Skocz do zawartości

Sirotka


HANPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

donetsruffe.thumb.jpg.c16f3e667fa23fae6692f6a2f5611e7c.jpg

Sirotka

  • Sirotka jest gatunkiem ryby z rodziny okoniowatych. Wybiera miejsca z szybką płynącą, ale ciepłą wodą i czystym kamienistym dnem. Nie występuje w stawach i zatokach. Zimą schodzi na głębokość do jamy, skąd wychodzi dopiero po topnieniu lodu. Żywi się drobnymi skorupiakami, larwami owadów, przy okazji nie pogardzi ikrą innych ryb. 
    Zewnętrznie sirotka różni się od zwykłego jazgarza wydłużonym pyskiem i bardziej drobnymi łuskami. Grzbiet jest brązowo-oliwkowy, boki są żółto-brązowe, brzuch jasny. Po bokach rozrzucone są małe, ciemnobrązowe plamki. Płetwa grzbietowa jest szorstka, jak i u wszystkich jazgarzy. Sirotka jest większa od zwykłego jazgarza, często spotyka się osobniki o długości 17-22 cm i wadze około 200-250 g.
Możliwe przynęty

Patrz rekordy Tygodniowe

  • Dżdżownica
  • Kaster
  • Biały robak
  • Czerwony robak
  • Rosówka
  • Ochotka
  • Ikra
  • Larwa rohatyńca nosorożca
Przykładowe zestawy
Przykładowy zestaw gruntowy

rf4_4.0.19020_20221122_163942.png

Przykładowe metody:

  • Prosty zestaw gruntowy
  • Koszyk/ciężarek w pętli
  • Koszyk/ciężarek przelotowy

 

Przykładowy zestaw spławikowy

rf4_4.0.19020_20221122_164004.png

Przykładowe metody:

  • Spławik stały
  • Spławik przelotowy
  • Zestaw matchowy
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Święty Graal z Krętego Strumyka - porównałbym z komarówkowym okoniem trophy.

Coffee order - 237,44 za rybkę 250g. Od dłuższego czasu sporadycznie łowię pojedyncze sztuki do 100g.

Proszę wszystkich graczy o zamieszczanie tu wszelkich wskazówek dotyczących połowu tej rybki. Im bardziej szczegółowa będzie podpowiedź tym cenniejsza.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich próbujących pomóc w temacie Sirotka.

  • Trofka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu ‎07‎.‎06‎.‎2019 o 10:47, gdamp2mf napisał:

Święty Graal z Krętego Strumyka - porównałbym z komarówkowym okoniem trophy.

Coffee order - 237,44 za rybkę 250g. Od dłuższego czasu sporadycznie łowię pojedyncze sztuki do 100g.

Proszę wszystkich graczy o zamieszczanie tu wszelkich wskazówek dotyczących połowu tej rybki. Im bardziej szczegółowa będzie podpowiedź tym cenniejsza.

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich próbujących pomóc w temacie Sirotka.

próbuj na larwe nosorożca wiem ze na to okazy lowiono

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cebulak napisał:

 Nie są to trofea ale wydaje mi się że można je tu trafić.Łowiłem je tylko w nocy i tylko o godz. między 00:00 - 02:00 na białego robaka.Metoda to rzut pod brzeg 14% - 18% mocy przy zarzucie.

Udało się kilka nocy z rzędu? Czy to jednorazowy epizod? Kiedyś też mi weszły 2 sztuki w podobnych wymiarach, ale to chyba się tak trafiło. Ryba jest rzadka. Moje zestawy możesz obejrzeć w temacie sirotka. Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gdamp2mf napisał:

Udało się kilka nocy z rzędu? Czy to jednorazowy epizod? Kiedyś też mi weszły 2 sztuki w podobnych wymiarach, ale to chyba się tak trafiło. Ryba jest rzadka. Moje zestawy możesz obejrzeć w temacie sirotka. Zapraszam.

Przez 3 nocki miałem te 2 co na obrazku i 2 mniejszego kalibru średnio 1 branie na noc ,ale może ktoś zmodyfikuje zestaw i złowi więcej. Sam coś jeszcze powalczę bo chciałbym trofeum. Miejsce jest nie  przypadkowe bo co noc przynajmniej 1 jest ale na razie niestety jedna ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gdamp2mf napisał:

Próbowałem wiele haków w różnych rozmiarach, spróbuję i ten... Dzięki.

Mam informacje o alternatywnym 2 spocie jest to spot 98:107 na przeciwko dużej skarpy dokładnie tam gdzie się łowi krąpie.Gość złowił na klipsie 15m na rasówkę okaz. Niestety nie ujawnił mi haka ale myślę że malutki nie był bo gość polował za miętusem.Wcześniej widziałem ze trafiły ci się tam sirotki i pisałeś że przypadkowe , ale na to wychodzi że przypadku tam nie ma ;).Sam jeszcze będę musiał sprawdzić co jest tam grane.Dodam jeszcze że okazy wyświetlają się na czacie w godzinach porannych 3:00-6:00.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tam też wchodzą czasami, hak 12 raczej max... na taki akurat idzie założyć wszystko co pobierają. Taki też ustaliłem z jednym Rosjaninem, który wyciągnął wszystkie okazy z Krętego Strumyka.  Jak z nim pisałem nie miał zeberki jeszcze... ale już ją dorwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gdamp2mf napisał:

Ciągle łowisz tam co noc jakieś sztuki? Mi ostatnio nie wchodzą żadne.

Edit. Chyba wyłowiłem miesięczny limit 😕

moze nie co noc ale nieraz cos wpadnie , niema co sie smucic bo trofki jak niebylo tak nima 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cebulak napisał:

niema co sie smucic bo trofki jak niebylo tak nima

Z tego co napisałeś wnioskuję, że masz radochę z samego polowania. A smutek nastąpi jak w końcu dorwiesz sztukę w odpowiednich wymiarach.

Jak byś złowił taką 249g, to by był dopiero dylemat - cieszyć się czy płakać?

Chyba cieszył bym się razem z Tobą 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...