Skocz do zawartości

Q/A o zmianach w systemie przesyłania przedmiotów


Levo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ShamAn6969

- Nie będzie możliwości wysłania sprzętu kupionego za srebro oprócz bardzo tanich kołowrotków i wędek ( tych ,których się nie da kupić za złote monety). 

- Jezeli ktos dokonal zakupu sprzętu za złote monety bedzie mogl wyslac ten przedmiot. 

- Zmiany NIE dotyczą elementów montażowych, przynęt, przynęt spinningowych, mieszanek zanętowych i materiałów , niezależnie od waluty gry, w której zostały zakupione lub wyprodukowane.

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Brodacz PL napisał:

jak kolega wyżej napisał ten update zniszczy streemerom giveawaye  jak i nowi gracze  też na tym ucierpią . 

 

26 minut temu, Kenitan napisał:

Czyli po co wlasciwie bedzie premium ? Skoro zostaje ograniczone czy bedzie tansze ?

 

Witajcie

Ciągle jest możliwość przesyłania przynęt, przynęt spinningowych , GB, PVA, Jedzenia , zestawów startowych , bardzo tanich kołowrotków, wedek, rhino itp.

Levo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Levo napisał:

 

Witajcie

Ciągle jest możliwość przesyłania przynęt, przynęt spinningowych , GB, PVA, Jedzenia , zestawów startowych , bardzo tanich kołowrotków, wedek, rhino itp.

Levo

 

mogę już to stwierdzić że jak szybko ten update zrobicie tak szybko będziecie przywracać wersje gry bo są nikłe szanse by to przeszło w naszej społeczności  nie dość że wy stracicie to i my gracze na tym stracimy  + streemerzy  / wy stracicie zyski bo coraz mniej ludzi zacznie kupować usługi premium /  my przeciętni gracze stracimy zaufanie do was twórców / a streemerzy stracą widownie bo mało kto będzie oglądać streemy bez Giveawaya   bo takie są realia że większość oglądalności przynoszą  właśnie giveawaye . 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma przełożyć do walki z oszustwami?? Bo nie do końca rozumiem argumenty?? 

To tylko i wyłącznie atak w streamerow, givewaye, a nawet teamy. Jeżeli chce wspomóc graczy w moim teamie droższym sprzętem, kupić produkt za srebro które sam zarobie/wypracuje poświęconym czasem, to nie będę miał już możliwości?? 

To niby w jaki sposób ma mi to pomoc czy usprawnić bezpieczeństwo gry???? Wybaczcie, ale dla mnie brzmi to conajmniej śmiesznie. 

Nie chce tutaj snuć domysłów ale ta zmiana wydaje się mieć drugie dno... 

Skoro chcecie docenić graczy i ich poświęcony czas - zakładając im kłódkę w postaci braku możliwości przesyłania sprzętu słabszym graczom np w formie wsparcia, to gdzie tutaj logika? 

  • Lubie to RF4PL 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelacie sobie w kolano , brak zysków dla deweloperów i twórców gry ( ludzie nie kupią premium bo już nie jest potrzebne ) , kolejnym etapem będzie zatrzymanie rozwoju gry z braku funduszy . Gra która kuleje już na jedną nogę, teraz  przestanie się rozwijać coś mi tu śmierdzi zakończeniem gry!!!! Gra pełna błędów nieaktywnych spotów brak usprawnień , wieczne poprawki poprawek poprawiające poprawki , a może tak stwórzcie ryneczek i wszyscy będą zadowoleni ale nie po co lepiej zakazać wymiany sprzętu między graczami typowe  myślenie kogoś kto nie gra nie spędza czasu . 

 

Edytowane przez vaflo9
  • Lubie to RF4PL 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 19Grisha91 napisał:

Jak to się ma przełożyć do walki z oszustwami?? Bo nie do końca rozumiem argumenty?? 

To tylko i wyłącznie atak w streamerow, givewaye, a nawet teamy. Jeżeli chce wspomóc graczy w moim teamie droższym sprzętem, kupić produkt za srebro które sam zarobie/wypracuje poświęconym czasem, to nie będę miał już możliwości?? 

