Skocz do zawartości

Zgłaszanie błędów w grze


Rekomendowane odpowiedzi

O co chodzi z tym notorycznym spinaniem się ryb? Trwa to od jakiegoś miesiąca. Obojętnie spinning,grunt czy spławik. Wcześniej może raz na tydzień coś się spięło. Wczoraj festiwal ucieczek na Kuori. Dzisiaj popływałem trochę za łososiem na Achtubie i na koniec wziął,w końcu,taki pewnie ze 20kg,bo trochę "jechał" z Tagarą. 3-4 minuty holu i pyk "ryba uciekła"! Ostatnio jak już zaczepi się coś konkretniejszego to na 90% tak będzie. Zwłaszcza przy pierwszym takim braniu. Potem 2 godziny pływania  i może wpadnie coś podobnego. Aha i punkty mam rozdane prawidłowo.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 02:16, Adria napisał:

O co chodzi z tym notorycznym spinaniem się ryb? Trwa to od jakiegoś miesiąca. Obojętnie spinning,grunt czy spławik. Wcześniej może raz na tydzień coś się spięło. Wczoraj festiwal ucieczek na Kuori. Dzisiaj popływałem trochę za łososiem na Achtubie i na koniec wziął,w końcu,taki pewnie ze 20kg,bo trochę "jechał" z Tagarą. 3-4 minuty holu i pyk "ryba uciekła"! Ostatnio jak już zaczepi się coś konkretniejszego to na 90% tak będzie. Zwłaszcza przy pierwszym takim braniu. Potem 2 godziny pływania  i może wpadnie coś podobnego. Aha i punkty mam rozdane prawidłowo.

Witam

1. Używasz 60 cm przypon na spinning - nie zalecam - im dłuższy przypon tym większa szansa ryby na ucieczkę. Zamien na 30 cm i powinno dużo pomóc.

2. Jeżeli bardzo spinają Ci się ryby także na grunt zmień przypon na 40 -50 cm na jakiś czas - też to pomoże.

Levo

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Nikusek napisał:

Mam problem z wędkami ponieważ zarzucam wędkę i nagle jakby sie blokuję i nie da się wyciągnąć wie ktoś o co chodzi? 

Prawdopodobnie masz zaczep PRAWY PRZYCISK MYSZKI uwalniamy zaczep. 
Trzeba tez to robić ostrożnie bo jak za mocno podkręcisz hamulec możesz uszkodzić sprzęt lub zerwać zestaw.
Kilkukrotnie tez zdarzały się tak zwane zaczepy niewidoczne jeżeli zwijamy linkę i nie da jej się zwinąć i wygląda to na zaczep 
sprawdzamy przyciskiem R + kółko myszki  jeżeli da się zmieniać prędkość a przynęta zostaje w wodzie bez komunikatu czerwonego haczyka to tez jest niewidoczny zaczep w tym przypadku trzeba zrestartować grę.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 02:16, Adria napisał:

O co chodzi z tym notorycznym spinaniem się ryb? Trwa to od jakiegoś miesiąca. Obojętnie spinning,grunt czy spławik. Wcześniej może raz na tydzień coś się spięło. Wczoraj festiwal ucieczek na Kuori. Dzisiaj popływałem trochę za łososiem na Achtubie i na koniec wziął,w końcu,taki pewnie ze 20kg,bo trochę "jechał" z Tagarą. 3-4 minuty holu i pyk "ryba uciekła"! Ostatnio jak już zaczepi się coś konkretniejszego to na 90% tak będzie. Zwłaszcza przy pierwszym takim braniu. Potem 2 godziny pływania  i może wpadnie coś podobnego. Aha i punkty mam rozdane prawidłowo.

Siemanko.

Bardzo duże znaczenie ma hak, warto czasami pokombinować nie rozmiarem a daną firmą danego haka. Kilka razy miałem takie sytuacje i powiem ci że pomaga.

Pozdrawiam.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nikusek napisał:

Mam problem z wędkami ponieważ zarzucam wędkę i nagle jakby sie blokuję i nie da się wyciągnąć wie ktoś o co chodzi? 

Siemanko.

