Skocz do zawartości

Beluga Tagara & Beluga Magera


Rekomendowane odpowiedzi

Beluga Tagara & Beluga Magera

Siemanko.
Od dłuższego czasu większość graczy przechodzących na wyższy poziom gry ma dylemat nad zakupem kołowrotka wyższej klasy. 
Pytania tyczą się przeważnie o kołowrotki typu Beluga Tagara, Beluga Magera. Co wybrać, jaki kołowrotek jest lepszy pod względem swojej specyfikacji.
Można powiedzieć że oba kołowrotki są praktycznie zbliżone do siebie jeśli chodzi o ich zastosowanie.
Oby dwa kołowrotki są idealnym sprzętem do połowu Karpi, Sazana itp: Co nie zmienia faktu że gracze i tak mają mały problem nad wyborem odpowiedniego kołowrotka.
Postaram się to w jak najbardziej przejrzysty sposób opisać na poszczególnych etapach.

Beluga Tagara

Spoiler

image.thumb.png.0007b09e10f8a361731c1b86bd2d33bd.png

Kołowrotek o szpuli stałej / Rozmiar Szpuli 10000
Wytrzymałość Hamulca 26,5 kg
Wytrzymałość Mechanizmu 63 kg
Cena / 17 771 87
Belagu Tagara kołowrotek bardzo dobry w 100% spełniający oczekiwania każdego gracza. Nadający sie do połowu Karpia, Sazana, Jesiotra czy Suma.
Znajdujący także zastosowanie w wędkarstwie spiningowym.
Naprawa tego typu sprzętu no nie należy do najtańszych, ale nie jest też z byt drastycznie droga. Ale musimy pamiętać że Beluga Tagara nadal
nie jest kołowrotkiem typowo karpiowym. Pomimo że ma większy rozmiar szpuli od Magery, plecionki czy żyłki wchodzi na niego mniej.
Ale to wyjaśnimy w pózniejszym etapie.

Beluga Magera

Spoiler

image.thumb.png.bfd153d50754040003a70191f5a72892.png

Kołowrotek o szpuli stałej / Rozmiar Szpuli 80000
Wytrzymałość Hamulca 25,5 kg
Wytrzymałość Mechanizmu 63 kg
Cena / 22 471 96
Beluga Magera kołowrotek typowo Karpiowy, charakteryzujący się wyższą szpulą co idzie na plus, jeśli chodzi o Tagare. Mimo tego że rozmiar szpuli w Magerze jest mniejszy
od Tagary, odpowiednio rozbudowany układ szpuli pozwala na większy nawój żyłki czy plecionki.
Magera to także kołowrotek nadający się do połowu innych gatunków ryb jak Karp, spokojnie można łapać Sazany czy Jesiotry.
Minusem tego kołowrotka jaki ja zauważyłem jest szybsze zużycie Mechanizmu, cały ten problem jest spowodowany wyższą szpulą jak została zamontowana w tym kołowrotku.
Jeśli chodzi o zużycie hamulca jest to porównywalne do Tagary, ale to i tak wszystko zależy jak manipulujemy hamulcem pod czas holu większej ryby.

Jeśli chodzi o zastosowanie w/w kołowrotków to Bleuga Tagara znajdzie także miejsce w wędkarstwie spiningowym, Beluga Magera nie stety już nie.

Porównanie nawoju linki na oby dwa omawiane kołowrotki.
Zastosujemy dwa przykłady jeśli chodzi o pojemność szpul. Plecionka 40 kg, oraz Żyłka 36,4 kg

Bleuga Tagara / Wytrzymałośc Plecionki 40 kg / nawój na szpulę 255 m
Beluga Magera / Wytrzymałośc Plecionki 40 kg / nawój na szpulę 299 m
Różnica w nawoju to 44 m, co idzie na plus jeśli chodzi o Magere.

Bleuga Tagara / Wytrzymałośc Żyłki 36,4 kg / nawój na szpulę 137 m
Beluga Magera / Wytrzymałośc Żyłki 36,4 kg / nawój na szpulę 160 m
Różnica w nawoju to 23 m, co idzie na plus jeśli chodzi o Magere, ale tak jak widać różnica nie jest zbyt wielka porównując do Plecionki.

