Skocz do zawartości

Jezioro Bursztynowe - Temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1491617442_jeziorobursztynowe.png.e31ae6155d061b847f152abbbbbafa93.png

Jezioro Bursztynowe
Niedaleko wybrzeża Morza Bałtyckiego leży malownicze Jezioro Bursztynowe. Według miejscowej legendy jezioro to zawdzięcza swoją nazwę od licznie występujących w nim karpi, których łuski w promieniach słonecznych błyszczą jak bursztyny. Jezioro Bursztynowe jest bardzo popularne wśród miłośników karpi.

  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko.

Po kilku spędzonych godzin w grze na nowym zbiorniku, odniosłem wrażenie że bardzo dobrze sprawdzają się dwie metody.

  • Metoda - Method
Spoiler

image.thumb.png.f7bf5edc377ffa436e14c435158591b8.png

  • Metoda - Method Pop-Up
Spoiler

image.thumb.png.d53f6e3db0697c374a18447cb6ce0e1c.png

Możliwość kombinacji różnego rodzaju przynęt daje efekty. Zakładanie kanapki na zestawy gruntowe jest nowością w tej grze, więc na pewno zaspokoi oczekiwania nie jednego gracza. Jak na moją ocenę bardzo dobra robota twórców gry, co do tej aktualizacji. Wszystko co zostało dodane spełniło moje oczekiwania. Także many19721 jest bardzo zadowolony. Kwestia czasu i poznanie łowiska na pewno przyniesie bardzo dobre efekty.

Te parę zdań co napisałem, to jest tylko i wyłącznie moja opinia.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
20 minut temu, DRAGON krakow PL napisał:

64 94  3 x kokos ( han ten kokos ze smietanka z rekordow 🙂  )

 

Dragon ja rozumiem że Ty musisz robić wszystko inaczej niż inni, sam wyłapując u innych nawet najmniejsze nagięcie regulaminu, samemu starając naginać go do maximum i aby zostało to zauważone, wtedy może znajdzie się ktoś co by chciał podyskutować z Tobą na ten temat, wtedy poczujesz się spełniony. 
Więc ten temat ma regulamin jak zapewne wiesz, który ciebie też dotyczy, więc fajnie by było jak abyś wpisywał dokładnie przynęty lub wstawiał ss jak każdy inny normalny użytkownik.
Pozdrawiam

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HANPL napisał:

Dragon ja rozumiem że Ty musisz robić wszystko inaczej niż inni, sam wyłapując u innych nawet najmniejsze nagięcie regulaminu, samemu starając naginać go do maximum i aby zostało to zauważone, wtedy może znajdzie się ktoś co by chciał podyskutować z Tobą na ten temat, wtedy poczujesz się spełniony. 
Więc ten temat ma regulamin jak zapewne wiesz, który ciebie też dotyczy, więc fajnie by było jak abyś wpisywał dokładnie przynęty lub wstawiał ss jak każdy inny normalny użytkownik.
Pozdrawiam

drogi Panie hanie zapewne gsybys zdecydowal się przegladnac caly ten dzial to wiedział bys ze sa tu tez posty które nie spelniaja wymaganego min.... ale oczywiście skoro zyczysz sobie wiedzieć na co konkretnie lowie to specjalnie dla ciebie będę wstawial przynęty których urzywam. dodam tez od siebie ze już od dawna skonczylem udzielać się na czacie  gry  ,  a co do twoich teorii ze niby  chce zwracać na siebie uwagę.... a po kiego czorta? by wciąż odpowiadać na jakies pytania? nie chce mi się 

 

proszę o usuniecie tego posta bo chyba w złym dziale piszemy ze sobą...

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

jest coś aktywnego na  tej mapie tak aby pozarabiać
wiem że bez nęcenia na tej mapie nie ma SZANS ale ostatnio nabyłem procę więc chciałem ponownie zmierzyć się z ta mapą
jeszcze jakby ktoś podpowiedział na co łowić/nęcić byłoby super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Heyka! Mówicie na czacie, że j. Bursztynowe "umarło". Ja się całkiem z tym nie zgadzam. Dzisiaj sprawdziłam. Łowiłam 3.5h, może nie jest rewelacja, ale wy jesteście lepsi, to sobie połapiecie.