To niby w jaki sposób ma mi to pomoc czy usprawnić bezpieczeństwo gry???? Wybaczcie, ale dla mnie brzmi to conajmniej śmiesznie. 

Nie chce tutaj snuć domysłów ale ta zmiana wydaje się mieć drugie dno... 

Skoro chcecie docenić graczy i ich poświęcony czas - zakładając im kłódkę w postaci braku możliwości przesyłania sprzętu słabszym graczom np w formie wsparcia, to gdzie tutaj logika? 

Witam

Niestety mamy wielu oszustów w społeczności RF4. Działają na wiele sposobów, najczęściej obiecują gracza ze sprzedadza jakiś kołowrotek za rhino albo wymienia na inny za dopłatą, gracz się daje nabrać, wysyła kołowrotek czy rhino i zostaje zablokowany. 

Niestety w ostatnim czasie pojawiło się wielu oszustów i trzeba było działać szybko, stąd ta decyzja ograniczenia wysyłania kołowrotki i wędek.

Będą w przyszłości platformy do wymiany , które będą bezpieczne dla graczy .

Levo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Levo napisał:

Witam

Niestety mamy wielu oszustów w społeczności RF4. Działają na wiele sposobów, najczęściej obiecują gracza ze sprzedadza jakiś kołowrotek za rhino albo wymienia na inny za dopłatą, gracz się daje nabrać, wysyła kołowrotek czy rhino i zostaje zablokowany. 

Niestety w ostatnim czasie pojawiło się wielu oszustów i trzeba było działać szybko, stąd ta decyzja ograniczenia wysyłania kołowrotki i wędek.

Będą w przyszłości platformy do wymiany , które będą bezpieczne dla graczy . #

Levo

Levo łatwym wyjściem tego problemu była by możliwość Podejrzenia przedmiotu  objętego Przesłaniu  I wymagana akceptacja przez obie strony  / coś na styl przesyłania przedmiotu na steam  / Myśle że wielu zemną się zgodzi  i to rozwiązało by problem z oszustami  

  • Lubie to RF4PL 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Levo napisał:

Witam

Niestety mamy wielu oszustów w społeczności RF4. Działają na wiele sposobów, najczęściej obiecują gracza ze sprzedadza jakiś kołowrotek za rhino albo wymienia na inny za dopłatą, gracz się daje nabrać, wysyła kołowrotek czy rhino i zostaje zablokowany. 

Niestety w ostatnim czasie pojawiło się wielu oszustów i trzeba było działać szybko, stąd ta decyzja ograniczenia wysyłania kołowrotki i wędek.

Będą w przyszłości platformy do wymiany , które będą bezpieczne dla graczy . #

Levo

Jak kupie produkt w sklepie internetowym - a go nie otrzymam - to należy zamknąć wszystkie sklepy internetowe? No Panowie bez żartów, to jest tak grubymi nićmi szyte... 

Z dnia na dzień chcecie zabrać możliwość przekazywania sprzętu kupionego za srebro (czyli czas GRACZY w grze) innym np słabszym graczom. Jak ma zakaz przekazywania sprzętu uchronić graczy przed oszustami?? No pytam się jak?? Jedno jabłko zgnite - wycinamy cały sad??? 

Handel - jak znam regulamin - jest w grze zakazany. Więc każdy, kto przekazuję komuś sprzęt - robi to na własną odpowiedzialność. Wystarczy dodać ten punkt w regulaminie. A nie atakować cała społeczność uczciwych wędkarzy, narażając się na ogromną krytykę. Na prawdę chce się mylić, ale to poważnie wygląda na próbe zmuszenia graczy do inwestowania w złoto. Ale coś czuję że przyniesie to skutek odwrotny czyli zmniejszone wpływy z premium... 

