Skocz do zawartości

Wędkarstwo spinningowe - UL


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

@pancer33 Przy zakupie UL zwróć uwagę na ciężar wyrzutu oraz wytrzymałość. Im te wartości są większe, tym lepiej 😉
Ja osobiście używam i polecam wędkę castingową Zeiman Legend CF66UL. Ciężar wyrzutu 1-5g, wytrzymałość 9,5kg.
Szukając wędki UL parametr "moc" musi być "ultralekka" 😉

  • Lubie to RF4PL 3
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Przymierzam się do wędki UL, przy przeglądaniu wędek castingowych w miejscu na dopuszczalne rodzaje kołowrotków spotkałem opis: 1000 LP.

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji co to te "LP". Jako, że mam już kołowrotek Zeiman Bird GSX 10S a nie chciałbym inwestować w kij, który nie będzie pasował do kołowrotka, proszę kogoś obeznanego z tematem o informację co to te nieszczęsne "LP" i czy mój kołowrotek się nada do takiej wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @LordVader,

Rozmiar każdego multiplikatora niskoprofilowego oznaczony jest jako LP - low-profile ~ niskoprofilowy. Jeśli dana wędka ma w zakładce "Dopuszczalne rozmiary kołowrotków" oznaczenie "LP", istnieje możliwość założenia multiplikatora niskoprofilowego. Kołowrotek, który posiadasz, jest kołowrotkiem o szpuli stałej, do tego kołowrotka pasować będzie wędka spiningowa.

Pozdrawiam

  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lepin napisał:

Witaj @LordVader,

Rozmiar każdego multiplikatora niskoprofilowego oznaczony jest jako LP - low-profile ~ niskoprofilowy. Jeśli dana wędka ma w zakładce "Dopuszczalne rozmiary kołowrotków" oznaczenie "LP", istnieje możliwość założenia multiplikatora niskoprofilowego. Kołowrotek, który posiadasz, jest kołowrotkiem o szpuli stałej, do tego kołowrotka pasować będzie wędka spiningowa.

Pozdrawiam

Dzięki, nie spojrzałem trochę wyżej w opisie jak wół jest napisane jakie rodzaje kołowrotków można stosować - ślepy jestem 🙂

W takim układzie mam do wyboru HC Aeros SP60UL i OR Ethnic SPM 68UL.

Parametry mają podobne - jedynie zastanawia mnie ta czułość 3/10 przy kiju Onegi - czy będzie to wyraźnie odczuwalne przy połowach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam !  Mam Pytanko - dopiero zaczynam przygodę z RF4 - pasuje mi spinning L i UL . Jeżeli   Zarówno wedki spinnigowe i castingowej sa w tej samej odmianie (modelu)

i jeżeli wędka castingowa moze miec typy kołowrtków np.: 2000 i LP tzn. że mogę do niej załozyc zarówno kołowrotek u szpuli stałej i multiplikator niskoprofilowy ?

Jeżeli tak to przy którym kołowrotku na tej wędce oddam dalszy rzut ? Pytano nr 2 - przy obrotówce np.3,53g i multiplikatorach odpowidnio o siłach wyrzutu np.: 3,7g i 2,1 g którym kołowrotkiem oddam dalszy rzut ? tym o lżejszej sile wyrzutu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, miruna napisał:

Witam !  Mam Pytanko - dopiero zaczynam przygodę z RF4 - pasuje mi spinning L i UL . Jeżeli   Zarówno wedki spinnigowe i castingowej sa w tej samej odmianie (modelu)

i jeżeli wędka castingowa moze miec typy kołowrtków np.: 2000 i LP tzn. że mogę do niej załozyc zarówno kołowrotek u szpuli stałej i multiplikator niskoprofilowy ?

Jeżeli tak to przy którym kołowrotku na tej wędce oddam dalszy rzut ? Pytano nr 2 - przy obrotówce np.3,53g i multiplikatorach odpowidnio o siłach wyrzutu np.: 3,7g i 2,1 g którym kołowrotkiem oddam dalszy rzut ? tym o lżejszej sile wyrzutu ?

 

wędki castingowe stowrzone są tylko pod multiplikatory które też mają rozmiary
i mniejsza nimnimalna waga wyrzotu multiplikatora tym dalsze ogległości osiągniesz

jak zaczynasz przygodę z tą grą to ul nie jest najlepszym wyborem bo to raczej metoda end gamowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli szukasz UL na swój lvl, to może być Zeiman Versa CF70UL. Wytrzymałość 7,5kg, ciężar wyrzutu 1-5g, od 22lvl, dodatkowy bonus to 100% do doświadczenia.

Spoiler

rf4_4.0.16557_20210623_003951.thumb.png.b2414c44de1afdb7c7264eb2aab7f827.png

Jeśli chodzi o spining o większej wytrzymałości, to polecam Barracuda CST CSM88H - tania i mocna 😉 Niestety wymagany lvl, to 26.

Spoiler

rf4_4.0.16557_20210623_004043.thumb.png.4f5d2ccbe96541050d27edf611bc2dba.png

 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Borewicz napisał:

Jeśli szukasz UL na swój lvl, to może być Zeiman Versa CF70UL. Wytrzymałość 7,5kg, ciężar wyrzutu 1-5g, od 22lvl, dodatkowy bonus to 100% do doświadczenia.

  Pokaż ukrytą zawartość

rf4_4.0.16557_20210623_003951.thumb.png.b2414c44de1afdb7c7264eb2aab7f827.png

Jeśli chodzi o spining o większej wytrzymałości, to polecam Barracuda CST CSM88H - tania i mocna 😉 Niestety wymagany lvl, to 26.

  Pokaż ukrytą zawartość

rf4_4.0.16557_20210623_004043.thumb.png.4f5d2ccbe96541050d27edf611bc2dba.png

 

możesz tylko jeszcze podpowiedziec jaki kolowrotek do tego sie nadaje najlepiej, bede bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UL Zeiman Zero ZHS-R ewentualnie Zeiman Zero Z-R (różnią się przełożeniem). Bardzo dobry kołowrotek w przyzwoitej cenie.
Do Barracudy na początek Syberia Caliber HSV 80 SLC. Z czasem będziesz miał większy lvl, więcej kasy, to kupisz coś mocniejszego.

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Szukam zestawu UL do castingu i zastanawia mnie po co w opisie wędek podawane są dopuszczalne rodzaje kołowrotka "multiplikator w rozmiarze 1000" jeśli takiego modelu w ofercie nie było i nie ma - najmniejsze rozmiary to 2000? Czy to błąd, opcja na przyszłość, czy ja coś źle zrozumiałem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 00:10, LordVader napisał:

Witam.

Szukam zestawu UL do castingu i zastanawia mnie po co w opisie wędek podawane są dopuszczalne rodzaje kołowrotka "multiplikator w rozmiarze 1000" jeśli takiego modelu w ofercie nie było i nie ma - najmniejsze rozmiary to 2000? Czy to błąd, opcja na przyszłość, czy ja coś źle zrozumiałem?

 

ale za to są multiplikatory niskoprofilowe a one pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...