Skocz do zawartości

Metody połowu - temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ejsioo przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Z okazji "pierwszej niebieskiej", ale i wyprzedzając ewentualne zapytania opiszę metodę jaką wykorzystuję przy połowie okoni.

Łowię je w zasadzie tylko i wyłącznie spinningowo. Powodem z jakiego to robię jest fakt iż szaleją wręcz za jaskrawymi gumkami z serii Red Man Tackles Quicker. Nie ma tu znaczenia rozmiar gumy - równie dobrze atakują wersję 7.5 co i 11.5cm.

Używam głównie gum w kolorze zielonym i różowym sporadycznie coś innego. Przynęty te możemy użyć na główkach jigowych, bądź na haczykach offsetowych. W zależności od rozmiaru przynęty dobieramy do niej rozmiar główki/haka. Wybór metody powinniśmy uzależnić od miejsca połowu. Myślę że w łatwiejszych warunkach z powodzeniem można stosować główki jigowe - tak jak robiłem to na Komarówce, sporadycznie jednak trafiają się na nie uderzenia szczupaków. Warto mieć wtedy zestaw z zamontowanym przyponem stalowym. W cięższe warunki (dno z możliwymi zaczepami) polecam metodę drop-shot.

W przypadku drop-shot - jeśli jesteśmy we właściwym miejscu (o właściwej porze) skuteczność quickerków jest niemalże 100% - można wyciągnąć całą siatkę okoni i trafi się może jedna rybka z innego gatunku (trawianka bądź mały kleń).

Przykładowym spotem okoniowym dla początkujących są komarówkowe okolice namiotu (51:59) bądź "zatoka okoni" (55:45).

Teraz do rzeczy. Ryby te aktywność wykazują od godziny 4:30 do północy, słabiej żerują w samo południe. Najlepsza pora to poranek od 5 do powiedzmy 10 i wieczór od 16 do 21. Pierwsze i ostatnie sztuki łowimy od i do godzin jakie wymieniłem wyżej, między północą a 4:30 brań praktycznie niema.

Teraz kilka słów o technice połowu.

Zestaw zarzucamy troszkę dalej niż potencjalna strefa żerowania okonia. Na kołowrotku ustawiamy niewielką siłę hamulca (w moim przypadku - Proton Pro zazwyczaj ustawiam 10) tak aby ryba miała szansę "odbić". Jeśli puści przynętę nie zrażamy się tym - najczęściej atakuje ją ponownie. Szybkość zwijania możemy ustawić między 9-11(używam 9). Czy jesteśmy w dobrym miejscu i we właściwym czasie łatwo stwierdzić po "wciągnięciu" przynęty w strefę brań. Po zatrzymaniu zwijania na powierzchni wody powinniśmy zaobserwować pojawianie się charakterystycznych okręgów - to znak że okonie już interesują się naszą gumką. Już wtedy można poczekać chwilkę (czasami sama obecność przynęty wystarcza), jeśli pojawianie się okręgów ustaje prawym przyciskiem myszy podciągamy naszego quickerka (przy dłuższych podciągnięciach i miarowym zwijaniu nadmiaru żyłki łatwo uzyskamy "jig step") delikatnym ślizgiem po czym zwijamy nadmiar żyłki. Ataki najczęściej występują właśnie podczas opadu naszej gumki, gdy zwijamy żyłkę.

Największe okonie są dość ospałe - wolą zassać gumę delikatnie prowadzoną. Raczej nie będą się uganiać za szybko prowadzoną przynętą.

To w zasadzie chyba wszystko - wpis dodaję, gdyż zauważyłem po profilach graczy że sporo wędkarzy niema okazów tego właśnie gatunku. Myślę, że wszystko co napisałem powinno pomóc zmienić ten stan.

Życzę wszystkim powodzenia przy garbuskach no i oczywiście okazów podobnych do mojego 😉

20190711021153_1.jpg

  • Thanks 6
  • Lubie to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No w sumie mamy nowe metody na gruncie tylko zeby korzystac z nich w pelni trzeba miec odblokowane "kanapki" na zestawach spławikowych . W takim wypadku w sumie po co jest to drzewko skoro skupiajac sie na metodzie ktora nas interesuja nie bedziemy mogli z niej w pelni korzystac ?

