Skocz do zawartości

Zgłaszanie błędów w grze


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może mi wyjaśnić taką sytuację:

Przypon 36kg zużycie ok 1-1,5%, hamulec vengi ustawiony na 28 i następuje po ok. minucie od momentu brania zerwanie przyponu.

Po podniesieniu wędki celowo sprawdziłem jeszcze czy hamulec nie przestawił się przypadkiem i nie, był na 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LordVader napisał:

Ktoś może mi wyjaśnić taką sytuację:

Przypon 36kg zużycie ok 1-1,5%, hamulec vengi ustawiony na 28 i następuje po ok. minucie od momentu brania zerwanie przyponu.

Po podniesieniu wędki celowo sprawdziłem jeszcze czy hamulec nie przestawił się przypadkiem i nie, był na 28.

Miałem dwa takie przypadki, propozycja przy takim sprzęcie obniżyć hamulec np. na 20. Czy to coś da ? Nie wiem ta gra czasami ............gra sama. Szkoda tylko haków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bez sensu - hamulec na 28 daje siłę hamowania ~29kg - nie ma prawa zerwać 36kg przyponu. Też jest to mój 2 przypadek i co ciekawe oba w ostatnim czasie. Poprzednio nigdy coś takiego mi się nie działo.

A przepraszam, raz kiedyś połamało mi bata UL mimo, że linka była dużo słabsza. Co ciekawe krótko potem przeczytałem w patchnotes, że był to błąd i został naprawiony. Szkoda tylko, że nikt nie poinformował o błędzie przed jego naprawieniem. Może warto by się przyjrzeć czy to w ostatnim update nie wkradł się jakiś błąd.

 

Edytowane przez LordVader
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 23:35, LordVader napisał:

Ale to bez sensu - hamulec na 28 daje siłę hamowania ~29kg - nie ma prawa zerwać 36kg przyponu. Też jest to mój 2 przypadek i co ciekawe oba w ostatnim czasie. Poprzednio nigdy coś takiego mi się nie działo.

A przepraszam, raz kiedyś połamało mi bata UL mimo, że linka była dużo słabsza. Co ciekawe krótko potem przeczytałem w patchnotes, że był to błąd i został naprawiony. Szkoda tylko, że nikt nie poinformował o błędzie przed jego naprawieniem. Może warto by się przyjrzeć czy to w ostatnim update nie wkradł się jakiś błąd.

 

Dzień dobry,

Przypon, jaki był założony na tym zestawie w momencie zerwania miał około 90% wytrzymałości co przełożyło się na ~26 kg.

Najprawdopodobniej założyłeś omyłkowo nie ten przypon.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% z 36kg to 32,4 a nie 26, więc nadal więcej niż ma zupełnie nie zużyty hamulec Vengi na 100% mocy. Nie chodzi mi o robienie z tego jakiegoś problemu, ale po ostatnim update nie tylko u mnie takie cuda się dzieją, bo wiem że również inni gracze mieli takie przypadki. Zauważalnie wzrosła również liczba randomowych wypięć ryb w trakcie holu. Warto więc się sprawie przyjrzeć dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LordVader napisał:

90% z 36kg to 32,4 a nie 26, więc nadal więcej niż ma zupełnie nie zużyty hamulec Vengi na 100% mocy. Nie chodzi mi o robienie z tego jakiegoś problemu, ale po ostatnim update nie tylko u mnie takie cuda się dzieją, bo wiem że również inni gracze mieli takie przypadki. Zauważalnie wzrosła również liczba randomowych wypięć ryb w trakcie holu. Warto więc się sprawie przyjrzeć dokładniej.

Być może źle się wyraziłem, ale nie był to przypon 36,2 kg, miał on około ~28kg i około 90% wytrzymałości. Oczywiście przyjrzymy się sprawię i zweryfikujemy czy występuje jakiś błąd, dziękujemy za zgłoszenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o błąd "unity", to zazwyczaj jest spowodowany przez sprzęt, a dokładnie problem ze sterownikiem/oprogramowaniem.
W pierwszej kolejności należy doinstalować składniki directx i zrobił reinstalację środowiska vc++.  Obstawiam, że vc++ powinno rozwiązać problem.
Następnie należy sprawdzić, czy mamy zainstalowane aktualne sterowniki i aktualizację systemu.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zainstaluj directx , sprawdzić, czy mamy zainstalowane aktualne sterowniki i aktualizację systemu.
Ewentualnie na koniec sprawdź spójność plików gry w kliencie RF4.

vc++ zainstalowałeś uruchamiając jako administrator? Nie wyskoczyły żadne błędy podczas instalacji?
Jak wszystko zainstalujesz, zaktualizujesz uruchom ponownie komputer.

Edytowane przez Borewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w grze istnieje pewien dość irytujący błąd. Mianowicie kiedy łowię na wędkę matchowa metodą sbirolino z przynęta spinningowa nagle moja obrotowka znika  (wędka wtedy wygląda tak jak by nie było na niej przynęty) ale mogę dalej zwijać. Po takim błędzie muszę chować wędkę do plecaka i wyciągać ja jeszcze raz dopiero wtedy można łowić znowu normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Prymidon napisał:

Zapisana z konkretną nazwą zanęta po wytworzeniu trafiła do eq jako "gotowa zanęta", pomimo przypisanej do przepisu innej nazwy. Błąd drobny ale bardzo uciążliwy w przypadku posiadania wielu różnych zanęt w eq podpisanych jako "gotowa zanęta".

rf4_4.0.19323_20230113_141254.png

rf4_4.0.19323_20230113_141306.png

Witaj,
Próbowałem wywołać błąd, jednak nie wystąpił.
Problem występuje tylko na tym konkretnym szablonie, czy przy każdym? Spróbuj usunąć ten szablon i stworzyć go na nowo.
Dziękujemy za zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem problemu z gra, az do dzis. Przy probie uruchomienia gra pokazuje sie na pasku zadan i dalej nic nie mozna zrobic.

Proba wylaczenia gry przez menadzer zadan powoduje zawieszenie calego okna menadzera i  zeby grac potrzebny jest restart kompa.

 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Macieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...