Skocz do zawartości

W jaki sprzęt inwestować i jakie ryby łowić aby zarobić


Rekomendowane odpowiedzi

Ohayo !

Chciałam tutaj przedstawić świeżym graczom na jaki sprzęt na początku powinni moim zdaniem zbierać srebro i jakie rybki warto łapać (W moim odczuciu)Dla graczy chcących łowić na Spinning oraz Grunt

Więc przejdę od razu do rzeczy 😉

 

 

POCZĄTEK ROZGRYWKI [1-12 lvl] [Dla Wędkarstwa Gruntowego i Spinningowego]

Na początku łowimy wszystko lecz jeśli macie możliwość skupcie się na [Płoci,Karasiu Złocistym, Krąpie]Naszym priorytetem jest zakupienie trzech szt. [Zestaw Feeder Fishing Pro]                         Nie będę opisywała Gdzie, na co łowić bo rybka się przemieszcza ;3

DALSZY ETAP ROZGRYWKI [12-22 LVL] [Wędkarstwo Gruntowe]

Teraz gdy już jesteśmy w posiadaniu trzech zestawów Feeder Pro o wytrzymałości 14kg możemy zabrać się za inne rybki, więc nastawiamy się na następujące ryby:

 

[LESZCZ] [+++] Zarobek   [+++] Doświadczenie

[KARAŚ ZŁOCISTY] [+] Zarobek  [-] Doświadczenie     

[PŁOĆ] [++] Zarobek  [-] Doświadczenie     

[KRĄP] [++] Zarobek   [-] Doświadczenie     

[LIN] [++++] Zarobek   [++++] Doświadczenie

PS. Jeśli się dowiecie że jest aktywny spot na krąpia to zalecam tam farmić srebro

Nie używajcie takich przynęt jak: Ziemniak, Liść Kapusty

Nie używajcie takich przynęt jak: Ziemniak, Liść Kapusty

Nie używajcie takich przynęt jak: Ziemniak, Liść Kapusty

 

 

Na tym etapie rozgrywki warto zadać sobie pytanie jakimi metodami chcę łowić.. czy zostaje przy gruncie czy może przechodzę na spinning..

GDY ZDECYDOWAŁEŚ/AŚ JAKĄ METODĄ CHCESZ ŁOWIĆ DALEJ

[Wędkarstwo Gruntowe] Naszym celem jest zakupić trzy Kołowrotki [Caliber HSV 15,5 kg] a później na trzy wędki [Fortuna Carp 360 HX] <<< Wystarczą nam one aż do końca gry ;3

[Wędkarstwo Spinningowe] Zalecam zakupić trzy Kołowrotki [Caliber HSV 15,5 kg] a następnie na trzy wędki spinningowe [Syberia Model One S98H] <<< Wystarczą nam one aż do końca gry ;3

[Opcja nr 2] [Wędkarstwo Spinningowe] [CASTING] Zalecam zakupić dwa multiplikatory Klasyczne [Zeiman Black Box ZBB60 LCTR] lub [Opcja dla wytrwałych] [SteelHead 600-R]

a następnie na trzy wędki castingowe [Onega Rods Aurora CSTXF88H] 

 

** UWAGA **

Jeśli chcemy trollingować na trzy wędki należy dokupić dodatkowy zestaw

 

 

DALSZY ETAP ROZGRYWKI [15-22 LVL] [Wędkarstwo Spinningowe]

[Łowienie z Brzegu]

[LIPIEŃ] [+++] Zarobek   [+++] Doświadczenie

[PSTRĄG POTOKOWY] [++++] Zarobek   [+++] Doświadczenie     

[KLEŃ] [++] Zarobek   [+] Doświadczenie

[BOLEŃ] [+++] Zarobek   [++++] Doświadczenie

[SZCZUPAK]  [+++] Zarobek   [+++] Doświadczenie

 

 