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Valar.Morghulis napisał:

Witam, gram sobie od czasu do czasu, wchodzę dzis i zonk nie mogę założyć kulek proteinowych na feedera???, o co c'mon? Jeśli zmieniły się sposoby łowienia na kulki to kto mi odda kasę za zakup tych kulek???

Taaaa to jest jakaś abstrakcja. Ostatnie 2 miesiące praktycznie w ogóle nie grałem w RF4 czekając na nową miejscówkę. Wchodzę odpalam.......nie można używać kulek na feederach...exit game, dziękuję dobranoc. 

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starzy wyjadacze maja to gdzieś bo i tak mają spławik i feeder wymaxowany a świerzaki jeśli chcą łowić na kulki to osobno na spławik i osobno na feeder muszą odblokować umiejętność, przed aktualizacją 35% spławika odblokowywało kulki na spławik i feeder a teraz 45% tylko na spławik odblokowuje a feeder trzeba osobno, zmieńcie nazwe gry na Russian Carp 4 i jeszcze więcej gatunków karpia dajcie, jedyny pozytyw aktualizacji to że robale można w sklepie dostać po 30szt zobaczymy na jak długo bo jak się skończą to kulek nie będzie, robali nie będzie i będziemy na .... łowić, aktualizacja tylko pod starych graczy a młodym kłody pod nogi, ten kto to wymyślił to "gigant" intelektu pierwsza klasa......

i za kulki kase wszystkim pooddawajcie co nie mają teraz umiejętności odblokowanej

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech odkupią te zbędne rzeczy kulki, przypony za normalna cenę! na nowy kolowrotek będe miał... Zreszta co to za symulator, w realu na spining chce założyć spławik to założe, na karpia z bambusem chce iść to pójdę, jak zjem to po 2 godzinach nie jestem głodny i najlepsze jakim trzeba być debilem żeby nie pokroić ziemniaka?, czas leci w grze jak oszalały, a podczas zwijania wędki jest totalnie nie realny, tutaj tylko ograniczenia i gra dla starych 'graczy' wszelkie patche i usprawnienia pod nich, nowi gracze nie mają szans na okazy, nie mają możliwości łapania na co chca i jak, dlatego szybko odchodzą do innych 'symulatorów'... Dodawanie nowych gatunków karpii to absurd, lepiej dodać inne gatunki popularnych ryb. Szkoda słów...

Edytowane przez Valar.Morghulis
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co namieszaliście przy okazji aktualizacji ale przed aktualizacją na spławik na 10 brań miałam może jedno puste zacięcie a teraz na 10 mam 9 pustych przy tym samym sprzęcie tej samej przynęcie i tych samych umiejętnościach odblokowanych i nie mówcie że nagle mnie otumaniło, jak tak to ma teraz wyglądać to chyba podziękuje za gre i tak patrząc na czat kto gra to 90% to są osoby 30 lvl + a 90% ludzi z niskimi lvl wywiało, gratulacje.....

Edytowane przez SilverBanshee
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 11:35, SilverBanshee napisał:

Nie wiem co namieszaliście przy okazji aktualizacji ale przed aktualizacją na spławik na 10 brań miałam może jedno puste zacięcie a teraz na 10 mam 9 pustych przy tym samym sprzęcie tej samej przynęcie i tych samych umiejętnościach odblokowanych i nie mówcie że nagle mnie otumaniło, jak tak to ma teraz wyglądać to chyba podziękuje za gre i tak patrząc na czat kto gra to 90% to są osoby 30 lvl + a 90% ludzi z niskimi lvl wywiało, gratulacje.....

U mnie to samo, 10 zacięć jedna ryba, 9 idzie w tlen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 19:35, Valar.Morghulis napisał:

U mnie to samo, 10 zacięć jedna ryba, 9 idzie w tlen...

