Skocz do zawartości

Kręty strumyk - Temat ogólny


Ejsioo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

winding.thumb.jpg.cccaf04fc0cd0c9b97eae289e620b4f5.jpg.1d2e40cb5d296053adb339fe76c87da1.jpg

Kręty strumyk

Mały kręty strumyk, który bierze swój początek gdzieś w obwodzie jarosławskim. Koryto ma niewielką szerokość, co sprawia, że jest on wygodny do połowu praktycznie na każdy rodzaj metody. Szczególną przyjemność z połowu w tym strumyku może mieć początkujący spinningista, który znajdzie tu wiele różnych drapieżników. W lokalnej wiosce można znaleźć kilka małych sklepów i warsztatów, a na skraju lasu znajduje się tartak, gdzie można kupić rzadkie gatunki drewna do produkcji przynęt.

  • Thanks 1
  • Lubie to RF4PL 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ejsioo zmienił(a) tytuł na Kręty strumyk - Temat ogólny
  • Levo odpiął/ęła ten temat
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, HellABG napisał:

Proponuje zbierać wszystkie trofki z całego łowienia a nie wrzucanie co chwila tego samego. Jeden post i wklejamy zdobycze. To chyba nie jest trudne. 

7 trofek razy 7 postów = liczba kliknięć (+reputacji) x7

7 trofek w 1 poście = znacznie mniejsza liczba dodanych reakcji innych graczy

Wiem, że nie o to chodzi i sam jak mam więcej to daję w jednym poście o ile nie dodam wcześniej na bieżąco - ale niektórzy walczą w forumowych rankingach licząc na jakieś nagrody i to też dla nich niezła zabawa jest 😉

Poza tym "z całego łowienia" czyli? jednej sesji godzinnej? tygodnia gry realnego czasu? czy może miesiąca? Z trofkami różnie bywa - czasem 2 dni nic a czasem w godzinę 3 się trafią.

Edytowane przez gdamp2mf
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎11‎.‎08‎.‎2019 o 15:34, HellABG napisał:

Proponuje zbierać wszystkie trofki z całego łowienia a nie wrzucanie co chwila tego samego. Jeden post i wklejamy zdobycze. To chyba nie jest trudne. 

ale co to zmieni ? ilość miejsca zajętego przez 5 ryb dodawanych oddzielnie a 5 ryb dodanych razem będzie taka sama ( może troszeczkę więcej bo trzeba doliczyć opis ) 

ja osobiście wklejam jak najszybciej okazy by inni mogli na bieżąco mieć info gdzie warto lowic ew jaka przynete stosować itp

  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda ryba jest złowiona na tą samą przynętę i miejsca tez się zmieniają na łowisku, a ryby wklejamy po to by wiadomo było czy miejsce jest aktywne w danej chwili a nie po połowie dnia czy na drugi dzień, bo było jeszcze miejsce w siatce. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej złowić X-trofek samemu i wrzucić po zapełnieniu siatki, niż dzielić się spotem i stwarzać sobie konkurencje na miejscówce przez zapraszanie tam innych graczy - jakież to typowe dla polskich graczy 😥 - w kwestii zajmowanego miejsca jedynie stosowanie spoilerów może zmniejszyć ilość scrollowania w tematach. Wtedy przed spoilerem pasowałby dokładniejszy opis co, gdzie i na co.

Edit. W tym miejscu zwracam się z prośbą o "nie cytowanie" jeśli odpowiadacie bezpośrednio pod tym kogo mielibyście cytować to też rozwleka strony. Można użyć tej opcji, jeśli odpowiadamy komuś z wcześniejszej strony, albo jeżeli po tym konkretnym poście są wpisy innych graczy. Troche to skomplikowanie tłumaczę, ale mam nadzieję że każdy załapie o co mi chodzi.

Ogólnie kumulacja okazów z krętego strumyka to sprawka sierpniowego konkursu, wystarczy spojrzeć kto się udzielał w tym temacie przed konkursem... i ile było wpisów.

Po zakończeniu konkursu na sirotkę zapolują najwytrwalsi - reszta pójdzie gdzie indziej szukać srebra. W temacie okazy będą się pojawiać sporadycznie. Tak mi się przynajmniej wydaje 😉

Edytowane przez gdamp2mf
  • Thanks 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Boleń trafia się sporadycznie na tym łowisku, jak nic nie pokręciłem to może na jakiś płytko schodzący, niewielki woblerek (szybkie prowadzenie). Pamiętaj o stalce bo częściej będą wchodziły szczupaki. Pytanie tylko czy już możesz łowić na woblery? Niski poziom to pojęcie względne.

Raz udało mi się dorwać prawie pięciokilogramowego na quickera 3-006, ale to był raczej przyłów przy okoniach. Próbuj okolic 107:100  wieczorową porą, albo rano do 10. Przynętę w miarę możliwości dobieraj z rekordów tygodniowych.

Rybka jest dość waleczna - przy 5kg dostajesz prawie 9000 punktów doświadczenia, także z lichym kołowrotkiem będzie ciężko.

Tyle z mojej strony, może ktoś bardziej ogarnięty poradzi coś więcej.

 

Spoiler

20190904170317_1.jpg

 

Edytowane przez gdamp2mf
  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 1
  • Lubie to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo lubię to łowisko. Nie udało mi się jeszcze złapać sirotki, ale przede mną jeszcze ta przygoda. Tak jak napisał gdamp2mf warto próbować na woblery bądź blachy boleniowe.
Mi się "bolki" trafiały jako przyłów i to raczej małe.

Wiadomo, że to jest gra, ale warto stosować się do wędkarskiego porzekadła: "Machaj wędą, ryby będą!".

Pozdrawiam
 

  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 2
  • Lubie to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Gdzie i na co łowić karpie na krętym?

Zastawiłem się na tej plaży na której stoi motor i namiot ale zero brań przez cały dzień według czasu gry.

Łowiłem gruntówką bez zanęty na kukurydzę i dżdżownice .

 

 

 

Edytowane przez Andre111
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Próbowałem dzisiaj łowić Jazie na kulki tonące 14 o smaku łososia i dip pikantny łosoś ale zero brań.

Ani w polecanych miejscówkach ani w innych.Jedynie na pszenice i groszek brały takie ledwo wymiarowe.

Chyba to nie był dobry pomysł żeby inwestować w te kulki bo razem z tym całym oporządzeniem to trochę to kosztowało.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, cwirek06 napisał:

Ktoś zna spota na świnke, na krętym strumyku? Chcę ją złapać i nie idzie :c

jak dalej jej szukasz to wlasnie znalazlem spot gdzie moze bedziesz mial szczescie,  wiekszosc na zestaw ponizej

leszcz i sapa takze tam obfituje

rf4_4.0.14224_20200617_084720.png

rf4_4.0.14224_20200617_090126.png

rf4_4.0.14224_20200617_085303.png

  • Thanks 2
  • Lubie to RF4PL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...