Sumując to wszystko w jedno, tak jak widać oby dwa modele kołowrotków są godne polecenie. Odpowiedz należy do was co macie zamiar łapać, aby wybrać odpowiedni kołowrotek.
Tak jak wspominałem wcześniej Beluga Tagara, to praktycznie model nadający się do metody gruntowej, czy spiningowej. Beluga Magera jednak już takiego zastosowania nie ma, jeśli chodzi o spining.
Jest to kołowrotek typowo stworzony pod wędkarstwo Gruntowe.

many19721

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 5
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja tam wyczytałem że Magiera ma już mocniejszy mechanizm -72kg i to już a nie kiedyś tam,no ciekawe czy ktoś z adminów o tym wie bo moim zdaniem takie rzeczy nie powinny być tajemnicą..mnie wytrzymałość mechanizmu akurat interesuje bo mam rozterkę między Tagarą i Magierą bo na niższym poziomie wolę Nargę jak tą Calibrę właśnie przez dużoo mocniejszy mechanizm 😄

8 godzin temu, many19721 napisał:

Beluga Tagara & Beluga Magera

Siemanko.
Od dłuższego czasu większość graczy przechodzących na wyższy poziom gry ma dylemat nad zakupem kołowrotka wyższej klasy. 
Pytania tyczą się przeważnie o kołowrotki typu Beluga Tagara, Beluga Magera. Co wybrać, jaki kołowrotek jest lepszy pod względem swojej specyfikacji.
Można powiedzieć że oba kołowrotki są praktycznie zbliżone do siebie jeśli chodzi o ich zastosowanie.
Oby dwa kołowrotki są idealnym sprzętem do połowu Karpi, Sazana itp: Co nie zmienia faktu że gracze i tak mają mały problem nad wyborem odpowiedniego kołowrotka.
Postaram się to w jak najbardziej przejrzysty sposób opisać na poszczególnych etapach.

Beluga Tagara

  Pokaż ukrytą zawartość

image.thumb.png.0007b09e10f8a361731c1b86bd2d33bd.png

Kołowrotek o szpuli stałej / Rozmiar Szpuli 10000
Wytrzymałość Hamulca 26,5 kg
Wytrzymałość Mechanizmu 63 kg
Cena / 17 771 87
Belagu Tagara kołowrotek bardzo dobry w 100% spełniający oczekiwania każdego gracza. Nadający sie do połowu Karpia, Sazana, Jesiotra czy Suma.
Znajdujący także zastosowanie w wędkarstwie spiningowym.
Naprawa tego typu sprzętu no nie należy do najtańszych, ale nie jest też z byt drastycznie droga. Ale musimy pamiętać że Beluga Tagara nadal
nie jest kołowrotkiem typowo karpiowym. Pomimo że ma większy rozmiar szpuli od Magery, plecionki czy żyłki wchodzi na niego mniej.
Ale to wyjaśnimy w pózniejszym etapie.

Beluga Magera

  Pokaż ukrytą zawartość

image.thumb.png.bfd153d50754040003a70191f5a72892.png

Kołowrotek o szpuli stałej / Rozmiar Szpuli 80000
Wytrzymałość Hamulca 25,5 kg
Wytrzymałość Mechanizmu 63 kg
Cena / 22 471 96
Beluga Magera kołowrotek typowo Karpiowy, charakteryzujący się wyższą szpulą co idzie na plus, jeśli chodzi o Tagare. Mimo tego że rozmiar szpuli w Magerze jest mniejszy
od Tagary, odpowiednio rozbudowany układ szpuli pozwala na większy nawój żyłki czy plecionki.
Magera to także kołowrotek nadający się do połowu innych gatunków ryb jak Karp, spokojnie można łapać Sazany czy Jesiotry.
Minusem tego kołowrotka jaki ja zauważyłem jest szybsze zużycie Mechanizmu, cały ten problem jest spowodowany wyższą szpulą jak została zamontowana w tym kołowrotku.
Jeśli chodzi o zużycie hamulca jest to porównywalne do Tagary, ale to i tak wszystko zależy jak manipulujemy hamulcem pod czas holu większej ryby.

Jeśli chodzi o zastosowanie w/w kołowrotków to Bleuga Tagara znajdzie także miejsce w wędkarstwie spiningowym, Beluga Magera nie stety już nie.

Porównanie nawoju linki na oby dwa omawiane kołowrotki.
Zastosujemy dwa przykłady jeśli chodzi o pojemność szpul. Plecionka 40 kg, oraz Żyłka 36,4 kg

Bleuga Tagara / Wytrzymałośc Plecionki 40 kg / nawój na szpulę 255 m
Beluga Magera / Wytrzymałośc Plecionki 40 kg / nawój na szpulę 299 m
Różnica w nawoju to 44 m, co idzie na plus jeśli chodzi o Magere.

