Skocz do zawartości

Morze Norweskie i sprzęt dla początkujących.


Cisa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw ten jest skierowany dla ludzi którzy nie posiadają nic lepszego od Tagary 10k

1. a) Wędka pilkerowa:

Ocean queen 86- 160420             6695,7 srebra

- Wytrzymałość 68.2kg 

- Ciężar wyrzutu 160g - 420g                    +                       = 17.190 srebra                    

b) Kołowrotek:

Taiga C30                                       10494,3 srebra

- Hamulec 15.4 kg

- Mechanizm 109 kg ( info nie pewne na 100%)

- Szpula 316m 110kg pltki (0.66mm), 383m pletki 82kg (0.6mm)

Koszt za zestaw 17 190 sreberka

c1) Wędka morska średnia:

Nordmaster 70-030                      9796,8 silver

- Wytrzymałość 95 kg 

- Ciężar wyrzutu 200g - 700g 

 

Plusy:

- Cena za jakoś bardzo dobra

- Możliwość łapania 35 z 40 gatunków ryb na mapie 

- Cena naprawy mechanizmu w taiga C30 to mniej więcej połowa co za Venge10k

- Wielka szpula jak na kołowrotek za 10.5k srebra 

Minusy:

- Słaby hamulec można powiedzieć że łowimy zamykając młynek cały czas

Podsumowanie

Za 17 190 srebra mamy zestaw którym można spokojnie łapać 90% gatunków na mapie na przyponie 60kg. Po zakupie Wędki średniej możemy przejść na przypon 91kg i używać większych przynęt. Rekiny do 100kg mieczniki  60kg czy halibuty 70kg na przyponie 91kg bez problemu wyciągamy. Czysto teoretycznie uważam ze ze szpula na 316m 110kg jesteśmy w stanie wyciągnąć trofkę halibuta 150kg. 

 

Proszę o jak największą ilość komentarzy pozdrawiam.image.png.632282adebb27a007aaa99511d0aacb4.pngimage.png.7025fdcc7a9637584ce973c037fa4c14.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubie to RF4PL 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja szpuli wchodzi więcej pletki i fajna rybka 30 min mysle ze moglem wyjac w 20m ale poszedlem po fajke jak wziela bo wiedzialem ze bedzie walka i dalem odejsc na 210m. Dodatkowo sprzęt sprawdzony na przyponie 91kg czyli mechanizm 91kg+

 

image.pngimage.pngimage.thumb.png.437ec6ee6bec480f989e43bdc6c28c26.png

image.png.7f1856fd1a297d3b80d1ad3e71038967.png

image.png

Edytowane przez Cisa
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Do tej pory łowiłem rybki nisko profilową UL-ką i na chwilę obecną pisząc tego posta zbieram na kołowrotek Azura (10000) 27kg hamulca (jestem w pracy mogłem przekręcić nazwę). Porady które napisałeś powyżej kuszą by nabyć owy sprzęt który opisywałeś lecz ten hamulec 15,4 kg lekko mnie nie przekonuje. Mam aktualnie koło 18 kg lecz na morze norweskie to chyba jednak za mało ;). Pozdrawiam

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Szychecki napisał:

Witam serdecznie. Do tej pory łowiłem rybki nisko profilową UL-ką i na chwilę obecną pisząc tego posta zbieram na kołowrotek Azura (10000) 27kg hamulca (jestem w pracy mogłem przekręcić nazwę). Porady które napisałeś powyżej kuszą by nabyć owy sprzęt który opisywałeś lecz ten hamulec 15,4 kg lekko mnie nie przekonuje. Mam aktualnie koło 18 kg lecz na morze norweskie to chyba jednak za mało ;). Pozdrawiam

Hej, i dzięki za pierwszy komentarz. Postaram się wyjaśnić moje zrozumienie działania kołowrotków w grze rf4.

Rozumie że interesuje Cię kołowrotek Azimut 10 000, zobaczmy na co warto zwrócić uwagę przy zakupie:

Azimut 10 000

Typ: Szpula stała 

Level: 26 - Level postaci grze wymagany do użycia.

Słonowodny: Tak - tak lub nie czy jest to kołowrotek zbudowany pod słonowodne wody. 

