Skocz do zawartości

Jezioro Niedźwiedzie - Temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bear-lake.thumb.jpg.3832f16d1a33811567ad8c7fc7c97d23.jpg.1597c61bdb0eb8174471c2a6ef138ac4.jpg

Jezioro Niedźwiedzie

Piękny zbiornik wodny powstały w procesie budowy młyna wodnego na małej rzece. Wtedy do wody tego nowego zbiornika został wpuszczony karp, który jakiś czas później urósł do niewiarygodnych rozmiarów. Dziś z młyna praktycznie nic nie zostało, ale jezioro o pięknej nazwie "Niedźwiedzie" nadal zachwyca wędkarzy swoimi ogromnymi karpiami. Pokryte gęstą roślinnością brzegi tego jeziora przyciągają mnóstwo różnorodnych zwierząt, w tym niedźwiedzi, co z pewnością miało wpływ na jego nazwę. Brzegi jeziora Niedźwiedziego są bardzo łagodne, dlatego do udanego połowu konieczny jest zestaw zapewniający daleki rzut. Idealnym sprzętem dla tego zbiornika może być feeder z dalekim wyrzutem lub karpiówki. Miłośnicy wędkarstwa spławikowego mogą korzystać z wędzisk matchowych wyposażonych w wagglery.

  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ejsioo przypiął/eła ten temat
  • Levo odpiął/ęła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Wczoraj po raz pierwszy wybrałem się na to jezioro, związku z tym mam pytanie jak to "początkujący" Nadmienię, że nie mam jeszcze jakiegoś tam super sprzętu. Wczoraj złowiłem kilka karpi max do 4 kg. ale zarobek na nich marny. Rozumiem, że większy będzie jak będę łowił karpie po 20 kg. +. Co się opłaca tu łowić na początek aby coś zarobić a nie stracić? Pozdrawiam i dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, BL jest mapa gdzie trzeba mieć juz jakiś sprzęt, bo amury albo wieksze karpie psuja kołowrotki dość szybko (kołowrotki 10kg i mniejsze), według mnie podstawa na BL to kołowrotek Alfa 8000 albo Beluga narga 8000, plus jakis kijek z 25kg minimum, do tego zylka 22kg. Zestawy typu wędka wedka 15-20kg, i kolowrotek 10kg, może sie zepsuc po paru dużych rybach, zwłaszcza jak biorą amury, a koszt naprawy może być większy niż zarobek.

  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukez_m napisał:

Hej, BL jest mapa gdzie trzeba mieć juz jakiś sprzęt, bo amury albo wieksze karpie psuja kołowrotki dość szybko (kołowrotki 10kg i mniejsze), według mnie podstawa na BL to kołowrotek Alfa 8000 albo Beluga narga 8000, plus jakis kijek z 25kg minimum, do tego zylka 22kg. Zestawy typu wędka wedka 15-20kg, i kolowrotek 10kg, może sie zepsuc po paru dużych rybach, zwłaszcza jak biorą amury, a koszt naprawy może być większy niż zarobek.

Ostrzeżenie przyjąłem, akurat to co napisałeś nie jest mi obce ale tak czy siak dziękuje. Wezmę to tak dla przypomnienia. :) Wydaje mi się że nie do końca zrozumiałeś Ty i Ci Panowie co poparli Twoją odpowiedz, za która tak czy inaczej jeszcze raz dziękuję. Ponowię jeszcze raz moje pytanie - Co się opłaca tu łowić na początek aby coś zarobić a nie stracić? Czy może sąjakieś inne gatunki ryb jeszcze nie znane z tych łowisk do których miałem do tej pory dojście z racji mojego 19 lvl. Zapewniam Was, że jeszcze bardziej zdaje sobie sprawę, aniżeli wtedy kiedy miałem  1 lvl i łowiłem na Komarówce, że każde łowisko niesie jakieś ryzyko, tak? Z tego co wiem to nie ma łowisk "bezpiecznych" i w każdym z tych łowisk można "zniszczyć" swój sprzęt. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz tych co czują się silni w temacie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcijen2 napisał:

Ostrzeżenie przyjąłem, akurat to co napisałeś nie jest mi obce ale tak czy siak dziękuje. Wezmę to tak dla przypomnienia. 🙂Wydaje mi się że nie do końca zrozumiałeś Ty i Ci Panowie co poparli Twoją odpowiedz, za która tak czy inaczej jeszcze raz dziękuję. Ponowię jeszcze raz moje pytanie - Co się opłaca tu łowić na początek aby coś zarobić a nie stracić? Czy może sąjakieś inne gatunki ryb jeszcze nie znane z tych łowisk do których miałem do tej pory dojście z racji mojego 19 lvl. Zapewniam Was, że jeszcze bardziej zdaje sobie sprawę, aniżeli wtedy kiedy miałem  1 lvl i łowiłem na Komarówce, że każde łowisko niesie jakieś ryzyko, tak? Z tego co wiem to nie ma łowisk "bezpiecznych" i w każdym z tych łowisk można "zniszczyć" swój sprzęt. Pozdrawiam i proszę o odpowiedz tych co czują się silni w temacie.

Hey

Co do Jeziora Niedźwiedziego jest to typowe łowisko karpiowo/amurowe i generalnie głównie w celu łowienia tych ryb się tu przychodzi.
Gatunków, których nie znajdziesz na innym akwenie, a tylko i wyłącznie tutaj to Brzana Pospolita oraz Złoty Lin.
I właśnie w tym momencie odnosząc się do Twojego pytania to właśnie Brzany są tym czego możesz tutaj szukać z bardziej "lekkim" sprzętem.
Należy jednak pamiętać, że karpie czy amury również chętnie biorą na przynęty, które preferują Brzany np. ser czy rosówka.
Jeśli chodzi o Złotego Lina to raczej nie nastawiał bym się specjalnie na złowienie go, ponieważ jest to bardzo rzadka ryba i bierze on okazyjnie, jest to bardziej przyłów podczas łowienia brzany lub zwykłego lina, gdyż również bierze na te same przynęty.
To by było na tyle z gatunków, na które możesz się tu nastawić co do reszty ryb występujących na tym łowisku to raczej lepiej szukać ich na innych łowiskach.

Pozdrawiam
 

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 16:05, Stratogon napisał:

Hey

Co do Jeziora Niedźwiedziego jest to typowe łowisko karpiowo/amurowe i generalnie głównie w celu łowienia tych ryb się tu przychodzi.
Gatunków, których nie znajdziesz na innym akwenie, a tylko i wyłącznie tutaj to Brzana Pospolita oraz Złoty Lin.
I właśnie w tym momencie odnosząc się do Twojego pytania to właśnie Brzany są tym czego możesz tutaj szukać z bardziej "lekkim" sprzętem.
Należy jednak pamiętać, że karpie czy amury również chętnie biorą na przynęty, które preferują Brzany np. ser czy rosówka.
Jeśli chodzi o Złotego Lina to raczej nie nastawiał bym się specjalnie na złowienie go, ponieważ jest to bardzo rzadka ryba i bierze on okazyjnie, jest to bardziej przyłów podczas łowienia brzany lub zwykłego lina, gdyż również bierze na te same przynęty.
To by było na tyle z gatunków, na które możesz się tu nastawić co do reszty ryb występujących na tym łowisku to raczej lepiej szukać ich na innych łowiskach.

Pozdrawiam
 

A Karp Lustrzeń i Karp Golec występuje gdzieś indziej niż Niedzwiedzie ??

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witek666 napisał:

A Karp Lustrzeń i Karp Golec występuje gdzieś indziej niż Niedzwiedzie ??

Hey

Faktycznie zapomniałem wspomnieć, że te gatunki również znajdziemy tylko i wyłącznie na tym akwenie.
Jednak kolegę interesowały gatunki, które nie są związane z karpiami czy też amurami.

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Eloszka.

