Skocz do zawartości

Wędkarstwo spinningowe


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Możecie zamieszczać tu wszystko co związane ze spinningiem. Jak złożyć zestaw spinningowy? Którą wędkę wybrać? Spinning czy Casting? Jakich przynęt spinningowych używacie? Jak zacząć ze spinningiem? itp. Wszystkie wątpliwości, pytania, rozmowy i dyskusje na temat spinningu proszę prowadzić w tym temacie.

Wasz Zespół RF4

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, SpiningujeBezReki napisał:

Hej, ostatnio siedze troche na kuorii i volkhov.. Z moich spostrzeżeń najlepiej na trolling sprawdzają się wahadłówki no i woblery, jakie rodzaje przynet sprawdzają wam sie najlepiej podczas trollingu? Oczywiście chodzi o czeste brania ciezszych ryb 🙂

Cześć. Ciężko tak jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zależy od mapy, pogody czy gatunków, jakie chcesz łowić. Warto też zawsze przejrzeć rekordy tygodniowe, ale moje ulubione przynęty to cała seria wahadłówek Kiruuna Hunter, woblery Funky Minnow S11 i S15(głównie kolory 002 i 004), Snatchery oraz seria Zeiman Terminator F10 - tego używam najczęściej. Powodzenia.

  • Trofka 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
15 godzin temu, pawelczapnik37 napisał:

Witam czy znajdę gdzieś poradnik na temat spinningowania wędkami castingowymi?

Według mnie nie ma jakiejś większej różnicy miedzy zwykłym spiningiem a castingiem, zasady prowadzenia i doboru przynęty jest taki sam w obu przypadkach ( oczywiście to moje zdanie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.06.2019 o 18:59, SpiningujeBezReki napisał:

Hej, ostatnio siedze troche na kuorii i volkhov.. Z moich spostrzeżeń najlepiej na trolling sprawdzają się wahadłówki no i woblery, jakie rodzaje przynet sprawdzają wam sie najlepiej podczas trollingu? Oczywiście chodzi o czeste brania ciezszych ryb 🙂

hej

na kuori doskonale sprawdzaja sie woblery funky minnow s11 002 i 004 oraz 001 te same z serii F tez dobre i na nich w sumie zaczynalem i bardzo dobre brania mialem

tak samo Dodger crank 003 i 004 

huntery tak samo ale na trollingu mniejsze brania, na te juz lepiej z brzegu rzucac, to z serii 1 001 002 003 i 006

na volkhovie na lososia snatcher 003 oraz zlapiesz na to rowniez wiele innych gatunkow

tak somo uzywam tutaj tych funky minnow z serii S jak na kuori

  • Thanks 4
  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Volkov daje wiele możliwości związanych ze spinningiem, a dokładnie z jego odmianą - trollingiem.
Tak jak kolega John już wymienił pewne "kocury" to dodam, że trolując na metodę "jiggowanie" z główką 28g i dużymi ripperami i twisterami też miałem efekty w postaci szczupaków oraz sandaczy.
Nie pamiętam jak się nazywa seria woblerów, ale miałem na nie sporo sandaczy i niewielkich sumów (w okolicach mostu kolejowego). Wobler, który schodzi do 4,5m; kolor czarno-pomarańczowy. Dodatkowo sprawdzają mi się woblery w ubarwieniu "tygryska" pracujące na głębokości 1,5-2,5m. Szczególnie efektywne na szczupaki i okonie.

Dodatkowo cała paleta snatcherów w różnych kolorach. Dodatkowo polecam seledynowy - na niego często mam sandacze.
Z blach polecam tanią blaszkę 4cm, waga 8g, kolor mosiądzu. Przy trollingowaniu kleń i okoń murowany.

 

Pozdrowionka i szczęść boże.

  • Lubie to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORADNIK OPARTY NA WŁASNYCH DOŚWIADCZENIACH NA ŁOWISKU ŁADOGA
 

Jak dobrze wiecie aby złapać fajnego golca trzeba robić jig step, no tak ale robiąc jiga na jedną wędke w tym przypadku tracicie 50% szans i czasu, a więc czemu nie robić podwójnego jiga ?

I tutaj chciałbym wam przybliżyć temat jak robić takiego podwójnego jiga z łodki ma się rozumieć...

Technika na samym początku może się wydawać ciężka, lecz zapewniam was taka nie jest.

Prosta sprawa zbroicie wędki lecicie na spot, w tym przypadku moim ulubionym jest 80:22, rzut w stronę bojek i czekamy aż opadnie.

