Skocz do zawartości

Wędkarstwo spinningowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Andre111 napisał:

Mam 14 poziom i 700 srebra,jaki zestaw spinningowy lub castingowy najlepiej kupić na rzekę Belaya?

Kupować coś a te pieniądze czy lepiej jeszcze dozbierać?

 

 

Kama lait SSL78  ML spinningowa (do 8kg) + meteor 3000 (kołowrotek z hamulcem również do 8kg, co nie pozwala go skręcić do 29, jednak sprawia, że wolniej się zużywa, a w swojej klasie jest to fantastyczne value for money)  to obecnie najlepszy zestaw na Belaye, kiedy zaczynamy grę, jego koszt jest niewiele wyższy od spinningu light pro, a jakościowo bije go na głowę

Edytowane przez Kamor
  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o poradę co wybrac casting czy zwykły spining. Jakie sa plusy i minusy zestawòw i czy bardzo mnie nie bedzie denerwowała ta siła wyzutòw w kołowrotku castingowym no i jak cenowo do siły sprzetu. Rybki jakie chcialbym lowic to szczupaki sandacze narazie na sura ponieważ za niecały lvl ja odblokuje i tam sie przymierzam siedziec dluzej 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Borewicz napisał:

@Wiktor89 poczytaj sobie ten temat. Myślę, że znajdziesz część odpowiedzi na swoje pytania.

 

Jejku dzieki ale czytalem go od deski do deski i nic to do konca mi nie dalo ponieważ niewiem po tym co sie moze sprawdzic ale sprecyzuje bardziej czy jak wezme o szpuli stałej to czy bede mial szanse z jakimś dobrym drapieżnikiem w stosunku do ceny i nie jakis kosmiczny sprzęt za 10k tylko tak okolo 4k co bedzie lepsze casting czy szpula stała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiktor89 Na początku jest ciężko ze zbieraniem gotówki, więc uważam, że lepszym wyjściem jest spinning z kołowrotkiem o szpuli stałej, ponieważ ten kołowrotek możesz wykorzystać do łowienia spławikowego i gruntowego - jeden wydatek i ma szerokie zastosowanie. Dobry kołowrotek to podstawa w grze i od tego powinno się zacząć - moim zdaniem.
Zestawy castingowe są droższe. Jeśli chodzi o złowione ryby to skutecznie łapiesz je na obie metody.
Ja rozpocząłem od zwykłego spinningu i z czasem przesiadłem się na grunt. Nie potrzebowałem zbierać kasy na nowy młynek 😉
Zrobisz, jak uważasz i każdy wybór będzie dobry (chociaż jeden droższy 😄 ).

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 15 poziomie lepiej kupić spinning do łowienia na Belaya czy coś do łowienia szczupaków na Starym Grodzie?

Na grodzie łowie spiningiem do 5,5kg który kupiłem za 35 srebra i takie szczupaki do 3kg jeszcze jakoś idzie wyciągnąć ale większe już tylko w ciasnych miejscach gdzie nie wypłyną daleko (A jakie jest zużycie sprzętu)..W ogóle to oglądałem różne kołowrotki i multiplikatory to te drugie nie mają żadnych zalet.Nie mieszczą więcej żyłki niż kołowrotki,mają ciężar wyrzutu który mocno ogranicza wędkarza ale może to ja o czymś nie wiem źle je porównuje?

Edytowane przez Pawel222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel222 napisał:

Na 15 poziomie lepiej kupić spinning do łowienia na Belaya czy coś do łowienia szczupaków na Starym Grodzie?

Na grodzie łowie spiningiem do 5,5kg który kupiłem za 35 srebra i takie szczupaki do 3kg jeszcze jakoś idzie wyciągnąć ale większe już tylko w ciasnych miejscach gdzie nie wypłyną daleko (A jakie jest zużycie sprzętu)..W ogóle to oglądałem różne kołowrotki i multiplikatory to te drugie nie mają żadnych zalet.Nie mieszczą więcej żyłki niż kołowrotki,mają ciężar wyrzutu który mocno ogranicza wędkarza ale może to ja o czymś nie wiem źle je porównuje?