Przed aktualizacją zakładałem robaka albo kukurydzę lub też kulki z chleba na haczyk numer 6 Średni i miałem ładne wprost piękne połowy(karasie,płocie,małe leszcze,Liny i węgorz potrafił się złapać)teraz po aktualizacji brania są mizerne mówiąc wprost człowiek się nudzi i myśli sobie kurde co mnie podkusiło by w to grać jak tu nic się nie dzieje.Człowiek siedzi bite cztery godziny i złowi 5 ryb żadna to uciecha i żadne to pocieszenie.Wiem że to nie jest dział odpowiedni ale moim zdaniem niech poprawiają grę spoko ale przy tym nie psując zabawy innym bo tym że zmienili technikę brań i zachowania się wędek przy braniu ryby to sami sobie strzeli w kolano przeciwnie powinno być więcej brań i więcej zabawy przy wędkach a przy tym więcej ryb mogą być małe nie muszą być duże.Pozdrawiam.

Edytowane przez Tomaszek4444
błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomaszek4444 napisał:

Przed aktualizacją zakładałem robaka albo kukurydzę lub też kulki z chleba na haczyk numer 6 Średni i miałem ładne wprost piękne połowy(karasie,płocie,małe leszcze,Liny i węgorz potrafił się złapać)teraz po aktualizacji brania są mizerne mówiąc wprost człowiek się nudzi i myśli sobie kurde co mnie podkusiło by w to grać jak tu nic się nie dzieje.Człowiek siedzi bite cztery godziny i złowi 5 ryb żadna to uciecha i żadne to pocieszenie.Wiem że to nie jest dział odpowiedni ale moim zdaniem niech poprawiają grę spoko ale przy tym nie psując zabawy innym bo tym że zmienili technikę brań i zachowania się wędek przy braniu ryby to sami sobie strzeli w kolano przeciwnie powinno być więcej brań i więcej zabawy przy wędkach a przy tym więcej ryb mogą być małe nie muszą być duże.Pozdrawiam.

To co tu napiszę to nie będzie antidotum na twoje problemy i frustracje, ale raczej będzie cię miało skłonić do innego spojrzenia na tą sprawę. Nie napisałeś jakie ryby złowiłeś i na jakie się nastawiałeś. Nawet jeśli byłyby to jesiotry, gdzie jedna trofka jest w stanie zrekompensować w pewnym stopniu stracony czas w stosunku do zarobku, nawet ta najmniejsza dała by średnią 300 srebra na 1h, to można by było to zrozumieć, ale jeśli poszedłeś na drobnice i miałeś takie efekty, to nie wiem na co liczyłeś i chodź bym nie wiem jak się starał to nie zrozumiem co ty tam robiłeś jeszcze po 20 minutach i jakie byś musiał mieć brania żeby się zwrócił ten stracony czas.
Polecam przeczytać poradnik do gry, gdzie opisano jak działają zanęty itp.
Czasami samemu zdarza mi się, zapomnieć oglądając jakiś film lub w trakcie strumyka, że łowie ryby, bo ktoś zagada albo coś w tym stylu, ale nie tyle czasu. Osobiście staram się nigdy nie siedzieć dłużej na pustym spocie niż 1h, a po 20 min już kombinuję co robię źle i to zmieniam, albo spota lub mapę, bo to nie ma sensu inaczej.
Mam nadzieję że zrozumiałeś co miałem na myśli i w niczym cię nie uraziłem.
Powodzenia i samych trofek życzę.

 

Edytowane przez HANPL
  • Sad 1
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja niby wszystko ok, ale:

- dyskryminacją graczy jest tak ustawienie używania zanęt i przynęt

- dyskryminacją jest nie umożliwienie zakupu odpowiedniego sprzętu (bo LV)

- a juz najwiekszą dyskryminacją graczy jest robienie zawodów, gdzie niestety gracz nie maja szansy na złapanie ryby poprzez niemożliwość zakupu, uzywania zanet, możliwości wejścia na łowisko gdzie dana ryba występuje etc.

Tak więc gra jest dla wszystkich czy jak?

Edytowane przez Valar.Morghulis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Valar.Morghulis napisał:

- dyskryminacją graczy jest tak ustawienie używania zanęt i przynęt

Musiał byś rozwinąć co masz na myśli

1 godzinę temu, Valar.Morghulis napisał:

- dyskryminacją jest nie umożliwienie zakupu odpowiedniego sprzętu (bo LV)

Każdy sprzęt możesz kupić, ale nie możesz używać bez odpowiedniego lvl, tak samo jak możesz być właścicielem auta bez prawa jazdy i raczej podobnie jest w 90% gier w jakie grałem.
 