Cena:  21599.8 srebra - ilość waluty rf4 potrzebna do zakupu tego kołowrotka. (mogę się mylić co do dokładnej ceny nie sprawdzam w grze)

Szpula: 674m 0.42mm - oznacza to iż jesteśmy w stanie zmieścić 674m plecionki o średnicy 0.42mm czyli 39kg.

Hamulec: 27.2 kg - jest to maksymalna siła hamulca gdy jego uszkodzenie wynosi 0% jesteśmy w stanie zmieniać siłe hamulca scrolem w myszy od 1 do 29. Największe uszkodzenia hamulca dostajemy gdy mamy go na 29 ryba wyciąga nam żyłkę a my do tego jeszcze kręcimy młynkiem. Rozwiązanie to redukcja hamulca do 23 lub mniej aż zniknie nam pomarańczowa ikonka hamulca.

Przełożenie: 5,4:1 - jeden obrót korbką oznacza nawiniecie 5,4 razy szpulę. Coś jak przerzutka w rowerze na niskiej musimy więcej kręcić aby jechać szybciej jednak gdy jedziemy pod górkę jest nam o wiele łatwiej. Czyli wciągając duża rybę łatwiej nam będzie z przełożeniem 1,8:1.

Ciężar wyrzutu: ? - wpływa na zasięg wyrzutu w zależności od ciężaru przynęty. 

Mechanizm: ? (55kg?) - Wytrzymałość mechanizmu kołowrotka przy zamknięciu. 55kg? przy uszkodzeniu mechanizmu 0%

Załóżmy czysto teoretycznie iż ma on wytrzymałość 55kg i co to oznacza. Zestaw kij 60 kg pletka, 58kg, przypon 50kg zamykamy duża rybę która nas wyciąga na hamulcu na 29 w tym momencie hamulec kołowrotka i jego moc jest nie istotna ponieważ najsłabszym ogniowem w naszym zestawie jest przypon 50kg i pasek na dole ekranu jeżeli dojdzie do końca to strzeli nam przypon.

 

Podsumowując Azimut 10 000 jest ciekawym kołowrotkiem do łapania karpi lub spiningu na jamie. Taiga c30 jest typowym młynkiem budżetowym pod suma, trolling czy morze norweskie.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za komentarz w razie pytań śmiało pisz w grze do Cisa lub tutaj w temacie.

 

 

 

  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo mało poradników dotyczących porad odnośnie multiplikatorów na forach polskojęzycznych. Być może ja źle szukałem...
Czyli zamiast sugerować się siłą hamulca w przypadku Azimuta 10 000, lepiej poczynić zakup zestawu który opisywałeś powyżej. 
Cały komplet jest tańszy ale jednocześnie nadający się bardziej pod wędkarstwo morskie które jest aktualnie w sferze moich zainteresowań..
A czy mógł byś może zasugerować jakiś ciężki multiplikator do 20k warty zwrócenia uwagi ?
Pozdrawiam 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TL_PL napisał:

Witam jak z naprawa tego kola chodzi o koszty

Jak sie ma do Cardinal 20 2S nie chodzi mi o roznice 10k w zakupie ale o koszty naprawy, ilosc pletki itp.

image.png.b273247d96dfe97ddbc68c5bf1fd405c.pngimage.png.66c38afbbb9dfaedeb0a5f546145ee0d.png

taiga c30 ma trochę wiekszą szpule od cardinala 20 2S a różnica ceny to 14 795.2

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba też dodać że [Cardinal 20 2S] posiada dodatkowo dwa przełożenia oraz o 6,4kg silniejszy hamulec

 

 

Cytat


 Kiedy stosować niższe przełożenie?

Są dwa proste przykłady.
W walce z rybami, które są bardzo ciężkie i ospałe (np. sumy) chcemy użyć więcej mocy, więc używamy tutaj niższego przełożenia.
Wyższe przeniesienie mocy sprawia, że poruszanie większymi ciężarami jest łatwiejsze.

Niskie przełożenie może być również stosowane dla ryb, takich jak np. łosoś, pstrąg czy tajmień, dobrze jest zmienić przełożenie, by wywierać większą siłę, gdy ryba jest zmęczona. Ułatwi nam to opanowanie i podebranie ryb w końcowym etapie walki.

 

Źródło: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...