  • Lubie to RF4PL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie rozumiem motywy czyli zdobycie kontroli nad handlem który powoduje łakomy kąsek dla oszustów. Bo rozumiem, że takie pobudki wami kierowały. Niemniej jednak uważam, że ten ruch jest zbyt drastyczny i może spowodować więcej złego. A przede wszystkim - powtórzę się - uderza w teamy. Dla mnie to jest nielogiczne z perspektywy rozwoju gry. Chcąc pomagać słabszym graczom sprzętowo, aby mogli sie szybciej rozwijać, tracisz taka możliwość. Przecież my musimy stawiać na nowych graczy i w ten sposób rozwijać cała platformę! A nie usilnie zrzucac ich na pastwę zdobywania powolnie sprzętu aby uciekali z gry. Totalnie marketingowy strzał w kolano w rozwój tej platformy. Może zastanowić się nad możliwością wymiany sprzętu w teamach? Być może da się to zrobić bez zbędnych komplikacji? 

Aczkolwiek z perspektywy użytkownika platformy, dlaczego mam miec możliwość wysłania sprzętu który kupię za ZŁOTO a wcześniej za przelew prawdziwych PLN - A nie mam mieć możliwości wysłania sprzętu który kupię za srebro czyli walutę która określa mój poświęcony czas w grze? Skoro legalna jest w Polsce sprzedaż "czasu poświęconego na rozwój postaci gry wirtualnej", to dlaczego nie będzie można Oddać komuś / pożyczyć  czasu poświęconego na rozwój postaci? Czytaj: sprzętu np dobrej wędki kupionej za srebro?? Z gory dziękuję za rzetelna odpowiedź. 

  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 miesiące usługi premium, a teraz chcecie ją zmienić, to jest co najmniej nie poważne. Od ponad 4 lat prowadzę własna firmę i każdy z moich klientów wyśmiał by mnie gdybym tak postąpił. Chciałem organizować komercyjne zawody gdzie ja kupował bym złoto i przekazywał zwycięzcom - nikt nie przewidział takiej opcji, a teraz jeszcze chcecie uwalić całkiem możliwości przekazywania co bardziej wartościowego sprzętu. Premium i golda kupuje po to żebyście czasami nie zamknęli projektu, ale po takim pomyśle tracę chęci do gry i do płacenia na nią, daje sobie te 3 miesiące na to by się zastanowić, ale w tym czasie raczej nie zrobię żadnego przelewu na grę.

  • Lubie to RF4PL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem i nie, nie mam zamiaru atakować kogokolwiek po prostu chce wyrazić opinię, sposób zaproponowany przez twórców to tak naprawdę droga na skróty. Pomyśl zaprezentowany przez nich według mnie jest dla nich najkorzystniejszy do wprowadzenia. Zamiast spróbować zaradzić problemowi, spowodują zamknięcie czegoś co tak naprawdę jest potrzebne dla graczy.

Podam przykład: Podejmowaliście próby zawodów drużynowych, a więc drużyna to tak naprawdę grupa osób której celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku. W drużynie mamy 5-10 osób (jest pare teamów co się cyklicznie zmieniała) wystawiali komplet np 5 zawodników do etapu, do tej pory mieli możliwość pożyczenia sobie sprzętu np. na kolejny etap zawodów bo jak wiemy nie można miec wszystkiego - cięzko by było nadążyć z kasą. Po aktualizacji cały ten kierunek zostaje okrojony do tego stopnia że każda z drużyn bedzię albo szła na te zawody 4fun, albo stwierdzi że bez sprzętu nie ma sensu się zapisywać. W skrócie ograniczamy coś w co chcieli pójść developerzy.

"Nieoficjane" wymiany, czyli wymiany sprzętu, który jest już nam nie potrzebny bądź przestalismy już go używać. Wymienialiśmy za gold baity typu: turkuć, rhino itp. Do czasu aż nie weszła osobna wersja klienta dla polskiego regionu. W tym momencie wymiany były zabronione - a więc każda taka wymiana była traktowana jako ryzyko utraty swoich itemów. 

W tym polu dochodziło do wyżej wymienionych oszustw, które spowodowały wprowadzenie aktualizacji, która ma wejść 21.01.2020. Aktualizacja ta powoduje zabronienie wysyłania przedmiotów za walutę zdobytą w grze. Pozostawiając przy tym możliwość wysylania przedmiotów zakupionych przez gold (nasze pieniądze).