Zdecydowanie lepiej iść na rzekę Belaya a tutaj wrzucam przykładowy zestaw na ten lvl,

Zaletą multiplikatorów jest natomiast wyrzut, siła mechanizmu i łatwiejszy hol dużych ryb, jednak jest to zabawa dla bardziej zaawansowanych graczy z pokaźnym zapleczem finansowym.

pozdrawiam

W dniu 11.05.2020 o 21:46, Kamor napisał:

Kama lait SSL78  ML spinningowa (do 8kg) + meteor 3000 (kołowrotek z hamulcem również do 8kg, co nie pozwala go skręcić do 29, jednak sprawia, że wolniej się zużywa, a w swojej klasie jest to fantastyczne value for money)  to obecnie najlepszy zestaw na Belaye, kiedy zaczynamy grę, jego koszt jest niewiele wyższy od spinningu light pro, a jakościowo bije go na głowę

 

Edytowane przez Kamor
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ciężko jednoznacznie stwierdzić czy brań jest mniej na zużytym sprzęcie, jeśli w jakimś stopniu zaczeło Ci to przeszkadzać, czy dostrzegłeś różnice, najlepiej będzie, jeśli zmienisz woblera na nowego. Mogło być też tak po prostu, że przełowiłeś dane miejsce i to nie wobbler jest problemem, a męczenie w kółko jednego punktu, doradziłbym sprawdzenie zużytego wobblera na innym łowisku.

Pozdrawiam,

Kamor

Edytowane przez Kamor
  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 15:41, Kamor napisał:

ciężko jednoznacznie stwierdzić czy brań jest mniej na zużytym sprzęcie, jeśli w jakimś stopniu zaczeło Ci to przeszkadzać, czy dostrzegłeś różnice, najlepiej będzie, jeśli zmienisz woblera na nowego. Mogło być też tak po prostu, że przełowiłeś dane miejsce i to nie wobbler jest problemem, a męczenie w kółko jednego punktu, doradziłbym sprawdzenie zużytego wobblera na innym łowisku.

Pozdrawiam,

Kamor

Dzięki, na innym punkcie na Starym Grodzie działa lepiej i szczupaki łowią się nieźle. Złowiłem już około 400 ryb na tego woblera. Czy miał ktoś przypadek że wobler po osiągnięciu 50 czy więcej zużycia nie nadaje się do łowienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.06.2020 o 01:17, AdiBur napisał:

Mam pytanie. Czy ktoś odczuł spadek ilości brań na zużytym woblerze. Mam wobler z zużyciem 26 % po złapaniu 300 ryb i mam wrażenie że przestał łowić

przynęty nie nadają się do użycia po osiągnięciu 0%, wtedy wyświetlana jest grafika czerwonego przekreślonego krzyżyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamor napisał:

 

przynęty nie nadają się do użycia po osiągnięciu 0%, wtedy wyświetlana jest grafika czerwonego przekreślonego krzyżyka

Ok dzięki. Mam 20 poziom. Gdzie warto wybrać się jeszcze na szczupaki poza Stary Gród ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 minut temu, Jessica Tim napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące maksymalnej linki jaką mogę założyć na ZM Ranger Z70 - chodzi o maksymalny overload tego sprzętu:

rf4_4.0.14224_20200707_120054.thumb.png.0e67539e344f1bb09191cf5c835b5c14.png

No cześć, podaj jeszcze jaki posiadasz kij, oraz jaką posiada wytrzymałość. ZM Ranger Z70 na zamknięciu posiada wytrzymałość 88 kg 

Edytowane przez many19721
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 86walet napisał:

Witaj @Jessica Tim.

Dobór żyłki zależy od wytrzymałości kija.Jeżeli kij ma wytrzymałość np.15kg to wytrzymałość żyłki musi być mniejsza.

Pozdrawiam

nie tak do końca to jest prawdą zaobserwowałem nie raz że linkę główna można dać większą (dłużej wytrzymuje z kondycją aczkolwiek mniej wchodzi na młynek),  należy jednak skorygować przyponem. Łowie tak długi czas i nic nigdy się nie stało nawet przy dużych okazach. Oto przykład zestawu wędka o wytrzymałości 14kg linka 16,4kg

rf4_4.0.14224_20200418_001507.png

  • Lubie to RF4PL 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam Panie i Panowie. Jak ktoś ma troszeczkę "wolnego czasu" to wzorem sowieckiego forum proszę wybrać się na pierwsze (początkowe) łowisko i pobrać sprzęt do spinningu. Mowa o zardzewiałej, metalizowanej błystce. Założyć ją na swój sprzęt i cieszyć się z poniższego. Sprawdzone na niektórych łowiskach (rzekach). W jednym przypadku pęknięta kotwiczka. Zabawa przednia 🙂

rf4_4.0.15158_20201101_225040.png

rf4_4.0.15158_20201101_225535.png

rf4_4.0.15158_20201102_151749.png

rf4_4.0.15158_20201102_153019.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@NulejT111 polecam ultra light spinning na początku i rzekę Belaya, tam spokojnie na lipieniach. pstrągach nastukasz sporo procentów, potem przesiadłem się na troling i tu np. Kuori jeziorko gdzie na golcach, paliach idzie nieźle, plus happy hr ( jeżeli posiadasz premke). ( to z mojego jak dotąd maleńkiego jeszcze doświadczenia w tej grze )

 

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...