Jest jeszcze opcja nie widzialnego zaczepu w tej sprawie nic nie zrobisz tylko restart gry. Jest to błąd gry. Jeśli chodzi o zaczep o jakiś liście czy tego typu sprawy, to tak jak opisał ci @Jopkowsky

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zapytanie w temacie punktow za rybki mianowicie zostały mi przydzielone punkty za 1 miejsce globalne w teleskopie niższe niz zazwyczaj są to znaczy za 1 miejsce buffalo jest 6000 punktow jak i za albino 1 w teleskopie jak sie nie myle 5500 bylem w obu globalnie na 1 a dostalem po 1500rf4_4.0.16557_20210919_195925.thumb.png.b2682bbe145dbc17b7e1d462e27a47e8.pngpunktow, i jaki jest tego powod może te punkty są liczone w sposob jakiego nie znam dlatego pytam. dodam screeny ponizej. pozdrawiam. dodam że moje miejsce w ogólnym rankingu zostało przez te punktu łacznie zdobyte powaznie obniżone. czekam z niecierpliwością na odpowiedź

rf4_4.0.16557_20210919_195917.png

Edytowane przez Laguniasty
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku rzutach na poniższym zestawie smar zjechał z 50 do prawie 100% ( następnie zaczął uszkadzać łożyska). Ogólnie kołowrotek używany dosłownie kilka razy wcześniej więc nie wiem czy praktycznie od 0 nie zjechał ale zwróciłem uwagę na stan smaru przy 50%. Kołowrotek nic nie warty ale chciałbym wiedzieć co jest przyczyną. Nic dużego nie ciągnąłem (hamulec i mechanizm prawie nie ruszony) 
image.thumb.png.a1de75bbed9a35d2628452d65d556ca6.png

image.png.5794258c2a219469a00f5ea6bc758f51.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @JuveDaroo,

Nie jest to błąd.
Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, przynęta to jerk.
Waga owej przynęty jest spora i znacznie przekracza możliwości wyrzutu multiplikatora niskoprofilowego.
Taka jest mechanika gry, w momencie rzutu podzespoły sprzętu zaczynają się zużywać.
W przypadku źle dobranych komponentów zestawu różnica jest bardzo odczuwalna, co widać na przykładzie Twojego zestawu.

Pozdrawiam,
Stratogon

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Wziąłem udział w turnieju 22-23.09 i uzyskałem wynik różnicy wagi poszczególnych gatunków 10 gram. z ryb które złowiłem zgadza się waga tylko jelca. Proszę o wyjaśnienie dlaczego nie policzono mi złowionego krąpia o odpowiedniej wadze, gdzie różnica wynosiła 2 g i świnki gdzie różnica była 6 g. Albo ktoś manipuluje wynikami albo nie wiem co się dzieje. Moim zdaniem zająłem 3 miejsce na tym turnieju. Wstawiam skriny złowionych przeze mnie ryb podczas trwania turnieju.To już przestaje być zabawa, to wyraźne O S  Z  U S  T  W  O.    Wstawione skriny posiadają wyraźną datę złowienia

rf4_4.0.16557_20210923_142651.png

rf4_4.0.16557_20210922_232537.png

  • Haha 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nu pagadi

Witam,

Wiemy, że wystąpił błąd i nie był on zamierzony przypominam, że turnieje są ciągle testowane.

Jest kilka osób, które już maja wypłaconą "rekompensate" - jako akt dobrej woli. Jest przykre, że od razu sugerujesz, że jesteś oszukany - błąd i tyle.
Każdy kto wziął aktywny udział w turnieju może się zgłosić do mnie na pm tutaj na forum lub na dc i dostanie rekompensatę. 

Dziękujemy za zgłoszenie błędu i przepraszamy za jego wystąpienie.

Pozdrawiam,
Levo
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką reakcję, tak już to wiem, że błędy się zdarzają, żałuję tylko że mnie najczęściej to dotyczy. Niczego nie sugeruję i nic nikomu nie zarzucam. Bardzo przepraszam, ale może utworzenie działu "Reklamacje" pomoże jeszcze komuś, bo dociera do mnie że pare innych osób miało podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...