Skocz do zawartości

Zgłaszanie błędów w grze


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, LordVader napisał:

Czy ja czegoś nie rozumiem, czy jest jakiś błąd? Mimo złapania lipienia ponad 1kg nie zaliczyło mi zadania do kwalifikacji.

rf4_4.0.17369_20211115_173632.png

rf4_4.0.17369_20211115_173728.png

Witaj To musi być lipień lub pstrąg
Nie Lipień Arktyczny lub lipień wschodniosyberyjski 

Ten lipień którego potrzebujesz występuje na Jezioro Kuori lub na Rzece  Biełaja

Pozdrawiam.

  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Błąd, który często i od dość dawna obserwuję przy zmianie łowiska - mam ustawioną zanętę PVA, przechodzę na inne łowisko (np. na zakupy), wracam i po wybraniu wędki widzę, że w zestawie PVA jest nadal. Ale brań nie ma, coś jest nie tak. Sprawdzam zawartość zestawu w ekwipunku wędki - i miejsce na PVA jest puste.
 

Pozdrawiam

PVA_1.jpg

PVA_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jopkowsky napisał:

@mirs_99
Witaj Ja mam tak samo ale tylko wtedy jak zostawiam wędki w wodzie i robię TP na inną mapę lub restart gry. Jeżeli przed zmiana mapy lub wylogowaniem się z gry wyciągnę wcześniej to wędki wszystko jest normalnie.

Możliwe, że tak było - wędki chyba były w wodzie jak zmieniałem mapę.

Niemniej to i tak błąd gry.

Edytowane przez mirs_99
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no nadejszła wiekopomna chwila. Admini walcie ostrzeżeniami, wszak wszystko biorę na schaby. Ale do meritum 😊 Acha, z góry zaznaczam aby w (ewentualne) odpowiedzi na mojego posta nie udzielali się, ani @HanPL, ani @Jopkovsky. Tak więc do rzeczy:

1.      Dajcie wreszcie luz na ucieczkę ryb. Czy to Achtuba czy Komarówka jest tak samo. Proszę tylko nie pisać, że wina rozmiarów haczyka. Próbowałem niejednych opcji i jest tak samo. Widać RNG 😊 mnie nie kocha. No cóż. Sprawdźcie wyniki innych graczy i zobaczcie procentowo – ile komu uciekło.

2.      Pisałem prawie rok temu, że niebieski sygnalizator brań wydaje cichszy dźwięk. Nadal bez zmian.

3.      Klipsy na wędce, no cóż epoka. Jak można wchodzić do gry, to samo łowisko i to samo miejsce a klipsy pozmieniane.

4.      Zanęty pościągane przynajmniej na jednej wędce.

5.      Mam trzy te same zestawy, ten sam klips i trzecia wędka leci i leci ……………… nie chcę kląć – Bóg wie gdzie i na jaką odległość. Siła wyrzutu wszystkich zestawów jest taka sama.

6.      Wędki samo zarzucające się, o co chodzi ? Co jakiś czas, podnosząc wędkę następuje samo zarzucenie 😊.

7.      Łapanie na 3 baty, no powiedzmy na dwa. Zacięcie np. uklejki na spokojnym zbiorniku (bez nurtu) Komarówka – graniczy z cudem.

8.      Sygnalizowanie przez dowolną metodę spinningową, że przynęta sięgnęła dna. Bez komentarza.

9.      Zbliżenie widoku – łapanie na baty ? Porażka, nie można ustawić w żaden sposób zbliżenia.  Za każdym razem muszę wciskać literę – Z- .

A tak jest wszystko OK, pomimo tego że od 5 miesięcy non stop wracam na Komarówkę aby zamknąć klaser i złapać okonia. 😊 Pozdrawiam i połamania.

