Skocz do zawartości

Sprzęt - temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj @matrix__898989,

Przełożenie kołowrotka informuje nas o ilości obrotów rotora, które wykona kołowrotek przy jednym obrocie korbki. Kołowrotki z niższym przełożeniem np. 4,3:1 zwykle charakteryzują się większą mocą i wytrzymałością. Zazwyczaj używane są do metod gruntowych lub ciężkiego spinningu. Kołowrotki/multiplikatory z szybki przełożeniem np. 5,4:1 6,2:1 itd. zwykle używane są do ultralekkiego, lekkiego i średniego spinningu oraz wędkarstwa matchowego.

Pozdrawiam

  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

domyślnie klawisz U i przenosisz sprzęt
ja rozstawiam w kolejności 1 2 3 ale to już jak kto woli

dobra jako że już napisałem coś jam ślepy i nie mogę odszukać tabelki o hakach a dokładnie o główki jigowe (znaczy szacowaną wytrzymałość)

Edytowane przez p_system
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest to uzależnione od dostępności części zamiennych w warsztacie (jak jest ich bardzo mało tylko za golda)
najczęściej volkow ma dobrą dostępność ale są też sklepy filmowe na mapie bursztyn (zeiman) i łagoda (beluga) i jeśli sprzęt mamy tej firmy to polecam naprawiać tam bo jeszcze nie miałem problemów z dostępnością części a też taniej naprawią a jest taki tip jak kupimy sprzęt w sklepie firmowym to naprawa jest jeszcze tańsza
napisałem zasady ogólne tak na ile wiem jak to działa odnośnie napraw nie tylko przeletek
dla przykładu od wczoraj naprawiam sat triumph 30 2s w volkowie bo hamulec był tylko za golda a volkowie za srebro i tam zostawiłem do naprawy

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jako, że przymierzam się do zakupu wędki Spod i markerowej a informacji o nich na forum mało, prosiłbym kogoś z doświadczeniem w temacie o sprecyzowanie czy poszczególne wędki w tych rodzajach różnią się czymś zasadniczym - np. drogie wędki markerowe podają więcej informacji o dnie niż tanie?

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LordVader NIe ma co inwestowac w drogi sprzet tego typu. Da Ci to ewentualnie jakis bonus do zasiegu rzutu a nie eksrta lub lepsze dane nt dna. I tak to nie ma zadnego znaczenia bo nie rzuca sie zestawow na jakies tam kosmiczne dystanse. Zwykle i tanie wedki markerowe i spot wystarczaja.

Jak bedziesz wybieral markera to trzeba dobrze dobrac ciezar wyrzutu do komponentow bo moze sie okazac ze kupisz splawik i ciezarek i sie okaze ze jest troche za ciezko.Miej to na uwadze.

Wedki markerowe naprawde sie przydaja jak czesto lowisz na baty,matchowki.Majac informacje o rodzaju dna mozna dobrac np kolor przyponu i odpowiednia metode polowu. Warto miec ta wedke.

Mam nadzieje ze w jakims stopniu pomoglem.

Dziekuje.

rf4_4.0.15859_20210218_113512.png

rf4_4.0.15859_20210218_113519.png

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@felicjan123 dzięki za odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości. Oczywiście o dopasowaniu mocy wędki do komponentów zdaję sobie sprawę. Jeśli można jeszcze dopytać - czy używając rakiety otwierającej się na powierzchni, trzeba przy ustalaniu clipsa brać pod uwagę głębokość łowiska? Teoretycznie zestaw na clipsie 15 przy głębokości kilku metrów będzie leżał nie na 15 a na 13 metrach. Czy rakietę należy wtedy przestawić na 13 czy gra to jakoś sama koryguje?

 

Edytowane przez LordVader
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@adas_wedkarz Nie wiem jaki sprzęt posiadasz ale pokaże ci  przykład na moim sprzęcie. Zacznę tez od tego ze aktualnie na Amura/Karpia na niedźwiadku nie łapiemy na klasyczny włos(warto przeglądać forum okazy/miejscówki i zerknąć na co łowią ludzie) lecz na Klasyczny Pop-up Mocowanie dobierz sobie jak chcesz ja łowie teraz na Dwie sztuczne kukurydze... Ale   jak już bardzo chcesz lewic na klasyczny włos możesz cos poskładać z przynęty Kulka tonąca + pelet Nie wiem często będziesz mieć brania...
Co do samego składania zestawu na karpia musisz się określić jaka wędek posiadasz i jaki kołowrotek ja ci dam przykład na Fortuna Carp 360XH + Beluga Tagara 10000/Caliber HSV 80 SLC
Pamiętaj by dobrze dobierać Pletke/Leadcore/przypon To bardzo ważne by nie uszkodzić kołowrotka i nie złamać wędki

Więcej polecam zajrzeć tutaj:

 


1.thumb.PNG.b23bfad32174df8c47a0495036d28b98.PNG:
 

4.PNG

2.PNG

3.PNG

Edytowane przez Jopkowsky
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Maniek05

Witam stoję przed zakupem pierwszej wędki karpiowej i kołowrota, możecie mi coś doradzić? Budżet do 3tys. Posiadam też kołowrotek proton 8000, myślałem nad zakupem 2 wędek kariopwych persey i kolowtorek beluga 8000 lub alfę. Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to najpierw kupiłbym kołowrotki. 
Kołowrotek, to Syberia Caliber HSV 80 SLC. Koszt coś około 3200 o ile pamiętam. Wędki używaj na razie te co masz. Pewnie feeder. Jak bym miał koła, to dozbierał bym na Kij - Syberia Fortuna Carp 360XH. Nie są drogie, a praktycznie wystarczą Ci do końca gry. 

Co zrobić jak brakuje kasy. Łapać leszcze 😉 jak się znudzi to np liny i na zmianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek05
2 godziny temu, Borewicz napisał:

Szczerze, to najpierw kupiłbym kołowrotki. 
Kołowrotek, to Syberia Caliber HSV 80 SLC. Koszt coś około 3200 o ile pamiętam. Wędki używaj na razie te co masz. Pewnie feeder. Jak bym miał koła, to dozbierał bym na Kij - Syberia Fortuna Carp 360XH. Nie są drogie, a praktycznie wystarczą Ci do końca gry. 

Co zrobić jak brakuje kasy. Łapać leszcze 😉 jak się znudzi to np liny i na zmianę. 

Federy mam 2x persey fd 140, a żyłka jaką polecasz ? przypon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...