Bleuga Tagara / Wytrzymałośc Żyłki 36,4 kg / nawój na szpulę 137 m
Beluga Magera / Wytrzymałośc Żyłki 36,4 kg / nawój na szpulę 160 m
Różnica w nawoju to 23 m, co idzie na plus jeśli chodzi o Magere, ale tak jak widać różnica nie jest zbyt wielka porównując do Plecionki.

Sumując to wszystko w jedno, tak jak widać oby dwa modele kołowrotków są godne polecenie. Odpowiedz należy do was co macie zamiar łapać, aby wybrać odpowiedni kołowrotek.
Tak jak wspominałem wcześniej Beluga Tagara, to praktycznie model nadający się do metody gruntowej, czy spiningowej. Beluga Magera jednak już takiego zastosowania nie ma, jeśli chodzi o spining.
Jest to kołowrotek typowo stworzony pod wędkarstwo Gruntowe.

many19721

 

RKzpDnj2pss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, londoo napisał:

 Ja tam wyczytałem że Magiera ma już mocniejszy mechanizm -72kg i to już a nie kiedyś tam,no ciekawe czy ktoś z adminów o tym wie bo moim zdaniem takie rzeczy nie powinny być tajemnicą..mnie wytrzymałość mechanizmu akurat interesuje bo mam rozterkę między Tagarą i Magierą bo na niższym poziomie wolę Nargę jak tą Calibrę właśnie przez dużoo mocniejszy mechanizm 😄

 

RKzpDnj2pss.jpg

@londooJa dobrze o tym wiem i tez o tym czytałem, ale żadnego oficjalnego info nie było. Dla tego, tego nie uwzględniłem. 

Edytowane przez many19721
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z vengą też nie jest prawda? z tego co zrozumiałem to Rosjanie nie są zadowoleni że nie ma dokładnych danych jak kupuje się kołowrotek i coś tam że to może wynikać ze wzgledów marketingowych czy coś podobnego,może i cos w tym jest.tak czy inaczej jak tu pisze że oni sami testują 

 

Некоторые изменения произошли в одном из последних обновлений в этом году. Если быть точнее, то некоторым катушкам, увеличили прочность механизма, (точный список пока неизвестен), но методом тестирования, выяснилось, что у Venga 10000, механизм стал прочнее на 20кг., и теперь он составляет 99кг ±1%, что дает, возможность полноправно ее использовать на сомах, ну и дает белуголовам возможность изнашивать механизм до 28-30%. Так же было выявлено, что катушка Overlord 87 прибавила 17кг. к прочности механизма, у которой в итоге теперь этот параметр составляет 80,5 кг. Если по остальным катушкам, появится информация о изменении прочности механизма, то напишу об этом отдельно.

 

 

Niektóre zmiany nastąpiły w jednej z najnowszych aktualizacji w tym roku. Mówiąc ściślej, w przypadku niektórych cewek zwiększono siłę mechanizmu (dokładna lista jest nadal nieznana), ale stosując metodę testowania okazało się, że Venga 10000, mechanizm stał się 20 kg mocniejszy, a teraz jest 99 kg ± 1%, co umożliwia aby w pełni wykorzystać go na sumach, a także dać białogłowym zwierzętom możliwość noszenia mechanizmu do 28-30%. Ujawniono również, że cewka Overlord 87 dodała 17 kg. do siły mechanizmu, który w końcu teraz ten parametr wynosi 80,5 kg. Jeśli na innych cewkach pojawi się informacja o zmianie siły mechanizmu, napiszę o tym osob

 

 Potryasov Game "PG" widzę że są tam dobrze poinformowani,o Vendze napisali 4maja a o Magierze 19 maja 

venga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adria napisał:

@many19721 dzięki za wyjaśnienie bo mam dylemat na co zbierać. Już prawie miałbym Tagare tylko zachciało mi się spinningu UL ale nie narzekam. Przydałaby się oficjalna tabela z parametrami kołowrotków i każdy wiedziałby w co inwestować.

Baton wrzucił tabele -w specyfikacji technicznej kołowrotków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, londoo napisał:

Baton wrzucił tabele -w specyfikacji technicznej kołowrotków

Wiem ale od tego czasu pojawiło się kilka nowych młynków(np.Evia,Bestia). Ja już zdałem sobie sprawę,że muszę zbierać na Tagare albo Megare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...