  • Sad 2
  • Lubie to RF4PL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aci-WKS- jeśli nie chcesz widzieć moich odpowiedzi to użyj opcji "Ignoruj użytkownika" bo wybacz w nosie mam czy sobie jej życzysz czy też nie, mam prawo się wypowiedzieć to się wypowiem.
odp .1
Ja na 196.134 mam 2462 ucieczki ryby, Ty na 78.470 masz 713 więc moje statystyki wypadają gorzej, ale to matematyka a wynik wynik powinien być ten sam, za to płacz już zależy od charakteru.
odp 2.
Sygnalizatory mają różne tony, a co za tym idzie różne natężenie dźwięku, nie musisz mieć trzech różnych bo tu normalny gracz nawet na trzech tych samych kolorach wie która wędka od lewej jest pierwsza, druga czy trzecia.
odp 3.
Nigdy mi sie nie zdarzyło, żebym miał pozmieniane klipsy, jedynie tylko wyłączone.
odp. 4
Jeżeli zwiniesz i schowasz wszystkie wędki to zanęty lub pva zostaje zapisana, jeśli wyjdziesz z gry z rozstawionymi zestawami to po wejściu nie będzie zanęt ani PVA na zestawach. 
odp. 5-6
Proponuję zakup lepiej dopasowanej myszki pod palce lub bez dodatkowych klawiszy których funkcji się nie rozumie, ewentualnie doczytanie instrukcji.
odp.7 
Nie łapie na baty za często, więc proponuje napisać posta w temacie problemy z grą, szybciej pomogą.
odp.8
Fakt raz sie pokazuję raz nie, temat wielokrotnie zgłaszany, może kiedyś zostanie rozwiązany mam nadzieje.
odp. 9
nie nie musisz za każdym razem naciskać "z" wystarczy w opcjach ustawić co ma wyłączać zbliżenie jak na ss
image.png.fcddc65d9b7a078be1417e1183f19c98.png

A tak ogólnie to wszystko ok, gdyby się komuś nie wydawało, że może mi zakazać wypowiedzi zgodnie z regulaminem.
Pozdrawiam i cieszę sie że zmusiłem do lektury i może troche zmotywowałem do czytania ze zrozumieniem lub na trzeźwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HANPL napisał:

Pozdrawiam i cieszę sie że zmusiłem do lektury i może troche zmotywowałem do czytania ze zrozumieniem lub na trzeźwo.

I ponownie utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że opinie wielu graczy o tobie nic a nic nie są przesadzone. Adminów proszę o usunięcie dyskusji, wiedziałem ze tak to się skończy i przepraszam za off - top.

  • Haha 1
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca to offtopic. Niestety ale nie zgadzam się z HANPL w temacie ucieczek ryb. Wprawdzie nie przez cały czas, ale akurat po ostatniej aktualizacji coś się w tej materii sypnęło i tak jak poprzednio ucieczki ryb zdarzały mi się raz na dzień, czy nawet na kilka dni, tak teraz odnotowuję bezsensowne wypięcie w trakcie holu co godzinę a nieraz i po 2 czy 3 razy w ciągu godziny gry. Bezsensowne, czyli nie spowodowane błędem w holu, nagłym szarpnięciem czy przewrotką ryby, tylko w trakcie spokojnego holu ni z gruszki ni z pietruszki - pstryk i "ryba uciekła". Rozmawiałem o tym z kilkoma osobami i zauważyły to samo, więc warto by było się sprawie przyjrzeć. Podobnie niezrozumiałe dla mnie dlaczego w Patchnotes z 11.11 widnieje "Naprawiono: • Niektóre z obiektów nie były oświetlone latarką." a tymczasem jak oświetlenie latarki było zwalone, tak nadal jest zwalone - żyłka oświetlona jest w połowie albo wcale - zależy od miejsca w którym wędkujemy i kąta pod jakim świecimy na wędkę. Także zauważyłem szczególnie przy połowach "na bata" samoczynne zarzucenie zestawu, pomimo, że nie naciskam powtórnie przycisku myszy i nie mam choroby Parkinsona, myszkę też mam w porządku, bo w innych grach jakoś problemów nie odnotowałem. Zgadzam się też, że możnaby lepiej rozwiązać sprawę powiększenia, bo przy ustawieniach jakie proponuje kolega powyżej i ustawieniu przybliżenia na max (2xZ) hol ryby to byłby koszmar, więc albo trzeba wyłączyć przybliżenie po podniesieniu wędki albo je włączać po zarzuceniu.

  • Lubie to RF4PL 4
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, LordVader napisał:

Po ostatniej aktualizacji w ekwipunku żywności zniknęła informacja o jakości wykonanej potrawy.

Tak dokładnie jak piszesz Jedzenie nie posiada już JAKOŚĆI po ostatniej aktualizacji nie jest to błąd tylko zamierzony cel.

Tutaj zacytuje Levo:
"Po ostatnich zmianach przy "tworzeniu" żywności oraz napojów nie ma już różnej jakości - zawsze wytwarzamy tą samą "jakość" . 
Zniknęło też uzależnienie jakości od spożytego alkoholu. 
Generalizując - zawsze tworzymy tą samą "jakość" jeżeli chodzi o jedzenie i picie. "


Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...