Skocz do zawartości

Wędkarstwo spinningowe - UL


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wróciłem do gry a tu tyle nowości... kupiłem wędkę UL i oczywiście chyba źle wybrałem... ciężar wyrzutu do 4kg. Widziałem u kolegi tu na forum, że ma taką samą wędkę i cały zestaw texas przekroczył u niego ciężar wyrzutu. Czy mogę mieć coś takiego, że przekraczam o 1g i ikonka "KG" świeci mi się na pomarańczowo?

rf4_4.0.17369_20211121_150445.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar wyrzutu UL jest do 4g lub 5g w niektórych wędkach - szkoda, że takiej nie kupiłeś. g nie kg  😉
Jeśli ciężar wyrzutu wędki będzie przekroczony, to elementy wędki będą szybciej się zużywały.
Oczywiście możesz używać jeśli się świeci na pomarańczowo, ale musisz się liczyć z tym, że za jakiś czas czeka Cię naprawa.
Może uda Ci się znaleźć lżejszy (mniejszy) hak lub lżejszą przynętę, aby nie przekraczać ciężaru wyrzutu.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na szczęście przynęty 1g pod texas. Z jigiem i wacky na szczęście nie ma problemu. Kilka trofek już wpadło na nowy kijek, dzięki za pomoc. Teraz zbieram na kołowrotek bo kupiłem najtańszy na początek i przy szczupaczku 2+ musze wyłączać grę bo wybiera całą plecionkę 😉

Edytowane przez maskopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, Levo napisał:

@Ponczulek

Minister Phantom - mogę polecić , super multiplikator, bardzo wolno się zużywa i super się na niego łowi. 

Ale nie założysz go na wędkę Ultima CST M60UL - wędkę ultralekką 

 Zrzut ekranu 2023-08-04 092409.png

Zrzut ekranu 2023-08-04 092713.png

On dopiero pasuje do np. Ultima CST M61L - wędki lekkiej 

Zrzut ekranu 2023-08-04 092529.png

Levo

Właśnie miałem co do tego wątpliwości i je rozwiałeś. Mylny jest więc opis przy samym multiplikatorze w Cechach "wędkarstwo ultralekkie".

No nic, chcę sprawić sobie topowy UL, więc wezmę coś z niskoprofilowych 🙂 Dziękuję za pomoc

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...