[Łowienie z Pontonu "trolling"] [15-28 LVL] [Wędkarstwo Spinningowe]

[ŁOSOŚ ATLANTYCKI] [++++] Zarobek   [++++] Doświadczenie

[BOLEŃ] [++++] Zarobek   [++++] Doświadczenie     

[GOLEC KUORI] [++++] Zarobek   [++++] Doświadczenie

[GOLEC ARKTYCZNY] [+++] Zarobek   [++++] Doświadczenie 

[PSTRĄG SEWAŃSKI] [++++] Zarobek   [++++] Doświadczenie 

[PALIA JEZIOROWA] [++] Zarobek   [++] Doświadczenie 

 

 

 

 

 

Ciąg dalszy poradnika ukaże się niebawem...

 

 

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Lubie to RF4PL 12
  • Lubie to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO SCHODACH DO VENGI 10000

#1

#1 Adriatica 5000s / Proton 4000      --->     #2 Syberia Caliber HSV      --->     #3 Beluga Tagara 10000      --->     Beluga Venga 10000

 

#2

#1 Adriatica 5000s / Proton 4000      --->     #2 Syberia Caliber HSV      --->     #3 Syberia Caliber SLC      --->    Beluga Venga 10000

 

#3

#1 Adriatica 5000s / Proton 4000      --->     #2 Syberia Caliber HSV      --->    Beluga Venga 10000

 

Kołowrotki Syberia Caliber HSV oraz Syberia Caliber HSV są wydajne i tanie w utrzymaniu (Tanie naprawy w warsztacie)

 

PO SCHODACH DO ZEIMAN ROCKET JET

 

#1 [Zeiman Black Box ZBB60 LCTR]      --->     #2 [SteelHead 600-R]      --->     #3 ZEIMAN ROCKET JET

#1 [SteelHead 600-R]      --->     #2 ZEIMAN ROCKET JET

 

ZALETY I WADY MULTIPLIKATORÓW

[+++] Bardzo wolno się niszczy

[+++] Multiplikatory mają bardzo mocne mechanizmy 

[+++] Tani w utrzymaniu

[+++] Idealny do trollingu

[--] Wymaga częstej wymiany smaru

[--] Posiada coś takiego jak "Minimalny ciężar wyrzutu

[---] Możemy go założyć jedynie na castingach

[+/-] Tańszy od Vengi 10000

 

ZALETY I WADY KOŁOWROTKÓW O SZPULI STAŁEJ

 

[+++] Możliwość założenia w większości wędek

[+++] Szeroki wybór kołowrotków w sklepie

[+++] Nie posiada "Minimalny ciężar wyrzutu"

[--] Szybko się niszczy przy "silnych" rybach takich jak np. Łosoś, Jesiotr

[--] Spisuje się gorzej na trollingu [W mojej opini]

[---] Lepsze kołowrotki są drogie w utrzymaniu

[+/-] Kołowrotki rozmiaru 10000 mają pojemną szpulę

 

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Lubie to RF4PL 10
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRÓTKO O PRZYPONACH KLASYCZNYCH [WĘDKARSTWO SPINNINGOWE]

Powiem wprost.. długość oraz grubość przyponu MA ZNACZENIE !

Łowiąc np. na 15 cm przez 1h możesz nie mieć wyników, pierwsza myśl jaka przychodzi to że już ryba nie bierze lecz zastanów się wpierw nad tym czy długość przyponu dziś odpowiada rybie na którą dziś polujesz.. nie musi to być wcale wadliwa przynęta. Tak samo grubość przyponu, jeśli macie za gruby przypon możecie mieć o 80% słabsze brania ryby

Łowiąc łososie polecam długość przyponu 20/25/30/40/60 cm oraz grubość przyponu 15 kg / 20 kg / 21 kg 

Łowiąc bolenie polecam długość przyponu 20/25/30/40/60 cm oraz grubość przyponu 15 kg / 20 kg

