Skocz do zawartości

Jezioro Niedźwiedzie - Temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

W tej chwili, a to już 4 miesiące po ostatnim wpisie j. Niedźwiedzie jest fantastycznym łowiskiem (przynajmniej dla mnie). Mam średniej klasy sprzęt, nie przygotowany na olbrzymy, ale od 1,5 miesiąca siedzę tylko tam i jest fajnie. Biorą głównie mniejsze ryby, na których robi się największą kasę, bo biorą dość często (płoć, karaś, mniejsze liny), ale często zdarzają się większe, ponad 2 kg (karpie, liny, amury, brzany). Przedwczoraj złowiłem tam najcenniejszą swoją rybę (złoty lin ponad 3 kg). Ja nie mogę narzekać... Pozdrawiam wszystkich wirtualnych wędkarzy!

Edytowane przez skpack
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć!

Mam pytanie, o co chodzi że większe ryby się spinają (praktycznie każda co odjeżdża z kołowrotka) ? Zużycie sprzętu ,żyłki, haków itp. zerowe. Łowiłem wcześniej amury na OB i nie zdarzało się to tak notorycznie jak na niedźwiadku. Czy jest jakieś rada na to ? 

Dzięki za odpowiedź.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość POLSKIPINGWIN
3 godziny temu, matikl napisał:

Cześć!

Mam pytanie, o co chodzi że większe ryby się spinają (praktycznie każda co odjeżdża z kołowrotka) ? Zużycie sprzętu ,żyłki, haków itp. zerowe. Łowiłem wcześniej amury na OB i nie zdarzało się to tak notorycznie jak na niedźwiadku. Czy jest jakieś rada na to ? 

Dzięki za odpowiedź.

Pewnie masz słąbe(tanie) haki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.05.2021 o 14:30, matikl napisał:

Cześć!

Mam pytanie, o co chodzi że większe ryby się spinają (praktycznie każda co odjeżdża z kołowrotka) ? Zużycie sprzętu ,żyłki, haków itp. zerowe. Łowiłem wcześniej amury na OB i nie zdarzało się to tak notorycznie jak na niedźwiadku. Czy jest jakieś rada na to ? 

Dzięki za odpowiedź.

Oczywiście że jest rada zmień sobie haki. Polecam Cobra CF Raptor S2,a albo Etalon MugGa S2

 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ryby różnie biorą. Za mało danych mamy, aby jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie 😉
Co zmienić? Przynęta, zanęta, hak, przypon, linkę, a może spot…
Na BL masz dwa miejsca które watro sprawdzić na początek:
44:50:

55:63:


Jeśli chodzi o przynęty to możesz sprawdzać w rekordach tygodnia.
Jakie haki, zanęty, klips możesz sprawdzać w dziale z okazami i taki zestaw sobie złożyć. Powinno się tam zamieszczać takie informację.
Nie każdy to robi, bo nie chcą ułatwiać innym graczom gry, albo się boją, że złapiesz coś lepszego/większego od nich 😂

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko gdzie i na co cos złowic na niedzwiadku jak sie nie ma "leadcoro" pva itp. Mam sprzet syberia fortuna capr 360 kolowrotek caliber i co z tego biora tylko kilogramowe karpiki poziom gruntu u mnie to tylko 77% .Mam czekac na wyzsze umiejętności czy cos moge to połowic na obecnym sprzęcie - proszę o rady - miejscówki przynety itp. na zestaw linka - cieżarek (koszyk) - przypon - hak . Z góry dziękuję bo leszcze juz mi bokiem wychodza 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miruna Jeśli jeszcze nie możesz używać klasycznego włosa, to masz np. koszyk w pętli.
Na niedźwiedziu możesz łowić karasie, liny, brzanę, krąpia. Jeśli chcesz próbować, to możesz karpie i amury, chociaż uważam, że przydałoby się lepsze koło na amury 😉
Miejscówki sprawdzić możesz w tym temacie:

W pierwszym poście masz podane aktywne i datę aktualizacji, dodatkowo masz podane przykładowe zestawy. Poza tym w okazach sprawdzasz, co inni wrzucają i na jakich spotach.
Aktualnie aktywny jest 55:63 klips 22 i możesz jeszcze sprawdzić 44:50 klips 20-24.
Jeśli chodzi o wielkość haka to bym próbował coś z zakresu s6-s1.
Przypon nie może być większy niż wytrzymałość wędki, czyli w Twoim przypadku 39kg.
Do tych wędek jako linkę zakładałem plecionkę 39kg i robiłem przypon z plecionki 36kg 60cm kolor red camo.
Przynęty to kostki sera, rosówka, dżdżownica (zależy na co polujesz).
Jeśli polujesz na karpie i amury to kostka ziemniak.
Zanęty masz standardowe do zrobienia, ewentualnie na forum jest temat i popatrz jakie są robione na jakie ryby.
Jeśli nie masz parcia na Niedźwiedzia, to możesz iść na wcześniejsze łowiska i spróbować dopaść nowe rodzaje trofek, a % w gruncie będzie wpadał przy okazji 😉

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym prosić o poradę odnośnie zestawu na karpie na jeziorze niedzwiedzim.

Jaki typ leadcore używac? w kolorze gliny, mułu? I jaki typ i długość przyponu ? fluo, z plecionki? Czy jak próbuje łapać na zestaw typu bałwanek to dawać możliwie najkrótszy przypon? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj charakterystykę dna:

Przypon i Leadcore dobierasz pod powyższe dane.
Ja używam przypon z plecionki kolor red camo 60cm (masz podane dwa posty wyżej 😉 ). Możesz testować krótsze. Leadcore Brown Camo.
Proponuję wejść sobie w okazy i bardzo często dodawane są tam ryby wraz z zestawem na które zostały złowione. Podpatrz jak mają złożone zestawy inni.
Ja na bałwanek używam taką długość jak na klasyczny włos czy pop-up - 60cm.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, skowron1986 napisał:

ponawiam teraz ja pytanko.Kto zna jakis sensowny spot na niedzwiadku??? Prosze o kordy,klip,przynete i gatunek ryby.Dzieki wielkie

Siema.

No teraz dałeś nam zadanie domowe. Polecam sprawdzić spoty:

  • 55:31 / klips 17 Przynęty kokos - śmietanka
  • 44:50 / klips 21 - 23 Przynęty kokos - śmietanka
  • 55:63 / klips 21 Przynęty - kombinacja porzeczki lub truskawki

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...