Spot 120:155 klips 33, reszta w zrzutach ekranu.

rf4_4.0.14224_20200513_015630.png

rf4_4.0.14224_20200513_015908.png

rf4_4.0.14224_20200513_020036.png

rf4_4.0.14224_20200513_020048.png

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam i o zdrowie pytam 🙂

po pierwszej wizycie na miejscowce 120:155 i przekonaniu sie jak aktywne sa karpie postanowilem zrobic 2 dniowy maratonik , oczywiscie nie gralem non-stop ale spedzilem kilkanascie godzin na tej miejscowce . zestaw x3  (popup )  jaki uzywalem i przyklady przynet wkleje ponizej , glownie operowalem porzeczka i morwa . probowalem inne z rankingu ale w moim przypadku efekty nie byl dobry.  brania byly przez wiekszosc czasu a wieksze przerwy w godzinach miedzy 11-18  i  23 - 4 . 

W jaki sposob mialem brania przez wiekszosc czasu , tak wiec kupilem proce wedkarska i necilem co jakis czas , takze jak widzialem ze ryba przestaje zerowac w jednym miejscu to przezucalem zestawy kilka metrow w bok lub tez zwiekszalem klips i to pomagalo . probowalem takze zmieniac metode z popup na klasyczny wlos i to takze dawalo efekty . 

Przez wiekszosc czasu lowilem na haczykach  1 , trafialo sie wiecej mniejszych karpi ale zajecie bylo , po zalozeniu wiekszych ( jak 2/0 ) czekalem dluzej na brania a roznicy w wielkosci ryb nie widzialem .  A teraz jaki byl efekty : 

ponad 450 karpi zlowionych ( trafil sie ghost,koi,albinos , niestety braklo kilka razy gramow do trofek )

na czysto zarobilem 2600 dudkow ( duzo wydalem w miedzy czasie na popup )

exp jaki wbilem ( mam premke )   2.15 mln

Na koniec pytania do bardziej zaawansowanych graczy :  czy brak PVA i slabiej rozwinietych umiejetnosci byl powodem ze nie lapalem wiekszych ryb  ( trofek ) ? czy moze zle skompletowany zestawy ( wkleje ponizej jeden bo mialem 3 identyczne) ktore uzylem  i czy bylo ogolnie warto porownujac to co dostalem do tego co wy osiagacie ?

Prosze to traktowac jako moje doswiadczenie z tego lowiska a byc moze ktos znajdzie w tym jakies wskazowki , dzieki za pomoc

 

 

 

lvls.png

zanety.png

rf4_4.0.14901_20200717_192705.png

full $.png

  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paweladl

Witaj

Cytat

Na koniec pytania do bardziej zaawansowanych graczy :  czy brak PVA i slabiej rozwinietych umiejetnosci byl powodem ze nie lapalem wiekszych ryb  ( trofek ) ? czy moze zle skompletowany zestawy ( wkleje ponizej jeden bo mialem 3 identyczne) ktore uzylem  i czy bylo ogolnie warto porownujac to co dostalem do tego co wy osiagacie ?

Na pewno brak pva, słabiej rozwinięte drzewko umiejętności ( mniej %) w porównaniu z graczami, którzy mają już 100% ma jakiś wpływ nie tylko na ilość brań ale także na wielkość ryb czy ilości okazów. Trzeba także pamiętać o sprzęcie ( wędki np z bonusami ale także pkt rozdane w poszczególne metody). Nie jest to jakaś ogromna różnica ale jak wezmiesz pod uwage wszystkie te warunki to oczywiście ma to wpływ.  

Pozdrawiam

Levo

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Odwiedzam dzisiaj Bursztynka i zauwazylem ze przybylo duzo zieleni ( trzcin ) na brzegach jeziora , zrobilem screen dwoch miejsc na ktorych bylem przed aktualizacja i widze ze zaszly zmiany . Takze nie wiem czy dodano je czy moze zmienila sie pora roku i poprostu wyrosly 🙂

