Skocz do zawartości

Jezioro Ładoga - Temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ladoga.jpg.9281bbdb56e006d49b2e72464c2d7320.jpg.71d91509ed69c47c5ddddb95ee923351.jpg

Jezioro Ładoga

Jezioro Ładoga jest największe nie tylko w Europie, ale w całym Starym Świecie. Skaliste brzegi północnej  Ładogi przecinają półwyspy i wąskie cieśniny. Ukształtowanie dna na tym obszarze charakteryzuje się dużą liczbą głębokich dołków. Brzegi jeziora Ładoga często są pokryte trzcinami. Są słabo zaludnione. Głównie znajdują się tam małe osady lub bazy rybackie. Jezioro Ładoga jest bogate w ryby. W szczególności można tu znaleźć kilka odmian siei, golca, strzeblę i takie legendarne gatunki jak jesiotr bałtycki.

  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Levo odpiął/ęła ten temat
  • 3 miesiące temu...

Kolejny dzień i kolejny mini poradnik

Strzebla/Ciernik

Małe rybki, które tak naprawdę nie są ciężkie do złowienia, gorzej z trofiejną.

Moim ulubionym spotem jest 22:53, stanowisko na skałach przy liliach, podejrzewam, że gdzie nie znajdę lilli, tam znajdę te rybki.

Jak łowić ? 

Pierwszym mozolnym sposobem przynajmniej dla mnie jest metoda spławikowa (stały), haczyki małe 24-18, preferuje jednak 22.

3 spławiki na gruncie na poziomie 1m, te małe rybki mają mało siły i szczerze mówiąc podczas połowu tylko stynka ciagnęła spławik i próbowała uciekać (mówie o małych, bo zdarzają się sieje,ripusy,płocie itp.)

Generalnie chodzi o to aby ustawić tak grunt aby był minimalnie nad dnem, przy 22:53 1-1.1m, sprawdzało się bardzo dobrze. (klips 8m na grunt)

Przynęty jakie stosowałem to przede wszystkim Chruścik i Ochotka (Chruścik = Płocie; Ochotka = Okonie) jeśli chodzi o główne ryby, które niestety będą wam wpadać.

Teraz wracając do połowu, te małe rybeńka ciężko w ogóle zauważyć, że mamy na haczyku, ponieważ pykanie spławika jest prawie niewidoczne, dlatego trzeba być czujnym.

Dodatkowo polecam teleskopy z szybką akcją, ryby nie będą się tak spinać, a i zacięcie będzie dokładniejsze.

Druga metoda - gruntówka 

Generalnie dopiero zacząłem łowić na grunt i rezultaty są imponujące, zestaw budowny na większe ryby, mocne żyłki, a i tak łapię trofiejną strzelbę 🙂

Tutaj polecam pokombinować, na tą chwilę miałem zestaw z alfami 🙂 23kg mono bez przyponu, haczyki i przynęty takie same jak przy spławikach.

Koszyki polecam małe - 20g, żeby ryby nie miały problemu z ciągnięciem zestawu, no i ważna sprawa "otwarte kabłąki", dla mnie to podstawa tutaj.

 

Liczę, że osoby nie mające trofek tych ryb, złowią je dzięki mojej pomocy 🙂

Pozdrawiam 

  • Thanks 5
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...