1 godzinę temu, Valar.Morghulis napisał:

- a juz najwiekszą dyskryminacją graczy jest robienie zawodów, gdzie niestety gracz nie maja szansy na złapanie ryby poprzez niemożliwość zakupu, uzywania zanet, możliwości wejścia na łowisko gdzie dana ryba występuje etc.

Zawody są różne, bo i gracze różnie rozwijają swoje postacie i nie da się dogodzić wszystkim naraz. Im więcej będziesz grać, tym bardziej będziesz rozwijał swoja postać i tym większe będziesz mieć szanse w zawodach. 

1 godzinę temu, Valar.Morghulis napisał:

Tak więc gra jest dla wszystkich czy jak?

Tak, dla wszystkich tych którzy chcą grać i poświęcić tej grze trochę czasu, ale na pewno nie dla tych co by chcieli mieć wszystko na pierwszym levelu, bo stać ich kupić wszystko za realne pieniądze i być na poziomie kogoś co pracował na to miesiącami.

Pozdrawiam 

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 22:04, HANPL napisał:

Niby racja nie chciałbym sie spierać, ale 😄

Musiał byś rozwinąć co masz na myśli

-A np to że nie można robic zanęt na 20lv bez rozwinięcia umiejętności to absurd (ide do sklepu kupuje co trzeba i mieszam zanęte czy wyjdzie  czy nie to zależy od uiejętności - ale i tak jakas zaneta wyjdzie, tu kupuje składniki i ZONK zapomniałem jak sie wrzuca do wiadra i miesza, btw nie mogę wrzucić do wiadra i wymieszac bo nie), a juz największym przewałem jest zabranie możliwości używanie przynęt które się wcześniej uzywało BO TAK! 😄 powinniście dać możliwość wykożystania tego co kto kupił i nie było by olaboga, a tak to jawne oszukiwanie graczy, kupili przynęty na karpia lub co tam, a wy zabraniacie im tego używac choć wcześniej uzywał i to jest fair? Tak jak wcześniej z robienim grzanego wina...

Każdy sprzęt możesz kupić, ale nie możesz używać bez odpowiedniego lvl, tak samo jak możesz być właścicielem auta bez prawa jazdy i raczej podobnie jest w 90% gier w jakie grałem.
-Ale mogę jeździć samochodem bez prawa jazdy 😄

Zawody są różne, bo i gracze różnie rozwijają swoje postacie i nie da się dogodzić wszystkim naraz. Im więcej będziesz grać, tym bardziej będziesz rozwijał swoja postać i tym większe będziesz mieć szanse w zawodach.

-Ale to jawna dyskryminacja słabszych graczy w grze!, jedni mogą drudzy nie? tutaj trzeba trochę elastyczności i np. ustawiać zawody 1-10, 10-20, 20-30, i na pewno nie na akwenach do których gracze nie maja dostępu aby złapać rybę x. 

Tak, dla wszystkich tych którzy chcą grać i poświęcić tej grze trochę czasu, ale na pewno nie dla tych co by chcieli mieć wszystko na pierwszym levelu, bo stać ich kupić wszystko za realne pieniądze i być na poziomie kogoś co pracował na to miesiącami.

-I (nie zaczyna się zdania od i :D) to pokazuje że gra jest nie dla wszystkich :d

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Valar.Morghulis napisał:

-A np to że nie można robic zanęt na 20lv bez rozwinięcia umiejętności to absurd (ide do sklepu kupuje co trzeba i mieszam zanęte czy wyjdzie  czy nie to zależy od uiejętności - ale i tak jakas zaneta wyjdzie, tu kupuje składniki i ZONK zapomniałem jak sie wrzuca do wiadra i miesza, btw nie mogę wrzucić do wiadra i wymieszac bo nie)

Zdecydowanie wolę nie móc czegoś robić, niż robić i wydawać pieniądze na coś co nie będzie działać. Widzisz, zrobienie odpowiedniej zanęty w realu też nie jest łatwe, można nawet zepsuć kupioną gotową, a co dopiero zrobić ją od podstaw. Gwarantuje ci że zanęta, w której dasz wszystkiego w takiej samej ilości nie będzie dobra. Każdy składnik ma swoje właściwości, mąka kukurydziana na przykład mocno skleja i nie daje się jej więcej niż 20%. Dasz więcej, wsadzisz do koszyka i za 2h wyciągniesz taki sam kamień. Składniki do zanęt w grze są tak dobrane żebyś je odblokował wtedy gdy będziesz ich potrzebował, bo po co ci składniki na jesiotry na 20 lvl ? 
 