Moze znajdzie sie jakis spot na wegorza 🙂 

 

pozdro

rf4_4.0.14942_20200725_220733.png

rf4_4.0.14942_20200725_220251.png

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

takie szybkie info 

w HH wybralem sie na 124:66  , liczylem na ilosc zlowionych ryb wiec lowilem na  kulki 16 ( czosnek i malze 16 , kuku malze , dip malze )  moze przypadek ale zazwyczaj na godzine lowienia tyle kolorkow mi nie wchodzilo a moze to kwestia zanety ( PVA )  ktorej uzylem

ponizej  gdzie rzucalem siatka  i pvarf4_4.0.15158_20201010_151113.thumb.png.d2596297ff2e6453a3cfbdcc1704699e.png

siatka

Spoiler

rf4_4.0.15158_20201010_150838.thumb.png.c68f5fc3da68c80337225a757b993a79.png

pva

Spoiler

rf4_4.0.15158_20201010_151318.thumb.png.df68b9f19e701ceb6f169878350d1428.pngrf4_4.0.15158_20201010_151318.thumb.png.df68b9f19e701ceb6f169878350d1428.png

 

  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie trochę głupie, ale ciekawi mnie wasza odpowiedź. Jak to jest z tymi przynętami? Zazwyczaj jak w rekordach tygodniowych wskoczy kilka przynęt to wszyscy tłuką tymi przynętami i teraz moje pytanie brzmi.

Czy to przynęty powodują, że trafiają się duże ryby?

Czy gdyby zaczepić na włos śmierdzącego buta i złowić na niego ze 3 dobre ryby na początku tygodnia tak , żeby były w klasyfikacji, to by wszyscy założyli by śmierdzącego buta i z uporem maniaka walili cały tydzień tą jedną przynętą bo "na nią bierze"?

Na ślepo by kopiowali? 

Takie porównanie może gówniane, natomiast nurtuje mnie to. Czy ilość ryb wynika z tego, że po prostu tej przynęty jest na wędkach więcej i ludzie non stop jej używają co zwiększa prawdopodobieństwo złowienia ładnej ryby, czy to faktycznie przynęta te ryby łowi?

Jak myślicie? A może po prostu coś na ten temat wiadomo z całą pewnością, a nie z domysłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Florek WgW napisał:

Mam pytanie trochę głupie, ale ciekawi mnie wasza odpowiedź. Jak to jest z tymi przynętami? Zazwyczaj jak w rekordach tygodniowych wskoczy kilka przynęt to wszyscy tłuką tymi przynętami i teraz moje pytanie brzmi.

Czy to przynęty powodują, że trafiają się duże ryby?

Czy gdyby zaczepić na włos śmierdzącego buta i złowić na niego ze 3 dobre ryby na początku tygodnia tak , żeby były w klasyfikacji, to by wszyscy założyli by śmierdzącego buta i z uporem maniaka walili cały tydzień tą jedną przynętą bo "na nią bierze"?

Na ślepo by kopiowali? 

Takie porównanie może gówniane, natomiast nurtuje mnie to. Czy ilość ryb wynika z tego, że po prostu tej przynęty jest na wędkach więcej i ludzie non stop jej używają co zwiększa prawdopodobieństwo złowienia ładnej ryby, czy to faktycznie przynęta te ryby łowi?

Jak myślicie? A może po prostu coś na ten temat wiadomo z całą pewnością, a nie z domysłów?

Czesc

zadales tyle pytan ze trzeba by bylo ksiazke napisac 🙂 

Z przynetami jest tak jak napisales  , komus udalo sie zlapac duza rybe  na przynete A to gracze sugerujacy sie wynikami w rankingu po prostu uzyja tej samej . Jesli sie komus powiedzie i takze wyciagnie duza rybe to bardzo szybko ranking tygodniowy wyglada ze wszyscy lowia na to samo 🙂

Inna rzecza po za rankingiem jest oczywiscie rosyjska strona VK , przez to ze bardzo duza liczba graczy jest wlasnie z Rosji to wstawiaja oni na niej miejscowki, zestawy i co wyciagneli , bo przeciez to Russian Fishing to oni wiedza najlepiej 🙂   Duza liczba graczy z innych regionow sugeruje sie tym co tam jest   , moze sa i tacy ktorzy sugeruja sie forum ale jak narazie VK  nie ma rywali  i  ranking wyglada tak jak wyglada .