Według mnie i pewnie wielu osób, które grają "jeszcze" w tą grę taki zakaz wywar wielkie niezadowolenie. Narzucenie takiego zakazu nie bedzie nigdy mile widziane w każdym aspekcie gry. Do rozwiązania problemów z powyższymi oszustami wystarczy dodanie wspomnianego przez twórców marketu do wymiany przedmiotów (który miał powstać) z ograniczeniem założmy 1 przedmiotu na dobę z określeniem progu wartości przedmiotu np. przedmiot od 2k - możemy sprzedać/kupić tylko raz dziennie.

Drugim sposobem rozwiązania mógłby być handel (okienko w którym każda z osób doda przedmioty, które chce wymienić - Gracz A daje wędke, gracz B daje coś w zamian np. goldbaity, potwierdzając i tranzakcja przebiega pomyślnie ), takim sposobem zmniejszamy próby oszustw do prawie 0. Jedynie bład jednego z graczy powodowałby sytuacje w której możemy zostać oszukani.

Oba sposoby są duża lepszą alternatywą niż całkowity zakaz wysyłania przedmiotów zakupionych przez wirtualna walute. Dodatkowo zostawienie opcji wysyłania itemów za golda jest formą jakiegoś tam napędzenia zakupu golda za realne pieniądze dzięki temu będziemy mogli wysyłać ten sprzęt wielokrotnie do każdego ,a to wygląda trochę na próbe podreperowania zarobków gry Russian Fishing. 

Dziwi mnie dodatkowo to iż większość graczy zamiast w sensowny sposób spróbować wpłynąć na inny sposób rozwiązania problemu od razu rzuca błotem. Spróbujmy jakoś zareagować na ten pomysł, wszystkie opinie (sensowne) oraz sprzeciwy (z użyciem odpowiedniego języka) będą pomocne. Reakcje też są dobre. Postarajmy się zmobilizować się i spróbować wpłynąc na zmianę decyzji. Każdy z nas przecież kiedyś coś do kogoś wysyłał, wymieniał, pożyczał. A więc może poświęcic te pare minut wyrażeniem opini, jeżeli się nie uda to trudno, ale satysfakcja z próby podjęcia jakiegoś rozwiązania będzie lepsza niż zostawienie sprawy tak jak jest.

 

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lukez_m napisał:

No to i ja się wypowiem i nie, nie mam zamiaru atakować kogokolwiek po prostu chce wyrazić opinię, sposób zaproponowany przez twórców to tak naprawdę droga na skróty. Pomyśl zaprezentowany przez nich według mnie jest dla nich najkorzystniejszy do wprowadzenia. Zamiast spróbować zaradzić problemowi, spowodują zamknięcie czegoś co tak naprawdę jest potrzebne dla graczy.

Podam przykład: Podejmowaliście próby zawodów drużynowych, a więc drużyna to tak naprawdę grupa osób której celem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku. W drużynie mamy 5-10 osób (jest pare teamów co się cyklicznie zmieniała) wystawiali komplet np 5 zawodników do etapu, do tej pory mieli możliwość pożyczenia sobie sprzętu np. na kolejny etap zawodów bo jak wiemy nie można miec wszystkiego - cięzko by było nadążyć z kasą. Po aktualizacji cały ten kierunek zostaje okrojony do tego stopnia że każda z drużyn bedzię albo szła na te zawody 4fun, albo stwierdzi że bez sprzętu nie ma sensu się zapisywać. W skrócie ograniczamy coś w co chcieli pójść developerzy.

"Nieoficjane" wymiany, czyli wymiany sprzętu, który jest już nam nie potrzebny bądź przestalismy już go używać. Wymienialiśmy za gold baity typu: turkuć, rhino itp. Do czasu aż nie weszła osobna wersja klienta dla polskiego regionu. W tym momencie wymiany były zabronione - a więc każda taka wymiana była traktowana jako ryzyko utraty swoich itemów. 

