Skocz do zawartości

Pytania/Support - Problemy z połączeniem


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
6 minut temu, mir1968 napisał:

przenioslem konto z stema a tu stale problem problem cholerne zachety przenies przenies 3lat na stymie i z 2 razy mialem problem tu 3miesiace i juz 2raz bedzie przepraszamy  ale muj wolny czas nie jest zawsze

 

 

Konta na steamie też nie działają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj @anejo11,

Nie zaszkodzi zainstalować/przeinstalować Vc++ oraz DirectX

Upewnić się, że "Automatyczna konfiguracja/wykrywanie serwera proxy" jest wyłączona w systemie oraz zmień DNS na "googlowe" 8.8.8.8 oraz 8.8.4.4

Jeśli problem jest z aktualizacją gry to:

1. Opcja
-Sprawdź spójność plików gry
-Zamknij grę
- Przejdź do C:\User\Username\AppData\Local\
-Usuń folder: "RF4Launcher"
-Uruchom ponownie launcher.

2. Opcja
- Wejdź do głównego katalogu RF4, następnie do "Update" i usuń plik .zip z najnowszą datą.
- Uruchom launcher ponownie.

3. Opcja
-Usuń plik RF4Launcher.conf z głównego katalogu RF4
-Uruchom launcher i pozwól mu działać aż do zakończenia.

Jeśli wszystko powyżej zawiedzie, pozostaje przeprowadzić reinstalację RF4.
Ważne jest, by mieć ponad 40GB wolnego miejsca na dysku.

  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, mam problem z połączeniem z serwerem, odpalam gierkę i czasami od razu a czasami za 15 razem (wyjście Alt F4) wyskoczy mi ,,ładowanie profilu,, i jest git, a tak łączenie z serwem przez cały czas, gdy włącze VPN nawet na polskę problem nie występuje, ma ktoś jakiś pomysł jak naprawić moją sieć? ;/ LTE domowy od orange przez router  alcatel, resetowałem, robiłem formata kompa, bawiłem DNS i nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłeś się DNSami - rozumiem, że ustawiłeś google: 8.8.8.8 i 8.8.4.4? LTE domowe ma dobry zasięg, nic nie zakłóca? Jeśli w komputerze masz kartę wifi, to możesz wyłączyć lte domowe i spróbować udostępnić internet np z telefonu, połączyć się komputerem i wtedy spróbować uruchomić RF4. W ten sposób wyeliminujesz problem z internetem domowym i ustawieniami routera.
Piszesz, że robiłeś format, więc instalowałeś system na nowo (wszystkie aktualizacje systemu i aktualne sterowniki) oraz instalowałeś od nowa RF4 i problem dalej występuje. Podejrzewam, że problem może być z ustawieniami routera/internetem.
Sprawdź, czy nie masz przypadkiem uruchomionej opcji: "automatycznej konfiguracji serwera proxy". Jeśli tak, to wyłącz.
Jeśli używając vpn i wszystko działa, to rozumiem, że nie używasz firewalla, antywirusa, internet security i nic nie blokuje RF4?
Jeśli, to nie pomoże, to wykonaj diagnostykę w kliencie RF4 i raport wyślij na adres support@rf4.pl z opisem problemu.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@przemekdnb po transferze profil ładuje się normalnie.
Nie wystąpił żaden problem podczas instalacji gry z polskiego klienta RF4? Dla pewności możesz w kliencie sprawdzić spójność plików gry.
Po uruchomieniu klienta RF4 klikasz koło zębate (1) i wybierasz "sprawdzanie plików gry" (2).

Spoiler

1339108493_sprawdzanieplikowgry.thumb.png.e77699b9c8e8e6b75560aca7c1bf8974.png

Może jakiś zbieg okoliczności i pojawił się problem z internetem.... Dla pewności możesz zrestartować router/modem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam problem z połączeniem i w grze i na forum. Problem nasila się z każdym dniem. Dzisiaj nie jestem już w stanie zobaczyć wstawionych okazów na forum ponieważ cały czas ładuje zdjęcia. W grze coraz częściej widzę cyferki zamiast nicków. Problem jest tylko przy rf4 inne strony i gry online działają płynnie bez lagów. Internet światłowód 300mb pobierania na 100mb wysyłania. Diagnostyka sieci prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@666Drago666 przy takich problemach najlepiej na początku zrestartować modem i router.
W jaki sposób łączysz się z siecią? Po kablu czy po wifi?
Opisany problem wygląda na duże pingi/opóźnienia do serwera RF4 który znajduje się w Rosji (wydaje mi się, że w St. Petersburg, ale mogę się mylić).
Podczas grania w RF4 nie masz przypadkiem włączonego vpn? Może w tle pracują jakieś aplikacje które obciążają sieć? Ewentualnie w domu jakieś inne urządzenie?
Ping na serwer jest duży i dodatkowo coś może zwiększać te opóźnienia i dlatego tak wygląda sytuacja - takie są moje podejrzenia.
Inne strony i gry działają bez problemów, ponieważ ich serwery mogą mieć niższe opóźnienia (znajdują się np. w PL, DE).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...