2 godziny temu, Valar.Morghulis napisał:

a juz największym przewałem jest zabranie możliwości używanie przynęt które się wcześniej uzywało BO TAK! 😄 powinniście dać możliwość wykożystania tego co kto kupił i nie było by olaboga, a tak to jawne oszukiwanie graczy, kupili przynęty na karpia lub co tam, a wy zabraniacie im tego używac choć wcześniej uzywał i to jest fair?

Zmieniły się metody w których można stosować niektóre przynęty, a niektórych nie, ale nie zmieniło się nic żebyś nie mógł w ogóle ich stosować, chyba że nie masz odblokowanej umiejętności. 

 

2 godziny temu, Valar.Morghulis napisał:

-Ale mogę jeździć samochodem bez prawa jazdy 😄

Możesz ale zapewniam że będzie to krótka jazda, a ta gra po części ma uczyć tych dobrych a nie złych rzeczy.
 

2 godziny temu, Valar.Morghulis napisał:

-Ale to jawna dyskryminacja słabszych graczy w grze!, jedni mogą drudzy nie? tutaj trzeba trochę elastyczności i np. ustawiać zawody 1-10, 10-20, 20-30, i na pewno nie na akwenach do których gracze nie maja dostępu aby złapać rybę x. 

Rozumiem że według twojej teorii  Polska reprezentacja w piłce nożnej też jest dyskryminowana, bo znikome mają szanse żeby wygrać mistrzostwa świata, to trzeba im może nowy świat zorganizować ?

Może warto by było żebyś sprawdził poprzednie wyzwania i ile osób o niskim czy nawet średnim lvl brało w nich udział, a nagrody tyły znacznej wartości. Robienie czegoś dla 3 osób to trochę, bez sensu. W dodatku  20 poziom, z vipem to kilka dni gry, 10 poziom to kilka godzin i wydaje ci się że gracze na starcie swojej kariery szukają od razu zawodów do wygrania? To mogę cię zapewnić że tak nie jest.

2 godziny temu, Valar.Morghulis napisał:

-I (nie zaczyna się zdania od i :D) to pokazuje że gra jest nie dla wszystkich :d

Zupełnie tak jak reprezentacja Polski, a to też jest proste tak jak mówisz o mieszaniu zanęt. Piłka jest jedna, bramki dwie co w tym trudnego, każdy da rade. Co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, HANPL napisał:

Zdecydowanie wolę nie móc czegoś robić, niż robić i wydawać pieniądze na coś co nie będzie działać. Widzisz, zrobienie odpowiedniej zanęty w realu też nie jest łatwe, można nawet zepsuć kupioną gotową, a co dopiero zrobić ją od podstaw. Gwarantuje ci że zanęta, w której dasz wszystkiego w takiej samej ilości nie będzie dobra. Każdy składnik ma swoje właściwości, mąka kukurydziana na przykład mocno skleja i nie daje się jej więcej niż 20%. Dasz więcej, wsadzisz do koszyka i za 2h wyciągniesz taki sam kamień. Składniki do zanęt w grze są tak dobrane żebyś je odblokował wtedy gdy będziesz ich potrzebował, bo po co ci składniki na jesiotry na 20 lvl ? 

Poprosze nie zmieniaj kontekstu, chodziło tutaj o 'symulator', i odpowiedź w stylu dev RF4 bo na przykład lubię miec zanęte? 

Zmieniły się metody w których można stosować niektóre przynęty, a niektórych nie, ale nie zmieniło się nic żebyś nie mógł w ogóle ich stosować, chyba że nie masz odblokowanej umiejętności.