W tym polu dochodziło do wyżej wymienionych oszustw, które spowodowały wprowadzenie aktualizacji, która ma wejść 21.01.2020. Aktualizacja ta powoduje zabronienie wysyłania przedmiotów za walutę zdobytą w grze. Pozostawiając przy tym możliwość wysylania przedmiotów zakupionych przez gold (nasze pieniądze).

Według mnie i pewnie wielu osób, które grają "jeszcze" w tą grę taki zakaz wywar wielkie niezadowolenie. Narzucenie takiego zakazu nie bedzie nigdy mile widziane w każdym aspekcie gry. Do rozwiązania problemów z powyższymi oszustami wystarczy dodanie wspomnianego przez twórców marketu do wymiany przedmiotów (który miał powstać) z ograniczeniem założmy 1 przedmiotu na dobę z określeniem progu wartości przedmiotu np. przedmiot od 2k - możemy sprzedać/kupić tylko raz dziennie.

Drugim sposobem rozwiązania mógłby być handel (okienko w którym każda z osób doda przedmioty, które chce wymienić - Gracz A daje wędke, gracz B daje coś w zamian np. goldbaity, potwierdzając i tranzakcja przebiega pomyślnie ), takim sposobem zmniejszamy próby oszustw do prawie 0. Jedynie bład jednego z graczy powodowałby sytuacje w której możemy zostać oszukani.

Oba sposoby są duża lepszą alternatywą niż całkowity zakaz wysyłania przedmiotów zakupionych przez wirtualna walute. Dodatkowo zostawienie opcji wysyłania itemów za golda jest formą jakiegoś tam napędzenia zakupu golda za realne pieniądze dzięki temu będziemy mogli wysyłać ten sprzęt wielokrotnie do każdego ,a to wygląda trochę na próbe podreperowania zarobków gry Russian Fishing. 

Dziwi mnie dodatkowo to iż większość graczy zamiast w sensowny sposób spróbować wpłynąć na inny sposób rozwiązania problemu od razu rzuca błotem. Spróbujmy jakoś zareagować na ten pomysł, wszystkie opinie (sensowne) oraz sprzeciwy (z użyciem odpowiedniego języka) będą pomocne. Reakcje też są dobre. Postarajmy się zmobilizować się i spróbować wpłynąc na zmianę decyzji. Każdy z nas przecież kiedyś coś do kogoś wysyłał, wymieniał, pożyczał. A więc może poświęcic te pare minut wyrażeniem opini, jeżeli się nie uda to trudno, ale satysfakcja z próby podjęcia jakiegoś rozwiązania będzie lepsza niż zostawienie sprawy tak jak jest.

 

ja proponowałem system wymiany tak jak na steam czyli obie strony muszą potwierdzić wymiane jak i obie strony mają podgląd na dane przedmioty w wymianie  co skutkowało by tym że oszustwa zostały by zlikwidowane a wrazie takiego przypadku Ekipa RF4 nie musiała by ponosić odpowiedzialności za dany przypadek oszustwa z racji takiej iż obie strony Fizycznie po kliknięciu przycisku wymiany  wyraziły by zgodę na dane warunki wymiany  .

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziękuję za wszystkie opinie oraz pomysły/sugestie, które zostały wyrażone, w kulturalny sposób i to pozwoliło na dyskusje tutaj na forum.
Wszystkie wasze sugestie przyjąłem i tak jak zawsze wszystkie sugestie, zostaną przedyskutowane z innymi managerami na naszych spotkaniach. 

Jeszcze raz na sam koniec chcę was osobiście zapewnić, że zmiany te pozwolą na oczyszczenie gry z cheatów, botów i zablokują pole manewru dla oszustów. 

Trwają oraz będą trwały prace nad wprowadzeniem bezpiecznego systemu wymiany/sprzedaży sprzętu dla graczy, w RF4.
Zapewniam, iż zostaną na pewno wprowadzone, w przyszłości. 

Proszę o cierpliwość i zrozumienie.

Dziękuję,
Levo

  

  • Sad 2
  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Levo zablokował(a) ten temat
  • Stratogon przestał(a) promować temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...