Skocz do zawartości

RF4 Specyfikacja techniczna kołowrotków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
9 minut temu, p_system1 napisał:

venga ma 83kg ale co łowią sumy na vengę używają plecionki do 84kg czyli co jak będę miał refleks szachisty będę miał rozwaloną przekładnie???

chodzi o wytrzymalosc kolowrotka przy zamknietym hamulcu (a konkretnie mechanizmu). Oczywisce, ze musisz uwazac i wiedziec kiedy zwolnic hamulec

Edytowane przez Baton_PL
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2020 o 09:36, Baton_PL napisał:

chodzi o wytrzymalosc kolowrotka przy zamknietym hamulcu (a konkretnie mechanizmu). Oczywisce, ze musisz uwazac i wiedziec kiedy zwolnic hamulec

Dzień dobry,posiadam kołowrotki Narga 8000 który ma mechanizm 44,6kg i niedawno kupiłem Caliber HSV - sprawdziłem specyfikację tego drugiego na Rosyjskim vk. i tam podają że jego mechanizm to tylko 31,72kg. mimo iż Calibra nawija więcej żyłki i ma mocniejszy hamulec o 1kg to wydaje mi się że jest słabsza od Nargy i szybciej się psuje..Czy mi się tylko zdaje czy ten mechanizm ma jednak duży wpływ na siłę kołowrotka? Czy jest jakiś czas żeby zwrócić kołowrotek do sklepu bo nową Calibrę jeszcze nie używaną mogę zwrócić a używaną już nie przyjmują dlatego drugie moje pytanie czy jak naprawię wszystko w kołowrotku to mi ją przyjmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, londoo napisał:

Dzień dobry,posiadam kołowrotki Narga 8000 który ma mechanizm 44,6kg i niedawno kupiłem Caliber HSV - sprawdziłem specyfikację tego drugiego na Rosyjskim vk. i tam podają że jego mechanizm to tylko 31,72kg. mimo iż Calibra nawija więcej żyłki i ma mocniejszy hamulec o 1kg to wydaje mi się że jest słabsza od Nargy i szybciej się psuje..Czy mi się tylko zdaje czy ten mechanizm ma jednak duży wpływ na siłę kołowrotka? Czy jest jakiś czas żeby zwrócić kołowrotek do sklepu bo nową Calibrę jeszcze nie używaną mogę zwrócić a używaną już nie przyjmują dlatego drugie moje pytanie czy jak naprawię wszystko w kołowrotku to mi ją przyjmą?

Witaj

Sprzęt można oddać do sklepu do 2 godzin (czasu realnego) tylko pod warunkiem że nie był on używany. Z tego co piszesz nie będziesz mógł oddać tego kołowrotka, mimo że go naprawisz do 100% 

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Levo napisał:

Witaj

Sprzęt można oddać do sklepu do 2 godzin (czasu realnego) tylko pod warunkiem że nie był on używany. Z tego co piszesz nie będziesz mógł oddać tego kołowrotka, mimo że go naprawisz do 100% 

Levo

aha ok ,dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
36 minut temu, many19721 napisał:

Siema. O jako konkretnie model kołowrotka ci chodzi. Bo 6000 nie jest równe 6000. Model kołowrotka.

Pozdrawiam.

Cześć Many interesuje mnie następny kołowrotek taki jak Commandor GS60S , szukam teraz mocniejszy kołowrotek po calibrze hsv 15,5kg..

Edytowane przez MINIEKK
poprawa nazwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Kolejnym kołowrotkiem jak powinien cię zainteresować to tylko i wyłącznie Tagara 10000, na zamknięciu 63 kg. Kupowanie Commandor GS60S jest bez sensowne. Ale twój wybór, twoje decyzje. Ale wracając do tematu Commandor GS60S, ostyluje w granicah 35 kg na zamknięciu. Tak na marginesie.....Zostań przy Caliber i zbieraj na Tagare, to najlepsza opcja z możliwych..

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, many19721 napisał:

Powiem ci tak. Kolejnym kołowrotkiem jak powinien cię zainteresować to tylko i wyłącznie Tagara 10000, na zamknięciu 63 kg. Kupowanie Commandor GS60S jest bez sensowne. Ale twój wybór, twoje decyzje. Ale wracając do tematu Commandor GS60S, ostyluje w granicah 35 kg na zamknięciu. Tak na marginesie.....Zostań przy Caliber i zbieraj na Tagare, to najlepsza opcja z możliwych..

Pozdrawiam.

 

 

Tak zrobię dzięki Many;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak chłopu na miedzy różnice między siła hamulca a wytrzymałością mechanizmu ?

Pewnie dla niektórych to oczywiste, ale nie dla mnie:P

Przykładowo: mam koło z mechanizmem 60, hamulcem 40,  kija 80 kg i linkę 70 kg.

Czyli jeśli będę miał ja kiju rybę do 70kg i skręcę hamulec na max to nie uszkodzę koła/hamulca?

A jeśli w takiej same sytuacji na kiju będzie rybka 65 kg to kołowrotek strzeli?

I  co oznacza siła hamulca ?   Czy większy hamulec  po prostu szybciej zmęczy przy tym samym ustawieniu rybkę niż słabszy?

Czy to inaczej działa?:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gumbi69 Gdzieś w tej części poradnika to wyjaśniłem.

a w skrócie jeśli:
kołowrotek ma hamulec 10kg a wytrzymałość mechanizmu 20kg a ryba 15kg, haczyk 12kg a żyłkę na 18kg a kij 30kg to przy skręceniu kołowrotka na 30, szlak trafi najpierw haczyk, potem żyłkę, następnie kołowrotek a wszystko z nich weźmie ze sobą rybę - w skrócie 😄

Edytowane przez HANPL
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Teraz, p_system napisał:

Witam wróciłem do gry po prawie roku przerwy mógłby ktoś wstawić specyfikacje kołowrotków

Witaj @p_system

Najnowsze i zawsze zgodne ze stanem prawdziwym są te w grze ( w sklepie) 

Przedstawiane powyżej od graczy RU sa tylko testami zrobionymi przez graczy - niepotwierdzone informacje przez deweloperów i nie uwzględniają zmian które mogły/mogą nastąpić. 

Zalecam ostrożność przy sugerowaniu się tylko tymi “testami” zrobionymi przez graczy z RU. 

Jaki kołowrotek potrzebujesz, co chcesz łowić ?

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, p_system napisał:

ile wytrzymuje venga i tagara

Venga 10000 jest dużo mocniejsza od Tagary 10000 i na tą chwile to "end game" kołowrotek spinningowy , ale Tagara też jest dobrym kołowrotkiem (to taki przystanek przed Vengą) ale na największe okazy zdecydowanie polecam Venge 10000.
Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
W dniu 10.06.2023 o 03:44, mikulapiotr1967 napisał:

witam serdecznie czy jest jakas aktualna tabela ktora pokazuje sile mechanizmow multiplikatorow klasycznych i ciezkich jesli tak uprzejmie prosze  o info na ten temat 

z gory dziekuje 

Witaj
РАСЧЁТ ПРОЧНОСТИ СНАСТЕЙ РР4 - Arkusze Google
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...