Ja mysle ze w tej grze pierwsza rzecza w wyciagnieciu duzej ryby jest po prostu  znalezc sie w odpowiedni momencie w danym miejscu ( spocie )  pozniej oczywiscie w miare dobrany zestaw ( metoda ,hak,przypon itp )  nastepnie przyneta i oczywiscie warunki pogodowe  . Dlaczego tak sadze , bo bardzo czesto zdarzalo mi sie pojawic na jakims spocie i odrazu wpadal okaz , oczywiscie nie ze wszystkimi gatunkami moze tak byc bo sa i takie ktore naprawde trzeba wysiedziec i nie zawsze trafisz duza rybe . Druga rzecza jest to ze uzywajac identycznej przynety i siedza na tym samym miejscu gdzie ktos wyciagnal np. 5 trofek  ja moge nie miec szczescia  takze to wskazuje ze przynety i zestaw to nie wszystko . 

RNG nie zna litosci 🙂  

A jesli w poniedzialek kiedy ranking staruje uda ci sie zlowic na "smierdzacego buta " naprawde duza rybe i bedziesz w nim pierwszy to mozesz byc pewny ze duza liczba graczy tez bedzie na niego lowic  😉 😀

 

 

 

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, paweladl napisał:

Czesc

zadales tyle pytan ze trzeba by bylo ksiazke napisac 🙂 

Z przynetami jest tak jak napisales  , komus udalo sie zlapac duza rybe  na przynete A to gracze sugerujacy sie wynikami w rankingu po prostu uzyja tej samej . Jesli sie komus powiedzie i takze wyciagnie duza rybe to bardzo szybko ranking tygodniowy wyglada ze wszyscy lowia na to samo 🙂

Inna rzecza po za rankingiem jest oczywiscie rosyjska strona VK , przez to ze bardzo duza liczba graczy jest wlasnie z Rosji to wstawiaja oni na niej miejscowki, zestawy i co wyciagneli , bo przeciez to Russian Fishing to oni wiedza najlepiej 🙂   Duza liczba graczy z innych regionow sugeruje sie tym co tam jest   , moze sa i tacy ktorzy sugeruja sie forum ale jak narazie VK  nie ma rywali  i  ranking wyglada tak jak wyglada .

Ja mysle ze w tej grze pierwsza rzecza w wyciagnieciu duzej ryby jest po prostu  znalezc sie w odpowiedni momencie w danym miejscu ( spocie )  pozniej oczywiscie w miare dobrany zestaw ( metoda ,hak,przypon itp )  nastepnie przyneta i oczywiscie warunki pogodowe  . Dlaczego tak sadze , bo bardzo czesto zdarzalo mi sie pojawic na jakims spocie i odrazu wpadal okaz , oczywiscie nie ze wszystkimi gatunkami moze tak byc bo sa i takie ktore naprawde trzeba wysiedziec i nie zawsze trafisz duza rybe . Druga rzecza jest to ze uzywajac identycznej przynety i siedza na tym samym miejscu gdzie ktos wyciagnal np. 5 trofek  ja moge nie miec szczescia  takze to wskazuje ze przynety i zestaw to nie wszystko . 

RNG nie zna litosci 🙂  

A jesli w poniedzialek kiedy ranking staruje uda ci sie zlowic na "smierdzacego buta " naprawde duza rybe i bedziesz w nim pierwszy to mozesz byc pewny ze duza liczba graczy tez bedzie na niego lowic  😉 😀

 

 

 

A pytałem bo nie mam odblokowanych PVA i wszystkich atraktorów, więc popularny zestaw z kawiorem i małże ostrygi jest po za zasięgiem jeżeli chodzi o nęcenie...bo o ile pellet kawiorowy kupię o tyle atraktor już musiałbym kombinować totalnie inny, nie wiem jak gra na to reaguje, więc łowię na inne rzeczy takie które mam dostępne.

Używam procy/spoda/spomba i najczęściej smaku banana, truskawka... i łowię na to ryby. Czasami jedna za drugą 10 kilo +.

Trofki jeszcze nie wyłowiłem, ale jak na lvl 27 to i Karp Golec 29.20 kg fajny 😛

W innych grach z kreatywnością graczy jest bardzo podobnie, dlatego os razu zaczęło mi się sugerować, że to bez sensu, żeby twórcy gry mają do dyspozycji tak dużo przynęt i tak dużą różnorodność stawiali tylko na kilka wybranych od kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...