Jezioro Niedźwiedzie, typowy zbiornik wodny do połowu Karpia czy Amura. Dość częstym gościem jest tu Brzana Pospolita, oraz Lin. Co do lina Złotego, zbytnio bym się nie nastawiał, bo jest rzadkim gościem na miejscówkach. Wszystkie dostępne łowiska na Bear Lake umieszczone są wzdłuż jednej linii brzegowej. Sklep jaki posiadamy jest bardzo kiepsko wyposażony, także wszystkie zakupy robimy na innym łowisku. np: (Volkhov) Łowisko bardzo fajnie rozmieszczone. Rozmiary ryb jakie możemy tu na potkać jest nie ograniczona od + 1kg do 50 kg. Dobór sprzętu na tym łowisku, wiadoma sprawa jest uzależniony od naszego budżetu jaki posiadamy. Ale panowie zanim się tu wybierzemy musimy wiedzieć czy jesteśmy gotowi na takie wyzwanie. Łapanie na zbyt słaby sprzęt grozi jego utratą.

Wszystko co na temat Bear Lake, doboru sprzętu znajdziecie w tym poradniku. Nie są to jakieś wypociny, tylko setki przegranych godzin na Bera Lake.

Pozdrawiam. many19721

Edytowane przez many19721
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry, dobry.

Nie wiem jak wy, ale ja odnoszę wrażenie że Bear Lake od dwóch dni zrobiło totalne The End. Po aktywnej miejscówce 43:54 na której obecnie ryby brak, padło totalnie wszystko. Wczoraj poświęciłem troszkę czasu i prze skanowałem 12 znanych prze ze mnie miejscówek i wszędzie totalna lipa. Można powiedzieć że trafiłem na dwa miejsca gdzie coś od czasu do czasu wzięło, bez jakiego kol wiek szału. 12 ryb w HH to jakieś nie porozumienie. Co do miejsc gdzie powiedzmy coś wzięło to 55:63, oraz 59:62. Cała reszta śpi. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy też borykacie się z tym fantem. Przynęty bez zmian plus kombinacja z innymi, która też nie przyniosła rezultatu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.11.2019 o 09:55, many19721 napisał:

Dobry, dobry.

Nie wiem jak wy, ale ja odnoszę wrażenie że Bear Lake od dwóch dni zrobiło totalne The End. Po aktywnej miejscówce 43:54 na której obecnie ryby brak, padło totalnie wszystko. Wczoraj poświęciłem troszkę czasu i prze skanowałem 12 znanych prze ze mnie miejscówek i wszędzie totalna lipa. Można powiedzieć że trafiłem na dwa miejsca gdzie coś od czasu do czasu wzięło, bez jakiego kol wiek szału. 12 ryb w HH to jakieś nie porozumienie. Co do miejsc gdzie powiedzmy coś wzięło to 55:63, oraz 59:62. Cała reszta śpi. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, czy też borykacie się z tym fantem. Przynęty bez zmian plus kombinacja z innymi, która też nie przyniosła rezultatu.

Pozdrawiam.

No co ty? po ostatniej ZUPER aktualizacji to jezioro dla 'szarych bezsprzętowców' jest totalnym dnem.

Edytowane przez Valar.Morghulis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ja z innej beczki takie pytanko - dlaczego po każdej aktualizacji jest coraz gorzej z braniem ryb? Dzisiaj 2 dni na łowisku i 6 ryb. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?Jeszcze 3-4 miesiące temu to tu wędki łamało teraz to te wędki gniją.Nowe łowiska są otwierane a stare leżą odłogiem ,dlaczego nikt z informatyków nie zajmuje się już tymi starymi łowiskami?

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pancer33 napisał:

Ja z innej beczki takie pytanko - dlaczego po każdej aktualizacji jest coraz gorzej z braniem ryb? Dzisiaj 2 dni na łowisku i 6 ryb. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?Jeszcze 3-4 miesiące temu to tu wędki łamało teraz to te wędki gniją.Nowe łowiska są otwierane a stare leżą odłogiem ,dlaczego nikt z informatyków nie zajmuje się już tymi starymi łowiskami?

