Skocz do zawartości

Umiejętności – temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Borewicz. Miałem kiedyś problem z czymś takim w Stalkerze. Znalazłem sposób na zwiększenie udźwigu plecaka, ucieszyłem się bardzo, lecz wkrótce tak zaczęło przycinać tak, że trzeba było ograniczać ciężar. Tutaj tych wszystkich dupereli jest tyle, że przyszło mi właśnie do głowy czy optymalizacja nie zacznie się grzać z czasem... Ale na razie jest ok. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cze ! Mam nadzieje że ktos mi odpowie . Mam 26 lv i chce zrobic darmowy reset umiejętności . Mam rozdane do tej pory 39 pkt ( nie liczę wspólnych np. kołowrotek o szpuli stałej).

Przy resecie pisze ze zostana mi zwrócone tylko 32 pkt. Dlaczego i co sie stanie z pozostałymi 7 pkt . wiem ze iepotrzebnie nawalilem sobie umiejetnosci w spina np. łowienie castingiem czego prawdopodobnie nigdy nie bede robił . Może mi ktos wyjasnic co sie stanie z "tymi 7 pkt " ? . Po prostu przepadna i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miruna
Po resecie punktów odzyskujesz wszystkie rozdane. Nic nie przepada!
O ile mi wiadomo, nic się nie zmieniło w tej kwestii 😉
Gdzie są brakujące? Tak jak słusznie zauważyłeś, są umiejętności wspólne, gdzie dając w jedną, punkty pojawiają się również w drugim miejscu z automatu.
Musiałbyś pokazać zrzuty ekranu jak masz rozdane swoje punkty. Masz np. dane w łowienie wędką karpiową? Jeśli tak, to zobacz, czy masz punkty korzystanie z wędki spod i wędki markerowej (chyba były również wspólne, o ile się nie mylę), a w nie prawdopodobnie nie dawałeś punktów.

 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, miruna napisał:

myślę że tu jest pies pogrzebany - pokazuje ze jest zainwestowane 20 pkt a przy liczeniu wychodzi 27 - wiec co jest wspolne oprócz kołowrotka o szpuli stałej ?

Zrzut ekranu (4).png

"wiec co jest wspolne oprócz kołowrotka o szpuli stałej ?"
Pkt w wędka spinningowa statkuje się z castingową. wydajesz 7 dodaje 14.
Pozdrawiam.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AshleyRiot Ja kiedyś męczyłem Many19721 jak najlepiej rozdać punkty 😄
Oto link do tamtego posta z rozdaniem punktów w gruncie:

Mogę Ci osobiście podpowiedzieć, abyś się zastanowił, czy na pewno wydać wszystko w grunt 😉
Jeśli będziesz robił PV, to na pewno przydadzą Ci się punkty (5) w mieszanie zanęt, bo szkoda grubą kasę marnować na słabe przynęty.
Może Ci się nudzić grunt i dla odmiany troszkę będziesz łapał spinningiem lub na spławik.
Widzę, że masz 20lvl. Z resetem punktów i ponownym rozdaniem poczekałbym co najmniej do 25lvl.
Ja u siebie reset robiłem koło 30 o ile dobrze pamiętam 😉 Punkty rozdałem optymalnie w grunt i spinning i w spławik przelotowy. Od mieszania zanęt rozpocząłem rozdawanie punktów 😄

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Niestety reset rozdany za czasow kiedy gralem na steam i podchodzilem lekko do tej gry . Na szczescie duzo tych pkt nie bylo, a te rozdane nie są chybione. Zaneta x 5 , reszta tez nie jest chybiona, patrzac na grunt okiem Many19721. Jedynie 2 pkt mam w feeder , ktorych Many nie dawal. Grunt jest bardziej wymuszoną technika gry ze wzgledu na ekonomie na tym etapie co jestem. Raczej preferuje bardziej finezyjne lapanie jak bolonka , czy matchowka.....ale na przyjemnosci przyjdzie czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel9970 Na początku masz niewiele punktów do rozdania.
Jeśli chodzi o grunt, to możesz dać kilka w "korzystanie z kołowrotka o szpuli stałej" (wspólne punkty dla gruntu i spinningu), "używanie prostego zestawu gruntowego", "korzystanie z klasycznego zestawu z włosem" oraz punkty w koszyk.
Na początku wędka karpiowa jest niedostępna, więc możesz zainwestować w "łowienie feederem", bo takich wędek używasz.
Jeśli chodzi o spinning, to po kolei 😉 Łowienie obrotówką, wahadłówką, jigowanie, łowienie na wobler.
Jak odblokujesz już wędkę karpiową i kupisz sobie 2-3 zestawy, to możesz zrobić restart punktów i rozdać je jeszcze raz.
Pierwszy restart jest dostępny za darmo, więc warto go trzymać na dalszy etap gry 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@YGREK Do szybkiego rozwijania umiejętności pomocny jest bonus Happy Hour. Postęp umiejętności jest podwajany podczas bonusu Happy Hour i dodatkowe posiadając konto premium masz zwiększona szansa na zdobycie punktów umiejętności wędkarskich i craftingu.
Nie wiem jaki masz procent w umiejętności pozyskiwanie przynęt.
Do 20% robi się kulki chleba
20% - 25% pęczak
25% - 30% słodkie ciasto
30% - 35% ciasto z kaszy manny
35% - 40% ciasto czosnkowe
40% - 45% ciasto grochowe
45% - 100% ciasto jajeczne

W między czasie przerabiasz złowione ryby na kawałki ryb.
Większość użytkowników dobijało 100% na cieście jajecznym. Powyżej 90% idzie ciężko, ale idzie 😉
Potrzebna jest wytrwałość i konsekwentność w dążeniu do celu, a konto premium bardzo przyśpiesza osiągnięcie go 😄

Edytowane przez Borewicz
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
49 minut temu, mlodywedkarz napisał:

Jakies dobre blachy albo gumy na volkov ??? Mam dopiero 30% na spin.

Na początek nastawiasz się na konkretny gatunek, czy chcesz połapać?
Wejdź sobie w rekordy z Volkhov i zobacz na jakie blachy, gumy łapią dane gatunki. Możesz również zobaczyć w rekordach tygodniowych na co jest łowiony ten gatunek, chociaż jeśli przynęta dobrze działa na innej mapie, to nie musi być dobra akurat teraz na Volkhov...
Przejrzyj sobie na forum dział z okazami i zobacz jakie zestawy mieli złożone inni gracze. Rodzaj linki, rodzaj i długość przyponu ma bardzo duże znaczenie. Mając złożony zestaw, posiadając najpopularniejsze przynęty na danym zbiorniku, pływasz z ogromną cierpliwością i liczysz na to, że coś się większego zaczepi 😉 
Jeśli chodzi o % w spiningu, to popływaj sobie trochę na Volkhovie i zobaczysz jak szybko będziesz zdobywał kolejne %...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam pytanie.

Czy jeśli rozwinę umiejętność np. "Korzystanie z klasycznego multiplikatora" to czy punkty zostaną dodane jednakowo do korzystania z wszystkich multików  (ciężkie, niskoprofilowe, duże ciężkie) czy muszę do każdego osobno ładować punkty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...