"Uwaga #1, ja czekam az opadnie ponieważ zdarzają się brania w opadzie"

Następnie 2 wędka i powtarzamy czynność.

Okej mamy obie wędki zarzucone i odłożone w uchwyty, teraz wykonujemy taki manewr :

Wybieramy wędke numer 1, robimy 2 szybkie obroty, najlepiej na prędkośći 25-30 i odkładamy do uchwytu, następnie szybko na wędke nr 2 i powtarzamy czynność tak jak w przypadku wędki nr 1.

Po pewnym czasie mozecie zauwazyc ze podczas podnoszenia/wyciągania wędki z uchwytu, linka się luzuje i ten fakt może was zaniepokoić, więc 

"Uwaga# 2 , po odłożeniu wędki w uchwyt, automatycznie ten luz, który zrobiliśmy poprzez wyjęcie jej ze stojaka zostaje zniwelowany."

Dlatego nie przejmujemy się tym luzem, wzrok na kołowrotek 2 obroty i zamiana wędki... I tak w kółko.

W taki oto sposób zwiększacie Sobie szansę na rybę o 100%, mając 2 przynęty we wodzie 🙂

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Jakiej wagi powinno być obciążenie jeśli chodzi o metody związane z " jiggowaniem " (np. boczny trok ), na wodach z nurtem ?

Przykładowo rzeka Sura ma dość silny nurt jak dobrać wagę i szybkość proszę o podanie przykładu, pozdrawiam i z góry dziękuje 🙂 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
17 godzin temu, Levo napisał:

Hey

Zobacz ten poradnik, moze cos pomoze 🙂

Levo

Witaj. Dziękuje za informacje. Przed zakupem spinningu czytałem ten poradnik, jak również podręcznik użytkowania, ale nie widać tam żadnego wpisu ze zestawem o średniej akcji nie da się prowadzić woblerów. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć wolna akcje ale średnia totalnie zaskoczyła, nawet zmiana prędkości nie pomaga. Polecam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taki zestaw... na głębi 11 i więcej nie umiem zrobić jig stepa jakieś porady... sprawdzane różne gramatury różne prędkości jedynie kiedy wyskakuje jig step to jak dam np prędkość 25 i zwijam trzymając shift.
I dalej męczę że nie ma informacji iż przynęta dotyka dna... w dzień idzie to obejść łowiąc w jeziorach bo widać po żyłce ale jak jest ciemno albo rzeka no to bieda straszna

 

 

rf4_4.0.13831_20200128_181510.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witaj @destos95, Steelhead 600-R ma ciężar wyrzutu od 25,5g, dobierając wędkę pod ciężar wyrzutu "Super Duty CST86XH"(25-100g) będzie dobrym wyborem. Polecić mogę "Model One CST S88H"(15-50g) oraz "Ethnic CSTXF88XH(20-60g)". Dobrą opcją będzie też "Evora CST CSSL98H"(12-60g) ze względu na bonus +10% do "Zasięgu rzutu".

Pozdrawiam

Lepin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, Andre111 napisał:

 

Od czego zależy czy lepiej użyć obrotówki,wahadłówki czy woblera?

Są jakieś zasady dobierania tych przynęt czy trzeba próbować wszystkich po kolei i sprawdzać efekt?

Witaj

Sprawdź proszę ten poradnik.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sank51 napisał:

Witam.

Mam problem z zasięgiem wyrzutu w wędce castingowej którą rzucam 15- 20m a wędką spinningową ponad 30 m. Proszę o pomoc jak dalej rzucać castingiem ?

podaje konfig mojego sprzętu oraz umiejętności.

  Ukryj zawartość

 

Spoiler

rf4_4.0.14224_20200423_094341.thumb.png.bd07449f6614f07da6b474017c83fc8f.png

 

Spoiler

rf4_4.0.14224_20200423_101855.thumb.png.524af1dd7fd9bb8be6731d3f833b4cfd.png

 

Spoiler

rf4_4.0.14224_20200423_101915.thumb.png.f24de8a4b61ac86c5c0a5b547e1235cd.png

 

    

Witaj

Problemem jest tutaj ciężar wyrzutowy Twojego kołowrotka

Winner LP jest poprostu lepszy na cięższe przynęty - jeśli chodzi o zasięg wyrzutu . Ciężar wyrzutu w tym kołowrotku zaczyna się od 5.5 g

 image.thumb.png.c1c407b12ffb0f34ebd9a94cf47cbb83.png

Pozdrawiam

Levo

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...