Skocz do zawartości

Rzeka Doniec - Temat ogólny


Levo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Donets_01.thumb.jpg.5952ce1939570eafa3cbb1515f2afa2e.jpg

Doniec jest prawdopodobnie jedną z najbardziej malowniczych rzek na nizinach Europy Wschodniej.
Co roku wielu wędkarzy przybywa na zielone brzegi, tej jakże spokojnej i przytulnej rzeki. 
Występuje w niej duża różnorodność biologiczna. Oprócz szczupaka, suma, czy jesiotra istnieje możliwość złowienia ryb tak niezwykłych, jak Bass słoneczny.
W wioskach blisko brzegu można znaleźć, oprócz zwykłych sklepów, także sklepy, w których sprzedaje się ręcznie wykonane wyroby.
Nowa rzeka jest szczególnie popularna wśród miłośników spławików oraz spinningu. Na jej brzegach znajduje się wiele pięknych miejsc, zarówno dla miłośników dynamicznego łowienia ryb drapieżnych, jak i dla tych, którzy lubią obserwować spławik w oczekiwaniu na branie. 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

witam

postanowilem wziasc udzial w zawodach i dzisiaj wiekszosc dnia spedzilem na mapie Doniec . przesledzilem wiekszosc watkow na temat miejscowek i ryb jakie moge zlapac i zaczalem . wrzucam te info tutaj ,bo moze ktos z nowych graczy jak ja skorzysta.

wiekszosc mniejszych ryb zlapalem teleskopem idac wzdluz brzegu ( mucha, jetka,ochotka)  , i znalazlem spot  110 : 123 gdzie tam z gruntu ( klips 10 ) wpadlo duzo swinek,leszczy,muszli,sap itp

95:140 sirotka ,jazgarze i wiekszosc pospolitych ryb        @Cebulak  dzieki za namiar 🙂

61:148 jesiotr, taran ( klip 12 rzucalem z mostka ) a trafilem przypadkiem bo polowalem na wyzoruba

42:132  mietusy ,   takze jesiotr tam uderzyl ale nie wyciagnalem , w ta sama glebine rzucalem gume z lodki i wpadl sandacz

kwadrat J 7  , za drugim rzutem biala guma lynns minnow 80-001  wpadl sum ( lowilem z lodki )

kwadrat E2 , tam ponizej sklepu wedkarskiego rzucalem w przerwe miedzy trzcinami  , wpadl  lin,karp i karasie

na trollu 

szczupak - icon fat s 004

bolen  - funky minnow F11 001

ponizej zaznaczylem z grubsza i co dorwalem w pierwszy dzien , zrobilem dwa plecaki ale z pierwszego sprzedalem czesc ryb

 

 

donek.png

rf4_4.0.14224_20200703_190240.png

rf4_4.0.14224_20200704_194059.png

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.04.2020 o 07:12, 19Grisha91 napisał:

42-131 klips 27 

rf4_4.0.14224_20200430_011646.png

Siedzę na Dońcu co dziennie po 2 3 godziny i albo zdechlo albo cos zle robie najwieksza niecale 100kg a tak to bardzo rzadkie brania tego dziadostwa. Gadam z ludzmi co lowia w tyg ale nic woda nie daje. Macie jakies wskazówki ?? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 2,3 godziny to strasznie malutko
- nie ma co na siłe siedzieć na tej rybie jak widać, ze jest nie odpalona
- pogoda ma duże znaczenie (nie będę spojlerować, trzeba przesiedzieć swoje aby zauważyć)
Odkrywaj rybę po swojemu nie będę ci psuł zabawy z bieługami. Powiem również prosto z mostu nie opłaca mi się ujawniać informacji/obserwacji moich na temat bieług. Chociaż z tego co pisałem w grze/tu możesz wynieść sporo informacji. Sam zaczynałem od 0 nikt mnie nie uczył, nie szukałem pomocy.



 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...