Zmieniły się metody bo tak chciał dev, ale zabrali możliwośc złapania porządnego okazu np. ulubionej ryby w Russiab Carp 4 czyli karpi na niedźwiadku, i tu pijawia się pytanie dlaczego przed aktualizacją nikt o tym nie pisał mówił, rozumiem że weszła aktualizacja i nikt wcześniej o tym nie wiedział? (nikt by wtedy nie kupował tych przynęt) oczywiście mozna to odblokować ale dlaczego wcześniej można było a po upp nie? btw odblokowanie niektórym zajmie wieki...

Możesz ale zapewniam że będzie to krótka jazda, a ta gra po części ma uczyć tych dobrych a nie złych rzeczy.

Wierz mi na pewno nie będze to krótka jazda, a na razie ta gra nie uczy niczego dobrego tylko tego jak silniejsi moga manipulowac słabszymi

Rozumiem że według twojej teorii  Polska reprezentacja w piłce nożnej też jest dyskryminowana, bo znikome mają szanse żeby wygrać mistrzostwa świata, to trzeba im może nowy świat zorganizować ?

I znów zmieniasz sens problemu nie mówimy tu o wyzwaniach tylko o zawodach, jeśli robicie zawody gdzie trzeba wyciągnąć rybę do której nie ma dosępu rzesza luddzi z niskim lv oraz ta ryba występuje na łowisku na który nie można wejść z niskim lv to jak nawiemy te zawody? fair? widac że według was tak.

Może warto by było żebyś sprawdził poprzednie wyzwania i ile osób o niskim czy nawet średnim lvl brało w nich udział, a nagrody tyły znacznej wartości. Robienie czegoś dla 3 osób to trochę, bez sensu. W dodatku  20 poziom, z vipem to kilka dni gry, 10 poziom to kilka godzin i wydaje ci się że gracze na starcie swojej kariery szukają od razu zawodów do wygrania? To mogę cię zapewnić że tak nie jest.

Zupełnie tak jak reprezentacja Polski, a to też jest proste tak jak mówisz o mieszaniu zanęt. Piłka jest jedna, bramki dwie co w tym trudnego, każdy da rade. Co nie ?

I naprawdę nie zamierzam już więcej na ten temat dyskutować, szkoda czasu Twojego i mojego. Widac tylko starą zasadę że sposób patrzenia zależy od sposobu siedzenia, i wierz mi pomimo niskiego lv, znam ta grę oraz większość graczy od jej początków w cyrylicy. Tak więc myślę  że ta dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi. Macie większe możliwości represji 🙂 a kolejny ban i tak nie zrobi na mnie większego wrażenia, więc nie ma sensu się spierać z góry o przegrana sprawę, pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec.
Wyraziliśmy  swoje opinie w kulturalny sposób, nikomu nie ubliżając, więc jestem pewny że żadnemu z nas żadne restrykcje nie grożą. 
Ponad to masz racje gra jest ich i mogą zmieniać ją do woli, zgodnie z zaakceptowanym przez nas regulaminem.
Jedyne co możemy zrobić, to pisać sugestie licząc że je wprowadzą, lub sam wiesz co możemy zrobić.
Dla mnie wszystko w nowej aktualizacji jest na plus, ty masz inne zdanie i je szanuje.
Czy bym grał w nią, gdybym teraz zaczynał, na pewno, ludzie zaczynają i grają to zapewne tez bym się przystosował bym sobie radził.
Wracając do meritum czy gra jest dla wszystkich, to nadal twierdzę że tak. Dla wszystkich którzy chcą w nią grać, w taką jaka jest, jedynie próbując ją zmienić pisząc sugestie w tym temacie. 

Pozdrawiam 

 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
22 minuty temu, Wentkasz z Polszy napisał:

Proste pytanie. Widziałem, że w niektórych postach trofek ludzie piszą metoda "dryf". Czy polega ona na tym, że zarzuca się zestaw spinningowy i po prostu płynie z prądem w łodzi czekając na branie? Czy coś opacznie rozumiem? Proszę o odpowiedź 🙂

Dokładnie tak, najczęściej się to robi na minimum dwie wędki, ustawia się łódkę tak żeby z wyłączonym silnikiem spływała z prądem nad pożądanym miejscem, a wędki zarzuca się za nią tak, żeby zestaw ciągnął sie po dnie. Wędki oczywiście wkłada się je w uchwyty i dalej tylko czeka się na branie.