Tak z ciekawości na którym starym łowisku tak kiepsko bierze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Z tego co widze to odkad gram Niedzwiadek byl okreslany jako martwy , zawsze na czat wiekszosc ludzi tak pisala i pewnie dlatego malo ludzi na niego zaglada . Takze na forum nie widac za duzo nowych informacjo  bo malo ludzi tam chodzi i nic nie wiadomo o aktywnych spotach albo chodza i lowia a na forum sie nie pochwala. Osobiscie bylem tam kilka razy i moze z dwa razy udalo sie cos nalapac ( mam na mysli pelna siatke  )  ale to byla kwestia siedzenia 3-4h ( tradycyjnie kostki ziemniaka i sera ) . Po tej aktualizacji takze sie wybralem zeby sprawdzic 2 miejsca na ktorych wczesniej mialem jakies wyniki :

1 screen 55:33 klips 12 / kostki ziemniaka i sera   1h siedzenia

2 screen  44:50 klips 21 / kostki ziemniaka i sera   1h siedzenia

3 screen  44:50  klips 21  ale tym razem sprawdzilem metode popup /    midowa gruszka,kokos smietana dip cierpka gruszka    i   kokos i owoce  dip nektar kokosowy  ( na te dwa zestawy wyciaglem karpie )    1h siedzenia

Nie spedzilem 3h na BL zeby komus cos udowadniac albo kogos bronic tylko z wlasnej ciekawosci , bo i tak latam po mapach i odwiedzam rozne miejscowki . Takze nie widze problemu zeby poswiecic 5min zeby wrzucic jakies info na forum . A fajnie byloby miec spot jak na amber czy tubie gdzie prawie kazdego dnia mozna wyciagnac karpia lub sazana.

pozdrawiam

 

rf4_4.0.14942_20200724_095814.png

rf4_4.0.14942_20200724_105343.png

rf4_4.0.14942_20200724_115817.png

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, paweladl napisał:

witam

Z tego co widze to odkad gram Niedzwiadek byl okreslany jako martwy , zawsze na czat wiekszosc ludzi tak pisala i pewnie dlatego malo ludzi na niego zaglada . Takze na forum nie widac za duzo nowych informacjo  bo malo ludzi tam chodzi i nic nie wiadomo o aktywnych spotach albo chodza i lowia a na forum sie nie pochwala. Osobiscie bylem tam kilka razy i moze z dwa razy udalo sie cos nalapac ( mam na mysli pelna siatke  )  ale to byla kwestia siedzenia 3-4h ( tradycyjnie kostki ziemniaka i sera ) . Po tej aktualizacji takze sie wybralem zeby sprawdzic 2 miejsca na ktorych wczesniej mialem jakies wyniki :

1 screen 55:33 klips 12 / kostki ziemniaka i sera   1h siedzenia

2 screen  44:50 klips 21 / kostki ziemniaka i sera   1h siedzenia

3 screen  44:50  klips 21  ale tym razem sprawdzilem metode popup /    midowa gruszka,kokos smietana dip cierpka gruszka    i   kokos i owoce  dip nektar kokosowy  ( na te dwa zestawy wyciaglem karpie )    1h siedzenia

Nie spedzilem 3h na BL zeby komus cos udowadniac albo kogos bronic tylko z wlasnej ciekawosci , bo i tak latam po mapach i odwiedzam rozne miejscowki . Takze nie widze problemu zeby poswiecic 5min zeby wrzucic jakies info na forum . A fajnie byloby miec spot jak na amber czy tubie gdzie prawie kazdego dnia mozna wyciagnac karpia lub sazana.

pozdrawiam

 

rf4_4.0.14942_20200724_095814.png

rf4_4.0.14942_20200724_105343.png

rf4_4.0.14942_20200724_115817.png

Siemanko. Bear Lake znam jak własną kieszeń, spędziłem tam sześć miesięcy bez przerwy. Bardzo fajna mapa, bardzo dużo fajnej i za razem dużej ryby. Idzie tam na prawdę fajnie połapać i zarobić. Polecam ci obejrzyj ten poradnik.

 

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...