Skocz do zawartości

Umiejętności – temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno temu czytałem posty na temat skillowania umiejętności na anglojęzycznym forum i zaciekawił mnie post Elwoodiath ,który radził aby w momencie "przystopowania " w drzewku ,w którym akurat staramy się zwiększyć % umiejętności,odstawić je na jakiś czas i zwiększyć % w innym.Nie tylko w metodach połowu ale np w gotowaniu czy robieniu zanęt etc.

Stosuję się do tej rady i przynajmniej u mnie przynosi efekt ,szczególnie ,że w moim przypadku pozostał spinning i spławik w granicach 97% + ,gdzie już te % niechętnie wpadają.Wbijanie na siłę na 100% jednej metody tylko wydłuży czas (wiem po sobie -na gwałt grunt na 100% bo PVA potrzebne :)) ) i pogłębi naszą frustrację.

O ile w każdym drzewku 60% umiejętności wbija się stosunkowo szybko to później zaczynają się schody i wszystko zależy od indywidualnego podejścia.Stosowanie różnych(nowo zdobytych) technik łowienia,wykorzystywanie różnych przynęt ( nie tylko na top weekly )łowienie jak największej ilości różnych gatunków ryb wydaje mi się ,że przyśpiesza ten proces.

Do reszty już trzeba się przygotować finansowo i odstawić łowienie w HH a zająć się skillem.Nie będę opisywał sposobów na każdy skill z osobna ,bo cała masa rad jest na DC,sam z nich korzystałem.Najszybciej % chyba wpada mi w wytwarzaniu przynęt sztucznych, no ale ten skill radzę zostawić na koniec bo wybitnie silverożerny 😛

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez emu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość MrOnizuka

Przepraszam jestem nowy na forum chciałbym się zapytać w co się opłaca pakować umiejetności w drzewku wędkarstwo spławikowe.Chciałbym uniknąć sytuacji że muszę robić reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrOnizuka napisał:

Przepraszam jestem nowy na forum chciałbym się zapytać w co się opłaca pakować umiejetności w drzewku wędkarstwo spławikowe.Chciałbym uniknąć sytuacji że muszę robić reset.

Siemanko. Raczej obstawiał bym na początek drzewko wędkarstwo gruntowe. Pytanie jak metodę lubisz i na jaką się nastawiasz w przyszłości.

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grunt to Many19721 zrobił kilka fajnych poradników. Poszukaj i poczytaj w dziale "Poradniki do gry" 😉 Powiem szczerze, że między innymi dlatego rozwijam grunt 😄
Fajnie się łapie. Dalej pójdę w spining.
Tutaj pokazał jak ma dodane punkty w gruncie:

  Trochę pograsz, to nazbierasz trochę srebra i doświadczenia. Pomału, krok po kroku 😉

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bastic913

Witam,

Jestem nowym graczem i jeszcze dużo muszę się nauczyć, dlatego mam prośbę do starych wyjadaczy o poradnik na temat expienia danych umiejętności jak najniższym kosztem. Taki przykład, wczoraj na streamie dowiedziałem się, że aby wbijać robienie zanęt, nie trzeba robić xxx zanęt na karasia/płoć które składają się z 3 składników, tylko wystarczy custom zanęta z samej bazy w tym przypadku krakersów. Jak na mój level to bardzo duża oszczędność. 

A więc chciałbym aby poradnik wyglądał mniej wiecej tak:

- "umiejętność"  - "składnik" - do jakiego poziomu wbijać daną umiejętność na danym składniku (nie mam pojęcia czy wyżej levelowe skladniki dają więcej expa czy można jechać do końca na podstawowych).

Myślę, że taki poradnik zaoszczędzi nowym graczom dużo pieniędzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bastic913 napisał:

Witam,

Jestem nowym graczem i jeszcze dużo muszę się nauczyć, dlatego mam prośbę do starych wyjadaczy o poradnik na temat expienia danych umiejętności jak najniższym kosztem. Taki przykład, wczoraj na streamie dowiedziałem się, że aby wbijać robienie zanęt, nie trzeba robić xxx zanęt na karasia/płoć które składają się z 3 składników, tylko wystarczy custom zanęta z samej bazy w tym przypadku krakersów. Jak na mój level to bardzo duża oszczędność. 