Edytowane przez Dr4ken
  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 6
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam..mam pytanie do dłużej grających może nawet do samego admina i może częściowo o mechanikę gry...ale jako nowy narybek bardzo potrzebuje waszej pomocy i rady!!! 
Oczywiście gra to gra rozumiem to nie real i zdarzają się złapanie ryby wielkości przynęty 🙂 choć są na prawdę zachwycające miejscówki i ma to głęboki sens.  Miejsce przebywania i zerowania ryb...mam na myśli żeby złapać węgorza czy miętusa trzeba ich szukać w odpowiednich miejscach co się sprawdza...Natomiast pytanie brzmi jak wygląda sytuacja z leszczem karpiem itp... 
1. Czy to jednak zwykła gra? Rozbudowany program na zasadzie wchodzę na forum patrze miejscówki karp\leszcz ustawiam klips zanęta i na tym koniec... bo w tym spocie 70% brań to leszcze 10% karpie zależy co na haczyku 20% inne
2. Czy może ta gra jest czymś więcej i ten świat bardziej żyje?? Taki przykład... Podoba mi się miejsce (krajobraz) topografia środowisko wszystko pasuje moim zdaniem można łapać spokojnie leszcze lub karpie może jakiś amur już nie ważne dokładnie co...i nie chce tego robić na spocie obok gdzie siedzi 30 osób bo mi się tam dla przykładu nie podoba... Czy jeśli będę odpowiedno nęcił  w skrócie spełnię niezbędne wymagania nawet jeśli to potrwa 10 dni czasu gry lub 2 dni czasu realnego czy udało się komuś ściągnąć na taką miejscówkę pożądaną rybę?? Czy komuś udało się w ten sposób zrobić połów życia ?? Czy warto inwestować w zanętę i to się zwróci satysfakcjonującym połowem  czy to będzie ewentualnie jeden ślepy przypadek?? Czy po wylogowaniu się jest szansa, że ta ryba będzie tak jakiś czas krążyć czy znowu 10h żeby ją ściągnąć z powrotem o ile się da??? Czy komuś udało się coś takiego??? Czy ktoś z wielkich wędkarzy dłużej  grających próbował?? Czy prędzej odnajdę nowy spot gdzie znajdę rybę!? jeśli nie chce metody nr 1? proszę o wasze rady opinie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bocian_84 napisał:

Witam..mam pytanie do dłużej grających może nawet do samego admina i może częściowo o mechanikę gry...ale jako nowy narybek bardzo potrzebuje waszej pomocy i rady!!! 
Oczywiście gra to gra rozumiem to nie real i zdarzają się złapanie ryby wielkości przynęty 🙂 choć są na prawdę zachwycające miejscówki i ma to głęboki sens.  Miejsce przebywania i zerowania ryb...mam na myśli żeby złapać węgorza czy miętusa trzeba ich szukać w odpowiednich miejscach co się sprawdza...Natomiast pytanie brzmi jak wygląda sytuacja z leszczem karpiem itp... 
1. Czy to jednak zwykła gra? Rozbudowany program na zasadzie wchodzę na forum patrze miejscówki karp\leszcz ustawiam klips zanęta i na tym koniec... bo w tym spocie 70% brań to leszcze 10% karpie zależy co na haczyku 20% inne
2. Czy może ta gra jest czymś więcej i ten świat bardziej żyje?? Taki przykład... Podoba mi się miejsce (krajobraz) topografia środowisko wszystko pasuje moim zdaniem można łapać spokojnie leszcze lub karpie może jakiś amur już nie ważne dokładnie co...i nie chce tego robić na spocie obok gdzie siedzi 30 osób bo mi się tam dla przykładu nie podoba... Czy jeśli będę odpowiedno nęcił  w skrócie spełnię niezbędne wymagania nawet jeśli to potrwa 10 dni czasu gry lub 2 dni czasu realnego czy udało się komuś ściągnąć na taką miejscówkę pożądaną rybę?? Czy komuś udało się w ten sposób zrobić połów życia ?? Czy warto inwestować w zanętę i to się zwróci satysfakcjonującym połowem  czy to będzie ewentualnie jeden ślepy przypadek?? Czy po wylogowaniu się jest szansa, że ta ryba będzie tak jakiś czas krążyć czy znowu 10h żeby ją ściągnąć z powrotem o ile się da??? Czy komuś udało się coś takiego??? Czy ktoś z wielkich wędkarzy dłużej  grających próbował?? Czy prędzej odnajdę nowy spot gdzie znajdę rybę!? jeśli nie chce metody nr 1? proszę o wasze rady opinie itp...

