednie i pomocne informacje 🙂

 

Niektóre rybki tylko na UL biorą bo najbardziej wędkarz odczuwa branie.

Ale moim zdaniem na taką mapę z UL to trzeba odpowiedni przypon mieć by nie stracić zestawu, gdyś tam spore sztuki biorą.

Patrzyłem na youtubie jest masa filmików jak łowią na wacki może akurat tam znajdziesz też coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie mogę już nic wstawić na złowionych okazach, bo został mi tylko 1mb pamięci na forum a mój plik z okazem jest większy, może już czas przyznać więcej miejsca na pliki?

Zrzut ekranu z okazową rybką ma 1,69 mb a gdzie zrzut wędki z przynętą i fragment mapy. Nie mam możliwości wstawienia, czyli koniec wstawiania okazów.... szkoda bo ludzie wiedzieliby gdzie można coś złowić

 

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Nu pagadi napisał:

Cześć

Nie mogę już nic wstawić na złowionych okazach, bo został mi tylko 1mb pamięci na forum a mój plik z okazem jest większy, może już czas przyznać więcej miejsca na pliki?

Zrzut ekranu z okazową rybką ma 1,69 mb a gdzie zrzut wędki z przynętą i fragment mapy. Nie mam możliwości wstawienia, czyli koniec wstawiania okazów.... szkoda bo ludzie wiedzieliby gdzie można coś złowić

 

Witaj

Zobacz teraz, wystarczy raz napisać 🙂 

Levo

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2020 o 05:20, Marzena napisał:

Heyka 🙂

Nie umiem opanować techniki "wacky". Uzywam lekkiej wędki do 8kg o czułości 4/10, ale nie wiem czy taka jest dobra, a może nie każde łowisko nadaje się do tej techniki?

Ta wędka jest typu "L", nie ul. Sprawdzałam tą technikę na rz. Dolna Tunguska. No prawie nic bierze, bo złowiłam zaledwie 4ryby w ciągu 2h. Pomożecie jakoś mnie nakierować?

 

odezwi jsie w grze do mnie jutro jakos to damci pare wskazowek, lub zapraszam na stream jak bedzie

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Patrzyłem nową aktualizację do gry fajne zmiany najbardziej podoba mi się podział na miejscówki gdzie kto łowi i ile osób łowi w jednym miejscu oraz kraj z jakiego pochodzi wędkarz wirtualny.A nie jak wcześniej było wcisnęliśmy czat i pokazywało wszystkich którzy byli na łowisku nie było podziału na miejscówki (teraz jest) i wcześniej łowiliśmy z ludźmi ale nie wiedzieliśmy z jakich krajów pochodzą teraz obok naszego loga jest widoczny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną Administrację i resztę użytkowników. Mam pytanie odnośnie zabrania nam- polskim graczom możliwości wysyłania przedmiotów graczom z rosyjskiego regionu. Dość często zdarzało mi się w ramach podziękowania za udzielenie informacji o złapanej rybie przez naszego wschodniego sąsiada, wysłać mu flaszkę wódki czy innego trunku, czasem czekolady itp. Czy droga Administracja może uzasadnić taką decyzję podjętą przez RF4? Szczerze ubolewam nad tym, że teraz zmuszony jestem (a pewnie nie ja jeden tak robiłem) do zwykłego "thank you" Pytam z ciekawości, bo wiadomo, że wszystko jest robione dla naszego dobra i dobra gry, więc i tutaj pewnie znajdzie się racjonalne wyjaśnienie 🙂 

Z wyrazami największego szacunku

Quarix

Edytowane przez Quarix
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, diabelskoo napisał:

Siema, zauwazylem ze kilku kolegow uzytkownikow forum uzyskalo status weteran. Gratuluje kolegom i mam pytanko, jakie kryteria wplywaja na uzyskanie takiego statusu?

Witaj

Status Weterana nadawany jest bardzo aktywnym użytkownikom, którzy w ciągu paru miesięcy znaleźli się kilkukrotnie jako zwycięscy w konkursach Aktywności na Forum oraz których kultura osobista, oraz kultura wypowiedzi nigdy nie budziła żadnych zastrzeżeń.

Ponadto wcześniej status ten został nadany 2 osobom, których aktywność na rzecz polskiej społeczności RF4 była/jest ogromna - poradniki, częste Streamy, Filmy na YT, bardzo częste branie udziału w Eventach organizowanych przez RF4PL dla innych graczy, pomoc dla nowych graczy.

Oczywiście będziemy dodawać ten status większej ilości użytkowników w przyszłości.

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to RF4PL 3
  • Trofka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wyjdzie najlepiej kupując w sklepie Belugi. To tyczy wszystkich ich kołowrotków.

Cena jest taka sama jak na Volkhov i Achtubie (tam są najtańsze sklepy wędkarskie), ale naprawiając potem koła w warsztacie Belugi (tam kupione oczywiście) oszczędzamy troszkę dudków.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...