A więc chciałbym aby poradnik wyglądał mniej wiecej tak:

- "umiejętność"  - "składnik" - do jakiego poziomu wbijać daną umiejętność na danym składniku (nie mam pojęcia czy wyżej levelowe skladniki dają więcej expa czy można jechać do końca na podstawowych).

Myślę, że taki poradnik zaoszczędzi nowym graczom dużo pieniędzy 🙂

Takie poradniku są już na forum od dłuższego czasu. Pisał je Many19721, więcej znajdziesz pod tym linkiem: https://rf4.pl/forum/index.php?/forum/72-poradniki-społeczności-rf4pl/

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam takie głupie pytanie. Jeśli do tej pory nie łapałem pickerem to przy połowie będzie dodawało punkty  za wędkarstwo gruntowe ? Z federa przesiadłem się na karpiówki doszedłem do niecałych 85 % w gruncie i 25lev .     To rodzaj wędki ma znaczenie czy nowe ryby  na dalszy rozwój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tubylec napisał:

Witam takie głupie pytanie. Jeśli do tej pory nie łapałem pickerem to przy połowie będzie dodawało punkty  za wędkarstwo gruntowe ? Z federa przesiadłem się na karpiówki doszedłem do niecałych 85 % w gruncie i 25lev .     To rodzaj wędki ma znaczenie czy nowe ryby  na dalszy rozwój ?

Picker jest w drzewku gruntowym ,więc będą leciały dalej procenty do grunu 👨‍🎓

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tubylec napisał:

To wiem ale czy jak już na federze i karpiowce nie lecą to jak kupie pickera to będą  jak nigdy nie używałem ?  Szkoda mi wydać 250 monet na testy 🙂

 

Witaj

Najlepiej używać ostatnio odblokowanej metody, sprzętu na odpowiednie gatunki ryb i na dany zbiornik , ale przede wszystkim łowić różne gatunki ryb.  Polecam np. połowić godzinkę karasie, potem isc na liny czy leszcze i potem na karpie. Ponadto oczywiście najlepiej % wypadają podczas "happy hour". Im wyższy skill tym trudniej wbić %. 

Pozdrawiam

Levo

  • Thanks 1
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie, ale nie wiedziałem gdzie takiego posta napisać wiec chcę się tutaj zapytać tzw.  żółtą gwiazdkę

Z początku myślałem, że tu chodzi o okazy i rzadkie okazy. Pytam się bo widziałem u niektórych graczy, że mają większa liczbę i chciałbym się dowiedzieć jak to osiągnąć. Bo nawet nie pasuje, że to są moje wygrane od turnieju już od dłuższego czasu się nic nie zmienia.

Na drugim screenu pokazuję przykład, że ma np liczbę 57.

rf4_4.0.14991_20200810_200926.png

rf4_4.0.14991_20200810_201539.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, SaitekPL napisał:

Mam takie pytanie, ale nie wiedziałem gdzie takiego posta napisać wiec chcę się tutaj zapytać tzw.  żółtą gwiazdkę

Z początku myślałem, że tu chodzi o okazy i rzadkie okazy. Pytam się bo widziałem u niektórych graczy, że mają większa liczbę i chciałbym się dowiedzieć jak to osiągnąć. Bo nawet nie pasuje, że to są moje wygrane od turnieju już od dłuższego czasu się nic nie zmienia.

Na drugim screenu pokazuję przykład, że ma np liczbę 57.

rf4_4.0.14991_20200810_200926.png

rf4_4.0.14991_20200810_201539.png

żółta gwiazdka czyli okazy to ilość gatunków -tz. jak złapiesz 5 płotek z żółtą gwiazdką to ogólnie masz 5 złowionych okazów np -płotek w statystykach ale jedną gwiazdkę na tym liczniku bo tylko jeden gatunek ale jak złapiesz 5 płotek i karasia okaz to masz 6 okazów ogólnie i 2 gwiazdki bo już z dwóch gatunków itd..

jak złapiesz

  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.07.2019 o 18:10, Yares napisał:

Bez sensu ten cały system wbijania umiejętności. O ile same umiejętności są jak najbardziej spoko o tyle ich wbijanie to najgorszy system jaki widziałem od lat. Chce sobie człowiek wbić szybko dajmy na to spławiki do 70%, łowi cały dzień, łowi i łowi i przez cały dzień wbije może 2-3% po czym nagle żadne procenty nie wpadają i co specjalnie ma zmieniać zestaw i metodę połowu żeby dalej procenty leciały? i to w dodatku nie w tym drzewku co chce? To jak on ma wbić te 70% szybciej? Pójdzie na grunt czy spinning to nie jest to co chciał wbijać. Bez sensu takie wymuszanie zmiany metody. Powinno to rosnąć równomiernie dla każdej metody a nie jakieś zmiany sprzętu żeby odblokować rozwój.  Nie wspominając o tym że bez premki te % stoją w miejscu niezależnie od tego czy się zmienia metody czy nie. Dzisiaj po 3 godzinach łowienia nie wbiłem ani 0.1% w spławikach i to na których mam tylko 55%, brawo to naprawdę zachęca do dalszej gry 🙂 (taki mały sarkazm)

Pewnie zaraz się tu pojawią ludzie co mają już wszystko na max, najlepszy sprzęt i przynęty i będą to chwalić jaki to piękny i dobry system jest i że jak mi nie pasuje to żebym zmienił grę. Ale na mnie to nie działa. Zawsze w każdej grze w którą gram wyrażam swoją opinię i zdanie na różne tematy i nie ma znaczenia czy dobrą czy złą. O złych rzeczach tym bardziej trzeba gadać a nie udawać że ich nie ma.

Pozdrawiam 

Kolego jak nie pasuje Ci wbijanie umiejętności to nikt nie karzę Ci grać. RF4 to symulator a nie arkadówka. Chcesz łatwizny to zainstaluj Fishing Planet 

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystko co odpisujecie graczom to fajnie zgadza się ,tylko pozornie a dlaczego np.mając 90% w zanętach wszystko stoi na głowie bo wytworzeniu około 1000 szt zanęty dostałem 0,1% umiejętnosci chyba to coś nie jest tak wykupione premium robienie w czasie heppy hour i taki efekt a po drugie co z tym 1000 zanęt zrobić wyrzucać własne pieniądze nie jestem tak nauczony a dzięki bogu trochę lat żyje na tym świecie i swoim wnuką bym nie doradzał wyrzucanie chleba.pozdr.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 12:07, koivu15 napisał:

 a po drugie co z tym 1000 zanęt zrobić 

Jak nie wiesz co z tymi zanętami zrobić, to jest tutaj mnóstwo graczy którzy z miłą chęcią je przytulą:P

  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2021 o 12:07, koivu15 napisał:

Witam wszystko co odpisujecie graczom to fajnie zgadza się ,tylko pozornie a dlaczego np.mając 90% w zanętach wszystko stoi na głowie bo wytworzeniu około 1000 szt zanęty dostałem 0,1% umiejętnosci chyba to coś nie jest tak wykupione premium robienie w czasie heppy hour i taki efekt a po drugie co z tym 1000 zanęt zrobić wyrzucać własne pieniądze nie jestem tak nauczony a dzięki bogu trochę lat żyje na tym świecie i swoim wnuką bym nie doradzał wyrzucanie chleba.pozdr.

Chyba nie zrozumiałeś o co w tym chodzi. oczywiście nie musisz tych zanęt wywalać, nie musisz nawet tych tanich robić.
Możesz robić najdroższe jakie tylko możesz zastosować składniki
Tylko pomyśl sobie iż zależność dostania % jest losowa i im wyższy twój poziom tym szansa maleje, więc wydając 1000 srebra będziesz mógł mieszać powiedzmy 300 razy a drogiej zanęty powiedzmy 50 razy. To co sie bardziej opłaca, wywalić te 1000 srebra czy zarabiać kolejne 5000 srebra żeby mieszać tyle samo razy ? Lepsze składniki teoretycznie podnoszą szansę na otrzymanie % ale nie na tyle żeby się to kalkulowało.
Pozdrawiam

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...