zapraszales wiec jestem :0

na wiekszosc pytan znajdziesz odp tu na forum  

jeśli masz jakies konkretne pytania do mnie to zapraszam na pw w grze chętnie podzielę się z toba i innymi graczami swoja wiedza ( niewielka ale jakas tam jest ) 

ps  nick mam taki jak tu wiec znajdziesz mnie z latwoscia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DRAGON krakow PL napisał:

zapraszales wiec jestem :0

na wiekszosc pytan znajdziesz odp tu na forum  

jeśli masz jakies konkretne pytania do mnie to zapraszam na pw w grze chętnie podzielę się z toba i innymi graczami swoja wiedza ( niewielka ale jakas tam jest ) 

ps  nick mam taki jak tu wiec znajdziesz mnie z latwoscia 🙂

No gdybym znalazł odpowiedź na zadane pytanie na forum nie traciłbym czasu na post... tak czy inaczej czekam aby ktoś podzielił się swoimi doświadczeniem na wyżej zadane pytanie bardzo proszę..

myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu.. zdrówko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bocian_84 napisał:

No gdybym znalazł odpowiedź na zadane pytanie na forum nie traciłbym czasu na post... tak czy inaczej czekam aby ktoś podzielił się swoimi doświadczeniem na wyżej zadane pytanie bardzo proszę..

myślę, że dalsza dyskusja nie ma sensu.. zdrówko 

W tej grze jak jest gdzieś ryba to złowisz ją i bez zanęty, zanęta daje tyle, że możesz dzięki niej więcej, częściej złowić, ale nie będzie tak, że gdy w miejsce w którym w ogóle nie ma ryby zanęcisz i będziesz miał dużo ryb. Ryba migruje względem wiatru i innych czynników więc nie ma tak, że na jakimś spocie jest cały czas ryba, czasami wystarczy zmienić miejsce o kilka metrów albo zmienić klips i od razu jest więcej brań. Ja jak zaczynałem grę i nie wiedziałem co to spoty sam na chłopski rozum szukałem miejsc na dane ryby i zawsze je znajdowałem, było to przyjemne i byłem z siebie dumny. Prawda jest taka, że samo łowienie zajmuje czas, więc spędzanie kilku godzin najpierw szukając miejsca jest bez sensu. To nie jest tak, że możesz zmieniać miejsca co 5 minut i będziesz wiedział, czy ryba w danym miejscu bierze. Często to zajmuje kilkanaście minut a nawet i dłużej zanim w jakimś miejscu "rozkręci" się ryba. Lepiej wykorzystać dane zebrane przez innych, a kombinować z miejscem kiedy naprawdę nie ma się brań.Ta gra to czysta matematyka ktoś Ci powie, że na coś, albo gdzieś bierze najlepiej to nie znaczy, że nie złowisz jakiejś ryby życia na zupełnie inną przynętę w innym miejscu. To, że w jakimś miejscu miałeś powiedzmy 10% na trofke bo się zastosowałeś do łownych przynęt, miałeś punkty w metode, nie znaczy, że w słabym miejscu na przypon i haczyk niedostosowany do ryby nie złowisz jakiegoś okazu z powiedzmy 2% szansą, ale to niczego nie udowadnia. Z drugiej strony w tej grze jest bardzo wiele niewiadomych i zmiennych, powstają teorie, każdy się swojej trzyma, niektóre mają w sobie ziarno prawdy, niektóre są wyssane z palca, najważniejsze to mieć otwarty umysł i nie być zamkniętym w swoich poglądach.

Edytowane przez Dr4ken
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...