Łowiąc sumy nie używamy przyponów :]   Ps. Zalecam abyście łowili sumy dopiero jak będziecie mieli zestaw z Vengą albo Rocketem

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Lubie to RF4PL 7
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprawa na Łososia Atl. i Bolenia czyli jak pływamy na Volkovie [WĘDKARSTWO SPINNINGOWE]

ac79575cc2530.png

 

 

Przykładowy zarobek za sieć [800-1600 srebra]

e1baee2ee13d3.png

 

 

Wyprawa na Łososia Kasp. i Bolenia czyli jak pływamy na Achtubie [WĘDKARSTWO SPINNINGOWE]

516a32ab2c46a.jpg

 

 

Przykładowy zarobek za sieć [800-2500 srebra]

1685e23ddbc4d.png

de78401ee0670.png

Wyprawa na Suma czyli gdzie znajdziemy go na Achtubie [WĘDKARSTWO SPINNINGOWE]

8b8eb4933fa40.jpg

CZARNE KROPKI OZNACZAJĄ GDZIE CUMUJEMY/STAJEMY PONTONEM

 

 

Przykładowy zarobek za sieć [2000-5000 srebra]

9c007be339e45.png

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 7
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy zestaw na Łososia [Możliwy również na Bolenia lecz zalecam cieńszy przypon.. częstsze brania]

33f3782845457.png

 

Przykładowy zestaw na Krąpia [Wędka może być nawet i do 10kg]

3aa74d0ac95f7.png

 

Przykładowy zestaw na Okazowe Sumy [Zalecam :3   98,5kg byłam w stanie wyholować w 26min]

16d577b643d3d.png

Dlaczego nie ma przyponu w zestawie na suma ? Otóż przy zerwaniu zestawu [Pasek zostanie przekroczony] pęknie/puści/strzeli wpierw główka jigowa tak tak główka jigowa ma swoją wytrzymałość [Akurat ta ma 75.5kg] a nawet jeśli by się zdarzyło że główka wytrzyma to potem jest żyłka [84kg] Mechanizm w Rocket Jecie ma wytrzymałośc 134kg więc też mozna być jako tako spokojnym przy strzeleniu zestawu przez rybę !

 

Jak zwijamy w celu złapania suma ? Ustawiamy prędkość zwijania od 30-50 następnie robimy 1-3 obroty kołowrotkiem i czekamy 1-4 sek i ponownie zwijamy w ten sam sposób co poprzednio [Im dłuższa przerwa tym lepiej lecz musi wciąż nam wychodzić "Jig-Step"] 

 

Jak nauczycie się holować sumy powyżej 90kg możecie zainwestować w casting z +3 do jiggowania.. ma on mniejszą wytrzymałość lecz wiadomo +3 jiggowanie ;3

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 11
  • Lubie to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam że dużo osób pyta się jak poprawnie zrobić JIG-STEP... więc postanowiłam zrobić krótki klip jak ja go wykonuję.

JIG-STEP jest efektywną metodą na gumach i wahadłówkach ]

Jak zwijamy ? Ustawiamy prędkość zwijania od 30-50 następnie robimy 1-3 obroty kołowrotkiem i czekamy 1-4 sek i ponownie zwijamy w ten sam sposób co poprzednio [Im dłuższa przerwa tym lepiej lecz musi wciąż nam wychodzić "Jig-Step"]  Osobiście po wykonaniu 1-2 obrotów kołowrotkiem klikam 6-8 razy "R" Dlaczego? Ponieważ zdarzało mi się że czekałam za długo do zwijania i przez to znikał mi JIG-STEP dlatego wymyśliłam system "czekania" [Po wciśnięciu x8 R wiem że to czas na ponowne zwijanie to taki mój wyznacznik najdłuższej przerwy pomiędzy zwijaniem]

 

 

Polecam przeczytać ;3

 

 

Edytowane przez Tsumiki_Blue
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 4
  • Lubie to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...